Malá účinnost zadních brzd

1994 - 2005

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
cheriano
Příspěvky: 4
Registrován: 21 úno 2013, 14:04

Malá účinnost zadních brzd

Příspěvek od cheriano »

Zdravím, reším problém se zadníma brzdama..dělal jsem na autě brzdy ale pořád nemůžu přijít na to přoč zadek brzdí málo. Měnil jsem pouze levé zadní prasátko, samoštely jsou nastavený, ručka brzdí skvěle ale při sešlápnutí se dá s kolem otočit. Obě kola (zadní) brzdí souměrně ale málo..nevíte někdo kde by mohl být problém? Jestli by to mohl dělat omezovač účinku? Odvzdušněný proběhlo několikrát v předu i vzadu, dá se říct že brzd.kap. je vyměněná, ale zadek pořád nebrzdí jak by měl.. HYUNDAI ACCENT 1.3 55kW r.v.1998
Reklama
 

cheriano
Příspěvky: 4
Registrován: 21 úno 2013, 14:04

Re: Malá účinnost zadních brzd

Příspěvek od cheriano »

Opravdu nikoho nic nenapadá?? Aspoň nějaký nástřel?
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Malá účinnost zadních brzd

Příspěvek od alarm »

Menil som obloženie a myslel som si ,že samoštely sú nastavené dobre, ale auto nebrzdilo.Ručná brzdila ,tak ako tebe, ale problém bol v tých samošteloch.
Neviem, ako to vysvetliť :-k
Jednoducho, pri zle nastavených samošteloch sa pakňa oprela niekde vnutri, ale nie obložením o bubon, ale o nejaký výstupok.
Vyskúšaj dať samoštel do krajných polôh ....prípadne uber (pridaj )mu a nech ti niekto stúpa na brzdový pedál. Mal by si to uvidieť....a súvisí to velmi z nastením ručnej brzdy

https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.p ... dy#p376478
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
cheriano
Příspěvky: 4
Registrován: 21 úno 2013, 14:04

Re: Malá účinnost zadních brzd

Příspěvek od cheriano »

Já mám vzadu teda starý obložení, u bubnů jsem srazil ty hrany co vzniknou projetím..samoštel jsem ručně "doladil" tak že kolo skoro pořád přibržďovalo ale prostě při sešlápnutym pedálu kolo brzdí málo..zkusím to ještě jednou doštělovat, jelikož si to asi trochu sedlo ale moc tomu nevěřím. Zkoušel jsem i krok "prasátka" a zdál se mi dost dlouhý na to aby to ubrzdil..každopádně dík za odpověď
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Malá účinnost zadních brzd

Příspěvek od alarm »

V tom prípade by som asi dal dole bubon tak na 1/2, aby som sa presvedčil, či obloženie príde k bubnu pri stlačenom pedále... možno by som tam vrazil nejaký papier a skúšal ním pohýbať (medzi obloženie a bubon)
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Uživatelský avatar
MICHAL77
****
Příspěvky: 1044
Registrován: 22 kvě 2010, 22:29
Bydliště: Vysočina

Re: Malá účinnost zadních brzd

Příspěvek od MICHAL77 »

Jak to brzdilo před tou výměnou?

Jinak pokud je to samostavama tak stačí mírně přitáhnout ručku a měl by se zmenšit krok pedálu a mělo by to brzdit lépe, pokud toto nepomůže tak je chyba jinde.

Samostavy je potřeba nastavit ručně tak aby pakny lehce štrejchaly o buben, bohužel ani nové samostavy se mi nenastavují samy a o tom že by fungovaly pochybuju :| .

Je možné že jsou zatuhlé omezovače brzdného tlaku, u accenta jsou na trubkách vedoucích od válce dozadu, hnedle někde u válce.
.........
Uživatelský avatar
antek
***
Příspěvky: 695
Registrován: 22 dub 2007, 19:29
Bydliště: pomoraví

Re: Malá účinnost zadních brzd

Příspěvek od antek »

Jenom takový malý dotaz, pedál při zabrždění péruje nebo ne, pokud ano tak odvzdušnit.
Accent LC CF1 1.3 2006
cheriano
Příspěvky: 4
Registrován: 21 úno 2013, 14:04

Re: Malá účinnost zadních brzd

Příspěvek od cheriano »

Odvzdušnění už proběhlo..tím to není.

Michal77 - přitáhnout ručku a pak zkoušet zabrzdit už jsem taky zkoušel(i s rychlím našlapáním pedálu) ale učinek pořád stejný
Mě napadá už jen ten omezovač účinku pod hl.brzdovým válcem...neměl jste ho někdo rozebranej? Jak to vypadá vevnitř?
Uživatelský avatar
MICHAL77
****
Příspěvky: 1044
Registrován: 22 kvě 2010, 22:29
Bydliště: Vysočina

Re: Malá účinnost zadních brzd

Příspěvek od MICHAL77 »

Tak nevím jak v hyundai, ale u favorita tam byla kulička a pružinka, ale asi je více typů. Jen si myslím že by to byla sakra náhoda aby odešly oba tak naráz...
.........
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Malá účinnost zadních brzd

Příspěvek od alarm »

nemôžem si pomôcť, ale sú to tie isté príznaky ,čo som mal ja.... tiež som za boha nevedel prečo auto nebrzdí, a až potom som zistil, že darmo šlapem na brzdu, brzdový valček sa cíce roztiahol, ale pakňa sa oprela nie o bubon, ale o výstupok na štíte...
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Uživatelský avatar
MICHAL77
****
Příspěvky: 1044
Registrován: 22 kvě 2010, 22:29
Bydliště: Vysočina

Re: Malá účinnost zadních brzd

Příspěvek od MICHAL77 »

Žádný tam není, nemáš to vyfocené?
.........
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Malá účinnost zadních brzd

Příspěvek od alarm »

Nemám,.....a bol som rád, že som to zložil a brzdilo to. Pointa bola v tom, že je veľký súvis medzi nastavením ručky a brzdením valčekom.Dával som dole bubon, nemohol som to stiahnuť, tak som povolil lanká v kabíne. Potom išiel dole... vymenil som pakňe, a povedal som si, že samostav sa sám nastaví... zavrel koleso a ...nebrzdilo. Ručná fungovala, ale bolo to tým, že sa "zaprela", nie "oprela o bubon. Potom som zistil, že ak nie je nastavený samostav pri povolených lankách tak, aby koleso skoro šúchalo, tak brzdový valček síce roztiahne pakne, ale ako keby ten samostav nedovoloval pakni priblížiť sa k bubnu. Neviem to presne popísať. Urobil by som to, čo som už písal... stiahol by som bubon len na polovicu, aby som videl na pakne....a pomaly stúpal na nožnú brzdu.
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Malá účinnost zadních brzd

Příspěvek od alarm »

Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Odpovědět

Zpět na „ACCENT“