originál navigace

Moderátoři: Lukino, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
marcel
*
Příspěvky: 17
Registrován: 02 dub 2006, 08:48
Bydliště: Havířov

originál navigace

Příspěvek od marcel »

Zdravím pánové.
Měl bych dotaz ohledně originál navigace na NF-ko.
Jelikož mi dosluhuje klasický CD přehrávač a navigace už má taky hodně za sebou, zvažuji koupi originálního setu (DVD, GPS, radio a nevím co ještě).
Brouzdal jsem po netu a dá se u nás samozřejmě sehnat ale za hříšné peníze. Další možnost dovoz z USA (o 35% levnější), nebo rovnou od našich kamarádů z Číny, stejně vše co jsem našel je made in China.
Požádal bych teda o radu zda má někdo s tímto zkušenosti - tj. koupě, zapojení, ovládání, funkčnost, model a jiné.
Uvítám každou radu.
A takhle nějak vypadá:
http://images.gasgoo.com/MiMgIzgwMDc4ND ... ata-nf.jpg
Sonata NF 2,4 Elegance - 2005
Lantra J2 - 1995 - a stále jezdí
Reklama
 

Uživatelský avatar
Kony5
**
Příspěvky: 468
Registrován: 16 lis 2008, 18:11

Re: originál navigace

Příspěvek od Kony5 »

Hyundai sonata zelená Y3 - daily
Hyundai sonata AWD racing
Renault Magnum 440 kozel
Renault MAgnum 440 Tandem
Žabička Kawasaki Ninja ZX-7r
AUDI A6 2,5TDI 132 kW quattro. Prodám nebo vyměním za A8 D3 nebo S6 C5.
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: originál navigace

Příspěvek od Farrael »

Já tam mám tehdy originální autonavigaci co se montovala se vším všudy u dealera. Je to starší model Kenwoodu. Nicméně pořád plně dostačující a přečte to všechno co má včetně Duallayer DVD. Což mě až překvapilo, že je to skousne. Jediný co mě mrzí, že už to má na prd televizi, neboť tehdy ještě jaksi nebyl nějakej DVB-T signál. Takže když si koupíš teď kterejkoliv novější, tak to bude prakticky to samé, jen v novějším balení.

Akorát už to bude mít navigaci (soft) ne od Kenwoodu, ale od Garmina. Upřimně řeknu, že ta původní od Kenwoodu je lepší a nedám na ni dopustit, byť se na ní už hůř scháněj mapy a musel jsem si je pujčit od Landroveráků.
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Uživatelský avatar
dantasik
**
Příspěvky: 468
Registrován: 07 říj 2007, 16:44
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: originál navigace

Příspěvek od dantasik »

Jestli neresis ovladani hlasitosti na volantu, tak muzes koupit kterykoliv 2DIN radio protoze budes muset kupovat stejne ten ramecek do prostredka.
Zitra ti to muzu vyfotit jak to pak vypada...ja tam mam AVIC-D3 co se montoval do Santa-FE
Mitsubishi Evolution X 2009/02
Hyundai Sonata 2.0CRDi 16V 2006/10
Uživatelský avatar
David PLEVA
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 22 lis 2005, 18:35
Bydliště: Ostrava-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: originál navigace

Příspěvek od David PLEVA »

marcel: zrovna u té, kterou popisuješ není RDS. Možná si řekneš, že není potřeba, ale když jsem jel Genesisem Coupe z OVY do ValMezu, ladil jsem radio každou chvíli :-(

Jinak, pokud uvažuješ o nějaké Číně, docela mě zaujala tahle: http://www.auknet.cz/p22398-2din-dvd-au ... 2-gps.html

2DIN DVD autorádio s GPS navigací - model HELL 6,2" GPS

Obrázek

+: Narveš tam, jakoukoliv navigaci jedoucí pod Win CE (Sygic, TomTom, IGO, Garmin), konečně podpora načítání jmenného seznamu kontaktů z mobilního telefonu, Rádio s RDS, DVD Region Free

-: Čína (ale to je pouze individuální, mě by to třeba nevadilo), pro někoho menší pouze 6,2" LCD (někteří preferují 7" LCD), relativně vysoká cena na Čínu

Jinak, na obrázku jsou kabely bez ISO kostky, to znamená, že bude zřejmě třeba dodělat ISO konektor.

Obrázek

Pokud jsem dobře pochopil, máš tam origo rádio, takže, rozhodneš-li se pro nějkou univerzální 2DINku, ať značkovou nebo čínskou, bude pak třeba dokoupit distanční rámeček s tlačítkem pro "havárky" a kontrolkou pásu za cca 1200Kč. Tohle by se pak dalo vyřešit přes kluky z Opavy.
NOW:
Hyundai Azera TG'07 3.8V6 LIMITED US
Hyundai Grandeur TG'09 3.3V6
HISTORY:
Hyundai Elantra XD'01 2.0GLS
Hyundai Sonata NF´05 2.4i ELEGANCE LPG
Hyundai Sonata Y-3B´96 2.0i 16V GLS
Hyundai Lantra J2 ´97 1.6 16V
Uživatelský avatar
marcel
*
Příspěvky: 17
Registrován: 02 dub 2006, 08:48
Bydliště: Havířov

Re: originál navigace

Příspěvek od marcel »

Díky zatím za tipy.
Ovládání přes volant neřeším - nemám. Nevím jestli by tam 7" vlezla bez úprav, každopádně 6,2" stačí.
Že je to čína taky neřeším, jiného výrobce je opravdu zatěžko najít.
Těch modelů je opravdu spousta(dle mého, to je jedno a to samé, jenom jiný číňan) ale potřebuji se od něčeho odpíchnout, ať nekoupím nějakou blbost a nemusím vrtat do elektriky. To RDS je taky dobrá připomínka.

U nás na Sonaty toho moc není, ale velká nabídka je za mořem viz:

http://www.aliexpress.com/item/Special- ... 15577.html

je to přímo na sonatu, rozměrově bez problémů, se zapojením taky asi nebude problém, je tam vše co je třeba a cena je relativně dobrá(bohužel 100doláčů za cestu) :D
Otázka je zda to bude bez problémů fungovat v Evropě..
Uživatelský avatar
David PLEVA
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 22 lis 2005, 18:35
Bydliště: Ostrava-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: originál navigace

Příspěvek od David PLEVA »

Vypadá pěkně, nicméně, ale tohle je černé provedení a myslím, že vzhledem k tomu, že máš černé auto bych to u tebe viděl spíš na GRAY, na tohle si dej taky pozor, většina těchle rádií je právě pouze v černé barvě.
NOW:
Hyundai Azera TG'07 3.8V6 LIMITED US
Hyundai Grandeur TG'09 3.3V6
HISTORY:
Hyundai Elantra XD'01 2.0GLS
Hyundai Sonata NF´05 2.4i ELEGANCE LPG
Hyundai Sonata Y-3B´96 2.0i 16V GLS
Hyundai Lantra J2 ´97 1.6 16V
Uživatelský avatar
dantasik
**
Příspěvky: 468
Registrován: 07 říj 2007, 16:44
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: originál navigace

Příspěvek od dantasik »

Jeste takova drobnost, kdyz si budes kupovat radio z USA, tak pocitej stim ze se muze stat ze bude umet ladit jen "sudy" frekvence. Nebo jak oni to tam maji proste to neni moc dobre pouzitelne tady...
Mitsubishi Evolution X 2009/02
Hyundai Sonata 2.0CRDi 16V 2006/10
Uživatelský avatar
David PLEVA
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 22 lis 2005, 18:35
Bydliště: Ostrava-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: originál navigace

Příspěvek od David PLEVA »

Dantasik: na to jsem taky zapoměl. US norma ladí za desetinou čárkou pouze liché frekvence, např 88,5. Sudé, jako např. 89,0 nenaladíš. Takže je třeba aby rádio mělo EU normu.
NOW:
Hyundai Azera TG'07 3.8V6 LIMITED US
Hyundai Grandeur TG'09 3.3V6
HISTORY:
Hyundai Elantra XD'01 2.0GLS
Hyundai Sonata NF´05 2.4i ELEGANCE LPG
Hyundai Sonata Y-3B´96 2.0i 16V GLS
Hyundai Lantra J2 ´97 1.6 16V
Odpovědět

Zpět na „SONATA“