Nejde nastartovat - vybitá baterie

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
ludvajus92
Příspěvky: 1
Registrován: 31 bře 2013, 15:27

Nejde nastartovat - vybitá baterie

Příspěvek od ludvajus92 »

Zdravím, potřeboval bych poradit jak nastartovat i30, které se přes noc vybila baterie. S autama mám minimální zkušenosti a neměl jsem nikdy novější vůz a včera jsem si půjčil i30, ale přes noc se jí úplně vybila baterka a nemůžu nastartovat. Zkoušeli jsme nastartovat pomocí kabelů druhým autem, ale snaha byla marná...huyndai ani neštěkl...nevim jestli to není třeba imobilizérem nebo něčím, protože auto není moje, ale je půjčené...tak bych vás chtěl poprosit o jakékoliv rady (kontaktovat majitele vozu o pomoc nemá smysl je v zahraničí...), tak to potřebuji nějak vymyslet svépomocí. Díky za rady
Reklama
 

hlobilp
****
Příspěvky: 1057
Registrován: 08 čer 2006, 17:17
Bydliště: Rychnov n. Kn.
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde nastartovat - vybitá baterie

Příspěvek od hlobilp »

nastartovat by to melo jit... ale je treba mit trpelivost a byt napojeny pres kabely i pul hodky. Uz jsem to jednou zazil na Sonate.
Pokud ani pak nejde, tak problem bude jinde.... v zime jsem si taky vybil baterku u i30, ale podarilo se mi baterku znovu nabit a bylo to v pohode... jen mi zacal troubit alarm
H Tucson 1,6 T-GDI Go! od 10.5.2018
S Octavia combi SLX 2,0 od 3.5.2017 - 10.5.2018
H Genesis coupe 3,8 od 29.5.2014 - 22.3.2017
K Magentis 2,7 V6 EX+ od 8.5.2014 - 23.3.2016
H i30 1,4 Comfort+ESP od 25.8.2010 - 8.5.2014
H Sonata 2,5 V6 LPG - do 21.7.2010
severtom
***
Příspěvky: 731
Registrován: 21 pro 2010, 11:25

Re: Nejde nastartovat - vybitá baterie

Příspěvek od severtom »

Pokud připojíš kabely druhou baterku a auto ani neškytne, tak není problém v tvé baterce. Musela by být zkratovaná a to by ti od svorek lítaly jiskry /při připojení/.
Zkus nouzové blinkry nebo klakson. Pokud nefungují, tak je něco hodně špatně.
Jakmile připojíš druhou baterku a není spálená žádná pojistka, musí minimálně blikny a klakson fungovat.
Jiná věc je, že otočíš klíčkem a startér nesepne. To je pak relé integrované ve startéru v háji.
I 30 CW Plus 1,4 CVVT LPG 08/2010
Netvrďte, že jdu za každou cenu proti proudu, myslete si, že si rád udělám vlastní názor :-)
kuslak
*
Příspěvky: 10
Registrován: 27 úno 2013, 21:17

Re: Nejde nastartovat - vybitá baterie

Příspěvek od kuslak »

Keby si mal vybitú baterku a máš central, tak ti ani auto neotvorí centralom, žiadna kontrolka nenabehne ani po vložení kľúča a pootočení. Ja keď som nechal omylom zapnuté svetlo na strope, baterka bola vymlátená. Stačilo napojiť na druhú batériu káblami. Naštartoval som bez problémov, prešiel asi 60km a bola ok.
Odpovědět

Zpět na „i30 Elektronika“