Kdo tady má Trajeta?

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
jiri.vacha
***
Příspěvky: 771
Registrován: 24 led 2012, 22:33
Bydliště: Loučná-Lom

Re: Kdo tady má Trajeta?

Příspěvek od jiri.vacha »

Ahoj tragédáci,je tu nějak mrtvo :-k .Tak jsem toho svého mazlíka nějak přechválil #-o .První odešla trubka serva,jak jsem psal v jiném článku,za ní následovalo čerpadlo serva #-o ,týden na to vstřik od plynu,následoval chladič,mno před vánocema fakt nádhera :mrgreen: .Aby toho nebylo málo po vánocích před odjezdem na Šumavu odešla indukční cívka(ano,zlobila již od jara,ale,že odejde mezi svátky :mrgreen: )Ve čtvrtek objednána a v pátek na skladě.Děkuji hyundai v Ústí nad Labem p.Bačík.Super služby =D> .A aby toho opravdu nebylo málo tak jsem si cestou pro cívku zatancoval se strécovou vitarou a obouchal mu jí o svodidla,málem tahal nitrák z kapsy,měl ze mně málem infarkt #-o .Mno prostě krásné zakončení lonského roku.Nebojte na Šumavu jsem odjel již v pořádku a bez problémů.Mno a aby ten nový rok začal normálně,tak jsem si hned vyměnil kotouče i s deskama,cestou ze Šumavy začaly vybrovat potvory.Jinak jsem s autínkem spokojen,jsou to jen malé problémky v mém životě.Přeji všem vše nej do nového roku a prosím,problémy řešte s nadhledem,nejde o život :mrgreen: .A trochu tu pište,je tu nuda :mrgreen:
WARTBURG 1.3 WV -prodáno
HYUNDAI TRAJET 2001 2.7 6V LPG -po smrti(srdíčko)
HYUNDAI TRAJET 2004 2.7 6V LPG
Reklama
 

Uživatelský avatar
tr2700automat
**
Příspěvky: 203
Registrován: 12 led 2012, 08:05

Re: Kdo tady má Trajeta?

Příspěvek od tr2700automat »

JAK SE MENI ZAROVKA H7 V TRAJETU?
Zdravim Te Jiri a vsechny lidicky na tomto foru do Noveho Roku :wink: . No tak to jsi si pekne uzil s Trajetem, tolik problemu najednou :shock: . Ja by jsem s tolika problemy ho zaradil do nepojizdnych aut :lol: No a ted mi poradte jak mam vymenit zarovku na predni svetle meho Trajeta? :idea: Mam ji vyzkousenou ze vada je v zarovce. Nevim ale jak mam vyndat tu starou zarovku a dat tam novou? :shock: Vim ze je to ostuda se ptat ale opravdu nevim jak? :oops: Ma tam dva dratky ktere udrzuji tu zarovku (H7), ktere jsou upevnene srouby. Musim ty srouby odmontovat anebo je to jinak? :shock: Ted jezdim s jednym svetlem jako Kyklop :twisted: a obavam se ze dostanu nejakou pokutu :evil:
kanal
**
Příspěvky: 150
Registrován: 22 zář 2010, 16:15
Bydliště: jižní plzeňsko

Re: Kdo tady má Trajeta?

Příspěvek od kanal »

tr2700automat píše:JAK SE MENI ZAROVKA H7 V TRAJETU?
Zdravim Te Jiri a vsechny lidicky na tomto foru do Noveho Roku :wink: . No tak to jsi si pekne uzil s Trajetem, tolik problemu najednou :shock: . Ja by jsem s tolika problemy ho zaradil do nepojizdnych aut :lol: No a ted mi poradte jak mam vymenit zarovku na predni svetle meho Trajeta? :idea: Mam ji vyzkousenou ze vada je v zarovce. Nevim ale jak mam vyndat tu starou zarovku a dat tam novou? :shock: Vim ze je to ostuda se ptat ale opravdu nevim jak? :oops: Ma tam dva dratky ktere udrzuji tu zarovku (H7), ktere jsou upevnene srouby. Musim ty srouby odmontovat anebo je to jinak? :shock: Ted jezdim s jednym svetlem jako Kyklop :twisted: a obavam se ze dostanu nejakou pokutu :evil:

Ahoj. Ty dva dratky je jen jeden v kuse a ten neodmontuj, dratek funguje jako pojistna "kolebka"- na jedne strane ji vyhaknes z toho myslim zoubku na plisku (kostra) a odklopis ji o vice jak 90 st.. V tech sroubcich je to navolno jako na pantu. Vypadne ti zarovka. Pamatuj jak tam byla a stejne zaloz novou (nepootocit!)- zapadne do vyrezu toho domecku a dratek zajistis stejnym zbusobem, jak si ho odjistil. Jak ji zajistis pootocenou, bude svitit nakrivo. Je to prace na dvacet vterin, to zvladnes. Na sklenenou banku zarovky nesahej prsty, at ji neumastis, obal si ji treba cistym papirovym kapesnikem.
Trajet 2.0 CRDi, 2003
Uživatelský avatar
jiri.vacha
***
Příspěvky: 771
Registrován: 24 led 2012, 22:33
Bydliště: Loučná-Lom

Re: Kdo tady má Trajeta?

Příspěvek od jiri.vacha »

Ahoj chlapi,výměna žárovky,dobre popsáno,je to jednoduchá výměna :mrgreen: ,akorát je tam špatně vidět,občas si pomůžu zrcátkem =D> .
Měl jsem konec listopadu a prosinec trochu rozlítanej,když jsem ted skouknul účty za plyn a benzín a napočítal cca 10 000km tak se mi protočily panenky :mrgreen: A do toho ještě ty opravy.Ten konec roku byl fakt náročnej,hlavně finančně,doufám,že ted bude trochu klíd :mrgreen: Už aby bylo jaro,nějaký ten srazík by bodnul,letošní zima mě nějak nebaví,je taková divná,žádný pořádný sních a věčně špinavé auto,člověk aby to myl obden #-o (nemám rád špínu)To si pak připadám,že mám staré auto :mrgreen: Zdar žití plantážníci =D>
WARTBURG 1.3 WV -prodáno
HYUNDAI TRAJET 2001 2.7 6V LPG -po smrti(srdíčko)
HYUNDAI TRAJET 2004 2.7 6V LPG
Uživatelský avatar
tr2700automat
**
Příspěvky: 203
Registrován: 12 led 2012, 08:05

Re: Kdo tady má Trajeta?

Příspěvek od tr2700automat »

to kanal
to jiri.vacha

Diky za rychlou odpoved Tragedaci =D> kterou jsem pred chvili precetl. Zarovka H7 je vymenena uz od vcera a Trajetek sviti vesele obema ocima :idea: :idea: , uz neni poloslepy :wink: . Trvalo opravdu jen 20 vterin aby mi ji vymenil muj znamy automechanik :wink:. Kdyby jsem precetl ten skvely navod od kanala tak by jsem se do toho pustil i sam :D .Co by se ale stalo kdyby jsem jel jen s jednym svetlem a narazil na poldy? :shock: Dostal by jsem pokutu :evil:? a jestli ano jakou :evil: ?

ps.to jiri.vacha, Nermut se Jiri za ty necekane prachy ktere jsi byl nucen vrazit do Trajeta, ja Te chapu :wink: penizky nikdy neprebyvaji ale tak to v zivote jde s necekanymi poruchy :? . Hlavne zdravi, rodinka a dvojcatka at jsou v poradku :wink: .
PhillMarlowe
*
Příspěvky: 10
Registrován: 20 srp 2010, 09:06
Bydliště: Jindřichohradecko

Re: Kdo tady má Trajeta?

Příspěvek od PhillMarlowe »

Ahoj!
Trajeta mám od r. 2007, koupil jsem dvouletého z Francie, takže r.v. mého plecháče je 2005. Mohu ho jen pochválit. Motor 2.0 CRDi bez nejmenších potíží, momentálně najeto kolem 200 tis. (já sám jsem najel 120 tis.), pouze měním olej a vyměnil jsem akumulátor. Jediná závada, kterou jsem za ta léta měl, byla prasklá řadící lana. Rozvody jsem dělal ve 120 tis. a šlo to velmi dobře, motor v zimě suprově startuje. Např. jsem letos na počátku zimy v mrazech hůře startoval, dal jsem zkontrolovat žhavičky a tři byly špatné (původní z výroby). Takže jsem při pár stupních pod nulou nastartoval na jednu žhavičku. To bych chtěl vidět jiné značky. No on je v Trajetu motor mercedes, možná i proto je to takový držák. Žere mi v létě 6 l, v zimě tak 6,8 - 7,2. Více na dálnici, tam by se jednoznačně hodila šetka v převodovce. Jinak jezdím s rodinou, často v sedmi lidech, s kapelou, s kterou ještě taháme těžký přívěs, a tepve nedávno jsem dělal spojku. Rep set za 4000,- a pár hodin práce. Prostě jsem opravdu nanejvýš spokojen. Soused má galaxy, zaplatil za něj více a oproti mě je neustále v servisu. Známý má trajeta v benzinu, je rovněž spokojen s pohodlím a spolehlivostí, ale samozřejmě žehrá na spotřebu.
PhillMarlowe
*
Příspěvky: 10
Registrován: 20 srp 2010, 09:06
Bydliště: Jindřichohradecko

Re: Kdo tady má Trajeta?

Příspěvek od PhillMarlowe »

Prosím Vás, nemá někdo ponětí, kterak sehnat na Trajeta manuál v češtině - tedy jestli vůbec existuje. Mám ve francoužštině, angličtině a dokonce v ruštině, ale česky nic.
Díky Standa N.
Uživatelský avatar
tr2700automat
**
Příspěvky: 203
Registrován: 12 led 2012, 08:05

Re: Kdo tady má Trajeta?

Příspěvek od tr2700automat »

to PhillMarlowe:
Vitam Te zde na tomto foru a gratuluji za Tveho Trajeta =D> . Teda smekam klobouk a zasnu pred tak malou spotrebu. :shock: Ja mam Trajeta 2700cc, sestivalec,benzin,automat, ze 127KW, ma zhavy silny spolehlivy motor, ktery ale zere jako ...krava, 8/10/12 litru nekdy i vice ve meste. Manual nemam v cestine mam v nemcine jelikoz muj Trajet byl dovoz z Nemecka :wink: .
Uživatelský avatar
jiri.vacha
***
Příspěvky: 771
Registrován: 24 led 2012, 22:33
Bydliště: Loučná-Lom

Re: Kdo tady má Trajeta?

Příspěvek od jiri.vacha »

tr27:chlape,hod to do plynu a budeš počítat finanční spotřebu jako on :mrgreen: =D> Jinak dobrý,ty auta maj výdrž =D>
WARTBURG 1.3 WV -prodáno
HYUNDAI TRAJET 2001 2.7 6V LPG -po smrti(srdíčko)
HYUNDAI TRAJET 2004 2.7 6V LPG
kanal
**
Příspěvky: 150
Registrován: 22 zář 2010, 16:15
Bydliště: jižní plzeňsko

Re: Kdo tady má Trajeta?

Příspěvek od kanal »

to PhillMarlowe:
Ahoj, vitam Te zde. Vlastnim uzivatelskou prirucku (knizku) na trajeta v cestine, je tam i dodatek pro dieselovy motor. Obcas do nej mrknu, kdyz potrebuji naky info, vetsinou vse najdu. Kompletni servisni manual na trajeta mam v pocitaci (PDF format- hrozne dat, asi 150MB), ale jen v anglictine.
Prirucku bych Ti asi mohl zapujcit k ofoceni, oskenovani, ja to delat, s omluvou, nebudu, moc prace... :mrgreen: Pokud bys mel zajem, kontaktuj me pres SZ.
K letni spotrebe 6l Ti gratuluji, takova se mi jeste nepovedla, letni prumer jezdim okolo 7l, v zime o pul az litr vic,i kdyz se snazim :-k ale sem furt necim nalozenej a neco na strese, pouzivam trajeta na praci. Ale myslim, ze ani prazdnej bych se na 6l nedostal. Na jakych jezdis gumach? Myslim rozmer a vyrobce.
Trajet 2.0 CRDi, 2003
pavlas
Příspěvky: 2
Registrován: 13 úno 2013, 11:02

Re: Kdo tady má Trajeta?

Příspěvek od pavlas »

Ahoj přátelé,já mam 2.0 100kw LPG,je to holt ta nejslabší verze,ale mě to nevadí,jezdim za 12 l plynu,což je jako 7 litru nafty,takze s tak elkým autem úplně v poho.Ale mám problém s lankama řazení.Už mi to jedno ruplo podruhý za půl roku.Tak bych potřeboval nějakej tip na výrobce,eventuelně,jestli někde jde sehnat i jen jedno lanko a nekupovat celou sadu za 3000.Díky za reakce.pavlas
Uživatelský avatar
jiri.vacha
***
Příspěvky: 771
Registrován: 24 led 2012, 22:33
Bydliště: Loučná-Lom

Re: Kdo tady má Trajeta?

Příspěvek od jiri.vacha »

pavlas:ahoj zkus vrakáč hyundai Úvaly u Prahy.Má tam toho hodně na trajety,jinak nevim,ja mam automat :mrgreen:
WARTBURG 1.3 WV -prodáno
HYUNDAI TRAJET 2001 2.7 6V LPG -po smrti(srdíčko)
HYUNDAI TRAJET 2004 2.7 6V LPG
pavlas
Příspěvky: 2
Registrován: 13 úno 2013, 11:02

Re: Kdo tady má Trajeta?

Příspěvek od pavlas »

Jo zkusim,už sem tu o tom vrakáči četl,Dík za radu
Uživatelský avatar
jiri.vacha
***
Příspěvky: 771
Registrován: 24 led 2012, 22:33
Bydliště: Loučná-Lom

Re: Kdo tady má Trajeta?

Příspěvek od jiri.vacha »

Tož trajetáci,kde sou :mrgreen: nic novýho :?: Zítra již jdu do letnáků,vypadá to že by už konečně přišlo jaro,nebo že by léto :mrgreen: Letošní zima hrozná,mazlík schytal pár šrámů,ale jinak dobrý,v týdnu jdu do výměny olejů a všech filtrů,pořádná po zimní očista a kontrola,tak snad to bude vše ok :mrgreen: Tak cestování zdar :D/
WARTBURG 1.3 WV -prodáno
HYUNDAI TRAJET 2001 2.7 6V LPG -po smrti(srdíčko)
HYUNDAI TRAJET 2004 2.7 6V LPG
Uživatelský avatar
jiri.vacha
***
Příspěvky: 771
Registrován: 24 led 2012, 22:33
Bydliště: Loučná-Lom

Re: Kdo tady má Trajeta?

Příspěvek od jiri.vacha »

Teda tady je zábava,to je jak po vymření dinosaurů. #-o :mrgreen:
WARTBURG 1.3 WV -prodáno
HYUNDAI TRAJET 2001 2.7 6V LPG -po smrti(srdíčko)
HYUNDAI TRAJET 2004 2.7 6V LPG
Odpovědět

Zpět na „TRAJET“