Nespokojenost s i20 - Vaše vlastní "výlevy"

Moderátoři: amaize, Moderátoři

Odpovědět
suah
**
Příspěvky: 254
Registrován: 23 dub 2010, 13:01

Re: Nespokojenost s i20 - Vaše vlastní "výlevy"

Příspěvek od suah »

Meda, a co vlastne chapeme pod plnou vybavou? Priznam sa, netusim, co mas vsetko v aute naskladane...ale nepredaval sa inclusive plus len s manualnou klimou, bez ESP a alarmu? Plus dal sa tam dat aj 1.2 motor - co su vsetko doplatky voci niekdajsej "plnej" verzii style. A samozrejme, kriza potiahla ceny aut nadol, samotny model uz vlastne tiez nie je novinka - no, cena by v podstate zodpovedala 8)
Reklama
 

Uživatelský avatar
Poka
**
Příspěvky: 150
Registrován: 15 úno 2011, 10:29
Bydliště: Vratimov

Re: Nespokojenost s i20 - Vaše vlastní "výlevy"

Příspěvek od Poka »

caruser píše: Poka

Koľko km máš nabehaných na i20ke?
Woow! Teď jsi mne dostal!
Mám najeto asi 17tkm. Já mám totiž kamkoliv docela blízko. Do centra Ostravy asi 8km,
všechny druhy superhyperhobbyajánevímjakýchještě marketů do 10km, do Polska 22km,
práce mi jezdí kolem domu (MHD-Bus) a jedenkrát do roka jedeme za mladými do
Mariánských Lázní - 550km. Většina rodiny se nachází také v okruhu 10km.
95% jízd mám do 10km.
Autíčko je od nákupu stále stejně (ne)hlučné. Pokud mi začne něco v interiéru vrzat či
klepat, tak prohledám odkládací přihrádky a vždycky příčinu najdu a odstraním.
(Škrabka na led, držák navigace, bezpečnostní nástavec na kolové šrouby apod...)
Jinak mi opravdu NIKDE NIC nevrže, neklepe ani nedrnčí.
Hjundíkem jezdím převážně ...jak bych to napsal.. Extrémně ekonomicky. V zimě mám
spotřebu cca 5,5i/100km jinak ještě o půl litru méně (Momentálně 5,2l/100km).
Jenom ho tak 1-2x za jedno natankování (cca 700km) pořádně protočím - do mírného
kopečku zařadím trojku a tu roztáhnu až na 120km/h. Pak vyřadím a zase piánko :lol: .
NIKDY bych nevytočil do vyšších otáček studený motor!!
Jo, možná mé využívání auta není úplně standardní a proto se výsledně liší i stav
mého :hyu: od jiných.
A jestli někoho nasírám tím, že se :hyu: zastávám, tak je to tím, že jsem dostal přesně
to, co mi slibovali a co jsem si vyzkoušel na testovací jízdě. Stav mého :hyu: se po dvou
letech vůbec nezměnil (jistě, lak nějaké šrámy utržil). Jo, mám najeto jen 17tkm, ale
jsem maximálně spokojen.
Jestli si někdo i20 koupí a pak se sveze v Superbu a tvrdí, že
Škodovka je mnohem lepší, tak je zralý na vyšetření. Kdo tvrdí, že Fabia 1,2HTP
se může s cenou, výbavou či komfortem s i20 srovnávat, je na tom podobně.
Ale: Každý má právo na svůj názor! Jen - pokud ho prezentuje veřejně, tak musí
být srozuměn s tím, že bude konfrontován s jinými a vyvracen. :) Takže klídek.
Nikdo, kdo si tu stěžuje, by neměl automaticky očekávat, že mu ostatní budou
foukat bebíčko jen proto, že se mu na jeho investici (autě) něco nepozdává.
Znám pár lidí, co si v podobnou dobu koupili třeba Renault (Megane a Clio) a
tolik nářků jako od těch dvou jsem na celém :hyu: nečetl! :-)
Hyundai i20 Family Plus 1,2i / 57 kW Elektric Red
Uživatelský avatar
caruser
****
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 led 2011, 15:39
Bydliště: Slovenská republika

Re: Nespokojenost s i20 - Vaše vlastní "výlevy"

Příspěvek od caruser »

Tak by to malo byť, auto, ktoré si si kúpil spĺňa všetky tvoje očakávania, ako píšeš človek môže byť rovnako ako s :hyu: nespokojný napr. aj s VW alebo Škodou. A to či je Fabia lepšia voľba ako i20 asi naozaj nemá zmysel tu riešiť.
A na akom aute si jazdil pred i20kou?
Hyundai i20 1,2 LPG BRC 02/2011 ice blue metallic 100.000 km
Uživatelský avatar
Poka
**
Příspěvky: 150
Registrován: 15 úno 2011, 10:29
Bydliště: Vratimov

Re: Nespokojenost s i20 - Vaše vlastní "výlevy"

Příspěvek od Poka »

caruser píše: A na akom aute si jazdil pred i20kou?
Zástava 1.1, Felicia 1.3, Kadet 1.6, Punto 1.2 - Ty jsem měl, ale jezdil jsem se spoustou jiných...
(Taky už jezdím přes 27 let s autobusem, předtím jsem jezdil a Tatrou 148S3, 815S3 apod. :-) )
Hyundai i20 Family Plus 1,2i / 57 kW Elektric Red
Uživatelský avatar
caruser
****
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 led 2011, 15:39
Bydliště: Slovenská republika

Re: Nespokojenost s i20 - Vaše vlastní "výlevy"

Příspěvek od caruser »

A jé, to by som ti mal asi vykať, som myslel, že sme v rovnakom veku :)

A čo hovoriš na Punto, mal si tú verziu, ktorá sa vyrábala do r. 1999?
Hyundai i20 1,2 LPG BRC 02/2011 ice blue metallic 100.000 km
Uživatelský avatar
Poka
**
Příspěvky: 150
Registrován: 15 úno 2011, 10:29
Bydliště: Vratimov

Re: Nespokojenost s i20 - Vaše vlastní "výlevy"

Příspěvek od Poka »

Jj. Měl jsem ´97 - 1108 (hrdě to nazývali 1,2), třídveřové, bez jakékoliv elektroniky, ale naprostá
spokojenost. Manželka ronila slzy, když šel z domu - učila se na něm jezdit :mrgreen:
Jen brácha (automechanik-autoelektrikář) na to nadával, když jsme měnili ložiska
na zadních ramenech nápravy, že jsou hňupi a dělají to zbytečně komplikované :-)
On je tak docela fanda do Škodovek, "Koncernu VW" a vůbec Němců - třeba Frantíky vůbec
nemusí...
Asi před týdnem jsme spolu tak trošku probírali kvalitu různých značek. On ani ty Korejce
moc nebere, ale pak procházel net, názory apod. a narazil na tohle:
https://www.youtube.com/watch?v=LICoss9 ... ata_player
Docela se mu to líbilo,tak se o to podělím :) (Poslal podobné i o BMW - to ale budu tutlat :mrgreen:
Hyundai i20 Family Plus 1,2i / 57 kW Elektric Red
jirikstbk
***
Příspěvky: 503
Registrován: 24 čer 2009, 07:50

Re: Nespokojenost s i20 - Vaše vlastní "výlevy"

Příspěvek od jirikstbk »

Poka

Ty jsi zajímavý člověk.

Jednou vytáhneš citáty podle toho jak se ti zrovna hodí a doplníš to No comment, jak by jsi nic neřekl.
Podruhé píšeš "Jestli si někdo i20 koupí a pak se sveze v Superbu a tvrdí, že Škodovka je mnohem lepší, tak je zralý na vyšetření. Kdo tvrdí, že Fabia 1,2HTP se může s cenou, výbavou či komfortem s i20 srovnávat, je na tom podobně." a přitom si ani nedáš tu práci si ověřit to, jestli si náhodou nevymýšlíš. Co k tomu dodat. Že by taky No comment? ](*,)
ObrázekHYUNDAI i20 1,4 STYLE RED, barva 1F - vínová metalíza
Uživatelský avatar
Poka
**
Příspěvky: 150
Registrován: 15 úno 2011, 10:29
Bydliště: Vratimov

Re: Nespokojenost s i20 - Vaše vlastní "výlevy"

Příspěvek od Poka »

Všechny ty příspěvky si můžeš podle data najít - nepřidal jsem ani čárku, jen vybral, zkopíroval a vložil.
To ostatní co píšu, jsou mé názory a samozřejmě jsem ochotný o nich polemizovat, obhajovat je
a nechám si je logickými argumenty vyvracet.
Tu "Fábii 1,2HTP" jsem vybral ze Škodovek jen proto, že je to produkt podobné třídy, tak bych
za podobnou cenu očekával i podobnou výbavu. To je ovšem naprosto lichá, ba nebojím se tvrdit, že
fantasmagorická představa...
Nebo lze nalézt Fábii cca 60KW, s klimatizací, rádiem MP3, pětiletou zárukou, hromadou airbagů
...a nechce se mi hledat, co dostanu u :hyu: za 200-220 tisíc?!?
Vyveď mne, zbloudilou ovci z omylu... ](*,)
Jo, tu práci jsem si dal. Je to zhruba před 14 dny, ceny a výbavy fábií jsem zkoumal:
https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.p ... 4&start=90
Hyundai i20 Family Plus 1,2i / 57 kW Elektric Red
jirikstbk
***
Příspěvky: 503
Registrován: 24 čer 2009, 07:50

Re: Nespokojenost s i20 - Vaše vlastní "výlevy"

Příspěvek od jirikstbk »

Zbloudilá ovce. Máš to jen o 2 stránky zpátky. Když už jsi si dal tu práci vyhledat příspěvky od bartiik18, které byly jednak z roku 2011 a za druhé i ve větším časovém rozptylu, tak se divím, že tvá detektivní kancelář takto selhala a vymýšlí si to, co nebylo sděleno. Aby si tvá detektivní kancelář příště nemusela vymýšlet, tak si to dovolím odcitovat.
Mám 1.4, kterou jsem zajížděl velmi zlehka a zároveň častěji ((a také raději) jezdím s Fabii 1 1.4 kombi. Fabie je proti i20 tichá a to jak při přenosu hluku od pneumatik, aerodynamického hluku i tak od motoru. S i20 si nedovolím po dálnici dokonce i po kvalitním povrchu jet nad 120, protože pak rapidně stoupá hluk, s Fabií mám opačný problém, velmi často mi to uteče na 140 a musím si to hlídat. U hrubého povrchu je rozdíl ještě výraznější.

Za sebe se hlučnost chystám při delších cestách vyřešil sluchátky, do kterých si budu pouštět rádio. Zatím jsem to ale nezkoušel.
Nějak tam zmínku o Superbu ani 1,2HTP nevidím. A vzhledem k tomu, že mám i20 a motorem 1,4, tak nevidím důvod ji srovnávat s 1,2HTP. Jo a mimochodem v Superbu jsem opravdu jednou jel, ale na zadním sedadle a před nějakými 10 roky. Takže bych patrně taky neměl co srovnávat.
ObrázekHYUNDAI i20 1,4 STYLE RED, barva 1F - vínová metalíza
Uživatelský avatar
Poka
**
Příspěvky: 150
Registrován: 15 úno 2011, 10:29
Bydliště: Vratimov

Re: Nespokojenost s i20 - Vaše vlastní "výlevy"

Příspěvek od Poka »

Možná Ti to přijde divné, ale já jsem po tom nikterak pátrat nemusil. Bartiik18 si koupil i20 chvilku
po mně a já tenkrát daná témata dost pozorně sledoval. A jelikož přes svůj věk netrpím až tolik
sklerózou, pamatuji si, že byl s i20 nadmíru spokojený. Tudíž mne dokáže překvapit, jak se ta
prefíkaná ídvacítka přetvařovala, než ji prokouknul!!
Ta slova "o Superbu" nebyla mířena na žádný konkrétní příspěvek, jen na spoustu dalších, která
porovnávají jiné (dražší) třídy, verze, výbavy či motorizace. Ta Fábie, kterou zde chválíš je vůz podobné ceny?
Zkusím se tedy zeptat:
Můžeš sem prosím dát odkaz na podobně vybavenou Škodovku, či auto jiné značky za podobnou cenu
s podobnou výbavou? (Vynech prosím finanční služby - splátky apod.)
Díky :)
Hyundai i20 Family Plus 1,2i / 57 kW Elektric Red
jirikstbk
***
Příspěvky: 503
Registrován: 24 čer 2009, 07:50

Re: Nespokojenost s i20 - Vaše vlastní "výlevy"

Příspěvek od jirikstbk »

Hrabat se v cenících není moje hobby. Ale má i20 stála za hotové 341400. V tom byly započítané nějaké slevy. Takže můžeš začít srovnávat.
ObrázekHYUNDAI i20 1,4 STYLE RED, barva 1F - vínová metalíza
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7958
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Nespokojenost s i20 - Vaše vlastní "výlevy"

Příspěvek od Mexican »

jirikstbk to je sakra draha rejze
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Nespokojenost s i20 - Vaše vlastní "výlevy"

Příspěvek od Hardcam »

Vsak ji taky kupoval hned kratce po tom, co vysla a v nejvyssi vybave, kterou si koupilo naprosty minimum lidi. Podobna specifikace se tu zacala objevovat az nekdy v roce 2011 v Trikolor paketech, ktery byly vybavou srovnatelny. Cenu pak drtive snizila krize. V dobe, kdy Jirka kupoval, stala i obycejna i30 pres 400 tisic, na tom neni nic k udivu.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Chasnik
******
Příspěvky: 4140
Registrován: 08 srp 2011, 19:23
Bydliště: Litoměřicko

Re: Nespokojenost s i20 - Vaše vlastní "výlevy"

Příspěvek od Chasnik »

jirikstbk píše:Hrabat se v cenících není moje hobby. Ale má i20 stála za hotové 341400. V tom byly započítané nějaké slevy. Takže můžeš začít srovnávat.
Otázka je, kdy jsi ji kupoval a jaká byla v té době nabídka konkurence. Punto 1,2 16V Dynamic stálo v roce 2002 o 7 tisíc Kč víc než v roce 2011 i30 cw Trikolor Exclusive 1,6 CVVT...
i30 combi PDe 1.5 DPi 110k
i30 kombi CRDi Weekend Design 109 k (17-20), Cee'd SW 1.6 GDI 135 k (15 -17 )
i30 cw 1.6 CVVT 126 k (11 - 15), C-MAX 1.6 TDCI 109k (06 - 11), Punto 1.2 16V 80k (02 - 06)
6 x Š 120/125 (95 - 02)
Uživatelský avatar
bartiik18
**
Příspěvky: 212
Registrován: 12 dub 2011, 21:03
Bydliště: U České Lípy

Re: Nespokojenost s i20 - Vaše vlastní "výlevy"

Příspěvek od bartiik18 »

Poka: taky jsi jezdil v Punťovi (měl jsem 98 nebo 97 rok) to bylo skvělé auto než se začal postupně rozbíjet...Bohužel můj případ byl, že jsem si koupil bouraného Punťu. Bohužel nešvary co začal dělat už jsem nechtěl investovat. Jinak motoricky skvělé auto na to jaká léta mělo :-) A co jsem s ním zažil :-)

Hyundaiku mám rád, každopádně každé auto co mám. Těchto věcí jsem si začal všímat postupně... z auta jsem byl dost dlouho nadšen. Ale poslední dobou mě štvou vibrace do volantu a nešvary co jsem psal. Do 90tky je hluk snesitelný, ale kolem 120-130 je hluk větší než u konkurence. Chápu co bych za ty peníze chtěl ;-) žádné auto v době když jsem kupoval Hyundaiku. Cenové nebyla konkurence jen Clio a Dacie a ani jedno se mi bohužel nelíbilo. Jezdím dost rychlé trasy a okrsky tak vím o čem mluvím. Věřím, že po městě to není znát přeci jen rychlosti do 50 - 90 km/h jsou dobré a v pohodě ;-)
teď : Hyundai i20, od 2.5.2011, 1.2 kappa, zelená metalíza, 40 000+km (zatím spokojenost ;-))
bývalo: Fiat Punto 1. generace (2009-2011) cca 33 000km; black
Odpovědět

Zpět na „i20 Pokec“