problém motor Santa Fe 2,4 benzin

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Odpovědět
mira-apple
*
Příspěvky: 12
Registrován: 05 pro 2012, 20:48

problém motor Santa Fe 2,4 benzin

Příspěvek od mira-apple »

ahoj Všem prosím o pomoc u santa fe mám problém po ohřátí motoru auto špatně táhne někdy cuká a je dost vysoká spotřeba cca 15litru na 100km po chvilce jízdy začne běžet větrák chladiče a už nevypne když někde auto déle stojí a vychladne třeba né uplně po nastartování nepravidelně drží vysoke otáčky cca 1500 -2000 které spadnou až třeba po prošlápnutí plynu větrák běží opět hned nejedná se o větrák klima a rozsvěcuje se diagnostika motoru po smazání teměř po pár kilometrech většinou když se rozběhne ten větrák ,ale hází chybu lambda sondy fáze 1 do paměti chyb.Prosím nemá někdo s tímto problémem zkušenost popř. jak vyřešil?? díky moc.
Reklama
 

Uživatelský avatar
miooo
Moderátor
Příspěvky: 908
Registrován: 24 zář 2009, 12:27
Bydliště: Malá Hradná SK-taká malá dedinka pri BN

Re: problém motor Santa Fe 2,4 benzin

Příspěvek od miooo »

Mam taky isty problem...
Mne dava chybu snimac teploty chladiacej kvapaliny P0115
Ked si pozries na nete popis chyby je to tam presne pisane
A mas aj problem so startovanim?
SANTA FE 2,7 V6 rv.2001+LPG GASTECH 600S
mira-apple
*
Příspěvky: 12
Registrován: 05 pro 2012, 20:48

Re: problém motor Santa Fe 2,4 benzin

Příspěvek od mira-apple »

Ahoj, ne startuje úplně bez problému a dokud se neohřeje i super jede po ohřátí tyto problémy.Je mi divny, že v diagnostice mam chyba lamda sondy, ale lambda sondy se chovají při měření normalně proto je nechci zatím z důvodu ceny měnit a na druhou stranu mi běhá ten větrák s problémi viz. první dotaz asi začnu tim čidlem teploty ale sem rád za každou radu nebo názor do servisu Hyundai se mi to dávat nechce mam horší zkušenosti. da se nějak zjistit to číslo chyby bez diagnostiky??? asi ne co....
mira-apple
*
Příspěvky: 12
Registrován: 05 pro 2012, 20:48

Re: problém motor Santa Fe 2,4 benzin

Příspěvek od mira-apple »

tak sem asi našel možná závadu mam prasklí výfukový svody nad katem neví někdo kde je sehnat za nějakej rozumnej peníz nebo kdo by je měl a chtěl je prodat at mi pisne na mail mira-apple@seznam.cz domluvíme se díky
Slavek8
**
Příspěvky: 121
Registrován: 28 kvě 2009, 19:28
Bydliště: Krupka

Re: problém motor Santa Fe 2,4 benzin

Příspěvek od Slavek8 »

no je možny že kvuli tomu ti to hazi chybu lamdasondy, na to že se ti přehřiva auto to nema vliv. spiš bych viděl problem v tom čidle
SantaFe 2003 2.0 CRDi 4WD
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: problém motor Santa Fe 2,4 benzin

Příspěvek od Richard555 »

Když máš prasklý svody před lambdou, bude ti vždy dávat nesprávné údaje a dle mě bude motor mít chudou směs.... možná i proto se přehřívá...... jinak pokud studený motor jede OK a teplý blbě většinou je to problém lambdy, nebo děravýho výfuku
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
mira-apple
*
Příspěvky: 12
Registrován: 05 pro 2012, 20:48

Re: problém motor Santa Fe 2,4 benzin

Příspěvek od mira-apple »

díky za info.Svody mam prasklí tam kde se sbíhá 2 a 3 válec asi 3 cm prasklina takže nad obouma lamda sondama zítra jedu zkusit nechat zavařit a uvidim výfuk by měl být ok je novej i vlnovec takže problém nejspíš vidim v těch prasklejch svodech potom jedině ta lambda doufám, že budu mít štěstí a budou to jen ty svody i na foru o OPELU Fronterach s 2,4 benzin jsem našel stejnej problém a byly to svody uvidim pak dám vědět.
Uživatelský avatar
jiri.vacha
***
Příspěvky: 771
Registrován: 24 led 2012, 22:33
Bydliště: Loučná-Lom

Re: problém motor Santa Fe 2,4 benzin

Příspěvek od jiri.vacha »

Ahoj,to samé jsem řešil na trajetu v létě(nepravidelný chod,cukání),svody zavařeny a bylo po problému :mrgreen:Jo a spotřeba cca dva litry dolu =D>
WARTBURG 1.3 WV -prodáno
HYUNDAI TRAJET 2001 2.7 6V LPG -po smrti(srdíčko)
HYUNDAI TRAJET 2004 2.7 6V LPG
mira-apple
*
Příspěvky: 12
Registrován: 05 pro 2012, 20:48

Re: problém motor Santa Fe 2,4 benzin

Příspěvek od mira-apple »

jak si ty svody vařil resp.čím CO2 nebo svařečkou já poprvé svářečkou s elektrodou na litinu a po pár dnech prasky ve svaru znova nyní jsem dnes vařil CO2 tak uvidim co to udělá a hlavně jak se bude chovat motor po zavaření doufam že není v tahu i ta lambda nebo něco jiného.

Jo a ještě jedna perlička každou zimu u mého Santíka když je taková ta mokrá sněhová plískanice na silnici tak mi nepravidelně při jízdě v této sračce když to tak řeknu najednou chvilkama začne Santa bublat jak když mi upadl výfuk ale výfuk je OK vlnovec novej a dělá to pouze v zimě a jen v této stříkající plískanici ???? nesetkal se stim někdo ???

_______________

Hyundai Santa fe 2001 2,4 benzin
mira-apple
*
Příspěvky: 12
Registrován: 05 pro 2012, 20:48

Re: problém motor Santa Fe 2,4 benzin

Příspěvek od mira-apple »

Ahoj všem tak po zavaření svodu najeto pár km uplně v pohodě dnes sem ujel cca 100km bez problému po krátké zastávce a nastartování zahřáteho motoru vyběhly otáčky cca na 3000 pomalu padaly rozsvítilo check a větrák běží pořád pak už při každém nastartování vysoké otáčky a při jízdě v -5 stupních mi běží větrák na chladiči nevím zda svody znovu nepraskly musím sundat kryt, ale jsou mi divné ty otáčky a větrák poraďte prosím někdo kdo řešil takovýto problém.děkuji


Hyundai Santa fe 2.4 bezin r.v.2001
Uživatelský avatar
jiri.vacha
***
Příspěvky: 771
Registrován: 24 led 2012, 22:33
Bydliště: Loučná-Lom

Re: problém motor Santa Fe 2,4 benzin

Příspěvek od jiri.vacha »

Ahoj,promin,dlouho jsem tu nebyl.Ty svody mi svářel svářeč odborný :mrgreen: ,nevím čím,ale je nej v kraji =D> širokém.Drží to :D/ .Ty otáčky nevím,zkusil bych vyčistit klapku čističem na brzdy,už jsem to taky dělal,ale už nevím proč,myslím když jsem řešil ty svody,hledal jsem kde co,poslouchal rady,je fakt,že byla celá začouzená a netěsnila jak by měla.Jinak ten větrák si myslím,že bude problém někde v kabelech nebo nějaké čidlo či elektronika,blbě se to hledá,taky mám problém v elektru,ale už to nějak neřeším,zvykl jsem si.Občas mi přestane jít tacho při projetí velké louže,někam se mi dostane voda.Jak šlápnu na brzdu začne jít,pustím brzdu přestane jít.Cca po 15minutách to asi vyschne a začne zase jít normálně,hledám to již dva roky a bez úspěchu,rozebral jsem kde co #-o
WARTBURG 1.3 WV -prodáno
HYUNDAI TRAJET 2001 2.7 6V LPG -po smrti(srdíčko)
HYUNDAI TRAJET 2004 2.7 6V LPG
mira-apple
*
Příspěvky: 12
Registrován: 05 pro 2012, 20:48

Re: problém motor Santa Fe 2,4 benzin

Příspěvek od mira-apple »

Tak dneska pri -10 stupnich po ujeti cca 12km se rozbehl vetrak a uz nevypl kdyz sem dojel domu jeste asi cca 5km vetrak bezel porad horní hadice vlazna chladic a spodni hadice studená a drahej vetrák beží dál i s kontrolkou check na budíku teplota kousek pod pulkou to bych rekl ze je normal ?? musim na pocitac napojit co to zas hlásí za chybu pak napíšu.Má někdo nějakou zkušenost já doufám že jen čidlo teploty.

Hyundai Santa Fe 2,4 benzin
Korálek
*****
Příspěvky: 1526
Registrován: 07 bře 2006, 22:29
Bydliště: Břežany II.

Re: problém motor Santa Fe 2,4 benzin

Příspěvek od Korálek »

Koukni se sem jestli tam něco nebudou mít
http://www.hyundaivrakoviste.cz/
Hyundai Accent LC 1.3 12V,3dvéřák,prodán
Hyundai Sonata EF 2.0 16V 2003
Slavek8
**
Příspěvky: 121
Registrován: 28 kvě 2009, 19:28
Bydliště: Krupka

Re: problém motor Santa Fe 2,4 benzin

Příspěvek od Slavek8 »

Uz jsem to jednou psal, zkontrolovat cidlo teploty vody. Když se odpoji konektor tak vetrak by se mel rozebehnout, zkontrolovat konektor a kabely od cidla, muze tam byt veci odpor proto se to spoušti
SantaFe 2003 2.0 CRDi 4WD
mira-apple
*
Příspěvky: 12
Registrován: 05 pro 2012, 20:48

Re: problém motor Santa Fe 2,4 benzin

Příspěvek od mira-apple »

díky v sobotu to zkusim a dám vědět.
Odpovědět

Zpět na „Santa Fe - Motory“