Výměna brzdové kapaliny

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Ditmar
*
Příspěvky: 21
Registrován: 03 úno 2008, 20:48
Bydliště: Broumy

Výměna brzdové kapaliny

Příspěvek od Ditmar »

Přátelé, jeden trochu "přiblblý" dotaz. Jaký je váš názor na limit výměny brzdové kapaliny. Je opravdu nutné po dvou letech kapalinu měnit, i když funkce brzd zůstává stále stejná? U svých dřívějších aut jsem to dělával po daleko delších intervalech, v podstatě teprve tehdy, když bylo nutno brzdy odvzdušnit. Nyní mám trochu pochybnosti zda jsem dělal dobře. Díky předem za vaše názory a praxi.
Reklama
 

Uživatelský avatar
enjoy
****
Příspěvky: 1272
Registrován: 19 srp 2011, 20:23
Bydliště: Praha 3

Re: výměna brzdové kapaliny

Příspěvek od enjoy »

Nikdy jsem po dvou letech nemenil a neznam nikoho tolik svedomiteho...
Brzdy jsou sice to nejdulezitejsi,takze to nepodcenovat,ale i presto je po dvou letech podle me uplne zbytecne.
Hyundai Matrix 1.5 CRDi VGT 81kw
Uživatelský avatar
jiri.vacha
***
Příspěvky: 771
Registrován: 24 led 2012, 22:33
Bydliště: Loučná-Lom

Re: výměna brzdové kapaliny

Příspěvek od jiri.vacha »

Záleží kolik najedeš,já to po dvou letech měním(cca 60tis.km)Přeci jenom se kapalina zahřívá,věřím,že jí občas i převařím :mrgreen: ,přeci jenom automat je na brzdy náročnější,potom nějaká ta vlhkost se tam taky dostane(zvyšuje se riziko koroze vnitřních částí).Jestli po pěti letech měníš auto za nové,tak to neřeš,ale jestli ho máš na dýl tak bych to doporučil dělat :mrgreen: Já tak činím,mam lepší pocit :D/
WARTBURG 1.3 WV -prodáno
HYUNDAI TRAJET 2001 2.7 6V LPG -po smrti(srdíčko)
HYUNDAI TRAJET 2004 2.7 6V LPG
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: výměna brzdové kapaliny

Příspěvek od 69pavel »

i kdyz s autem nejezdis tak i presto ma brzdova kapalina tendenci nasavat vzdusnou vlhkost ktera i kdyz to nezni logicky dostane pres pryzove manzety,dale zmenami teplot,kdy na kovoych soucastich dochazi k roseni atd. ,kapalina se doporucuje kazdy rok promerit na bod varu a doporucuje se co 2 roky vymenit,zde je zarucena doba proti korozi,muze vydrzet i dele ale tam uz neni zaruka antikoroznich latek,ktere se snizujou absorci vzdusne vlhkosti

kdyz jsem mel skodovku a po 2 letech nevymenil brzdovku tak mi odesly zadni valecky,kdy prirezly,navic dnes 1l brzdkovky DOT4 poridis uz za nejakych 120kč tak nebudu riskovat naslednou opravu jen proto ze to nekde prirezne a oprava vyjde potom vicnasobne nez cena brzdovky,a pokud jsi zrucny tak s pomocnikem ktery ti bude slapat si to vymenis sam
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Azor
*
Příspěvky: 65
Registrován: 20 pro 2012, 15:12

Re: Výměna brzdové kapaliny

Příspěvek od Azor »

Ono je to trochu záludnější, nejde ani tak o korozi, spíš může jít o život. Kapalina do sebe dostává ze vzduchu vlhkost (zatím tomu nikdo neumí zabránit) a s tím logicky klesá její bod varu. Po 3 letech může klesnout již na tolik, že po delším brzdění skutečně začne vařit a při varu přirozeně vznikají v celém objemu kapaliny bublinky páry - vy dupnete na brzdu, pára se stlačí, pedál na podlaze a auto se řítí dál (kapalina tam není pro nic jiného než pro přenos síly od pedálu k brzdě a samozřejmě je nestlačitelná, ale pára ano). Na množství v nádržce to nepoznáme, chemik by nám to vysvětlil, že litr brzdovky a litr vody nedají výsledné 2 litry. Jo a ta vzdušná vlhkost se tam přirozeně dostává při každém sešlápnutí pedálu - při tom kolísá hladina v nádržce (hladina jde dolů a zákonitě místo ní tam jde vzduch). Přiznám, že na to taky kašlu a neměním tak často, při běžném provozu to není tak kritické, ale např. při několikakilometrovém sjezdu třeba v Krušnohoří se nám to může zatraceně nevyplatit.
sedli
**
Příspěvky: 115
Registrován: 15 kvě 2011, 00:34
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna brzdové kapaliny

Příspěvek od sedli »

U Atose jsem brzdovku ani neřešil, na jaře jsem neprošel STK kvůli nestejnoměrnému rozložení brzdného účinku zadních brzd při použití ruční brzdy - jedno prasátko bylo zarezlé. Při výměně u mechanika při manipulaci hned začala kapalina téct, proto se vyměnila za novou, jinak bych tam měl asi ještě starou...asi to není tak horký, ale nemělo by seto podceňovat.
Hyundai Atos, 46 kW, r.v. 2006, 50 000 KM
Uživatelský avatar
benny
**
Příspěvky: 301
Registrován: 31 kvě 2011, 17:57
Bydliště: Plzeň

Re: Výměna brzdové kapaliny

Příspěvek od benny »

Já mám ácu 2008 a měnil jsem si jí sám prvně po 3 letech a příští rok budu měnit opět . Já budu měnit každé 3 roky a zároveň měním i chladící kapalinu ..... pokud je nájezd km za rok vyšší tak jak 20 tis tak bych doporučoval měnit každý 2 rok.
New Accent - 1,4i , elegance , gold biege , 10/2008
Uživatelský avatar
antek
***
Příspěvky: 695
Registrován: 22 dub 2007, 19:29
Bydliště: pomoraví

Re: Výměna brzdové kapaliny

Příspěvek od antek »

Po třech letech určitě neprojde testem bodu varu, ověřeno.
Accent LC CF1 1.3 2006
severtom
***
Příspěvky: 731
Registrován: 21 pro 2010, 11:25

Re: Výměna brzdové kapaliny

Příspěvek od severtom »

Zajímavý, na Feldě skoro 200 000 km, kotouče + desky měněný jednou ve 100 000 km (preventivně), tahání karavanu do Amsterodamu s 4 lidmi v autě přitom nebyl problém.
Prasátko urvali jednou jedinkrát, když v autorizáku měnili brzdovku.
Od té doby jsem na to kašlal a od té doby taky nebyl problém. Neubývala, nepřibývala a nikdy se neuvařila, ani při sjezdu do Boky Kotorské a že to je nějaký sešup :) myslím že přes 100 serpentin.

Také bych chtěl vidět borce, co šlapáním na pedál (s pomocníkem) odvzdušní jednotku ABS (a 100%ně v ní vymění všechnu kapalinu).
I 30 CW Plus 1,4 CVVT LPG 08/2010
Netvrďte, že jdu za každou cenu proti proudu, myslete si, že si rád udělám vlastní názor :-)
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Výměna brzdové kapaliny

Příspěvek od 69pavel »

severtom píše:Za.......

Také bych chtěl vidět borce, co šlapáním na pedál (s pomocníkem) odvzdušní jednotku ABS (a 100%ně v ní vymění všechnu kapalinu).

pokud dodrzis spravny sled a postup ovzdusneni tak to ovzdusnis i s ABS ale musis ho znat, pokud ho neznas tak mas smulu,klasicky postup odzadu dopredu to totiz neni.
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Odpovědět

Zpět na „ATOS“