zimní kola ix35

Co se jinam nevešlo - výfuk, kola, údržba, akumulátor, příslušenství, manuály/schémata atd.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Jardach
*
Příspěvky: 59
Registrován: 05 zář 2010, 14:16
Bydliště: Daskabát
Kontaktovat uživatele:

Re: zimní kola ix35

Příspěvek od Jardach »

mám trochu komplikovanější situaci :-)
Koupil jsem ix35 před měsícem,samozřejmě na letních gumách,ihned v prodejně jsem koupil zimní gumy a nechal auto přezout.
Teď budu přezouvat zpět na letní,rozhodl jsem se ,že koupím nové elektrony (na léto ),na které použiju z originálních elektronů snímače tlaku a na originální elektrony koupím obyč. ventilky !
Otázka :
1.Lze nějak poznat ,na které elektrony snímače nepasují (v prodejně mi tvrdily,že přezouvají kde co a nikdo nikdy neměl problém se snímači) ?
2.pokud pojedu bez snímačů bude kontrolka tlaku jen svítit ,nebo je u ix35 jiná signalizace (fungoval jsem takto na i30cw 3 roky bez problémů) ?
ix35 2.0i CVVT - mazel :-)
i30cw 1,6 benzin 93kW -out
Reklama
 

Uživatelský avatar
mkarais
**
Příspěvky: 181
Registrován: 07 říj 2012, 17:23

Re: zimní kola ix35

Příspěvek od mkarais »

1. ak uz mas tu sadu diskov kupenu zbehni do predajne :hyu: a nech pozrie technik resp vyskusa jeden ventil len tak prilozit k disku urcite maju jeden ventil na sklade. ak este nemas kupenu tu sadu diskov tak skus priamo kontaktovat vyrobcu resp. pozicat si aspon jeden disk niekde :) a vyskusajte v :hyu: ten ventil.

dalsia moznost pozicat si v :hyu: ventil a pobehat predajne diskov :) ak by nechceli pozicat daj si ho dole z rezervy

2. kontrolka bude len svietit. dokonca niekedy ani nezapne aspon mne sa tak stalo, ze aj ked nemam na zimnej sade merece tlaku system zblbol a nesvietil :)

ak by si nahodou chcel kupit neorig. TPMS tak sem tam kukni tuto stranku slubili ze do 2-3 mesiacov budu mat aj na ix35 http://www.pneumatiky-obchod.cz/tpms-el ... undai.html
BMW 325 Coupe
Honda Accord 2.0
VW Golf

"why is your fear my problem?"
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: zimní kola ix35

Příspěvek od FISHkaa »

2) kontrolka bude 100% svítit a ještě ti budou svítit symboly kol na infopanelu vlevo ...
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
petr.s
***
Příspěvky: 632
Registrován: 29 bře 2013, 18:44
Bydliště: ČR

Re: zimní kola ix35

Příspěvek od petr.s »

Mám od prodejce půjčenou ix35 Style než mi přijde nová a tam jsou zimní 16" bez čidel a na panelu chvíli po rozjezdu bliká a pak trvale svítí oranžová kontrolka prázdné pneumatiky, ale nic víc. Osobně mi to nevadí a pokud budu měnit disky, rozhodně si za čidla připlácet nebudu, stejně je to k ničemu, pokud na autě nejsou run flat pneu, poloprázdné pneu normální konstrukce vidím okem a nepotřebuju k tomu hlídání, ale bohužel čidla jsou ve Stylu jako základ.
VW Tiguan Allspace R-line 2,0 TSI 162 kW 7DSG Prodáno
Hyundai ix35 2,0 CRDi 135 kW 4x4 Tricolor Style Satin Amber 5/13 Prodáno
Hyundai ix20 1,4 Tricolor Esential Satin Amber 10/14 Má žena
Škoda Felicia Van Plus
Škoda 1000 MB r.v.65 Prodáno, jsem blb
potki
**
Příspěvky: 361
Registrován: 01 čer 2008, 22:48
Bydliště: BA vidiek

Re: zimní kola ix35

Příspěvek od potki »

Cidla su super vec - hovorim na zaklade toho, ze syn dostal defkt a nevsimol si to, lebo cesta bola taky ten samy hrbol, ked je na nej lad a chodia zhrnace a zdrsnia to a pneumatika je nizkoprofilova a bolo to zadne koleso, takze riadenie sa zdalo byt OK - no a vsimol si to az ked bola pneumatika skoro uplne na franforce, nastastie mala v sebe ochranu elektronov, takze koleso ostalo v poriadku. Aj tak ma 2 nove pneu (aby boli rovnako zodrate na jednej naprave) stali 295,- eur, takze jednoznacne, ak sa da, treba to vyuzit, hlavne na nasich nekvalitnych cestach...
main car - 2013 - Audi Q7
second car - 2011 - ix 35, 4x2, Style, 1.7 CRDi, 5 l/100 km
third car - 2010 - Renault Megane III, coupe, Dynamique, 1.4 TCe, 8 l/100 km[/u]
before
2007 - Accent 1.4, Dynamic
2006 - Getz 1.1i, Basic
1996 - Accent 1.5, GLS
Jardach
*
Příspěvky: 59
Registrován: 05 zář 2010, 14:16
Bydliště: Daskabát
Kontaktovat uživatele:

Re: zimní kola ix35

Příspěvek od Jardach »

jo,jo souhlas taky na čidla kašlu,budu je mít jen na letních,přes zimu to vydržím.
Měl jsem to tak na i30 a v poho.
Teď jen ty elektrony a s tou mojí rošádou ,řeším kde objednat ať je tam rovnou pneuservis a v případě problému že tam čidlo nevleze můžu elektrony vyměnit :-)
ix35 2.0i CVVT - mazel :-)
i30cw 1,6 benzin 93kW -out
petr.s
***
Příspěvky: 632
Registrován: 29 bře 2013, 18:44
Bydliště: ČR

Re: zimní kola ix35

Příspěvek od petr.s »

Přiznám se, že jsem ještě neslyšel, že by byly speciální disky na čidla a disky, kam čidla nejdou.
VW Tiguan Allspace R-line 2,0 TSI 162 kW 7DSG Prodáno
Hyundai ix35 2,0 CRDi 135 kW 4x4 Tricolor Style Satin Amber 5/13 Prodáno
Hyundai ix20 1,4 Tricolor Esential Satin Amber 10/14 Má žena
Škoda Felicia Van Plus
Škoda 1000 MB r.v.65 Prodáno, jsem blb
Jardach
*
Příspěvky: 59
Registrován: 05 zář 2010, 14:16
Bydliště: Daskabát
Kontaktovat uživatele:

Re: zimní kola ix35

Příspěvek od Jardach »

Nemluvím o spec.discích,jen jsem někde na netu četl,že ne na všechny alu kola se to čidlo dovnitř vleze.Taky mě to zarazilo,jinak bych už dávno objednál někde z netu kola a zajel do pneuservisu přehodit.
Už nevím,kde jsem to četl :-(
Takhle když to náhodou nebude pasovat budu ještě řešit vrácení alu disků.
ix35 2.0i CVVT - mazel :-)
i30cw 1,6 benzin 93kW -out
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 9008
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: zimní kola ix35

Příspěvek od idam.i »

Tiež som bol názoru,že čidla nepotrebujem.No zistil som ,že to nie je tak úplne pravda.Cez zimu som 2x dofúkaval pneu ,lebo tlak klesol na 2,0 z pôvodných 2,4.Nie je to bohvie čo,ale určite to gumám pomohlo.No keby som ich na aute nemal,určite by som ich nepriplácal. :)
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Béďa
*
Příspěvky: 25
Registrován: 11 dub 2013, 09:05

Re: zimní kola ix35

Příspěvek od Béďa »

Ahoj všichni, mám k vám dotaz. Mám :hyu: ix35 zakoupený v r.2012, automat,LPG,19 000km kde je ve výbavě již monitoring tlaku v pneumatikách. Letní i zimní pneu mám každé na diskách a vše od :hyu: V pondělí jsem přehodil zimní pneu za letní a přesto, že jsem správně doplnil tlak, tak mi začala na palubovce svítit kontrolka špatného tlaku. Myslel jsem si, že po přehození pneu se po pár km celé zařízení zkalibruje a kontrolka přestane svítit. Ujel jsem již asi kolem 30 km. a nic. Tak jsem volal do servisu, kde mi sdělili, že se musím objednat, aby mi to po výměně pneu znovu nastavili. Nezdá se mi, že bych pokaždé když vyměním pneu musel jet do servisu na nové nastavení. Máte s tím někdo nějaké zkušenosti?Na kolik foukáte pneu? Letní 225/17, zimní 215/16. Děkuji předem.
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: zimní kola ix35

Příspěvek od FISHkaa »

systém TPMS se na ix35 kalibruje sám. Blikají ti všechna čidla, nebo jedno (levý display)? Najeď víc km, 30km je prd :mrgreen:
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Béďa
*
Příspěvky: 25
Registrován: 11 dub 2013, 09:05

Re: zimní kola ix35

Příspěvek od Béďa »

No já myslím, že na palubovce je pouze jedno čidlo pro všechny kola, takže nejde rozpoznat, které kolo je zrovna případně podhuštěné.
petr.s
***
Příspěvky: 632
Registrován: 29 bře 2013, 18:44
Bydliště: ČR

Re: zimní kola ix35

Příspěvek od petr.s »

Béďa píše:Ahoj všichni, mám k vám dotaz. Mám :hyu: ix35 zakoupený v r.2012, automat,LPG,19 000km kde je ve výbavě již monitoring tlaku v pneumatikách. Letní i zimní pneu mám každé na diskách a vše od :hyu: V pondělí jsem přehodil zimní pneu za letní a přesto, že jsem správně doplnil tlak, tak mi začala na palubovce svítit kontrolka špatného tlaku. Myslel jsem si, že po přehození pneu se po pár km celé zařízení zkalibruje a kontrolka přestane svítit. Ujel jsem již asi kolem 30 km. a nic. Tak jsem volal do servisu, kde mi sdělili, že se musím objednat, aby mi to po výměně pneu znovu nastavili. Nezdá se mi, že bych pokaždé když vyměním pneu musel jet do servisu na nové nastavení. Máte s tím někdo nějaké zkušenosti?Na kolik foukáte pneu? Letní 225/17, zimní 215/16. Děkuji předem.
Otázkou je, jestli jsi dal kola na místo, kde jezdily před tím, protože u většiny aut jsou čidla napárována každé na svém místě a když je prohážeš, bude ti počítač hlásit chybu, protože je zblblej. Netvrdím ovšem, že je to tak, nevím jak to má :hyu:
VW Tiguan Allspace R-line 2,0 TSI 162 kW 7DSG Prodáno
Hyundai ix35 2,0 CRDi 135 kW 4x4 Tricolor Style Satin Amber 5/13 Prodáno
Hyundai ix20 1,4 Tricolor Esential Satin Amber 10/14 Má žena
Škoda Felicia Van Plus
Škoda 1000 MB r.v.65 Prodáno, jsem blb
Uživatelský avatar
mkarais
**
Příspěvky: 181
Registrován: 07 říj 2012, 17:23

Re: zimní kola ix35

Příspěvek od mkarais »

beda a petr..

na palubovke su dve kontrolky.

jedna ktora oznamuje funkcnost pripadne poruchy TPMS
druha to auticko na lavej strane ktora oznamuje ktore koleso ma nizsi tlak

v :hyu: ix35 nic manualne parovat netreba. nahodis kolesa pojazdis a RJ si to sama upravi tak aby to fugovalo.
BMW 325 Coupe
Honda Accord 2.0
VW Golf

"why is your fear my problem?"
čerťák
*
Příspěvky: 52
Registrován: 21 dub 2013, 20:32

Re: zimní kola ix35

Příspěvek od čerťák »

Čauky :) možná že je to brzo, ale když se zima zeptá ? Mám dvoje kola zimní a letní oboje origo hlíny 17".
Oboje 225 60 17. Zimní mám Nokiany ale musím koupit nové.Uvažuju o koupi místo 225 215 60 17.Máte s tím někdo zkušenost ? Mám 2.0crdi 4wd style. Dík za radu :twisted: čerťák.
Odpovědět

Zpět na „ix35 Ostatní“