Politika a vše kolem ní

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Politika a vše kolem ní

Příspěvek od FISHkaa »

já to mám takhle:
proiritně chci euroskeptika (proč je asi na jiné vlákno).
Hodím tedy Sobotku.
Nicméně házím s vědomím, že se nedostane do druhého kola kde bude Fischer vs Zeman.

Příští týden jdu tedy volit Zemana, protože:
- je euroskeptik
- není děvka prodejná a loutka jako Ficher (alepoň ne tak velká)
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Politika a vše kolem ní

Příspěvek od Hardcam »

Sobotka, Sobotka...to byl zprvopocatku muj druhy kandidat, nicmene se mi nelibi, ze lze (on lze mozna kazdej, ale kdyz to vim, tak proc tomu pujdu naproti). Kdybych nemel informace z Liberce, asi bych o nem uvazoval podstatne vic, ale takhle proste nemuzu.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Politika a vše kolem ní

Příspěvek od FISHkaa »

harde, když to je těžké... takhle postupně vyloučíme všechny a zbyde nám Táňa, která je super do vedení neziskovky, ale vlci v politice ji přejedou jako slimáka na dálnici :mrgreen:
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7953
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Politika a vše kolem ní

Příspěvek od Mexican »

napisem to takto - Schwarzenbergov aktualny zdravotny stav je rovny vyzoru Franca. Je to proste akceptovalene, ale s velkymi vyhradami. To ale davam bokom, to nemoze ovplyvnit. Spajanie s havlom - chapem, ze narod je rozlutosteny za smrtou vodcu, ale tak Havel ako aj KS boli dobri v jednej veci - neriesit nejake zavazne veci a vtedy sa toho da relativne malo pokazit> Schwarzenberg ma skusensot s pracou na hrade, to je jeho velke plus. Je vsak stredoskolak a uprimne povedane vadi mi jeho prepojenost s TOPkou, kauzy Becherovka. Aktualny stav politiky (ked Kalousek de-facto kontroluje stat) je chybou KS ako predsedu strany

Ja volit nemozem, nemam na to mandat. UZ dva tyzdne ale vstkym svojim hovorim - nevolte mensie zlo, volte toho kto je vam blizky. Roithova je zaujimava kandidatka. Sobotka, Dienstbier. A to nemam problem priznat, ze som skor socialny demokrat - fungovanie Roithovej a styl Sobotku su ale vyrazne zaujimavejsie ako predvadza napriklad bozsky Karel
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
tomason
*
Příspěvky: 61
Registrován: 04 pro 2011, 23:18

Re: Politika a vše kolem ní

Příspěvek od tomason »

To se modlím,aby tam žádný Karel nebyl,nevim co by tam dělal starej páprda co všude spí a není mu rozumět.
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Politika a vše kolem ní

Příspěvek od Hardcam »

Honzo, ty skutecne znas jeho zdravotni stav? Povis mi ho? Co muj 80ti lety deda, nesoupnem ho rovnou do domova duchodcu, protoze je starej? Vis, jak se KS projevuje na verejnych akcici mimo PP? Volime na 5 let, Karla vidim pri smyslech ve velky dusevni kondici, kterou by mu tu mohl leckdo zavidet. I pres svoje usinavy neduhy JE uznavanou kapacitou, narozdil od Franze, ktery nebude nikdy uznavany ani "vlastnimi" Cechy, kteri umi pocitat do peti a maji elementarni znalosti. Ti ostatni ho voli a je jich, zda se, prilis. Je smutne, ze volime bez rozumu a pak umime jen nadavat - kdo kdysi volil VeVerky, necht se aspon u tehle voleb probere.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Politika a vše kolem ní

Příspěvek od FISHkaa »

v tomhle souhlasím s Hardem - Kája je jeden z nejlepších ministrů zahraničí co jsme kdy měli. Nicméně ho pro jeho názor na EU volit nemohu... :roll:
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Uživatelský avatar
Tringi
Moderátor
Příspěvky: 1853
Registrován: 01 kvě 2007, 19:23
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Politika a vše kolem ní

Příspěvek od Tringi »

Spousta lidí volí Franze ne pro jeho přednosti, ale jako revoltu, protože pro ně žádný z kandidátů není přímo volitelný
...čím dál víc lidí už má plné zuby vybírání menšího zla a chtěli by pro změnu volit i "dobro".
Hyundai Coupé 2007 Tuscani, 2.0i CVVT
Obrázek
--
blog | cv | www
tomason
*
Příspěvky: 61
Registrován: 04 pro 2011, 23:18

Re: Politika a vše kolem ní

Příspěvek od tomason »

Ty ho moc idealizuješ (Karla)no pro mě tam ani kandidát není .... v nouzi zvolim Dienstbiera
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7953
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Politika a vše kolem ní

Příspěvek od Mexican »

Harde, tvoj dedo nekandiduje na hlavu statu 10 milionovej republiky. Pisal som ze zdravotny stav nechavam bokom. Bohuzial je ale KS po mrtvici, zle sa vyjadruje a (zrejme) vekom trpi na poruchy koncentracie (legendarne zaspavanie). Tieto body mi ale ako som pisal davaju rovnatko medzi nim a francom. Su pre mna nejakym blokom, pretoze si viem predstavit vela veci ale nie spolocne foto prezidentov niekde na fore OSN a jeden z nich bude modry
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Politika a vše kolem ní

Příspěvek od Hardcam »

Po mrtvici je leckdo v mnohem nizsim veku, jen namatkou vzpomenu 30ti leteho souseda, ktery je ale kupodivu dal schopny pracovat a fungovat, jen musel zmenit zivotospravu. Nemyslim si, ze si KS idealizuju, jednoduse proto, ze jeho jednani, vystupovani, zpusob konverzace, mimika a v neposledni rade volebni kampan, se mi libi. Je rekneme hodny a neni krivak, aleson ne v tom hlubokem slova smyslu.
Ja jsem nikdy nevychazel moc s lidmi, kteri nejsou ryba (pavliku, to neni na tebe) ani rak, nemam rad mdle a nicnerikajici jednani, sam jednam primo, konkretne a otevrene a takoveho se snazim vybrat i prezidenta, obzvlast, pokud mam poprve takovou moznost. Takovych je tam sice vic (napr. Zeman, Sobotka a Roithova - Bubu je kapitola sama pro sebe, to je karieristka jak prase, ta si sedla na 5 let do EuroParlamentu a pote se neuspesne pokusila kandidovat znovu, ale najednou prot EU zbroji neb takovy je vetsinovy nazor obcanu CR), ale u ostatnich jsem nenasel to, co potrebuju. Ja si za sebe predevsim vybiram osobnost a az na druhem a tretim miste resim politiku a minulost. Nicmene se snazim, aby to slo ruku v ruce.
KS volby nevyhraje, tim jsem si temer jist, ale kvuli tomu ustupovat ze svych hodnot nebudu.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Chasnik
******
Příspěvky: 4140
Registrován: 08 srp 2011, 19:23
Bydliště: Litoměřicko

Re: Politika a vše kolem ní

Příspěvek od Chasnik »

Trošku si dovolím citovat od miloshe, doufám, že mu nevadí, když jsem ty jeho citace trošku zkrátil. Už tak jsem dost dlouhej... ;)
Jsme přesvědčeni, že nový prezident má tři úkoly.

Prvým je budování spravedlivého státu, který není ovládán vůlí zájmových skupin. Chceme, aby stát sloužil občanům a podřídil se právu, nikoli privilegiím
. - To ale prezident v rámci svých pravomocí a možností těžko zařídí, jsou to pěkná slovíčka působící jako vábnička na voliče, avšak jejich obsah v reálu neproveditelný.

Druhým úkolem je vrátit této zemi důstojné postavení ve společenství západních a demokratických zemí, podpora spolupráce a sjednocování národních států. Mít přátele, spojence, těšit se jejich důvěře bylo pro naši samostatnost a bezpečnost vždy to nejdůležitější. Chceme proto prezidenta, který bude v Evropě ctěn, který obnoví důvěru v naše schopnosti spolupracovat a pracovat na společných problémech celého evropského kontinentu. - Jakékoli prohlubování Bruselského vazalství je velmi škodlivé a může to ve finále srazit vaz celé Evropě. Naopak je potřeba v rámci možností udržovat maximální možný distanc od celého toho byrokratického bujícího EU aparátu.

Třetím úkolem je navázat na naše vlastní demokratické a humanistické tradice prezidentů schopných vést dialog s různými politickými názory a stranami. Potřebujeme prezidenta, který bude kráčet ve šlépějích Tomáše G. Masaryka a Václava Havla, mužů vysokých morálních zásad a nekompromitovaných svou minulostí. Teď píchnu hodně do vosího hnízda, ale srovnávat Václava Havla s TGM považuji za hodně drzé. Klidně mě kamenujte za to, že jsem si dovolil "vztáhnout ruku" na pana nedotknutelného, za pár let pochopíte, jak to s těmi morálními zásadami a nekompromitovaností VH vlastně bylo. Ono čerstvá pravda bolí víc než ta pár let stará. Vím o čem mluvím, už ve škole mě v roce 1991 chtěli někteří hysterici (a hysterky) mlátit, když jsem rozhlašoval, že listopad 1989 (včetně změn v okolních zemích v tom roce) byla akce předem dohodnutá na mezinárodní úrovni a že nejpozději do 5 let dojde k rozdělení ČSFR. Dnes už jenom málokdo pochybuje o tom, že ony listopadové události byly spontánní řetězovou reakcí studentů, umělců a odborářů...

K tomuto doporučení se hlásíme v čase prvého výročí úmrtí Václava Havla, abychom zdůraznili, že mezi kandidáty je Karel Schwarzenberg jediným, kdo může a měl by navázat na kroky a výsledky celoživotního úsilí Václava Havla. O tom nepochybuji a proto je pro mě nepřijatelným kandidátem. Oceňuji jeho rozhled, diplomatické schopnosti, politické zkušenosti i jistou dávku vtipu. Drobné nedostatky mu nevyčítám, každý má nějaké. Koneckonců, s jeho větou: "Když se kecají blbosti, tak se může spát" se dá souhlasit :) Jako člověk má moji úctu, ale jeho politické směřování je silně v rozporu s mými představami.


Já mám v prezidentské volbě od začátku jasno. Přestože jsem pravicově zaměřený, je mým favoritem kandidát z levicového spektra. To ale u prezidenta není podstatné, protože, jak už jsem psal výše, jeho pravomoce a vliv na zákonodárný proces nejsou velké. V rámci možností danými mu ústavou je jeho funkce především reprezentativní. Proto upřednosťnuji kandidáta, který je vzdělaný, sečtělý, umí mluvit, má vlastní styl a názor a nebojí se ho vyslovit, i když ví, že stojí třeba proti "celému světu" a třeba za to bude čelit i výsměchu hloupých a neznalých. To jsem oceňoval i u současného prezidenta, přestože mnoho dalších věcí mi na něm vadilo.

Sobotka a Dienstbier jsou pro mě nevýrazné politické osobnosti. Okamura (byť už není ofic. kandidátem) měl část mých sympatií, ale totálně si to u mně pohnojil svým chováním poté, co byl vyřazen.
Fischer, kýmsi mediálně i finančně tlačen, budí dojem (i díky jakýmsi naučeným gestům, která mu však nejsou vlastní a je to na něm vidět) silného a rozhodného politika, ovšem historie nezapře, že jeho životním krédem je zřejmě "kdo nic nedělá, nic nepokazí". Celkově na mně působí vyumělkovaným, nepřirozeným dojmem. Děkuji, nemám zájem.
Jediní, kdo splňují moje kritéria, jsou Schwarzenberg a Zeman. Důvody, proč prvně jmenovaného nevolím, jsem vysvětlil. Takže můj hlas dostane Miloš Zeman. Přestože není bez poskvrny, to bych si nikdy nedovolil tvrdit. Ale takového člověk v tuzemské politice těžko najdete. Tím nechci omlouvat stav české politiky, pouze konstatuji holý fakt.
O ostatní kandidáty jsem se nezajímal, přiznám se, že mně ničím nezaujali...

To Skyline: média mají fakt velkou sílu a bojím se, aby nám toho prezidenta opravdu nevybrala. Jen si vzpomeň, jak zázračně vylétla hvězda Jana Švejnara, když ho chtěli protlačit minule na prezidenta. A jak rychle šla zase potom dolů. To všechno je práce médií.
i30 combi PDe 1.5 DPi 110k
i30 kombi CRDi Weekend Design 109 k (17-20), Cee'd SW 1.6 GDI 135 k (15 -17 )
i30 cw 1.6 CVVT 126 k (11 - 15), C-MAX 1.6 TDCI 109k (06 - 11), Punto 1.2 16V 80k (02 - 06)
6 x Š 120/125 (95 - 02)
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Politika a vše kolem ní

Příspěvek od Hardcam »

Zemana ocekavam ve druhem kole spolecne s Franzem nebo Fischerem. Budu mrzuty, ale volit bych jit mel, takze pak zbyva uz jen ten Milos. Alespon ma "osobnostni prvky", ktery jsem zminoval.
Jelikoz se obcas bavim sazkami, vsadil jsem na KS (stejne tak vsazim pokazdy na hokej Kladna bez ohledu na to, zda jsou favoriti ci ne, protoze jim proste fandim), kurz 7.0, takze doufam, ze to klapne :mrgreen:
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Haer
***
Příspěvky: 513
Registrován: 26 srp 2008, 20:28
Bydliště: brněnsko

Re: Politika a vše kolem ní

Příspěvek od Haer »

To, co napsal Chasnik, tak presne vystihuje i moje pocity, az na ten zaver.
Prezident ma byt podle meho reprezentativni typ vladnouci nezaujatosti, moudrosti i schopnosti sve myslenky prezentovat, dostatecne rozhodny, odvazny postavit se proudu, presto schopny uznat vlastni omyl ci chybu a hledat kompromis. Bohuzel, takovy kandidat tam neni.
Zhavym kandidatem byl pro mne jen Okamura, a to i presto, ze jsem slysel i nazor, ze podle prezidenta by si pak leckdo mohl myslet, ze Ceska republika je stat z Asie. Jak se zacal projevovat po svem vyrazeni, to snad lze vysvetlit jen syndromem politiky - kdo do ni vstoupi, zhloupne. Tak ci tak, je mimo hru.
Kalkulacka mi neustale predhazuje jako slucitelne Zemana, Sobotku a Dienstbiera podle toho, jak ladim otazky, na opacne strane stoji Schwarzenberg a Roithova, ktera me v debatach jako jedina oslovila. Bohuzel rozdilnost jejich a mych nazoru v mnoha otazkach ji prakticky vylucuji. Kdo pamatuje vzestup CSSD a veci, ktere se pak dely a kam nasi zemi nasmerovali, asi chape, proc je pro me Zeman neprijatelny, byt charisma mu nemohu uprit. Dienstbier je pro mne podobne jako Fisherova necitelna, nevyrazna osoba, ktera mi nesedi, a ani nevim, cim presne. Zbyva Sobotka. Nemyslim, ze ma sanci postoupit, pokud ano, dostane muj hlas. Ale nevim, zda jit kvuli nemu do prvniho kola.
Hyundai i30-2012 Style 99kW 04/2012...soucasnost Obrázek
Hyundai Accent LC OnAir 63kW 02/2006...04/2012 Prodano Obrázek
Suzuki Swift GLX 63kW 08/2002...07/2006 Prodano
Uživatelský avatar
Chasnik
******
Příspěvky: 4140
Registrován: 08 srp 2011, 19:23
Bydliště: Litoměřicko

Re: Politika a vše kolem ní

Příspěvek od Chasnik »

Právěže ten prvotní vzestup byl zajímavý, přestože mě jako pravicového voliče nepotěšil. Každopádně Zeman v době, kdyby měla socdem finanční potíže, udělal relativně lacinou kapaň, vsadil na přímý kontakt s voliči a získal tím volební vítězství. Všichni ti další jenom utráceli deseti- a stamiliony za billboardové kampaně a nikdy nedosáhli takového výsledku, jako on. Sám se distancoval od politiky ČSSD poté, co tam moc převzali jiní, obzvláště varoval ostatní před technokratem moci a buranem Grossem (byť v hábitu slušného klučiny) a buldozerem Paroubkem.
Nehodlám Zemana vychvalovat za každou cenu, jeho politickou kariéru určitě doprovázely škraloupy, nenosím růžové brýle. Ale faktem je, že to byl jeden z mála levicových politiků, který mě jako pravicového voliče zaujal. Vlastně jeden z mála politiků vůbec, protože i ta pravá strana spektra (pokud reálně ještě nějaká existuje) je čím dál větší žumpa :(
i30 combi PDe 1.5 DPi 110k
i30 kombi CRDi Weekend Design 109 k (17-20), Cee'd SW 1.6 GDI 135 k (15 -17 )
i30 cw 1.6 CVVT 126 k (11 - 15), C-MAX 1.6 TDCI 109k (06 - 11), Punto 1.2 16V 80k (02 - 06)
6 x Š 120/125 (95 - 02)
Odpovědět

Zpět na „Pokec“