Nespokojenost s i20 - Vaše vlastní "výlevy"

Moderátoři: amaize, Moderátoři

Odpovědět
Méďa Béďa
**
Příspěvky: 180
Registrován: 07 zář 2012, 23:55

Re: Nespokojenost s i20 - Vaše vlastní "výlevy"

Příspěvek od Méďa Béďa »

To bartiik18: proč sis to kupoval, když je takový skvělý výběr, počínaje Schade? BTW pokud ti vibruje volant od motoru, tak bys asi měl urychleně navštívit servis.
Hyundai i20 Inclusive Plus, 04/2012
Reklama
 

Uživatelský avatar
bartiik18
**
Příspěvky: 212
Registrován: 12 dub 2011, 21:03
Bydliště: U České Lípy

Re: Nespokojenost s i20 - Vaše vlastní "výlevy"

Příspěvek od bartiik18 »

Meda Beda: ahoj hele nemyslel jsem to zle. Me se moje auti libi... Jen jsem psal pravdu, kterou jsem pri koupi nezjistil ale zjistuji ji postupem casu. Bohuzel v servise jsem s vibracema byl a co mi servis rekl? Konstrukcni chyba. Posadili me do predvadecky a delala to samy.... Neco mi tam teda po moji urgenci postelovali a bylo hotovo. Zkusim se znovu ozvat, ale pochybuji. Jinak ohledne Skody... Vzdy jsem byl proti vw group... Drahota za malo muziky ;-) jen jsem rikal ze novy rapid a octavie se jim docela i povedla i kdyz ani rapid nema na prostor pro ridice proti nasi i20tce :-) mam moji i20 rad a vcelku jsem spokojen az na tech par drobnosti se kteryma jsem se tu rozvasnil ;-) jestli jsem nekoho urazil tak se omlouvam. Jiz jsem to zde nekde psal. Byl jsem se pri koupi auta divat i do skodovky ale fobii bych si vzivote nekoupil navic s holou vybavou. Hyundai mi nabidl dobry motor pet let zaruky a slusnou vybavu za super peniz ;-) mozna ze nove hyundaiky by me taky nadchnuli ale v nich jsem jeste nejel ;-)
teď : Hyundai i20, od 2.5.2011, 1.2 kappa, zelená metalíza, 40 000+km (zatím spokojenost ;-))
bývalo: Fiat Punto 1. generace (2009-2011) cca 33 000km; black
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Nespokojenost s i20 - Vaše vlastní "výlevy"

Příspěvek od Hardcam »

V tydnu jsem videl cervenou Fabku Monte Carlo za 269tisic s TSi 63kW, normalne bych o Fabku ani nezakopl, ale tahle by klidne mohla stat v garazi. i20 by taky mela dostat nejakou edici, od 2008 vypada porad stejne a uz dost nudne :roll:
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
zulyk
**
Příspěvky: 328
Registrován: 31 srp 2010, 07:57
Bydliště: VT

Re: Nespokojenost s i20 - Vaše vlastní "výlevy"

Příspěvek od zulyk »

po facelifte asi nevyzera stale rovnako ... a nudne? to je vec nazoru
HYUNDAI I30 FASTBACK, 1,4 TGDI
Uživatelský avatar
bartiik18
**
Příspěvky: 212
Registrován: 12 dub 2011, 21:03
Bydliště: U České Lípy

Re: Nespokojenost s i20 - Vaše vlastní "výlevy"

Příspěvek od bartiik18 »

Tak po facelifte i20tka vypada moc dobre. Sedacky jsou mekci a oalubni deska hezci ten panel se povedl. Jen by me zajimali jizdni vlastnosti. Jestli jsou mekci tlumice a dali si zalezet na dalsich neduhach i20 prvni generace. Jinak jsem byl v tom salonu a nepochopim jak je mozny ze klicka u dveri je spatne spojena a tim reze do ruky. Je fakt ze tam meli zakladni verzy ale to se mi fakt nelibilo :-) to u moji i20tky neni. A zrovna u ridice. Tak snad to predelaji ;-) fabie monte carlo nevzpada zle, ale uvnitr porad nudne a malo prostorne auto. Nic proti ale i20 je uzasne vymyslena ubnitr zato fabia je nahnacana a uplacana a tak nejak mi to vadilo ;-)
teď : Hyundai i20, od 2.5.2011, 1.2 kappa, zelená metalíza, 40 000+km (zatím spokojenost ;-))
bývalo: Fiat Punto 1. generace (2009-2011) cca 33 000km; black
Uživatelský avatar
caruser
****
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 led 2011, 15:39
Bydliště: Slovenská republika

Re: Nespokojenost s i20 - Vaše vlastní "výlevy"

Příspěvek od caruser »

bartiik18

Mne sa sedačky v i20ke nezdajú tvrdé, inak jedna z najlepších vecí čo v mojej i20ke je až na to vŕzganie :)
Hyundai i20 1,2 LPG BRC 02/2011 ice blue metallic 100.000 km
zulyk
**
Příspěvky: 328
Registrován: 31 srp 2010, 07:57
Bydliště: VT

Re: Nespokojenost s i20 - Vaše vlastní "výlevy"

Příspěvek od zulyk »

to vrzganie sa moze pripisat jedine slabej kvalite dielenskeho spracovania... aj tvrde plasty sa daju poskladat tak, aby to nevrzgalo :(

podla testov by mal byt podvozok o nieco komfortnejsi ako ten pred fl, bohuzial ale ostala vzadu povodna naprava ...
HYUNDAI I30 FASTBACK, 1,4 TGDI
Uživatelský avatar
Poka
**
Příspěvky: 150
Registrován: 15 úno 2011, 10:29
Bydliště: Vratimov

Re: Nespokojenost s i20 - Vaše vlastní "výlevy"

Příspěvek od Poka »

bartiik18 píše:Ahoj, přidávám se k hlučnosti i20tky... Souhlasím s Vámi a ten kdo nesouhlasí, že i20tka je hlučná tak je buď hluchý nebo nikdy nejel s jiným autem. V rodině máme Kiu Ceed, Golf 5 generace, škoda 1203 (ta jediná překonala hluk i20tky :-D), Octavie. Ještě máme v rodině nově citigo, ale bohužel jsem v něm ještě nejel. A i20tka je z nich fakt nejhlučnější ať jsou kola jakákoliv. Hluk je stejný bohužel... Nejvíc hluku jde přes dveře a prahy. Motor točí při 100km/h skoro 3000 otáček a to už je taky znát. A odskakování zadní nápravy mě na větších nerovnostech ničí. Vibrace ve volantu od motoru to je děs. No i20tka opravdu není tak vychytaná jak jsme si při koupi mysleli. Jinak jsem se svezl s novou Octávii a musím vám říct, že to byla bomba...to ticho to je nádhera...potom jsem zkoušel Rapida a taky jiný soudek. U mě to Hyundai asi tak nějak prohrál. Hodně šťastných kilometrů přeji ;-)
:mrgreen:
bartiik18:
12 dub 2011 21:13 - ..a je fakt, že se mi auto hodně líbilo a přítelkyni taky :-) ve 140 km/h přijatelný hluk, radio hezky hraje, nic nikde nedrnčelo ani nevrzal...
10 kvě 2011 06:58 - Úplně skvělý auto zatím paráda a spokojenost. A tvrdé odpružení? nezdá se mi přesně vyhovuje.
08 zář 2011 07:28 - ...podvozek je tužší...mě to vyhovuje krásně drží stopu .
No comment :?
Hyundai i20 Family Plus 1,2i / 57 kW Elektric Red
Uživatelský avatar
caruser
****
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 led 2011, 15:39
Bydliště: Slovenská republika

Re: Nespokojenost s i20 - Vaše vlastní "výlevy"

Příspěvek od caruser »

Poka

Hlučnosť sa zvyšuje s pribúdajúcimi km, v mojom prípade keď bolo i20ka nová tak hlučnosť bola ešte OK, ale treraz po 60.000 km v rýchlostiach nad 90 km/h je dosť hlučná
Hyundai i20 1,2 LPG BRC 02/2011 ice blue metallic 100.000 km
jirikstbk
***
Příspěvky: 503
Registrován: 24 čer 2009, 07:50

Re: Nespokojenost s i20 - Vaše vlastní "výlevy"

Příspěvek od jirikstbk »

Poka

Když ti vadí vývoj názoru na i20 podle postupně získávaných zkušeností, tak si můžeš najít mé příspěvky včetně dopisu s problémy po 1000 km na dodavatele a jeho odpovědi. Řekl bych, že se mé názory na i20 (mimo krátkou radost z nového auta) moc nemění.

Jako první hned při první jízdě z prodejny domů mi začal vadit tvrdý podvozek, který jsem při zkušební jízdě po kvalitním asfaltu neodhalil. Jestli mě prodejce pustil jen na kvalitní asfalt ze znalosti věci nebo jen náhodou, se mohu navždy jen dohadovat. Na ostatní nedodělky jsem si časem zvykl a přestal je vnímat.

Souhlasím také s názorem, že ten hluk roste s počtem najetých km. Začal jsem ho vnímat jako pulzující hukot od zadní nápravy. Postupně se to zhoršuje. Teď je to stále horší a shoduji se s výše popsanými zkušenostmi.

To, že jinak auto (mimo občasných problémů se startem na 3 válce) funguje a nemám důvod si stěžovat nic na popsaném nemění. Kdybych i20 koupil za 170000, jak tady někdo nedávno uváděl, tak jsem spokojený, já ji ale koupil za víc jak dvojnásobek a čekal jsem (naivně), že ta cena navíc nebude jen za výbavu navíc. Hodně jsem se mýlil a cítím se podvedený. A podvod já odpustit neumím.
ObrázekHYUNDAI i20 1,4 STYLE RED, barva 1F - vínová metalíza
Uživatelský avatar
bartiik18
**
Příspěvky: 212
Registrován: 12 dub 2011, 21:03
Bydliště: U České Lípy

Re: Nespokojenost s i20 - Vaše vlastní "výlevy"

Příspěvek od bartiik18 »

poka: :-D dobře jsi mě načapal :-D je fakt, že jsem to nevnímal. Hlučnost byla taky ok...ale zase je pravda, že jsem moc nejezdil jinejma autama ;-) takže až teď to pozoruji. Dříve jsem jezdil jen Fiatem Punto a Hondou civic. Bohužel začal jsem jezdit i jiným autem a už to je... odpružení a pěkným asfaltu ok... Hluk do 90km/h je tam nějak ok, ale potom musím zesilovat rádio. Přičetl bych to přibívajícíma kilometrama a nebo zimákama ;-) Teď v zimě je spousta kilometrů silnice rozbitá a už mi to začíná trochu vadit. Auta se samozřejmě nezbavím mě se líbí...:-) jen jsem podotkl výlevy mojeho auta jak tu někdo vzpomínal. Tak mě tu neukamenujte :-D určitě si to nezasloužím.... Auto na nerovnostech opravdu odskakuje pokud jedete rychleji .... odpružení je tvrdé a to je blbý na špatném asfaltu... Jinak za ty peníze určitě skvělé auto... za 200 000,- bych v životě nedostal lepší vůz s lepší výbavou to chraň bůh...jen doufám, že tyhle neduhy odstranili u nové i20tky... jinak jsem s i20tkou spokojen... až na těchto pár věcí. Je fakt, že nemůžu rovnat s auty stejné třídy. S jiným jsem nejel zatím :-)

Zyluk a carusel: To vrzání jsem tak nějak přestal vnímat. Teď mi něco poštělovali, ale pořád sedačka vrže, neřekl jsem že jsou tvrdé jsou pohodlné nevadím mi ani delší jízda...jen jsem zkoušel novou a tam sedačky jsou o malinko měkčí a to se mi taky líbilo. Tvrdý je ten podvozek... já měl i20tku při koupi půjčenou na víkend. Projel jsem se, ale na horší cesty jsem zapomněl. Takže mě se líbila. Letos mám v plánu vytlumit dveře, ale ještě uvidím co s tím hlukem. Taky bych to připisoval zadní nápravě, ale jistě to nevím.
teď : Hyundai i20, od 2.5.2011, 1.2 kappa, zelená metalíza, 40 000+km (zatím spokojenost ;-))
bývalo: Fiat Punto 1. generace (2009-2011) cca 33 000km; black
Uživatelský avatar
Poka
**
Příspěvky: 150
Registrován: 15 úno 2011, 10:29
Bydliště: Vratimov

Re: Nespokojenost s i20 - Vaše vlastní "výlevy"

Příspěvek od Poka »

To caruser, jirikstbk a bartiik18:
Já tam připsal pouze: "No comment" a přidal dva smajlíky.
Jinak jsem tam nepřipsal ani jednu, jedinou čárku. :? Trošku nechápu, proč se obracíte na mne.
Jestliže někoho uráží mé "no comment" tak se za to omlouvám! ](*,)
Hyundai i20 Family Plus 1,2i / 57 kW Elektric Red
Uživatelský avatar
caruser
****
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 led 2011, 15:39
Bydliště: Slovenská republika

Re: Nespokojenost s i20 - Vaše vlastní "výlevy"

Příspěvek od caruser »

bartiik18

Nevŕzga ti sedačka v mieste bedrovej opierky? Mne na vodičovej upravovali výplň v bedrovej opierke a je to OK, ale ten istý problém sa začína prejavovať na spolujazdcovej sedačke. Ja som robil kompletné vytlmenie vetkých dverí pomocou uhlíkovej ANS peny, ale veľmi to nepomohlo. Ak chceš aby to malo účinok, tak odporúčam do vnútra nalepiť asfaltové pásy, namiesto priesvitnej fólie komplet prekryť napr. Dynamat, alebo lacnejšiu alternatívu a na záver uhlíkovú ANS penu z vnútornej strany dverí, no a keď už to budeš mať rozobrané nezaškodilo by vymeniť reproduktory + vymedzovacie krúžky :)

Poka

Koľko km máš nabehaných na i20ke?
Hyundai i20 1,2 LPG BRC 02/2011 ice blue metallic 100.000 km
PetrT30
*
Příspěvky: 87
Registrován: 19 úno 2011, 21:08

Re: Nespokojenost s i20 - Vaše vlastní "výlevy"

Příspěvek od PetrT30 »

Já mám 28000 km a kravál furt stejnej :-#
Beru to jako daň za to že se nic nesere = olej nebere, vodu taky ne. Jen mi křápla H4ka a poblikuje mi pravá parkovačka :lol:
i20 Inclusive Plus 1,4 - 5 st. manuál, Dark Grey, ESC+TCS - najeto cca 55000 - kravál v kabině stále k nevydržení :-) = tohoto auta jsem se šťastně zbavil!!!!
Méďa Béďa
**
Příspěvky: 180
Registrován: 07 zář 2012, 23:55

Re: Nespokojenost s i20 - Vaše vlastní "výlevy"

Příspěvek od Méďa Béďa »

jirikstbk píše:Kdybych i20 koupil za 170000, jak tady někdo nedávno uváděl, tak jsem spokojený, já ji ale koupil za víc jak dvojnásobek a čekal jsem (naivně), že ta cena navíc nebude jen za výbavu navíc. Hodně jsem se mýlil a cítím se podvedený. A podvod já odpustit neumím.
179 990,- Kč v nejvyšší výbavě... Takže za tu cenu jsem (možná jen zatím) absolutně spokojený. Ale máš, pravdu, za dvojnásobnou cenu bych očekával víc. Na druhou stranu já bych za to ty peníze nedal - za to byl k dostání Focus...
Hyundai i20 Inclusive Plus, 04/2012
Odpovědět

Zpět na „i20 Pokec“