ELANTRA 2011

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
mateas13
*
Příspěvky: 10
Registrován: 08 srp 2012, 11:59

Re: ELANTRA 2011

Příspěvek od mateas13 »

Rosch1962 píše:
Rosch1962 píše:Tak páni kolegovia moja novučičká "Ela" je už na predajni a ak budem mať šťastie na skorú dodávku diskov a zimných pneu, mohla by byť v stredu už so mnou na cestách.. :-)
Pýtal som sa na prestavbu LPG a moje zistenie je zaujímavé.
Ak si to dám namontovať, vraj strácam záruku takmer na všetko .... od palivového systému, cez celý výfukový systém až konečne po celý motor.. :-(. Najväčší argument ale bol ten, že neexistuje na SVK značkový servis Hyundai, ktorý by bol certifikovaný na servisovanie áut s plynovou zástavbou a teda, nebudem mať kde robiť garančné prehliadky a servis po najazdení príslušného počtu km. :-(. Čo vy na to páni? Máte s tým niekto skúsenosť, príp. viete niečo poradiť? Ročne najazdím dosť km vzhšadom na moje zamestnanie a preto by mi LPG výrazne znižovalo náklady.... ](*,)

Tak chlapi - nikto nepomôže radou čo ďalej? Vyzerá to tak, že budem musieť zostať len na benzíne?
No bracho ja mám LPG v elantre už asi 4 mesiace, bez problémov, bol som už aj na reklamácii v Michalovciach s alarmom a nikto mi nič nehovoril na LPG. Auto ide super paráda. Ak máte otázky pýtajte sa. Mám ho na leasing a v pohode mi dali plnu moc na prestavbu.
Hyundai Elantra 1,6 MPI + LPG /96KW/ Style r.2011 mushroom color
Reklama
 

Uživatelský avatar
vado
**
Příspěvky: 169
Registrován: 11 črc 2012, 13:49
Bydliště: Bratislava

Re: ELANTRA 2011

Příspěvek od vado »

mateas13 píše: Ak máte otázky pýtajte sa. Mám ho na leasing a v pohode mi dali plnu moc na prestavbu.
Ahoj,
ja mam tiez leasing. Akym sposobom si ziskal plnu moc ? Staci ziadost, kde je uvedene, ze chcem prestavbu na plyn ?
Plyn ti robili v autorizovanom servise ? Je plynovy system homologizovany pre Elantru 2011 v SK ? Naozaj to nema vplyv na zaruku ? Aka velka je plynova nadrz, a kde je umiestnena ?
A nakoniec, kolko penazi je na to potrebne si prichystat ?

Ide mi o to, aby policajti a STK nerobili problemy a hlavne aby nepadla 5 rocna zaruka na ziadnu cast auta.
Vdaka za odpovede
Audi A4 limuzina, automat, Briliant Black

Ex-Hyundai Elantra 1.6I 6M/T STYLE, Phantom Black, 2012, zdedil ju muoj avatar
Ex-Lanos SX sedan, 1998, 1.6/16V, ma uz noveho majitela
Ex-Skoda 100, 1974, nech je jej magnet na srotovisku lahky
mateas13
*
Příspěvky: 10
Registrován: 08 srp 2012, 11:59

Re: ELANTRA 2011

Příspěvek od mateas13 »

vado píše:
mateas13 píše: Ak máte otázky pýtajte sa. Mám ho na leasing a v pohode mi dali plnu moc na prestavbu.
Ahoj,
ja mam tiez leasing. Akym sposobom si ziskal plnu moc ? Staci ziadost, kde je uvedene, ze chcem prestavbu na plyn ?
Plyn ti robili v autorizovanom servise ? Je plynovy system homologizovany pre Elantru 2011 v SK ? Naozaj to nema vplyv na zaruku ? Aka velka je plynova nadrz, a kde je umiestnena ?
A nakoniec, kolko penazi je na to potrebne si prichystat ?

Ide mi o to, aby policajti a STK nerobili problemy a hlavne aby nepadla 5 rocna zaruka na ziadnu cast auta.
Vdaka za odpovede
Ahoj, takže k leasingu, mam to cez VB leasing. Zavolal som tam a spytal sa na LPG, žiaden problem stačilo poslať žiadosť o prestavbu auta na LPG a zapísanie LPG do Techničáku. Všetko mi poslali sami. Plnú moc na vykonanie zmien, originál techničak som mal, aj pre Obvod. urad na vystavenie nového techničáku, aj pre policiu na zapísanie do techničáku. Dohodol som termín monáž LPG v autorizovanom servise EKOMONT LPG Korejovce, tu u nás je naj. Systém tam je BRC Plug and Drive + FlashLube na mazanie ventilov, poľský by bol lacnejší, ale ja som nechcel. Elantra ešte nie je schválená v SK, ale prihlásoval som to individuálne, ale nie je to tak strašné, 140,-€ naviac sa platí. Nádrž 53 litrová v rezerve, čapovacie hrdlo pri benzínovom hore. Po namontovaní LPG mi chlapik dal potrebnú dokumentáciu, išiel som na emisnu 18€ a zaslal som to všetko do ZA na schválenie, len tam to robia. Kontakt do ZA mi dal. V Za urobili skúšku a po zaplatení 140,€ mi poslali ich schválenú dokumentáciu. Prihlásenie: Všetky papiere na Obvod, urad, tam žiadosť o prestavbu na LPG poplatok 6€. Potom po vydaní nového techničáku poplatok 60€, s techničákom a zvyšnými papiermi na políciu, poplatok 6€ a hotovo. Montáž LPG najlepšia technologia BRC plug = drive + flashlube 1020,.€ + 140€ individuálka ZA + 18€ emisna + poplatky na úradoch spolu komplet ma to vyšlo na 1264,-€. Všetko legálne zapísané a schválené.
Záruka bohužiaľ padá na tie veci, kde je zásah LPG, tak mi to hovorili v servise v Michalovciach.
Ak chcete aj foto s LPG, ozvite sa na email: mateas.sv@centrum.sk
A k spotrebe? od 7,5 - 9 l plynu podľa štýlu jazdy.
Hyundai Elantra 1,6 MPI + LPG /96KW/ Style r.2011 mushroom color
simons
Příspěvky: 4
Registrován: 22 led 2013, 13:29

Re: ELANTRA 2011

Příspěvek od simons »

Zdravím, tak patřím od srpna taky mezi ty šťastné. Koupil jsem Elantru s výbavou Komfort a s přestavbou na LPG. Při koupi mi dali 40 tis. slevu, tak jsem si za ty prachy nechal namontovat pohon na LPG a parkovací senzory vpředu a vzadu. Mám najeto zatím 8000 km a žádná závada a nepříjemnost. Docela jsem se bál zimy, ale auto drží na sněhu i náledí jak přišité. Spotřebu plynu mám kolem 7,5l. Přestavba na LPG v ČR je bezproblémová. Řekl jsem , že ji chci a prodejce vše zařídil. Vyzvedl jsem si nové auto i s vyřízenými papíry.
Auto mohu 100% doporučit.
simons
Příspěvky: 4
Registrován: 22 led 2013, 13:29

Re: ELANTRA 2011

Příspěvek od simons »

Ještě jsem chtěl podotknout, že na záruku se nevztahuje žádné omezení z hlediska pohonu na LPG a měla by platit v plném rozsahu. Chtěl jsem se zaptat, zda už byl někdo na garanční prohlídce po 1 roku a jeho zkušenosti s tímto. Ještě mám jeden dotaz na střešní nosič. Na servru jsem našel pouze jeden střešní nosič na Elantru a to THULE. Má někdo zkušenosti s montáží střešního nosiče? Za případné rady děkuji.
mateas13
*
Příspěvky: 10
Registrován: 08 srp 2012, 11:59

Re: ELANTRA 2011

Příspěvek od mateas13 »

simons píše:Zdravím, tak patřím od srpna taky mezi ty šťastné. Koupil jsem Elantru s výbavou Komfort a s přestavbou na LPG. Při koupi mi dali 40 tis. slevu, tak jsem si za ty prachy nechal namontovat pohon na LPG a parkovací senzory vpředu a vzadu. Mám najeto zatím 8000 km a žádná závada a nepříjemnost. Docela jsem se bál zimy, ale auto drží na sněhu i náledí jak přišité. Spotřebu plynu mám kolem 7,5l. Přestavba na LPG v ČR je bezproblémová. Řekl jsem , že ji chci a prodejce vše zařídil. Vyzvedl jsem si nové auto i s vyřízenými papíry.
Auto mohu 100% doporučit.
Servus, a aky system ti tam dali? maš aj mazanie ventilov? Dik
Hyundai Elantra 1,6 MPI + LPG /96KW/ Style r.2011 mushroom color
simons
Příspěvky: 4
Registrován: 22 led 2013, 13:29

Re: ELANTRA 2011

Příspěvek od simons »

Tak jsem se díval do papírů a je to zařízení Sekvent 24 a výrobce BRC. Při přebírání mi technik říkal, že si k plynu jednotky přimíchává malé množství benzínu, které slouží k promazávání.
mateas13
*
Příspěvky: 10
Registrován: 08 srp 2012, 11:59

Re: ELANTRA 2011

Příspěvek od mateas13 »

simons píše:Tak jsem se díval do papírů a je to zařízení Sekvent 24 a výrobce BRC. Při přebírání mi technik říkal, že si k plynu jednotky přimíchává malé množství benzínu, které slouží k promazávání.
Aj ja mám BRC, ale s FlashLube, nádobka je zvlášť so špec. olejom na mazanie, 0,5l na 10000km.
Ja som s plynom veľmi spokojný, žiaden problém.
Hyundai Elantra 1,6 MPI + LPG /96KW/ Style r.2011 mushroom color
Uživatelský avatar
vado
**
Příspěvky: 169
Registrován: 11 črc 2012, 13:49
Bydliště: Bratislava

Co ma dnes nepotesilo

Příspěvek od vado »

Tak dnes schytala Ela kamen do celneho skla, ostal tam prskanec :(
Ja mam nejku smolu na celne skla. V starom Lanose som schytal jedno rozbite predne sklo od nejakeho mysiaka, co sa rozhodol, ze stihne preletiet popred moje auto na dialnici - nestihol. A potom asi 10 dalsich poskodeni od kamienkov.
Tak to teraz pokracuje aj v Elantre ... :oops:
Audi A4 limuzina, automat, Briliant Black

Ex-Hyundai Elantra 1.6I 6M/T STYLE, Phantom Black, 2012, zdedil ju muoj avatar
Ex-Lanos SX sedan, 1998, 1.6/16V, ma uz noveho majitela
Ex-Skoda 100, 1974, nech je jej magnet na srotovisku lahky
Uživatelský avatar
Rosch1962
*
Příspěvky: 18
Registrován: 24 zář 2012, 12:14
Bydliště: Viničné
Kontaktovat uživatele:

Re: ELANTRA 2011

Příspěvek od Rosch1962 »

simons píše:Ještě jsem chtěl podotknout, že na záruku se nevztahuje žádné omezení z hlediska pohonu na LPG a měla by platit v plném rozsahu. Chtěl jsem se zaptat, zda už byl někdo na garanční prohlídce po 1 roku a jeho zkušenosti s tímto. Ještě mám jeden dotaz na střešní nosič. Na servru jsem našel pouze jeden střešní nosič na Elantru a to THULE. Má někdo zkušenosti s montáží střešního nosiče? Za případné rady děkuji.
Zdravím všetkých "Elantrákov" ... no u môjho predajcu a garančného servisu mi povedali jednoznačne, že namontovaním LPG mi na Elantre padne záruka na všetko, do čoho sa pri montáži LPG zasiahlo. No a keď som zisťoval do čoho teda LPG-čkári pri montáži zasahujú, tak je toho celkom dosť. Napr. - celá elektrosústava - čokoľvek odíde nemám nárok reklamovať,,,,,
- chladiaca sústava - musí sa urobiť zásah,,,,,
- lambda sonda + katalyzátor - v prípade problémov s emisiami neuznajú reklamáciu,,,,,
- palivová sústava napr. porucha palivového čerpadla - neuznajú reklamáciu,,, atď.

Tak neviem. Ešte jedna celkom zaujímavá poznámka bola, že keď auto dávam na garančnú prehliadku a chcem mať zachovalé záruky, tak garančka musí byť robená len u zmluvných servisov pre Hyundai. No a z tých zmluvných predpisov nikto nie je vybavený na to, aby mohol legálne servisovať auto so zástavbou LPG...!
Hyundai Elantra 1.6i Style 6A/T december 2012
Uživatelský avatar
Rosch1962
*
Příspěvky: 18
Registrován: 24 zář 2012, 12:14
Bydliště: Viničné
Kontaktovat uživatele:

Re: ELANTRA 2011

Příspěvek od Rosch1962 »

Kolegovia Elantráci, ešte jednu otázku mám na Vás. Vy čo máte manuálne prevodovky, aké ťažké prívesy môžete ťahať
podľa údajov v technických preukazoch? Ja tam mám napísané že aj brzdený aj nebrzdený príves môže mať max. hmotnosť 300 kg, čo sa mi zdá málo.... Neviem či tam niekto urobil chybu, alebo s automatom nemôžem viacej ťahať?! Divné som myslel, že to bude normálka okolo tých 650 - 750 kg. Veď len prívesný vozík má sám nejakých 130 kg.... :? Navyše problémom je, že zatiaľ na SVK nemá žiadny dodávateľ schválené ťažné zariadenie pre novú Elantru!!! Je toto pravda? Máte už niekto ťažné zariadenie namontované a normálne zapísané v technickom? Neviem či ma len náhodou predajca neodrbkal, lebo sa mu to nechcelo vybavovať....
Hyundai Elantra 1.6i Style 6A/T december 2012
Uživatelský avatar
vado
**
Příspěvky: 169
Registrován: 11 črc 2012, 13:49
Bydliště: Bratislava

Re: ELANTRA 2011

Příspěvek od vado »

Ja som sa tiez pytal hlavne na stratu zaruky a bolo mi povedane, ze v sucasnej podobe platnych podmienok je namontovanie plynu vlastne z hladiska majitela samovrazda. Akykolvek problem, ktory by sa vyskytol (aj prasknutie nejakej plastovej listy v kufri, o problemoch s motorom uz ani nehovoriac) by bolo povazovane za dosledok montaze plynu a teda nereklamovatelne.
Tak radsej si ponecham 5-rocnu zaruku.
Audi A4 limuzina, automat, Briliant Black

Ex-Hyundai Elantra 1.6I 6M/T STYLE, Phantom Black, 2012, zdedil ju muoj avatar
Ex-Lanos SX sedan, 1998, 1.6/16V, ma uz noveho majitela
Ex-Skoda 100, 1974, nech je jej magnet na srotovisku lahky
Uživatelský avatar
rady
*
Příspěvky: 30
Registrován: 17 říj 2012, 00:04
Bydliště: Holice v Cechach

Re: ELANTRA 2011

Příspěvek od rady »

To Rosch1962,
mam manualni prevodovku a dival jsem do velkeho TP a mam tam tez udaj 300kg, takze to asi preklep nebude, pravdepodobne konstrukce auta vice neumoznuje.
Elantra Style 1.6 97kw my 2012 bronze P7N
Uživatelský avatar
Rosch1962
*
Příspěvky: 18
Registrován: 24 zář 2012, 12:14
Bydliště: Viničné
Kontaktovat uživatele:

Re: ELANTRA 2011

Příspěvek od Rosch1962 »

rady píše:To Rosch1962,
mam manualni prevodovku a dival jsem do velkeho TP a mam tam tez udaj 300kg, takze to asi preklep nebude, pravdepodobne konstrukce auta vice neumoznuje.
Hmm - ďakujem za odpoveď. Bohužiaľ nikde sa to neuvádza v odbornej literatúre.
Je dosť možné, že by som asi Elantru "oželel" keby som toto bol vedel pred tým
než som si ju kúpil. Totiž - dosť potrebujem ťahať príves.... :-( to je tak keď
sa človek na niečo teší..... :-(
Hyundai Elantra 1.6i Style 6A/T december 2012
Uživatelský avatar
mirekkok
Příspěvky: 5
Registrován: 30 led 2013, 10:25

Re: ELANTRA 2011

Příspěvek od mirekkok »

Rosch1962 píše:
rady píše:To Rosch1962,
mam manualni prevodovku a dival jsem do velkeho TP a mam tam tez udaj 300kg, takze to asi preklep nebude, pravdepodobne konstrukce auta vice neumoznuje.
Hmm - ďakujem za odpoveď. Bohužiaľ nikde sa to neuvádza v odbornej literatúre.
Je dosť možné, že by som asi Elantru "oželel" keby som toto bol vedel pred tým
než som si ju kúpil. Totiž - dosť potrebujem ťahať príves.... :-( to je tak keď
sa človek na niečo teší..... :-(
Zdravím všechny,
jsem teď taky majitelem nové elantry a na tažné zařízení jsem se ptal taky . Vysvětlili mi že to omezení přívěsu je kvůli emisním normám. Motor je prý dost vysoko naladěn a plní proto limity až skoro na hranici a když pak tahá těžký přívěs už je neplní a proto to omezení. Stejně je to se střešním nosičem. Toto mi bylo řečeno. Pro mě to ale nehraje žádnou roli. Na stěhování mám dodávku.
Odpovědět

Zpět na „ELANTRA“