matrix 1.6 benzin prestavba na ethanol e 85

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
chaosss
*
Příspěvky: 14
Registrován: 31 pro 2007, 08:56

matrix 1.6 benzin prestavba na ethanol e 85

Příspěvek od chaosss »

Zdar vim ze sa mozna opakuju ale chtel bych vedet kdo tady ma udelanu prestavbu na ethanol. Potreboval bychtporadit nejakou dobrou firmu ve zlinskem kraji .Jak jste s prestavbou spokojeni,jestli do toho jit nebo ne.dik za rady
Reklama
 

milakl
*
Příspěvky: 14
Registrován: 04 led 2013, 22:51

Re: matrix 1.6 benzin prestavba na ethanol e 85

Příspěvek od milakl »

Ahoj, náhodou jsem narazil na tvůj příspěvek na foru, jastli jsi ještě nevyřešil přestavbu na E85, tak nescháněj žádnou firmu, to zvládneš sám. Já jsem dával do Matrixe 1,6 2002 Flexfuel a vše bez problémů. Instalace zabere cca 30minut a bez jakýhokoliv štelování to funguje jak o život a cca 10,- Kč na litru ušetřeno :-)
Ivo Cápal
Příspěvky: 2
Registrován: 01 dub 2013, 17:08

Re: matrix 1.6 benzin prestavba na ethanol e 85

Příspěvek od Ivo Cápal »

Ahoj, už dva roky jezdím na E85 v poměru 1:1 a bez problémů. Uvažuji o přestavbě tak prosím napiš co máš za jednotku a kde koupit a o kolik ti stoupla spotřeba.
Díky Ivo
milakl
*
Příspěvky: 14
Registrován: 04 led 2013, 22:51

Re: matrix 1.6 benzin prestavba na ethanol e 85

Příspěvek od milakl »

Mám tuhle krabičku http://www.autoethanol.cz/autoethanol/e ... Denso-v4-2 . Hlavně je třeba dát pozor na konektory, nemusíš mít v autě stejné jako já. Metrix má výhodu v tom, že má přímé plus na vstřiku, takže se jednotka připojí pouze na kostru, propojí se vstřiky a přišroubuje se někam k motoru teplotní čidlo a to je vše. Používám režim Auto, spotřeba se zvedla cca o jeden litr.
vstřiky_new02.jpg
vstřiky_new02.jpg (158.84 KiB) Zobrazeno 4534 x
Ivo Cápal
Příspěvky: 2
Registrován: 01 dub 2013, 17:08

Re: matrix 1.6 benzin prestavba na ethanol e 85

Příspěvek od Ivo Cápal »

Díky moc za info. Kouknu na to
milakl
*
Příspěvky: 14
Registrován: 04 led 2013, 22:51

Re: matrix 1.6 benzin prestavba na ethanol e 85

Příspěvek od milakl »

Není zač, jenom ještě pro info, spotřeba samozřejmě závisí na nastavení!!! Například v režimu auto je výchozí hodnota úpravy vstřikú 20% a ideální se pohybuje okolo 13%, ale to je u každého auta jiné. Je to o vyzkoušení. S 20% to funguje taky, protože lambda sonda s řídící jednotkou auta taky udělá nějaké korekce, ale je větší spotřeba.
Uživatelský avatar
rbrodsky
**
Příspěvky: 197
Registrován: 14 úno 2007, 10:09
Bydliště: Olomouc

Re: matrix 1.6 benzin prestavba na ethanol e 85

Příspěvek od rbrodsky »

Taky mám obě auta na ethanol. Accent si s tím poradil naprosto bravurně bez sebemenších problému se starty i v zimě. Nejlépe mi vychází nastavení na přidání vstřiku 15% a studený start 30%. Včera při 9°c to ale nastarovalo úplně normálně i bez funkce studeného startu. Diagnostika mi neukazuje žádnou chybu. Spotřeba se zvýšila o těch nastavených 15%. Sonata mi taky funguje skvěle bez problémů a škubání. Raději ale přidávám na 35L ethanolu 5L benzinu. Hodně lépe startuje a jede za studena ( v podstatě jak na čistý benzin) a cenu směsi si zvednete o 1,5Kč/L.

A ještě jedna zajímavost. Před 2 měsíci jsem na sonátě měnil palivový filtr.Při demontáži z něj ani netekl nejakej sajrajt (prostě standartní stav) a co z něj vyteklo sem dal do skleničky. Hodil sem k tomu novej hřebík a nechal ho tam. Po dvou měsících na něm není žádný náznak koroze. Tak uvidím za půl roku. Takže ethanol KOROZIVNÍ NENÍ!!!. Kdo chce ať si to vyzkouší.
Hyundai Sonata 2.0 16V 92kW, r.v. 98
Hyundai Accent 1.3 63kW, r.v. 2004
Honda CBR 600F4 82kW, r.v. 2000
milakl
*
Příspěvky: 14
Registrován: 04 led 2013, 22:51

Re: matrix 1.6 benzin prestavba na ethanol e 85

Příspěvek od milakl »

Docela rád vidím pozitivní názor na E85, přijde mi to, že všichní to jenom pomlouvají, ale nikdo z těch co to pomlouvají to nevyzkoušel.
Jaké máš krabičky na E85 a jak jsi na tom se spotřebou??
Ethanol ani nemůže být korozivní, nedavno mi to vysvětloval známej (má nějakou chemickou vejšku, takže o tom něco ví) vychrlil na mě mraky nějakej chemickejch vzorců a ve fimále zjednodušeně řečeno: ethanol na sebe váže vodu a voda je jediná věc která dokáže v palivovej soustavě vytvořit rez a když tam není voda není ani rez!!
Sadie
Příspěvky: 6
Registrován: 15 dub 2013, 15:59

Re: matrix 1.6 benzin prestavba na ethanol e 85

Příspěvek od Sadie »

jak to tady čtu tak se mi to čím dál tím víc líbí. Co myslíte pude to i do mého ix35? Ráda bych věděla jestli s tím nebudu otravná u servisáků.
milakl
*
Příspěvky: 14
Registrován: 04 led 2013, 22:51

Re: matrix 1.6 benzin prestavba na ethanol e 85

Příspěvek od milakl »

Pokud je to benzíňák, tak by to neměl být problém :-) Servisáky to určitě neotráví, emise jsou téměř nulové :-) , ale instalaci bych raději svěřil někomu, kdo už to někdy dělal a má nějaké zkušenosti s nestavením, návody co k tomu jsou přiložený, je většinou docela složitý pochopit :-)
E85 má ale taky jednu nevýhodu!! známýho vyhodili z STK, nenaměřili žádný emise a tím pádem z toho byli rozhozený protože na to nemají tabulky, ale stačí jenom natankovat benzín a pak teprve na STK :-)
Odpovědět

Zpět na „MATRIX“