nedoléhající střešní lišty i30 kombi

Lak, koroze, výměna dílů karoserie.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
pthvCZ
*
Příspěvky: 55
Registrován: 06 lis 2012, 09:58
Kontaktovat uživatele:

Re: nedoléhající střešní lišty i30 kombi

Příspěvek od pthvCZ »

bony píše:
mira_ píše:tak lišty jsem reklamoval, nyní čekám až dorazí nové a dojde k jejcih výměně. A ještě mi bylo řečeno že o tomto problému už Hyundai ví a že by se to mělo řešit nové lišty, které ale zatím nejsou. Tak uvidíme jak to bude dále pokračovat.
Kde že jsi to přesně reklamoval? Co to bylo za servis?


Tak se take pridavam do klubu. Neni to zatim uplne hrozne, ale malinke skulinky tam take mam. Pristi tyden jedu na vymenu oleje, tak to zkusim take reklamovat... Tak uvidime. Dam vedet.
Hyundai i30 combi - 2012, premium, 1.6GDi 99KW, aqua blue
Reklama
 

Uživatelský avatar
Tudy
****
Příspěvky: 1257
Registrován: 13 dub 2009, 10:10

Re: nedoléhající střešní lišty i30 kombi

Příspěvek od Tudy »

V :hyu: servisu mi bylo sděleno, že nejsem první s touto výrobní vadou, že je o ní výrobce srozumněm a chystá se řešení (mě tedy spíše připadá, že výrobce dělá mrtvého brouka). Odstranění závady zatím není možné. Sice je možné vyměnit střešní lyžiny, ale tím si nepomůžu - budou mít stejnou vadu. Takže jsme sepsali zakázkový list - zákazník udává velkou diletační spáru střešních lyžin - zákazník pouze udává informaci a nepožaduje její odstranění (v opačném případě by měl :hyu: servis 30 dní na opravu a mohl bych být teoreticky bez auta). Bylo mi slíbeno, že problém budou opakovaně urgovat u výrobce. Snad se to časem bude řešit svolávačkou...
Seat Leon 5F FR 1.8 TSi 162 kW
i30 II combi 1.6 GDi 99 kW (2013)
___________
i30 III 1.4 T-GDi 103 kW
i 30 I 1,4 l CVVT 80 kW crashed
Ford Focus combi 1,6 74 kW crashed
Suzuki Swift 1,3 50 kW
Suzuki Wagon 1,3 56 kW
Škoda 120 L, LPG
mira_
*
Příspěvky: 15
Registrován: 02 říj 2012, 20:29
Bydliště: Klatovy

Re: nedoléhající střešní lišty i30 kombi

Příspěvek od mira_ »

Tak dneska jsem dal auto do servisu a měli by se lišty měnit, sice je to jen dočasné řešení, jelikož tento problém je v materiálu lišty a řeší to přímo výrobní závod, možná bude do lišt doplněna nějaká výztuha, ale zatím neví nic. Ale výměna snad dneska proběhne úspěšně a bude to zase lépe vypadat.
i30 kombi Trikolor 1,6 MPI DOHC CVVT
TomasKE
Příspěvky: 1
Registrován: 02 kvě 2013, 13:38

Re: nedoléhající střešní lišty i30 kombi

Příspěvek od TomasKE »

Zdravim
Chcem sa spytat ci tento problem s listami maju len ty co maju klasicku strechu alebo ho maju aj ty co maju panoramaticke stresne okno.
Dakujem
Uživatelský avatar
mikkian
**
Příspěvky: 169
Registrován: 05 črc 2012, 15:39

Re: nedoléhající střešní lišty i30 kombi

Příspěvek od mikkian »

mám panorama, 10/12 a zatím OK
Hyundai i30cw-2012, premium, 1.6GDi 99KW, aqua blue - live
Škoda Fabia - 2004, 1.9Tdi 93KW - sold
Alfa Romeo 147 - 2002, 1.9JTD 88KW - sold
Škoda Fabia - 2000, 1.4MPi 44KW - sold
pale
*
Příspěvky: 60
Registrován: 18 úno 2011, 17:42

Re: nedoléhající střešní lišty i30 kombi

Příspěvek od pale »

Taky mám panorama a zatím v pořádku.
Hyundai i30 kombi, 1,6 cvvt, Satin Amber, 2013
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: nedoléhající střešní lišty i30 kombi

Příspěvek od bony »

Tak já už to mám taky v první třetině to nedoléhá...
LaRo
Příspěvky: 1
Registrován: 16 kvě 2013, 19:18

Re: nedoléhající střešní lišty i30 kombi

Příspěvek od LaRo »

Koukal jsem na lišty na autě a mám přesně tenhle problém taky a to mám auto sotva dva měsíce. :(
Jak to vypadá po tom co jste to nechali opravit v servisu?
mira_
*
Příspěvky: 15
Registrován: 02 říj 2012, 20:29
Bydliště: Klatovy

Re: nedoléhající střešní lišty i30 kombi

Příspěvek od mira_ »

mam to vyměněný za ty samé kusy, sice nyní doléhají, ale myslím že za čas se to projeví znova. Zatím inovaci žádnou nemají.
i30 kombi Trikolor 1,6 MPI DOHC CVVT
Robkteryten
*
Příspěvky: 23
Registrován: 21 kvě 2013, 17:16

Re: nedoléhající střešní lišty i30 kombi

Příspěvek od Robkteryten »

LaRo píše:Koukal jsem na lišty na autě a mám přesně tenhle problém taky a to mám auto sotva dva měsíce. :(
Jak to vypadá po tom co jste to nechali opravit v servisu?
Já mel auto v servise s nedolehajicima listama a údajně provedli dopasovani a utažení, ted sedí.
Škoda 105,135,felicia ,fabia,..nyní i30
los.petros
*
Příspěvky: 42
Registrován: 07 led 2013, 14:56

Re: nedoléhající střešní lišty i30 kombi

Příspěvek od los.petros »

mira_ píše:ahoj,
mam problém z lištami na střeše nad předními dveřmi jak u spolujezdce tak u řidiče, dochází uvnitř k odchlípnutí a je tam vidět mezera mezi lištou(s gumou) a střechou, má to někdo taky nebo je tento problém jen u mojí i30. Díky
Všiml jsem si toho (teda ne přímo já, ale 195 cm vysoký kamarád). Ukázal jsem to v servisu, tam vypadali, že to vidí prvně, a prý že to tam mám nechat, že to sundají a zase dají zpátky a přitáhnou. Zatím jsem jim to tam nenechával, protože jak čtu, tak stejně by to nepomohlo...
Robkteryten
*
Příspěvky: 23
Registrován: 21 kvě 2013, 17:16

Re: nedoléhající střešní lišty i30 kombi

Příspěvek od Robkteryten »

los.petros píše:
mira_ píše:ahoj,
mam problém z lištami na střeše nad předními dveřmi jak u spolujezdce tak u řidiče, dochází uvnitř k odchlípnutí a je tam vidět mezera mezi lištou(s gumou) a střechou, má to někdo taky nebo je tento problém jen u mojí i30. Díky
Všiml jsem si toho (teda ne přímo já, ale 195 cm vysoký kamarád). Ukázal jsem to v servisu, tam vypadali, že to vidí prvně, a prý že to tam mám nechat, že to sundají a zase dají zpátky a přitáhnou. Zatím jsem jim to tam nenechával, protože jak čtu, tak stejně by to nepomohlo...
no mě to zatím pomohlo.
Škoda 105,135,felicia ,fabia,..nyní i30
Uživatelský avatar
ivopav
Příspěvky: 5
Registrován: 08 bře 2012, 17:53

Re: nedoléhající střešní lišty i30 kombi

Příspěvek od ivopav »

Chasnik píše:majlo, ale ta záležitost přece nejde ukončit výrokem "je to špatně, je to tak" a šmytec. Kde je řešení problému? Prodejce a servis jsou součástí značky a přístup ve stylu "my s tím nic nezmůžeme, běžte si s tím třeba do Nošovic" je na dvě věci.
Zákazník je majitelem nového vozidla a s problémem se obrátí na autorizovaný servis. Tam ho takto nemůžou odbýt. A nejedná se o subjektivní vnímání vady typu ten nárazník je červenější než blatník nebo to auto je moc hlučné. Toto je objektivně vada, nikdo neví, jak se může prohloubit - co když to někde za jízdy uletí a někoho to zraní?!
Servis to musí řešit, ubezpečit zákazníka, že záležitost řeší s výrobcem/importérem (a samozřejmě nesmí při tom lhát, on skutečně musí tlačit na výrobce, aby s tím něco dělal a nenechal tu záležitost u ledu), zákazík potřebuje vědět, že se v té věci něco děje, i když to třeba nelze vyřešit na počkání.

Jasně, lišty jsou z nevhodného materiálu. A tím to jako pro Hyundai končí? Zákazníku, jezdi si s něčím, co se ti hýbe na střeše, nás to netankuje, protože u nás na to nebyl vytvořen standardizovaný operační postup?!?
Já mám sice Peugeota,ale úplně stejné chování.Zatéká mi mezi podběhem a prahem a to že tam stojí voda,kamínky a bláto vůbe nevadí.Auto je tak prostě konstruováno a nic s tím nejde dělat.Oficiální stanovisko:- pronikání vody a nečistot je dáno konstrukčním řešením tohoto modelu.Doporučení: montáž př.zástěrek,které by mohly zabránit pronikání nečistot-ale za svoje peníze #-o
Původně měla bít ix20,ale nakonec je nová Fluence 1.6,Dynamique a ještě mám doma novou i30 combi
Robkteryten
*
Příspěvky: 23
Registrován: 21 kvě 2013, 17:16

Re: nedoléhající střešní lišty i30 kombi

Příspěvek od Robkteryten »

los.petros píše:
mira_ píše:ahoj,
mam problém z lištami na střeše nad předními dveřmi jak u spolujezdce tak u řidiče, dochází uvnitř k odchlípnutí a je tam vidět mezera mezi lištou(s gumou) a střechou, má to někdo taky nebo je tento problém jen u mojí i30. Díky
Všiml jsem si toho (teda ne přímo já, ale 195 cm vysoký kamarád). Ukázal jsem to v servisu, tam vypadali, že to vidí prvně, a prý že to tam mám nechat, že to sundají a zase dají zpátky a přitáhnou. Zatím jsem jim to tam nenechával, protože jak čtu, tak stejně by to nepomohlo...

tak tři měsíce od utazeni v servise ,pridelane příčníky a lista zatím drží
4 měsíce a u řidiče o5 odstává.
6 měsíc lišta volná u řidiče a spolujezdce.od řidiče jsem z pod ní vypreparoval podzimní listí příští týden jde na reklamaci
Škoda 105,135,felicia ,fabia,..nyní i30
Robkteryten
*
Příspěvky: 23
Registrován: 21 kvě 2013, 17:16

Re: nedoléhající střešní lišty i30 kombi

Příspěvek od Robkteryten »

Robkteryten píše:
los.petros píše:
mira_ píše:ahoj,
mam problém z lištami na střeše nad předními dveřmi jak u spolujezdce tak u řidiče, dochází uvnitř k odchlípnutí a je tam vidět mezera mezi lištou(s gumou) a střechou, má to někdo taky nebo je tento problém jen u mojí i30. Díky
Všiml jsem si toho (teda ne přímo já, ale 195 cm vysoký kamarád). Ukázal jsem to v servisu, tam vypadali, že to vidí prvně, a prý že to tam mám nechat, že to sundají a zase dají zpátky a přitáhnou. Zatím jsem jim to tam nenechával, protože jak čtu, tak stejně by to nepomohlo...
no mě to zatím pomohlo.
oprava už je to tam o5
Přílohy
lista.jpg
lista.jpg (38.26 KiB) Zobrazeno 3044 x
Škoda 105,135,felicia ,fabia,..nyní i30
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Karosérie“