kedy a kolko natankujete?

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8985
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: kedy a kolko natankujete?

Příspěvek od idam.i »

Bazi píše:Já se ptal známého,co ještě nedávno dělal na benzínce,ale po tvé informaci zkusím zapátrat,jak to vlastně ve skutečnosti je.Ptal jsem se samozřejmě i obsluhy,ale tá to také nemusí vědět.Ať zbytečně nepřiplácím za něco "OBYČEJNÉHO" :roll: .
Určite daj vedieť ! Som hodne zvedavý.
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Reklama
 

iluzone
*
Příspěvky: 22
Registrován: 03 led 2013, 11:13

Re: kedy a kolko natankujete?

Příspěvek od iluzone »

No, mne minule skocil na posledny dielik (este neblikal!), tak som zbehol natankovat. Dal som tam 54L. Je pravda ze prvy krat mi pistol vypol pri cca 45L. Pri 54L som uz radsej prestal, lebo este by som tam asi co to natlacil. Som sa uz bal ze to tlaci niekam do motora :D
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: kedy a kolko natankujete?

Příspěvek od FISHkaa »

to jsi to asi nalil do hrdla nádrže a zabil bezpečnostní prostor 8)
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
iluzone
*
Příspěvky: 22
Registrován: 03 led 2013, 11:13

Re: kedy a kolko natankujete?

Příspěvek od iluzone »

FISHkaa píše:to jsi to asi nalil do hrdla nádrže a zabil bezpečnostní prostor 8)
Praveze som to tam do hrdla nejak netlacil. Pistol som mal cely cas na doraz v hrdle nadrzi. Vzdy ked vyplo, som pockal 3-4 sekundy a potom pustil znova. Ked som skoncil, naftu som v hrdle nevidel. Tak neviem ci som zabil nejaky bezpecnostny priestor. :roll:
ilcas
*
Příspěvky: 65
Registrován: 19 bře 2011, 10:10

Re: kedy a kolko natankujete?

Příspěvek od ilcas »

Já nevím jestli mám jinou nádrž, jezdím na "doraz", ale už dva roky pravidelně tankuji 60 litrů, dojezd něco přes 1000 km. Kdysi dříve jsem sem postnul i pokladní bloček, že jsem do nádrže dal 64 litrů.... Je fakt, že to trvá, protože většina těch naft děsně pění, ale po načerpání těch 60 litrů vím, že je tam ještě cca 5 litrů rezerva..
ix35 1.7 CRDi Comfort
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: kedy a kolko natankujete?

Příspěvek od FISHkaa »

objem palivové nádrže: 58l - podle mě jedeš pravidelně s plným hrdlem :mrgreen:
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
iluzone
*
Příspěvky: 22
Registrován: 03 led 2013, 11:13

Re: kedy a kolko natankujete?

Příspěvek od iluzone »

Si pozrite toto video: http://www.youtube.com/watch?v=-KbURZE-j2k hlavne od tretej minuty. Podla mna tak vypada natankovane do hrdla. A ked si to spocitate s tym, ze zopar drobnych litrov v tej nadrzi uz mal aj predtym, a stale tam dokazal natlacit 70L, tak ta nadrz urcite nema 58L.

Pred par dnami som bol na dlhsiu trasu (cez 1000km tam a cez 1000km naspat), a mozem zarucene potvrdit, ze po tom ako mi prvy krat vypne pistol, tak som tam vzdy (bez vacsich problemov) dotankoval este 15L. Aby som to upresnil, tak s takou nadrzou mi prvy dielik klesne po viac ako 300km Pri spotrebe 6.5L/100km, to aj cca sedi, ze tych +/- 15L je nad merany ramec.

Bavime sa o tom kedy kto a ako tankuje, a nie o tom kto ho ma vacsi a dokazal tam toho natlacit viac. Pokial je nejaky rozumny dovod preco prestavat tankovat pri prvom vypnuti pistole, sem s nim (najlepsie aj s nejakym zdrojom z kade to mate, nech sa tu zbytocne nehadame).
Uživatelský avatar
mkarais
**
Příspěvky: 181
Registrován: 07 říj 2012, 17:23

Re: kedy a kolko natankujete?

Příspěvek od mkarais »

iluzone píše:Si pozrite toto video: http://www.youtube.com/watch?v=-KbURZE-j2k hlavne od tretej minuty. Podla mna tak vypada natankovane do hrdla. A ked si to spocitate s tym, ze zopar drobnych litrov v tej nadrzi uz mal aj predtym, a stale tam dokazal natlacit 70L, tak ta nadrz urcite nema 58L.

Pred par dnami som bol na dlhsiu trasu (cez 1000km tam a cez 1000km naspat), a mozem zarucene potvrdit, ze po tom ako mi prvy krat vypne pistol, tak som tam vzdy (bez vacsich problemov) dotankoval este 15L. Aby som to upresnil, tak s takou nadrzou mi prvy dielik klesne po viac ako 300km Pri spotrebe 6.5L/100km, to aj cca sedi, ze tych +/- 15L je nad merany ramec.

Bavime sa o tom kedy kto a ako tankuje, a nie o tom kto ho ma vacsi a dokazal tam toho natlacit viac. Pokial je nejaky rozumny dovod preco prestavat tankovat pri prvom vypnuti pistole, sem s nim (najlepsie aj s nejakym zdrojom z kade to mate, nech sa tu zbytocne nehadame).
blazon kto by tankoval 70L a hlavne kto by to platil ...ja pekne jazdim za svojich 48L :D
BMW 325 Coupe
Honda Accord 2.0
VW Golf

"why is your fear my problem?"
Odpovědět

Zpět na „ix35 Motor a převodovka“