Scoupé - pro ty co rádi experimentují

1991 - 1995

Moderátoři: Tringi, Piskotkiller, Moderátoři

Uživatelský avatar
Lukino
Moderátor
Příspěvky: 457
Registrován: 30 bře 2006, 10:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukino »

ivan píše:
black_sheep píše:pist s cepem stoji 500,- u automatejcek, tj 2tis za sadu.
1500 stoji pistni krouzky.. Docela me prekvapuje ze uz mas v riti pistni cep kdyz jsi mel auto tak vyvoneny.. :roll:
Bohužel,ale přede mnou ho měl jeden týpek (vlastně dva) a mu daly drobet zabrat no a důsledek je,že to budu muset rozebrat a dát to dohromady,protože ten zvuk mě normálně s..e!! :twisted:
Ale jinak dík za info!! :wink:
to Ivan: jo jo, jen jestli to nebudeš rozebírat jen proto, že Tě to baví :lol:

to all: docela mě baví sledovat tuhle debatu, pístní kroužky ze škodárny ... to je teda vodvaz ... hele hoďte tam někdo celej motor, třeba z nějaký hundrtky ... to bude teprv vono 8) zajímala by mě reakce nějakého prodejce Hyundai o alternativních ND made in Skoda werke, asi to vyzkouším až budu mít cestu :wink:
Sonata 2.0 16V, 1993
Accent 1.3 12V, 1996
Reklama
 

Uživatelský avatar
Bowie
*
Příspěvky: 19
Registrován: 11 říj 2006, 17:05
Bydliště: Brumov

Příspěvek od Bowie »

Petr HC píše:
Bowie píše:
black_sheep píše:no priklad s RS 132kW a 1.8 92kW je zrovna zavadejici kdyz je to ten samej motor :lol:
To byl jen příklad toho že nezáleží na výkonu auta(neznamená čím vyšší výkon tím lepší kroužky)...tak včem je rozdíl mezi feliciji a scoupéčkem???Jen výkon...,řekni mě to zajímá!? :lol: :lol: Třeba se pletu a tak mě zajímá tvůj názor,včem jsou kroužky podle tebe horší ze škodovky???
Co je tohle proboha za blábol? :evil: 1.8 a 1.8RS prostě JE jeden a ten samej motor, zatim co felicie a SCoupe stejný motory teda opravdu nemaj :!:
Stále nechápete co tím myslím! To já vím že nemá scoupéčko. a fel. stejný motor a škoda 1.8 a RS je ten samej motor(to bylo myšleno tak...ale kurva pořád to nebudu psát do kola,DOBŘE ČTI!!)!!Ale celou dobu se tu snažím vysvětlit že pokud dáš ze felicie kroužky do scoupéčka tak se s tím nic nestane(JSOU TO TY SAMÉ KROUŽKY).!!!No nebudu se tu z nikým hádat pořád dokola o jedné a té samé věci...Každý má právo na svůj názor.Já jen vycházím z mích zkušeností a tak jsem myslel že budete rádi když se tu o to podělím... Jinak pokud dobře vidím a čtu,ještě tu nikdo jiný nic zajímavého nepřidal.Kritiku umím i JÁ DĚLAT :twisted: !!!
Hyundai Scoupé 1.5i TURBO
black_sheep

Příspěvek od black_sheep »

jestli jsou to nejaky univerzaly na kterejch je napsano felicie i scoupe tak i k vzhledem cene to bude asi kvalitka :roll:
Uživatelský avatar
Bowie
*
Příspěvky: 19
Registrován: 11 říj 2006, 17:05
Bydliště: Brumov

Příspěvek od Bowie »

black_sheep píše:jestli jsou to nejaky univerzaly na kterejch je napsano felicie i scoupe tak i k vzhledem cene to bude asi kvalitka :roll:
To nejsou žádné univerzály,ale čistokrevné škodovácké.Pasují na favorot,rapid a felicie 1.3 co je napsané na krabičceA jsou to jedny z nejlepších co můžes koupit na škodovku.Ale jak je jistě každému známo,tak na české auto nebudou stát kroužky stejně jak na korejce.Nebo chces říct že české auta jsou špatné??? :) Jako já si myslím,že české kroužky budou stejně kvalitní jako ty korejské.Mimo jiné já pracuji jako technik u české firmy která dělá součástky do převodovek do celého světa pro různé značky(např. volvo,audi,fiat,...atd) ,které se montují jako originální díly.Tak že je docela možné,že až si koupíš jakože or.kroužky od hyundau,tak budou možná vyrobeny unás v ČR :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Hyundai Scoupé 1.5i TURBO
Uživatelský avatar
Lukino
Moderátor
Příspěvky: 457
Registrován: 30 bře 2006, 10:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukino »

Bowie píše:
black_sheep píše:jestli jsou to nejaky univerzaly na kterejch je napsano felicie i scoupe tak i k vzhledem cene to bude asi kvalitka :roll:
To nejsou žádné univerzály,ale čistokrevné škodovácké.Pasují na favorot,rapid a felicie 1.3 co je napsané na krabičceA jsou to jedny z nejlepších co můžes koupit na škodovku.Ale jak je jistě každému známo,tak na české auto nebudou stát kroužky stejně jak na korejce.Nebo chces říct že české auta jsou špatné??? :) Jako já si myslím,že české kroužky budou stejně kvalitní jako ty korejské.Mimo jiné já pracuji jako technik u české firmy která dělá součástky do převodovek do celého světa pro různé značky(např. volvo,audi,fiat,...atd) ,které se montují jako originální díly.Tak že je docela možné,že až si koupíš jakože or.kroužky od hyundau,tak budou možná vyrobeny unás v ČR :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Já bych spíš tipoval Čínu ... ti mají prsty ve všem ... :lol:
Sonata 2.0 16V, 1993
Accent 1.3 12V, 1996
Uživatelský avatar
Bowie
*
Příspěvky: 19
Registrován: 11 říj 2006, 17:05
Bydliště: Brumov

Příspěvek od Bowie »

Lukino píše:
Bowie píše:
black_sheep píše:jestli jsou to nejaky univerzaly na kterejch je napsano felicie i scoupe tak i k vzhledem cene to bude asi kvalitka :roll:
quote]
Já bych spíš tipoval Čínu ... ti mají prsty ve všem ... :lol:
Tak to máš pravdu na ty jsem zapoměl :lol: :lol: :lol:
Hyundai Scoupé 1.5i TURBO
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yurii »

Je to tady docela zajímavý počtení tak i já přidám svojí trošku do mlýna 8)
Moje "téměř" domovský fórum je už nějákou dobu Siemensmania (ti z vás co se trošku zajímají o MT o ní určitě už zakopli nebo slyšeli) ale k věci, máme tam takový napsaný rčení: "Když se o něčem všeobecně ví, že to nejde, tak se vždycky objeví nějákej rusák co neví že to nejde, a udělá to." :wink:

Takže někdo pořádkumilovnej technik asi měl v garáži jak Felcku tak Scoupe a když si koupil za hříšný prachy do scoupe pístní kroužky protože chtěl dělat generálku motoru a dal je do přihrádky s pístníma kroužkama na Felcku protože si myslel že se rozdíl pozná, ale ouha, po pár tejdnech když si na to konečně našel čas a hrábnul do tý přihrádky ta mu spadla na nohu on do ní z leknutí ještě kopnul a kroužky se rozkutálely po zemi, po cca 5ti minutovym hledání se je snažil roztřídit ale zjistil, že mezi nima neni žádnej rozdíl. :idea: :lol:

Vůbec se v tom nevyznám ale pokud je alespoň teoreticky stejnej nebo na +- pár desetin mm stejnej průměr válcea Felcka má menší objem jenom proto že má menší zdvih tak proč by to nebylo možný...
Opravte mne jestli se pletu.

Je to sice trošku OT ale nemoh sem si pomoct 8)
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

Bowie píše:
black_sheep píše:jestli jsou to nejaky univerzaly na kterejch je napsano felicie i scoupe tak i k vzhledem cene to bude asi kvalitka :roll:
To nejsou žádné univerzály,ale čistokrevné škodovácké.Pasují na favorot,rapid a felicie 1.3 co je napsané na krabičceA jsou to jedny z nejlepších co můžes koupit na škodovku.Ale jak je jistě každému známo,tak na české auto nebudou stát kroužky stejně jak na korejce.Nebo chces říct že české auta jsou špatné??? :) Jako já si myslím,že české kroužky budou stejně kvalitní jako ty korejské.Mimo jiné já pracuji jako technik u české firmy která dělá součástky do převodovek do celého světa pro různé značky(např. volvo,audi,fiat,...atd) ,které se montují jako originální díly.Tak že je docela možné,že až si koupíš jakože or.kroužky od hyundau,tak budou možná vyrobeny unás v ČR :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Bowií,nevím,proč tak čílíš,já Ti rozumím a moc dobře!!! :wink:
Spousta dílů se dělá ve fabrikách,které potom nakupují automobilky a montují do vlastních aut a že spousta věcí se dá nahradit a přehazovat ze značky na jinou značku auta,to vím už dávno!!! :lol: :lol:
Jen mě zaskočila naše Šáde a Hyundai,ale jinak souhlasím!!! :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Uživatelský avatar
Bowie
*
Příspěvky: 19
Registrován: 11 říj 2006, 17:05
Bydliště: Brumov

Příspěvek od Bowie »

Yurii píše:Je to tady docela zajímavý počtení tak i já přidám svojí trošku do mlýna 8)
Moje "téměř" domovský fórum je už nějákou dobu Siemensmania (ti z vás co se trošku zajímají o MT o ní určitě už zakopli nebo slyšeli) ale k věci, máme tam takový napsaný rčení: "Když se o něčem všeobecně ví, že to nejde, tak se vždycky objeví nějákej rusák co neví že to nejde, a udělá to." :wink:

Takže někdo pořádkumilovnej technik asi měl v garáži jak Felcku tak Scoupe a když si koupil za hříšný prachy do scoupe pístní kroužky protože chtěl dělat generálku motoru a dal je do přihrádky s pístníma kroužkama na Felcku protože si myslel že se rozdíl pozná, ale ouha, po pár tejdnech když si na to konečně našel čas a hrábnul do tý přihrádky ta mu spadla na nohu on do ní z leknutí ještě kopnul a kroužky se rozkutálely po zemi, po cca 5ti minutovym hledání se je snažil roztřídit ale zjistil, že mezi nima neni žádnej rozdíl. :idea: :lol:

Vůbec se v tom nevyznám ale pokud je alespoň teoreticky stejnej nebo na +- pár desetin mm stejnej průměr válcea Felcka má menší objem jenom proto že má menší zdvih tak proč by to nebylo možný...
Opravte mne jestli se pletu.

Je to sice trošku OT ale nemoh sem si pomoct 8)
:D
Hyundai Scoupé 1.5i TURBO
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

Nerad bych Ti, Bowie neco upiral, ale mam program (2GB) na objednavani dilu od jedne vyznamne firmy, je tam veskera podobnost dilu, mozna zamena atd, ale ty Tvoje krouzky tam opravdu nejsou, mluvil jsem o tom s jednim sikovnym panem a tvrdil, ze tohle nevydrzi.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
black_sheep

Příspěvek od black_sheep »

nechci malovat certa na zed, ale ze studii na strojarne si jeste neco pamatuju a preju Ti hodne stesti, ale setrit nejakejch par stovek nejakymi pokusy a riskovat ze to bude stat jeste mnohem vic - do toho bych nesel :(
Uživatelský avatar
Bowie
*
Příspěvky: 19
Registrován: 11 říj 2006, 17:05
Bydliště: Brumov

Příspěvek od Bowie »

Hardcam píše:Nerad bych Ti, Bowie neco upiral, ale mam program (2GB) na objednavani dilu od jedne vyznamne firmy, je tam veskera podobnost dilu, mozna zamena atd, ale ty Tvoje krouzky tam opravdu nejsou, mluvil jsem o tom s jednim sikovnym panem a tvrdil, ze tohle nevydrzi.
Je to možné taky mám jeden prográmek a tam taky není nic zmíněné,že by pístní kroužky pasovaly z felicije,ale když se díváš na rozměry tak ty souhlasí...Já si taky myslím,že ty pístní kroužky nevydrží asi to co originál,ale zase si nemyslím že nejsou na tom tak špatně aby hned odešly!
Risk je zisk :D Stím autem jezdím docela hodně už mám najeto něco kolem 4500-5000km a nic se neděje.A to mám upravenou hlavu,jiné písty.tlak turba atd...Výkonově někde u cca 150PS dávám tam 100 oktanový benzím s tím motorem se nemazlím.Dávám mu hodně zabrat!!!
Tak nevím...zatím to jezdí,dám vědět až to exploduje :lol: :lol: :lol:
Tak zatím...
Hyundai Scoupé 1.5i TURBO
Karlos

Příspěvek od Karlos »

No právě že když už si si dal práci s motorem a zvednul výkon, tak bych tam určitě nedával kroužky ze slabší felicie
Prostě bych si to nerisknul :wink:
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

Tak tak...
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
black_sheep

Příspěvek od black_sheep »

5tis najede vetsina lidi za mesic nebo dva takze to je opravdu kratka doba na hodnoceni... :roll:
Odpovědět

Zpět na „S-COUPE“