LPG

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: nulda, 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG

Příspěvek od Farrael »

Jo kdyby klesala. Tady v Praze se asi zasekli. Téměř po všude po městě co jsem byl za to chtěj parchanti nad 17,-/dm3 vydřiduši.
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Reklama
 

Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG

Příspěvek od FISHkaa »

Do Ono (Měcholupy) jezdím pravidelně. Až na ty fronty paráda. V Jindřichově Hradci je cena stejná ale lpg je bokem, tak tě nezdržují ostatní :-)
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Uživatelský avatar
mnkk
****
Příspěvky: 1315
Registrován: 04 srp 2010, 16:33
Bydliště: Československo

Re: LPG

Příspěvek od mnkk »

tomyk píše:Jak, že zrušili montáže do 1.6 ??
Keď som kupoval i30 ja (2011), tak v cenníku bol tiež iba motor 1,4i. Do 1,6i ale veselo montovali tiež. Teraz to bude podobné.
Santa Fe 2,2 CRDi 143kW TM

ex
H1 Tour 2,5 CRDi 125kW TQ
i30 1,4 cvvt 80kW LPG FDh
Santa Fe 2,2 CRDi 147kW DM
tomyk
*
Příspěvky: 47
Registrován: 09 bře 2013, 07:13

Re: LPG

Příspěvek od tomyk »

Tak na to jsem zvědavý, protože v ceníku platném od 1.února2013 bylo, že LPG montují do 1,4 a 1,6. V ceníku platném od 1.května 2013 je již 1,4.
Na webu http://www.hyundai.cz/prodej-a-sluzby/p ... ve-pohony/ mají pořád, že montují i do 1,6

Nechápu jejich strategii?
Ví pravá ruka :hyu: , co dělá :hyu: levá??
pivis
**
Příspěvky: 188
Registrován: 22 zář 2009, 14:35
Bydliště: Karlovy Vary

Re: LPG

Příspěvek od pivis »

U ONA tankuju LPG pravidelně naposledy včera a nikdy žádný problém cena super,
všude jinde o 3-4Kč cena vyší,kvalita stejná
New Accent 1,4 Dynamic -celadon blue 11/2008-prodáno 2/2014
Hyundai Sonata NF 2,4
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: LPG

Příspěvek od mmv »

tomyk píše:Tak na to jsem zvědavý, protože v ceníku platném od 1.února2013 bylo, že LPG montují do 1,4 a 1,6. V ceníku platném od 1.května 2013 je již 1,4.
Na webu http://www.hyundai.cz/prodej-a-sluzby/p ... ve-pohony/ mají pořád, že montují i do 1,6

Nechápu jejich strategii?
Ví pravá ruka :hyu: , co dělá :hyu: levá??
ale v tabulce co uvádíš není 1,6, koukni v jaký sekci hyundai clubu seš,takže jak je psáno, lpg + 1,6 ne do i30
Naposledy upravil(a) mmv dne 27 kvě 2013, 15:14, celkem upraveno 1 x.
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
tomyk
*
Příspěvky: 47
Registrován: 09 bře 2013, 07:13

Re: LPG

Příspěvek od tomyk »

V době kdy jsem psal příspěvek tak v tabulce http://www.hyundai.cz/prodej-a-sluzby/p ... ve-pohony/ bylo, že je možné LPG i do 1,6.
Ještě, že tuto diskuzi kluci od :hyu: sledují jinak by to tam asi bylo ještě sto let. :wink:

Škoda :hyu: 1,6 s LPG byla pro mne další jasná volba teď se pohlédnu po něčem jiném.
severtom
***
Příspěvky: 731
Registrován: 21 pro 2010, 11:25

Re: LPG

Příspěvek od severtom »

Farrael píše:Jo kdyby klesala. Tady v Praze se asi zasekli. Téměř po všude po městě co jsem byl za to chtěj parchanti nad 17,-/dm3 vydřiduši.
Tohle jsem psal před měsícem, když jsem tu byl naposledy.
České pumpy mohou prodávat benál za 33 Kč a LPG za 14 Kč - že to dělá jen ONO, není problém ONA ani vina ONA. Ti mají dobře spočítané, že malou marži jim víc než vynahradí obrovský objem prodejů/kupujících.

Aktuální info o cenách LPG v zahraničí - Ukrajina 5,5 až 6,1 UAH (vynásobte 2,5 a máte cenu v Kč), Polsko 2,1 až 2,49 (vynásobte 6,2), Slovensko 0,59-0,69 EUR.

Průměrnou českou pumpu provozuje zloděj a průměrný Čech je na to zvyklý, jiné vysvětlení není. Není možné, aby celý stát (sousední, jiný než ČR, a ne jeden) měl o 3 Kč nižší ceny LPG a chyba byla v tom státu nebo v prý neplacení daní v ČR. Chyba je jasně na straně českých velkých pumpařů. A lidí, že na ně jezdí. Reálná cena LPG s marží čerpačky je 14 Kč.

Nezajímá mě případná reakce potrefené husy, která se jistě ozve :) Jdu si přečíst ostatní témata, co za nové technické problémy H má, a poté se zase odhlásím.
I 30 CW Plus 1,4 CVVT LPG 08/2010
Netvrďte, že jdu za každou cenu proti proudu, myslete si, že si rád udělám vlastní názor :-)
Dadaja
*
Příspěvky: 20
Registrován: 06 dub 2013, 07:06
Bydliště: Ostrava

Re: LPG

Příspěvek od Dadaja »

tomyk píše:V době kdy jsem psal příspěvek tak v tabulce http://www.hyundai.cz/prodej-a-sluzby/p ... ve-pohony/ bylo, že je možné LPG i do 1,6.
Ještě, že tuto diskuzi kluci od :hyu: sledují jinak by to tam asi bylo ještě sto let. :wink:

Škoda :hyu: 1,6 s LPG byla pro mne další jasná volba teď se pohlédnu po něčem jiném.
Jak na to koukám tak jsem kupoval na poslední chvíli :-k i30 cw 1,6 + LPG. Uff. Objednáváno v půlce dubna, přebíral jsem 15.5.

Otázkou je, proč to do 1,6 přestali dělat..žeby nějaký zádrhel ve funkčnosti??? [-o<
I30cw 1,6 5/2013 Aqua blue, Trikolor, Komfort, LPG
tomyk
*
Příspěvky: 47
Registrován: 09 bře 2013, 07:13

Re: LPG

Příspěvek od tomyk »

Tak se mi zdá, že koupím i30 a namontuji LPG na vlastní triko a začnu schánět nový motor do rezervy. V čem je problém to netuším ale maximálně mě štve, že :hyu: neřekne v čem je problém a tahá nás za nos a nechá nás se topit ve spekulacích!!!!! Myslím, že to je neseriózní přístup.
mixomix
*
Příspěvky: 20
Registrován: 03 bře 2013, 07:49
Bydliště: Říčany

Re: LPG

Příspěvek od mixomix »

Zdarec,

Nemáte někdo zkušenosti s http://www.autoatc.cz/akce/4/montaz-lpg-zn.prins ,resp. neznáte někoho ? Už asi týden sonduju internet nahoru dolu a nicmoc jsem o tom neobjevil... je to partnerský servis toho jak tu postoval Nexus. Ale vzhledem k tomu, že nemůžu najít pozitivní ani negativní referenci tak nevim.
i30cw 1.6CVVT 92kW 2011 ... dálnice 8.5L ... kombinovaná 7.7L
2013 - LPG PRINS (+ValveCare)
Mirek B
*
Příspěvky: 68
Registrován: 07 zář 2008, 14:00

Re: LPG

Příspěvek od Mirek B »

Dnes jsem se zastavil ve Vista caru v Hodoníně na smazání závady po výměně brzdového spínače....viz sekce Tucson.
Bavil jsem se z prodejcem ohledně LPG do nové IX 35 -budou tam motory GDI kde se LPG zatím nedá instalovat ,mluvili jsme i o tom že vyřadily z přestaveb motor 1,6 jak pro IX20 tak pro I 30 - na otázku proč? jen mlžil a naznačil nějaké technické problémy s motory po přestavbě na LPG po urćité době ...jaké neví. Taky mi řekl že teď když přijdou z Hyundaje nové auta tak ty které se můžou na LPG přestavět jsou už z výroby k tomu uzpůsobeny (hlava ventily...) a mají specifický kód motoru.Není to už jako dřiv že si zákazník v autosalonu Hyundai vybral auto s motorem 1,4 a automaticky se mohlo přestavět na LPG.Taky mi potvrdil že z důvodu zachování záruky je u jednotek BRC nastaven permanentně 20% přívstřik benzínu.
Hyundai I30 1,4 LPG 2010 černý
Honda CRV 2015 2.0 benzín černá
tomyk
*
Příspěvky: 47
Registrován: 09 bře 2013, 07:13

Re: LPG

Příspěvek od tomyk »

Mirek B píše:Dnes jsem se zastavil ve Vista caru v Hodoníně na smazání závady po výměně brzdového spínače....viz sekce Tucson.
Bavil jsem se z prodejcem ohledně LPG do nové IX 35 -budou tam motory GDI kde se LPG zatím nedá instalovat ,mluvili jsme i o tom že vyřadily z přestaveb motor 1,6 jak pro IX20 tak pro I 30 - na otázku proč? jen mlžil a naznačil nějaké technické problémy s motory po přestavbě na LPG po urćité době ...jaké neví. Taky mi řekl že teď když přijdou z Hyundaje nové auta tak ty které se můžou na LPG přestavět jsou už z výroby k tomu uzpůsobeny (hlava ventily...) a mají specifický kód motoru.Není to už jako dřiv že si zákazník v autosalonu Hyundai vybral auto s motorem 1,4 a automaticky se mohlo přestavět na LPG.Taky mi potvrdil že z důvodu zachování záruky je u jednotek BRC nastaven permanentně 20% přívstřik benzínu.
Dělají z nás voly, tahají nás za nos, nemám to rád, nejsem stádo.
benik2011
*
Příspěvky: 20
Registrován: 13 dub 2013, 21:02

Re: LPG

Příspěvek od benik2011 »

Ja jezdim do Vistacaru taky.Prosim který to byl technik? Ted tam jedu s i20 na 1.garancku.Mám taky LPG a při předání jsem tam měl přívstřik 15,po první kontrole mi ho zvedli na 20%.Já bych to teoricky viděl opačně.A u těch I30 1.6 vim od znamých plynařú vim že odcházeli benzinové vstřiky. OPrava okolo 20t.Ještě se tam poptám.Já mám problem se spotřebou oleje.
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG

Příspěvek od FISHkaa »

stejné info o nutnosti objednávání LPG varianty už z továrny sem získal také. Bude to, tuším, zavedeno přes všechny motory...
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Odpovědět

Zpět na „i30 Motor a převodovka“