1. servisní - garanční - prohlídka

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Shaman
*
Příspěvky: 39
Registrován: 26 lis 2012, 08:01

Re: 1. servisní - garanční - prohlídka

Příspěvek od Shaman »

JirN píše:Skoda - ja bych byl velice zvedav, jaka by byla ta kava s geometrii :mrgreen:
Možná žádná, jako u mne :)
IX20 1,4 CVVT Tricolor White
Reklama
 

Uživatelský avatar
mana
*
Příspěvky: 31
Registrován: 27 zář 2010, 13:57

Re: 1. servisní - garanční - prohlídka

Příspěvek od mana »

Tak jsem byl na 1 garančce v Brně Řečkovicích u Pokornýho a jsem maximálně spokojený. Olej jsem si dovezl vlastní a cena prohlídky byla 1643,- i s geometrií. Filtr klimatizace byl pouze vyfoukán či co z důvodu malého nájezdu a auto bylo z venku i vevnitř pěkně umyto a vysáto dokonce i všechny plasty. =D> =D> =D>
Hyundai ix20
Obrázek
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: 1. servisní - garanční - prohlídka

Příspěvek od mmv »

noo taky hezké, i když tvůj nájezd kilometrů značí že si na tom ještě nestihl cokoliv rozbít :-)

předevčírem jsem objel východ prahy a prahy východ, a poptával jsem první garanci s vlastním olejem, tak cena +- 5300 mínus 1000 - 1800 za donesenej olej (mimo standard LPG) najeto mám cca 13000 km když jsem se ptal jak dlouho to bude trvat tak tak 2 až 2,5 hodiny, ptám se, kolik je tedy výsledná hodina servisních prací ??? odečteme-li povinný materiál ??? (olej filtr, vzduch filtr, kabin filt, plyn filtr ??? a na něco jsem zapomněl ???) neumím počítat já nebo někdo jinej ???
např hyundaicentrum má cenu hodiny 570,- ale vw audi seat škoda jenom 490,- to je koncern na tom tak špatně že má ceny jako dachna ???
ale zase je to o mém výběru, před rokem jsem se rozhodl jak rozhodl, tak teď plať
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
nicolas.tesla
*
Příspěvky: 80
Registrován: 28 pro 2010, 10:23

Re: 1. servisní - garanční - prohlídka

Příspěvek od nicolas.tesla »

Praha - Praha-východ doporučuju mezi Dolními Počernicemi a Běchovicemi je Hyu prodejna a servis. 1. garančka mě tam nedávno stála 4300kč. Olej byl jejich. Je fakt že auto vevnitř nevydrhli. Ale po tom co mi v autoZeman řekl 6500, tak mi tahle cena přišla super.
Jinak tady v tom HyundaiCentruPraha mi přišli všichni takoví příjemní. A cena taky, bylo to aj s plynem. :)

Už jsem to našel, byl jsem tady.
http://www.hyundaicentrumpraha.cz/o-spo ... -kontakty/
ix20 White TriKolor 1,6i LPG, 6 rychlostí + 125 koní = spokojený řidič
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: 1. servisní - garanční - prohlídka

Příspěvek od mmv »

tak jsem taky po první garančce, akorát ráno když jsem byl přistavit auto mi bylo zděleno, že AP Vysočany ode dneška nesmí dělat záruční opravy, že bych musel do Butovic, ale jelikož mě tlačil termín, nechal jsem udělat garančku bez reklamací, které musím vyřešit jinde, budu s tim muset na kopec (do Butovic) nebo někam jinam, ale tam mi to příde vůči nim sprostý, kontrolu vozu jste si nechal udělat jinde a z hnojem jdete k nám, ještě to budu muset nějak poladit, škoda AP Vysočany spokojenost, olej svůj (díky harde) kabinovej filtr svůj (díky harde) na zbytek jsme se dohodli že šahat nebudou ,stačilo, že už na to šahali v Nošovicích

takže včetně revize plynu za krásných cca 3100,-

na FA chybí filtr plynné fáze, ale ten je vedle na papíru
Přílohy
1_garance.jpg
1_garance.jpg (111.16 KiB) Zobrazeno 4140 x
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: 1. servisní - garanční - prohlídka

Příspěvek od Hardcam »

Ja taky diky, jen jsem trochu v soku, myslel jsem, ze autorizace jim konci az 1.6....mimochodem konci napr. i Rakovniku, bohuzel. Jelikoz jsem na prohlidku objednany na 3., tak ji stejne jako ty absolvuju v neautorizaku a je mi to uplne, ale uplne sumak...jen bych byl rad, aby se tomu prizpusobila i hodinova sazba, tys koukam platil stale "autorizovanou".
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: 1. servisní - garanční - prohlídka

Příspěvek od mmv »

asi jo, každopádně když nebudu chtít nic záručně opravovat , tak můžu přijít k nim i za rok, viz ten dodatek pod fakturou o upadlých manžetách, kdybych je chtěl od nich přilepit tak bych to musel nejspíš cálnout
jinak AP Butovice prej jedou dál jak prodej, tak servis, problém je prej v tom prodeji kdy :hyu: má podmínku : chceš záručně opravovat , musíš i prodávat a to jak v AP Vysočany, tak v AP Spořilov už od května nedělají, na otázku jaká bude náhrada za :hyu: mi technik řekl že s tim dělaj tajnosti, ale že to bude nějaká "bomba" :-)
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: 1. servisní - garanční - prohlídka

Příspěvek od Hardcam »

toz, tak to musi byt jedine Skoda :D
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
leopardo
*
Příspěvky: 28
Registrován: 13 zář 2012, 13:25
Bydliště: Praha

Re: 1. servisní - garanční - prohlídka

Příspěvek od leopardo »

Dnes jsem byl na první garančce. Hyundai Centrum Praha - Českobrodská http://www.hyundaicentrumpraha.cz.
Zkoukli geometrii, udělali revizi LPG, zkontrolovali klimošku, dolili kapalinu do chladiče, vyměnili olej a filtr (olej jsem měl vlastní) a zaretušovali ďubky od kamínku. Práce cca 1500, materiál 400, k tomu dph, takže jsem platil cca 2300.
"Svůj" olej si ceněj na 500 Kč/l, což je docela dost, když jsem si 4 l oleje Shell Helix 5W-30 koupil za 700 i s dopravou.

Ale ochota, pěkné protředí, kávičkomat, televize, free wifi, udělali mi to na počkání za cca 2h. Příště tam pojedu zas, doufám, že to nebude dřív než za rok.
ix20 Trikolor 1,6, LPG, tažné zařizení
Uživatelský avatar
ims
**
Příspěvky: 181
Registrován: 24 bře 2012, 03:40
Bydliště: Orava

Re: 1. servisní - garanční - prohlídka

Příspěvek od ims »

Mne servis ponúkol:

Prvá servisná prehliadka na Vaše vozidlo Hyundai ix20 1.6 DOHC zahŕňa:
- Výmenu motorového oleja ( shell hellix ultra AF 5W30) a olej. filtra
- Peľového filtra.
Cena servisnej prehliadky je 180,- € s DPH.

1.) Po dohode s majiteľom je možné si priniesť vlastný motorový olej, ale len olej. Ostatné veci musia byť orig. diely. Ďalej musí byť dodržaná špecifikácia motorového oleja, ktorý predpisuje výrobca. V prípade, že nebudú dodržané podmienky stanovené výrobcom. V tom prípade, môžete prísť o záruku.
2.) Cena servisnej prehliadky v prípade, že si donesiete vlastný motorový olej je cca: 115,- € s DPH.
3.) Pri servisnej prehliadke môžete, byť v tom nevidím problém.
4.) Trvanie servisnej prehliadky je cca: 2.5 hod.

Ďalej Vám dávam do pozornosti možnosť zapožičať náhradné vozidlo na čas potrebný na vykonávanie servisnej prehliadky 34,80 € s DPH (na 1 deň, denným limitom cca: 300 km). V prípade, ak by ste mali záujem len na 3 hod. vieme sa dohodnúť na cene cca: 15,- €.

Ďalej Vám dávam do pozornosti akciu na predné stierače a zadný stierač (predné cca: 30,- , zadný cca: 15,- €).
iX20 1,6i Style
Ford Fiesta 1,4 TDi
Uživatelský avatar
ims
**
Příspěvky: 181
Registrován: 24 bře 2012, 03:40
Bydliště: Orava

Re: 1. servisní - garanční - prohlídka

Příspěvek od ims »

Tak som absolvoval 1. garančnú prehliadku:
stav tachometra: 12725km
Vyúčtova 1. garančnej prehliadky iX20
Vyúčtova 1. garančnej prehliadky iX20
GP1.jpg (107.92 KiB) Zobrazeno 3951 x
Zistené závady: Vytečený ľavý zadný tlmič perovania, šúpanie volantu
Termín opravy bude určený dodatočne po vyjadrení :hyu:

Tlmiče sú :hyu: , farebné označenie pružín:
Farebné označenie pružiny tlmenia
Farebné označenie pružiny tlmenia
Pružina.jpg (222.13 KiB) Zobrazeno 3951 x
iX20 1,6i Style
Ford Fiesta 1,4 TDi
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: 1. servisní - garanční - prohlídka

Příspěvek od mmv »

aha ??? :roll: a já si naivně myslel, že když je někde napsáno norma, tak tu normu někdo stvořil a dle této normy se pak dělá všude stejně a ono ejhle

prohlídka karoserie : tam je to stejný 0,5 h
prohlídka 1 rok tam už v Praze jsou pomalejší (dýl jim to trvá) 1,4h proti 1,1h tedy cca 20 minut rozdílu
a přitom katalogový čísla vypadají, že budou mít stejný základ :-)

na druhou stranu 45 minut práce okolo klimatizace "nového" vozu ???

jenom pro pobavení, minulý týden jsem byl na revizi LPG s pickupem, pán to zkouknul, zkontroloval výrobní štítky, ... řádně vše namydlil a řekl si o pade :-) ,dal sem mu stovku, protože mi to přišlo adekvátní k tomu že ještě na konec musel vytáhnout kulatý razítko :-D v :hyu: si řekli více jak desetinásobek :-)
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: 1. servisní - garanční - prohlídka

Příspěvek od mmv »

Hardcam píše:toz, tak to musi byt jedine Skoda :D
na spořilovským AP je logo OPEL, nebo jsem koukal blbě ???
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
markus48
*
Příspěvky: 49
Registrován: 15 kvě 2012, 13:28

Re: 1. servisní - garanční - prohlídka

Příspěvek od markus48 »

tak som absolvoval prvu garancnu prehliadku
bol som v autokout.cz a kedze som mal na tachometri 19500km a tyzden do uplynutia prveho roku cenu som az tak neriesil, olej bol ich, robili aj geometriu a dal som aj vycistit klimatizaciu a platil som 4999Kc

este sa mi maju ozvat koli lupajucemu sa volantu ktory mi vymenia
2014 - Hyundai i30 kombi 1.6 GDI – 99 kW (135 k) Parking
2012 - Hyundai ix20 1.4 CVVT – 66 kW (90 k) Trikolor
1996 - Fiat Punto 55s 1.1 40kW (55 k)
JirN
**
Příspěvky: 213
Registrován: 07 led 2013, 14:51

Re: 1. servisní - garanční - prohlídka

Příspěvek od JirN »

Prvni garancka v 13800 km za sebou. Bylo to za 4380,- vcetne oleje a filtru klimatizace. Mohlo by to byt o cca 6 stovek levnejsi, ale prislo k tomu jeste "vycisteni brzd. srazeni hran brzd. kotoucu" plus oprava laku na par mistech vcetne prebrouseni jedne ryhy, kterou nekdo nadelal na boku plus kontrola a doliti kapalin na zimu.
Ostrava, Autolaros. Jednani slusne, spokojenost.
Odpovědět

Zpět na „ix20“