Klepání podvozku

Moderátoři: Lukino, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tomikp
***
Příspěvky: 510
Registrován: 07 zář 2006, 20:47
Bydliště: CV
Kontaktovat uživatele:

Klepání podvozku

Příspěvek od Tomikp »

Začalo se mi najednou ozývat klepání z levé části podvozku, spíš zepředu ale možná i trochu zezadu auta při přejetí hrbolu. Na fóru Hyundai lantra jsem se dozvěděl že to je nejspíš na výměnu tyček stabilizátoru. Zajímalo by mě, jestli je to ten samý problém i u Sonaty a nebo jestli má Sonata odlišnou konstrukci podvozku a je to třeba pak způsobeno něčím jiným.
Hyundai Sonata 2.0i 16V GLS 2002
Reklama
 

Uživatelský avatar
ryba
***
Příspěvky: 955
Registrován: 15 pro 2005, 08:20
Bydliště: HK

Příspěvek od ryba »

podle me tam neni zadna odlisnost. Vpredu je mc. pherson, vzadu bud pevna nebo multilink. Oboje ma stabilizaci, krom pevny. Stabilizatory casto klepou, neni to zadna palka. Zvedni auto a poradne za tu tyc stabilizatoru vezmi a uvidis. Nemela by se ani hnout.
Lantra 93/1,5 8v, slouzila dobre, bud ji zeme lehka. Nyni mondeo 2,0i
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

Palka to mozna neni, ja je mam meneny pred 4 mesici a uz to klepe zase a to maj jeste porad zlatou barvu:)
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
ryba
***
Příspěvky: 955
Registrován: 15 pro 2005, 08:20
Bydliště: HK

Příspěvek od ryba »

na ceskych silnicich to bohuzl neni zadnej div :(
Lantra 93/1,5 8v, slouzila dobre, bud ji zeme lehka. Nyni mondeo 2,0i
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Příspěvek od zdenek76 »

dost záleží na výrobci té tyčky stabíku, nějaká neznačková (Starline apod.) vydrží polovinu toho co třeba Febi nebo Nipparts
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Uživatelský avatar
Tomikp
***
Příspěvky: 510
Registrován: 07 zář 2006, 20:47
Bydliště: CV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomikp »

Díky chlapi za informace. Doufám teda že to bude to a ne něco jinýho, pač jinak nikde jinde žádná jiná vůle neni a ani nic nevybruje, jenom prostě ty hrboly sou slyšet.
Hyundai Sonata 2.0i 16V GLS 2002
Uživatelský avatar
Tomikp
***
Příspěvky: 510
Registrován: 07 zář 2006, 20:47
Bydliště: CV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomikp »

Takže je to nakonec uložení stabilizační tyčky na zadnim levym kole, takový to černý gumový, viklá se to v tom. Stojí to origš nějakejch 580 kč + šrouby k tomu a to celý 2x. Jinak zjistili ještě začínající odchod ložiska na pravym zadnim takže ještě to k tomu taky. Prej zlevnili ložiska o 3000,- takže ted stojí jedno 3900,-. Docela to nechápu a příde mi to jako uměle předražený, nevěřim tomu že i po tý slevě na tom nevydělaj. Ale i tak to potěší.
Hyundai Sonata 2.0i 16V GLS 2002
Uživatelský avatar
Lukino
Moderátor
Příspěvky: 457
Registrován: 30 bře 2006, 10:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukino »

hele to ložo se mi zdá nějak předražený (pokud toteda není ložo+náboj). Mrkni do odkazů a tam si najdi adresu na internetový obchod Auto Matějček a porovnej ceny ...
Sonata 2.0 16V, 1993
Accent 1.3 12V, 1996
Uživatelský avatar
Tomikp
***
Příspěvky: 510
Registrován: 07 zář 2006, 20:47
Bydliště: CV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomikp »

Díky za odkaz. Koukal jsem na to a přijde mi že na Sonatu 2001 a mladší u tý předposlední generace tam nemá skoro nic. Ani uložení, ani tyče stabilizátorů, ložiska atd. Ale u Sonaty rok 1993 ty pouzdra stojej necelou stovku. Takže to bude asi podobný. Přiznám se že se v tom moc nevyznám, takže je možný že je v tom ještě něco co asi bylo vyklepaný. Původně jsem se spíš bál aby to nebylo něco horšího, takže tohle zas neni taková investice, nezbývá mi než jim věřit a doufat že bude od klepání klid. Přístup v tom servisu maj na muj vkus docela seriózní. Dokonce mě vzali do dílny aby mi ukázali jak se to klepe a kde je v tom vůle. S tim sem se setkal poprvé.
Hyundai Sonata 2.0i 16V GLS 2002
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Příspěvek od zdenek76 »

ta cena za ložiska je krásná, to je skoro velkoobchodka SKF ložisek
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Uživatelský avatar
alda
**
Příspěvky: 108
Registrován: 08 čer 2006, 12:53
Bydliště: HAVÍŘOV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od alda »

Pokud by někdo potřeboval ten gumový silentblok na zadní stabilizační tyč, tak mám jednu novou a volnou. Dal jsem za ni v Hyundaii 900 Kč ale za 500 je Vaše. Uz loni jsem je nechal vyměnit na Sonatě r.v. 99 v Hyundaii a letos tam začalo zase něco bouchat. Tak jsem ji objednal znovu a pak zjistil, že mi je vyměnili takovým zvláštním způsobem. Nešel povolit šroub, tak upálili celou kapsu a pak zase navařili :o Dobrý ne?! na zančkový servis ?! No a tu jednu kapsu navařili truchu křivě, proto to začalo zase klepat, tak se to muselo opravit. Jinak Sonata má ložisko i s nábojem a cena 3900 je dobrá. Já ji měl před dvěma lety něco kolem 6000,- Kč. :D
dříve SONATA 2.5 V6 24V LPG
pak KIA Magentis 2.5 V6 24V LPG
a nový přírůstek ATOS 1.0 manželce
nyní SONATA NF 2009 2.0 CRDi
Uživatelský avatar
Tomikp
***
Příspěvky: 510
Registrován: 07 zář 2006, 20:47
Bydliště: CV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomikp »

Takže to neni uložení stabilizátoru ale horní uložení LZ tlumiče. Takovej 2x gumovej bazmeg s dírou a železnej váleček :-).
Hyundai Sonata 2.0i 16V GLS 2002
Odpovědět

Zpět na „SONATA“