Atos Prime automat

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Lubo1
Příspěvky: 2
Registrován: 24 úno 2013, 23:34

Atos Prime automat

Příspěvek od Lubo1 »

Tak minule sme opravovali Hyundai Atos 1.1 s automatom a musim povedat ze ten motor na to ma. Staci len trosku pridat plyn a auto hned "vystreli" dopredu. Naozaj celkom zive. Co sa mi vsak nepacilo, bolo chovanie prevodovky, pri rozbiehani je to ako skuter, motor huci a zrychlovanie vyrazne zaostava za zvukom, proste hydrodynamicky menic v sebe "roztapa" silu motora a potom je aj zbytocne vysoka spotreba. Nechapem, preco ten menic neuzamkne aj na 2 a 3 stupni, pretoze ked preradi na stvorku (overdrive), tak clovek nepozna rozdiel ci je to automat alebo manual, vtedy to ide fakt krasne. Takze jednine tie rozjazdy sa mi nepacily, ked motor hucal a mal vysoke otacky a to som mal len cca. pol plynu. Ale do mesta by som to bral urcite. Este chcem dodat ze auto malo uz vyse 150 000km, takze spolahlivosti sa bat netreba, ked clovek meni pravidelne olej v prevodovke. Poznam majitela a viem ze s autom nejake problemy nemal, len palivove cerpadlo a potom uz len spotrebne veci. Koniec koncov tu je test, sice i 10, ale to co je tam pisane je pravda a plati aj pre atos, kedze je to takmer to iste. http://auto.pravda.sk/testy/clanok/218- ... -pohodlie/
Reklama
 

Odpovědět

Zpět na „ATOS“