klepání uvnitř palubovky i40SW

Evropský nástupce Sonaty

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
hynek.brno
*
Příspěvky: 22
Registrován: 26 led 2013, 13:22

klepání uvnitř palubovky i40SW

Příspěvek od hynek.brno »

ahoj, mám dotaz, zda má někdo stejný problém s boucháním a takovým jakoby klepáním uvnitř v palubovce, ozývá se to celkem nepravidelně, a ne vždy při každém přejezdu nerovností...Dost mne to vadí, auto je od října nové, najeto 13 tisíc km. Jinak samozřejmě, že je v palubní přihrádce všechno vyndané a ani v držáku n a brýle nic nemám.V kapsách dveří taky nic.Je to takový jakoby kovový zvuk něco o něco bouchá.Už mi to leze na nervy, ozývá se to ze strany před spolujezdcem, jakoby za airbagem v tom velém plastovém dílu palubky.Prosím poraďte mi, jestli někdo ně co takového taky už neřešil.Díky moc! Hynek, Brno
Reklama
 

Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 9010
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: klepání uvnitř palubovky i40SW

Příspěvek od idam.i »

Nájazd 30.000 a zatial nič.Akurát keď silno mrzlo,tak prvých pár kilometrov sa mi zdali akési divné zvuky.No nie vždy a inak ticho.Držím palce ,aby si tomu prišiel na kĺb !
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
hynek.brno
*
Příspěvky: 22
Registrován: 26 led 2013, 13:22

Re: klepání uvnitř palubovky i40SW

Příspěvek od hynek.brno »

Díky za povzbuzující info, že to někomu jinému neklepe:-) Ale přesto, zdá se mi, že se to ozývá zprava směrem k čalounění pravého A sloupku před spolujezdcem...Ale budu muset do servisu, jenže znáte to, toto je jak naschvál, když už donutím technika, aby se se mnou svezl, dělat do nebude... Každopádně, prosím vás kolegové, kdyby vás ještě něco napadlo, prosím napište mi. Díky moc a hezký den, Hynek
Uživatelský avatar
Dextrone
**
Příspěvky: 227
Registrován: 27 dub 2010, 21:46
Bydliště: Praha

Re: klepání uvnitř palubovky i40SW

Příspěvek od Dextrone »

Ahoj, když jsem v 2010 kupoval novou Sonatu, tak mi občas také něco jakoby lehce kovového občas pokleplo v palubovce, možná si troufnu říci, že máš stejný zvuk i problém jako jsem měl já. Ozývá se to nepravidelně a postupem času mohu řící že čím dál méně. Sem tam vrzne nebo klepne plast. Nebo teď v mrazech byly těsnící gumy tak ztvrdlé že klepalo a vrzalo než se auto ohřálo kde co. Nechci tě nějak odrazovat, ale hlavní důvod proč jsem to tehdy neřešil v rámci záruky byl ten, že pokud by ti rozebrali palubovku, pak je to zásah do spojů a slícování a mohlo by se stát (říkám mohlo) že by se ti po smontování začal ozývat pro změnu jiný pazvuk. Z toho důvodu jsem to neřešil a nechal být. Už to přestalo a krom občasného vrzání a skřípání v extrémních mrazech nic neřeším. Neznám auto, které by si v mrazech sem tam na nerovnosti nevrzlo zvlášť když stálo celou noc venku na mrazu a např. těsnící gumy kolem skel nebo kufru jsou samý led, atp. Před koupí Sonáty jsem tehdy testoval v rámci předváděcích jízd několik aut střední třídy a mohu říci, že nebylo auto které by si občas nevrzlo nebo nekleplo pokud nebylo z vytopené garáže. No a na českých silnicích občas klepne nebo vrzne plast téměř vždy. Tím nechci ta auta nějak omlouvat, ale prostě to tak je.
Hyundai Sonata 2,0i DCVVT-121kW rv 4/2010 výbava Premium, barva šedá metalíza, hodně dobrý a komfortní vůz střední třídy
Ford Mondeo 2005 2.0 TDCi 96kW Ghia - nic moc
Škoda Felicia combi 1998 1.6MPi 55kW GLXi, naprosto spolehlivá a dobře zajetá
hynek.brno
*
Příspěvky: 22
Registrován: 26 led 2013, 13:22

Re: klepání uvnitř palubovky i40SW

Příspěvek od hynek.brno »

ahoj, díky za info, jenže já si dovolím tvrdit, že to není způsobeno mrazem, viz. dneska je tady plus 8 nad nulou a stejně se to ozývá...Navíc to není od gumy, nebo jiného těsnění ve dveřích, nebo v palubce, ten zvuk je jiný, kovový a různé intenzity. Kdyby to aspoň dělalo pořád, ale teprve při přejezdu více nerovností, se to začne ozývat víc a víc:-(. Jsem z toho na nervy, jedu a místo, abych si užíval jízdu v klidu, tak čekám kdy to zase bouchne...ach jo :(
Mirko
Příspěvky: 1
Registrován: 29 led 2013, 14:13

Re: klepání uvnitř palubovky i40SW

Příspěvek od Mirko »

Zdravím, u mé i 40 pro změnu v palubce nic neklepe, ale vrže. Při zjišťování příčin v servisu, našli v jejich systému asi tři i 40 u kterých něco klepe nebo vrže v palubce. Konkrétně o airbagu spolujezdce tam taky něco bylo popsáno a pokud si dobře vzpomínám něco řešili asi půlmetrovým šroubovákem skrz výdech ventilace. U mě se vrzání mění dle počasí (vlhkost, teplota) a jak jsi napsal přítomností serv. technika :lol: . Já jsem si palubku nenechal rozkuchat. Zatím mě obestlali výdechy na sklo těsnící páskou. Teď mě zase přijde že vrže palubka o sklo. Tak držím palce. Až budeš mít řešení dej vědět. Hodně zdaru.
Uživatelský avatar
laxo18
*****
Příspěvky: 1601
Registrován: 13 lis 2006, 16:36

Re: klepání uvnitř palubovky i40SW

Příspěvek od laxo18 »

chlapi to budte radi keby ste mali lagunuIII tam vrze hadam aj to co vrzgat nemoze :D no priklad vrzgania okna a palubky dost casto vyriesi natlacenim molitanu medzi palubku a okno dojde k napnutiu a odstranenia vole aspon mne toto pomohlo na lagune kde to bolo proste strasnee. to s tym rozmontovanim palubky suhlasim porusia sa spoje a potom zacne vrzgat nieco uuplne ine na sonate EF nebola palubka nikdy rozobrata do dneska nezavrzga ani len raz :)
accent 1,5 rv 96 65kW EX
sonata 2,0 rv 04 96kW
coupe 2,0 rv 02 102kw EX
laguna coupe rv 09 V6 dci 173kw
raston
Příspěvky: 2
Registrován: 02 dub 2013, 14:04

Re: klepání uvnitř palubovky i40SW

Příspěvek od raston »

i40sw 1,7 100 kw AT - Tak s buchotom v palubnej doske mam skusenosti aj ja. Zaregistroval som to niekde po 30.000 km. Samozrejme ked som s tym isiel do servisu tak to nebuchlo ani raz, ale priebezne sa to vracia a je to dost neprijemne. Normalne som si to uz natocil na mobil nech nevyzeram ako debil !!! Ale v servise im zaznam nestaci a potrebuju to pocut, tak som technika vozil asi 20 min po BA a samozrejme, ze nic to nerobilo. :wink:
hynek.brno
*
Příspěvky: 22
Registrován: 26 led 2013, 13:22

Re: klepání uvnitř palubovky i40SW

Příspěvek od hynek.brno »

raston píše:i40sw 1,7 100 kw AT - Tak s buchotom v palubnej doske mam skusenosti aj ja. Zaregistroval som to niekde po 30.000 km. Samozrejme ked som s tym isiel do servisu tak to nebuchlo ani raz, ale priebezne sa to vracia a je to dost neprijemne. Normalne som si to uz natocil na mobil nech nevyzeram ako debil !!! Ale v servise im zaznam nestaci a potrebuju to pocut, tak som technika vozil asi 20 min po BA a samozrejme, ze nic to nerobilo. :wink:

Tak mi v jednom servise zjistili, ze pry to je klepani konce palubky o celni sklo, ale je tam dost velka mezera, tak tam nic nejde strcit. Zkouseli cerny molitan, ale nepomohlo to...TAkze to mlati dal ted uz vlevo i vpravo, jak se tomu zachce...:-(
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 9010
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: klepání uvnitř palubovky i40SW

Příspěvek od idam.i »

hynek píše :Tak mi v jednom servise zjistili, ze pry to je klepani konce palubky o celni sklo, ale je tam dost velka mezera, tak tam nic nejde strcit. Zkouseli cerny molitan, ale nepomohlo to...TAkze to mlati dal ted uz vlevo i vpravo, jak se tomu zachce...:-([/quote]

Keď vedia v čom to je,tak na nich pritlač,nech to odstránia.Pokial nevedia odstrániť závadu na 3krát ,pohroz im vrátením auta. :oops:
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
alcione
**
Příspěvky: 100
Registrován: 19 čer 2012, 07:21

Re: klepání uvnitř palubovky i40SW

Příspěvek od alcione »

hynek mne tiez klepe v palubovke. mierne pomohlo ked som medzi palubovku a celne sklo pichol do stredu kus hrubej ciernej gumy, ak to urobis este po bokoch, mozno ti pomoze :D

v zime sa to skoro neozyva, pripisujem to gumam a zime
i30, 1.4, r.v.2011
zamyslite sa ZNOVA
hynek.brno
*
Příspěvky: 22
Registrován: 26 led 2013, 13:22

Re: klepání uvnitř palubovky i40SW

Příspěvek od hynek.brno »

alcione píše:hynek mne tiez klepe v palubovke. mierne pomohlo ked som medzi palubovku a celne sklo pichol do stredu kus hrubej ciernej gumy, ak to urobis este po bokoch, mozno ti pomoze :D

v zime sa to skoro neozyva, pripisujem to gumam a zime

ok, diky, to jsem uz udelal jako prvni, vlevo, vpravo a uprostred...ale u uplne noveho auta...no nevim, nevim...
bugsbunny
*
Příspěvky: 35
Registrován: 22 čer 2013, 14:20

Re: klepání uvnitř palubovky i40SW

Příspěvek od bugsbunny »

raston píše:i40sw 1,7 100 kw AT - Tak s buchotom v palubnej doske mam skusenosti aj ja. Zaregistroval som to niekde po 30.000 km. Samozrejme ked som s tym isiel do servisu tak to nebuchlo ani raz, ale priebezne sa to vracia a je to dost neprijemne. Normalne som si to uz natocil na mobil nech nevyzeram ako debil !!! Ale v servise im zaznam nestaci a potrebuju to pocut, tak som technika vozil asi 20 min po BA a samozrejme, ze nic to nerobilo. :wink:

i40sw 1,7 100 kw AT, r.v.:2011 Mam presne tento stav ako pises, cca po 25ooo km sa v pravom rohu palubovky zacalo sporadicky ozyvat klepanie, zvuk je podobny ako keby na uvolnenom srobe naskakovala podlozka, ale je to dost pocut, nerobi to vzdy a ked spolujazdec pritlaci roh palubovky s rohom bocnej listy stlpika zvuk prestane. Nieje to zimou, robi to aj v tomto teple. Chcem ist do servisu, ale tiez som si isty ze to vtedy robit nebude. V ktorom servise si s tym bol?
i40cw 1,7 CRDi, AT r.v.:2017
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: klepání uvnitř palubovky i40SW

Příspěvek od Hardcam »

Me spis stve skripani stredovyho tunelu z toho tenkyho plastu v klavirovym laku. Skripe to porad, nejvic samozrejme pri opreni kolene. Resil jste to nekdo - svepomoci popr. v servisu? Ona na tom asi neni zadna veda, stacilo by to zespod trochu vytlumit, ale nevim, kam sahnout, abych to pri demontazi neposkodil.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 9010
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: klepání uvnitř palubovky i40SW

Příspěvek od idam.i »

Ten stredový tunel občas počuť aj u mńa.Pokial sa oń silne opriem a pod.Ak na niečo prídeš,budem rád,keď sa podelíš. :D
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Odpovědět

Zpět na „i40“