Myčka a její spolehlivost

Co se jinam nevešlo - výfuk, kola, údržba, akumulátor, příslušenství, manuály/schémata atd.

Moderátoři: amaize, Moderátoři

Uživatelský avatar
Láďa515
**
Příspěvky: 170
Registrován: 17 bře 2013, 20:13
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Myčka a její spolehlivost

Příspěvek od Láďa515 »

Jsou dnes myčky spolehlivé?Jde mi hlavně o to aby nové auto nepoškodily,nepoškrábaly.Jaké máte zkušenosti?Dík Láďa
Hyundai i20 INCLUSIVE 1.2 DOHC 16V (1248ccm/63kW/86HP) Electric Red,Paket Plus.
Reklama
 

Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: Myčka a její spolehlivost

Příspěvek od bony »

Na nove auto jedine vapka. Nebo max hadrova mycka ale majitele mycek to moc neudrzuji tak radeji tu vapku.
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Re: Myčka a její spolehlivost

Příspěvek od XMira »

Taky hlasuju pro wapku. Myčka Stojí stovku a víc a stejně pořádně neumyje vnitřky dveří, prahy a pod. Za 60-80kč zvládnu wapkou umýt celé auto i se spodkem a nastříkat ho voskem, pak vezmu hadr (osvědčila se mi mikrovláknová utěrka) a otřu prahy a další záhyby. Je to práce tak na 15-20 minut, tedy skoro to samé, než člověk dojde pro žeton, vystojí frontu a nechá stroj pohonit kartáče po autě :mrgreen: Když mám chuť a čas, otřu celé auto jelenicí - řekl bych, že pak ten vosk déle vydrží. A auto je vyčištěné šetrně, je čisté všude a jako bonus otřu víko motoru, na kterém mi občas přespávají kočičáci, kteří se ještě nenaučili přezouvat :D
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Myčka a její spolehlivost

Příspěvek od mmv »

jezdím do obyčejné strojní myčky i s novým autem a nerozlišuju jestli umělý vlákno nebo hadr , neni to žádnej bentley abych okolo toho běhal s jelenicí, ale to je každýho věc, já preferuji ty "protahovací" (globus , IMO) těch kartáčů tam je poněkud víc jak u té rámové co jezdí a auto stojí,
jestli to nechceš jako zánovní prodávat tak po cca 7mi letech nikoho už nezajímá jak vypadá lak... (jestli je jako novej)
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: Myčka a její spolehlivost

Příspěvek od soban »

Pro mě za mě klidně si to myjte kde chcete, ale prodavač mě říkal že ze začátku bych s tím neměl do myčky, prostě aby ten lak vytvrdilo slunce a hned nový se nepoškrábal - určitě nový bude náchylnější k poškrábání než pořádně vyzraje.

Jinak jak tu psaly nemáme to na přehlídky takže po nějaké době bych se už nedíval co je to za myčka.
Uživatelský avatar
Amalfi
***
Příspěvky: 832
Registrován: 17 bře 2009, 08:25
Bydliště: Ostrava

Re: Myčka a její spolehlivost

Příspěvek od Amalfi »

Mycky jsou pro vodoureditelne laky nasich aut jak ocelove kartace. Doporucuju jedine wapku. A pekne vycistit zahyby karoserie kola a vse rucne docistit. Dvacka je rychle, Outlander mne vyjde skoro na jednou tolik plus vice casu s hadrou, ale rozhodne wapka. Pokud ches pouzivat normalni mycky, kvuli casove uspore tak doporucuji dat na cele auto folii, bud pruhlednou nebo barevnou, urcite uchranis lak nejen pred myckou.
Kia Sportage 2016 aktualne
Uz uplne bez Hyundai, ale bylo to fajn.
i10 1.2 - byvavalo
i20 1.6 - byvavalo
Getz 1.6 - byvavalo
Uživatelský avatar
caruser
****
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 led 2011, 15:39
Bydliště: Slovenská republika

Re: Myčka a její spolehlivost

Příspěvek od caruser »

Ja sa Vám divím, že sa Vám to chce ručne umývať. V minulosti som taktiež auto umýval ručne, ale myslím si, že je to strata času. U nás sú bezkontaktné lasérové umývarky, ktoré lak možno nenamáhajú ani toľko ako ručné umývanie, umytie stojí 7 EURO a keď sa auto umýva raz za 2 mesiace, alebo každý mesiac tak to nie je až tak finančne nákladné. Nehovoriac o tom, že ručne umývať auto niekde na záhrade je riadna ekologická katastrofa :)
Hyundai i20 1,2 LPG BRC 02/2011 ice blue metallic 100.000 km
suah
**
Příspěvky: 254
Registrován: 23 dub 2010, 13:01

Re: Myčka a její spolehlivost

Příspěvek od suah »

Tam nejde o financnu usporu (aj ked za 7 eur by si mohol chodit cely mesiac 82 namiesto 80 :mrgreen: ), aspon u mna je to aktivita, na ktoru sa vzdy tesim. Aj ked je pravda, ze sa s tym piplam iba v letnych mesiacoch, v zime ho maximalne oplachnem, aby nebolo celu zimu od soli..
Uživatelský avatar
Amalfi
***
Příspěvky: 832
Registrován: 17 bře 2009, 08:25
Bydliště: Ostrava

Re: Myčka a její spolehlivost

Příspěvek od Amalfi »

caruser píše:U nás sú bezkontaktné lasérové umývarky, ktoré lak možno nenamáhajú ani toľko ako ručné umývanie
No jo tak to mate neco extra u nas nic takoveho neni, u nas se porad umyva vodou. Ja jako Suah, umyvam protoze to udelam lepe nez mycka a je to cinnost kdy si auto alepson zkontroluju a bavi me to. A nedelam to na zahrade ale v mycim boxu. A vis jak, na ekologoii ja kaslu, staci ze musim mit DPF kurvitko, to uz je i tak dost velka obet :)
Kia Sportage 2016 aktualne
Uz uplne bez Hyundai, ale bylo to fajn.
i10 1.2 - byvavalo
i20 1.6 - byvavalo
Getz 1.6 - byvavalo
Uživatelský avatar
caruser
****
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 led 2011, 15:39
Bydliště: Slovenská republika

Re: Myčka a její spolehlivost

Příspěvek od caruser »

suah

U mňa auto slúži len ako dopravný prostriedok, v minulosti som auto bral trošku inak, ale to som ešte nemal toľko skúseností s autami, teraz je to len kopa plechu a plastov. A rozdiel medzi tým, či ho budem umývať ručne alebo v umývarke pre mňa nie je žiaden. Je to len 1,5 hodinová strata času pri ručnom umývaní :)
Mimochodom za 7 EURO prejdem asi 150 km :wink:

Amalfi

Každý má iné priority, ty kašleš na ekológiu, ja nie, kašlem na ručné umývanie auto tak, či tak nemá hodnotu :)
Hyundai i20 1,2 LPG BRC 02/2011 ice blue metallic 100.000 km
Uživatelský avatar
randompct
**
Příspěvky: 118
Registrován: 11 kvě 2008, 11:38
Bydliště: SK

Re: Myčka a její spolehlivost

Příspěvek od randompct »

Mne to pri aute v tejto cene pride jedno, ak pouzivate auto na jazdenie a nie na statie pred domom je cena auta ledva 40-45% investicie ( phm, servis, spotrebak ... ), je to proste len kov + plast, nejaka ta uzitvkova hodnota ( preprava seba + potrebneho ).
Takze riesit nejake opotrebenie z umyvacky ( hlavne ked auto sa pri beznom najazde aj tak nevyhne prelakovaniu aspon casti laku - co je ale dnes normalne ) , a cenu auta to zvysi naozaj len minimalne ( ak vobec ).
Ale samozrejme rucne umyvanie ma svoje caro :D ( hlavne ak ma clovek cas, a je ho ochotny takto stravit ).
Opodstatnene mi vsak dnes pride hlavne v pripade ze clovek je : sviatocny vodic a ma cas ( tj. auto je pre noho incvesticia na dlhsie obdobie ), je to auto co ma cenu ( veteran, limitovana verzia, netradicne auto, alebo zaujimava uprava... ).
Hyundai Getz 1086cm Active od 6.6.2008 do 4.2.2012 ( kupovane nove - najazdene 118.245km )
Hyundai i20 electric red 1,2 57kw od 4.2.2012 ( za chvilu 30.000km ... )
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Myčka a její spolehlivost

Příspěvek od FISHkaa »

jednoznačně ruční mytí, viz. poškrábání laku + na předchozím autě mě "látková" myčka udělala slušné dva vrypy (asi nějaký bordel v kartáčích) a reklamace neuznána... Navíc auto není dokonale umyté...
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
pietro32i
***
Příspěvky: 750
Registrován: 19 zář 2010, 02:01

Re: Myčka a její spolehlivost

Příspěvek od pietro32i »

Mne netreba dokonale umyté auto, stačí mi umyté :mrgreen:.
Ručné umývanie je super, hlavne keď to nemusím robiť sám :wink:, ale aj stojí 3× toľko.
i30 1.4 CVVT, 80 kW (2010) Obrázek
Uživatelský avatar
caruser
****
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 led 2011, 15:39
Bydliště: Slovenská republika

Re: Myčka a její spolehlivost

Příspěvek od caruser »

randompct

Čo myslíš prelakovaním časti karosérie? A oplatí sa sviatočným šoférom (keď nenajazdia viac ako 6 - 8000 km ročne) kupovať nové auto. Na poistení, servise a nehovoriac o hodnote auta statia dosť veľké peniaze.
Hyundai i20 1,2 LPG BRC 02/2011 ice blue metallic 100.000 km
Uživatelský avatar
randompct
**
Příspěvky: 118
Registrován: 11 kvě 2008, 11:38
Bydliště: SK

Re: Myčka a její spolehlivost

Příspěvek od randompct »

Caruser : to ze moderne laky proste nevydrzia, a tu kde jazdievam ( chodim takmer denne do 1000 m.n. ) je bezne ze moderne auta hrdzaveju ( kedze tu nie je ochranne pasmo pouziva sa hojne sol ). Takmer vsetky auta co sa pouzivaju bolo nutne po 2-3 rokoch prelakovat ( kapota, strecha, zadne dvere, blatniky ) : skoda octavia, fabia, vw passat, opel corsa/astra, Audi A6 ( aj ked to zacalo hrdzaviet az 3 rok ), nejaky mercedes E ( ten dokonca hrdzavel po 1 zime ), mazda a dalsie... aktualne su aj nejake i30 ale tie maju len 1 zimu ( takze zatial bez problemu ). Beriem to proste ako standart ( aj getz som daval striekat, hrdzaviet zacal po 2 zime ), ak niekto beha len po meste ( alebo mimo hor ) mozno mu to nepride, ale dnesne laky su naozaj hroza ( 10 rocne auta vacsinou nemali tento problem, zacalo to az po ekologickych opatreniach ), uz som to spominal aj v inej teme. Takze riesit pri tomto ze umyvacka poskodzuje lak mi pride naozaj nepodstatne :).
Hyundai Getz 1086cm Active od 6.6.2008 do 4.2.2012 ( kupovane nove - najazdene 118.245km )
Hyundai i20 electric red 1,2 57kw od 4.2.2012 ( za chvilu 30.000km ... )
Odpovědět

Zpět na „i20 Ostatní“