Záruční oprava

Vše o garančkách a Vašich zkušenostech se servisy.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Zenoix35
*
Příspěvky: 14
Registrován: 07 úno 2013, 17:13
Bydliště: Tišice Chrást

Záruční oprava

Příspěvek od Zenoix35 »

Vážení,o tomhle se s Vámi musím podělit. Auto ix35 ,4x4,2,0 crdi 135kw. Koupeno 04.01.2013 v Německu,jako EU Wagen,dovezeno/reimportováno z Bulharska.Prodejce Autoalliance Köln,Autoropa. Při 13000 km 04.04.2013 výměna oleje U Hyundai,ale,teď pozor,olej +filtr vlastní. Olej Shell hellix ultra extra či co,5w/30 Specifikace C3. Při 18500 km,mlácení z motoru,klepání.Odtah do Hyundai.Čekačka na vyjádření importéra Hyundai-14 dní.
Výsledek-zamítnuta záruční oprava z důvodu......a ted´následovala hromada sraček z úst pana ředitele,ale konečný důvod je prý nezjistitelná kvalita vlastního dovezeného oleje.Oleje,jehož výrobce PŘEDEPISUJE.TO, ŽE MÁM VŠECHNY DOKLADY-NEZÁJEM,TO ,ŽE TO MĚNILY U HYUNDAI-NEZÁJEM.ASI SI S TÍM AUTEM TED´MÁM VYTŘÍT PR............ .FAKT NEVÍM JAK TO DOPADNE,ALE ASI TO BUDE HUSTÝ.PRÁVNÍK,SOUDNÍ SPOR ,SE TO POVLEČE,A AUTO MEZI TÍM ZTEČE DO KANÁLU.Jestli s něčím podobným máte zkušenost,prosím pomozte.
O nehorázném jednání se zákazníkem v Hyundai Motor Praha,se ani rozepisovat nebudu.
Reklama
 

petr.s
***
Příspěvky: 632
Registrován: 29 bře 2013, 18:44
Bydliště: ČR

Re: Záruční oprava

Příspěvek od petr.s »

Docela hustý, ale na druhou stranu se tomu nedivím, každej se brání jak umí a může, ale je to prasárna. Já když jsem auto kupoval, tak mi na rovinu prodejce řekl.... jelikož vím, že máte vlastní servis, tak když budete chtít, není problém když si dovezete vlastní materiál, popřípadě si to uděláte sám a pak to nějak potvrdíme. Tak teď jsem teda na pochybách, jestli do to jít. Když pak k něčemu dojde, člově neví, jaký postoj k tomu zaujmou... :?
VW Tiguan Allspace R-line 2,0 TSI 162 kW 7DSG Prodáno
Hyundai ix35 2,0 CRDi 135 kW 4x4 Tricolor Style Satin Amber 5/13 Prodáno
Hyundai ix20 1,4 Tricolor Esential Satin Amber 10/14 Má žena
Škoda Felicia Van Plus
Škoda 1000 MB r.v.65 Prodáno, jsem blb
Uživatelský avatar
Zenoix35
*
Příspěvky: 14
Registrován: 07 úno 2013, 17:13
Bydliště: Tišice Chrást

Re: Záruční oprava

Příspěvek od Zenoix35 »

Sám nevím,co budu dělat.Vzhledem k tomu,že to mám na německejch značkách,asi to naložím na odtahovku,a pojedu vyřídit nějakej servis do němec.Bláhově jsem se domníval,že to bude,vzhledem k výrobci v Čechách,u nás mnohem jednodušší.No,zřejmě jsem se zmýlil.Faktem je,že mi v Německu zatím cokoliv vyměnili v záruce třeba i bez ůčtu.Nikdo neřešil,že bych to koupil jinde,a reklamoval právě u nich........... . A v tomto případě to bude asi něco podobného. Každopádně,tvrzení o tom,že stačí dodržet specifikace doporučující výrobcem,se zde zcela míjí účinkem.
Jinýmy slovy...."Nikdo vám nemůže dát to,co my vám můžeme slíbit." ](*,)
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: Záruční oprava

Příspěvek od soban »

Jseš v právu, pokud jsi olej dodal ten co tam patří.

Jinak přece není problém vzít vzorek oleje z motoru a nechat udělat test a musíš to vyhrát - buď bude olej OK pak to musí spravit :hyu: nebo bude olej špatný pak je :hyu: v právu a ty musíš požadovat náhradu škody od toho kde jsi ten vadný olej vzal.

Jedna věc je že pokud se nedohodnete je to na dlouhé lokty a tahanice a zavání to soudem.

Jinak nevím zda ti to jinde udělají protože určitě do databáze v :hyu: už určitě někdo zapsal že máš vylágrovaný motor z důvodu špatného oleje. Ale určitě bych to v tom německu skusil, případně když to neprojde si někde nechal udělat test toho oleje co v tom autě zbyl a argumentoval že olej byl OK.
Uživatelský avatar
mario74
**
Příspěvky: 362
Registrován: 28 bře 2007, 11:56
Bydliště: Prešov

Re: Záruční oprava

Příspěvek od mario74 »

CRDi nepotrebuje specifikaciu B4 ?
aktualne - Hyundai Accent 1.5CRDi r.v.2007
predany - Hyundai Accent 1.3i GLS 62kW, r.v.96,4dr.
ICQ:258-744-379
Uživatelský avatar
mkarais
**
Příspěvky: 181
Registrován: 07 říj 2012, 17:23

Re: Záruční oprava

Příspěvek od mkarais »

mario74 píše:CRDi nepotrebuje specifikaciu B4 ?
B4 bez DPF
C3 s DPF
BMW 325 Coupe
Honda Accord 2.0
VW Golf

"why is your fear my problem?"
Uživatelský avatar
mkarais
**
Příspěvky: 181
Registrován: 07 říj 2012, 17:23

Re: Záruční oprava

Příspěvek od mkarais »

soban píše:Jseš v právu, pokud jsi olej dodal ten co tam patří.

Jinak přece není problém vzít vzorek oleje z motoru a nechat udělat test a musíš to vyhrát - buď bude olej OK pak to musí spravit :hyu: nebo bude olej špatný pak je :hyu: v právu a ty musíš požadovat náhradu škody od toho kde jsi ten vadný olej vzal.

Jedna věc je že pokud se nedohodnete je to na dlouhé lokty a tahanice a zavání to soudem.

Jinak nevím zda ti to jinde udělají protože určitě do databáze v :hyu: už určitě někdo zapsal že máš vylágrovaný motor z důvodu špatného oleje. Ale určitě bych to v tom německu skusil, případně když to neprojde si někde nechal udělat test toho oleje co v tom autě zbyl a argumentoval že olej byl OK.
ak by sme mali byt absurdni je jedno aky olej dodal kedze on ho tam nenalial. Pracovnici servisu maju byt zaskoleni a ak olej nezodpovedal parametrom nemali ho tam naliat.

Bol upozorneny, ze straca zaruku ak donesie svoj olej?
Je v zarucnych podmienkach napisane, ze majitel vozidla straca zaruku ak mu autorizovany servis naleje odporucany ale "neautorizovany" olej?
Naliali mu tam to co si aj doniesol alebo si chlapci chceli zarobit a supli mu tam co nasli v sklade?
atd atd ...
BMW 325 Coupe
Honda Accord 2.0
VW Golf

"why is your fear my problem?"
Uživatelský avatar
Zenoix35
*
Příspěvky: 14
Registrován: 07 úno 2013, 17:13
Bydliště: Tišice Chrást

Re: Záruční oprava

Příspěvek od Zenoix35 »

Takže motor je opravdu vylágrovaný na klice.Lítali v tom kusy kluzných ložisek.A to fakt není olejem.A kluci ze servisu Hyundai jen kroutí hlavou.Na školeních je jim řečeno,že pokud si zákazník přinese olej,a odpovídá specifikaci,není problém.No tak v mém případě to problém byl.Spíš to vypadá tak,že se mě Importér snažíl zbavit."Máš auto na německejch značkách,ať ti to udělají v německu....." A skutečně,to v německu není problém.Tak já nevím.Hlavně aby to udělali.
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 9008
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Záruční oprava

Příspěvek od idam.i »

Verím,že po patáliach a nervoch dosiahneš svoje a motor ti dajú nový.(ja by som to tipnul na chybu pri montáži)
Je len škoda toho prístupu importéra.Človeku ostane zlý pocit,ktorý si potom prenesie aj na značku.Len pre info.Kupoval si auto od českého importéra?
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
Zenoix35
*
Příspěvky: 14
Registrován: 07 úno 2013, 17:13
Bydliště: Tišice Chrást

Re: Záruční oprava

Příspěvek od Zenoix35 »

Díky za podporu. Auto jsem kupoval v Německu od tzv. Freihändler. Takže nemám záruku mobility,ale auto bylo skoro o 10 tis euro levnější.Byl to reimport z Bulharska.Čert ví,jak to dělají. Ale záruka je samozřejmě od výrobce.Tedy podle mě.Jak mi pan Valášek Z Hyundai Manufactoring zdělil,výrobce prý neručí za výrobek,nýbrž prodejce...................... :mrgreen: :mrgreen: ](*,) ](*,)
Takovou kravinu jsem již dlouho neslyšel.No ale budiž.Jiný kraj,jiný mrav.Zajímavé je,že v německu to funguje bez problému.Tedy prozatím.No snad to dobře dopadne.Pán v servisu v deutschlandu mi jasně řekl..motorschaden,garantie von Hyundai.
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: Záruční oprava

Příspěvek od soban »

No ono záleží jak je to se zárukama - není to tak jednoduché.. výrobce má nějaké záruky a prodejce má jiné takže se klidně stát může že u výrobce už záruka zanikla a ty ze zákona pokud kupuješ u nás jako soukromá osoba máš 2 roky a pak to cvaká prodejce atd....

Vše záleží jaký vztah je výrobce -> prodejce co mají domluvené.

Asi se fakt šprajcovaly když jsi to koupil v německu.
Uživatelský avatar
vlado1979
****
Příspěvky: 1114
Registrován: 19 črc 2008, 10:19
Bydliště: Malinovo
Kontaktovat uživatele:

Re: Záruční oprava

Příspěvek od vlado1979 »

Zenoix35 píše:Ale záruka je samozřejmě od výrobce.Tedy podle mě.Jak mi pan Valášek Z Hyundai Manufactoring zdělil,výrobce prý neručí za výrobek,nýbrž prodejce......................
Takovou kravinu jsem již dlouho neslyšel.No ale budiž.Jiný kraj,jiný mrav.
Tedy podle Tebe. Kravina to nie je ani omylom, skôr naopak. Ak si objednám napr. nejakú službu u dodávateľa, zaplatím a on drží záruku. Keď sa niečo vyserie, kde uplatním záruku ? Samozrejme tam, kde som si objednal a zaplatil. Výrobca ma nezaujíma.

Napr. keď Ti postaví dom firma a náhodou máš problém s oknami, tak budeš reklamovať kde ? U dotyčnej firmy alebo u výrobcu okien ?
Prečo by to malo byť u auta iné ? Ak sa mi niečo pokazí, tak reklamujem tam kde som kúpil, to je normálne nie ? Či budem uplatňovať záruke v Ulsane, kde auto vyrobili ? Máš v tom hokej ...
Pointa je v tom, že vždy reklamuješ tam, kde si kúpil. Či aj tenisky reklamuješ u výrobcu v Taiwane ?

P.S. Nikdy som nenosil a ani nebudem nosiť do servisu vlastný olej či podobné nezmysly. Kúpil som auto a keď chcem servis, tak nech sa postarajú, rád si zaplatím. Pri vlastnom možno ušetrím pár eur, ale stojí to za to ?
Mazda CX-5, 2.0 Skyactiv-G AWD AT, 118 kW (2015-
Suzuki Swift, 1.2 VVT, 69 kW (2016-
BMW 530i E61, 3.0 R6 AT, 200 kW (2011 -2015)
Hyundai i30, 1.4, 80 kW (2008-2011)
Peugeot 307 break, 2.0 HDi, 79 kW (2006-2008)
Mazda 121, 1.4, 44 kW (2004-2006)
Uživatelský avatar
Zenoix35
*
Příspěvky: 14
Registrován: 07 úno 2013, 17:13
Bydliště: Tišice Chrást

Re: Záruční oprava

Příspěvek od Zenoix35 »

No,dám vám vědět,jak to dopadlo.
Uživatelský avatar
vlado1979
****
Příspěvky: 1114
Registrován: 19 črc 2008, 10:19
Bydliště: Malinovo
Kontaktovat uživatele:

Re: Záruční oprava

Příspěvek od vlado1979 »

Určite informuj, pretože auto z Nemecka cez Bulharsko a reklamováne v Česku ? Prajem veľa šťastia a hlavne spokojnosť s vyriešením problému.
Mazda CX-5, 2.0 Skyactiv-G AWD AT, 118 kW (2015-
Suzuki Swift, 1.2 VVT, 69 kW (2016-
BMW 530i E61, 3.0 R6 AT, 200 kW (2011 -2015)
Hyundai i30, 1.4, 80 kW (2008-2011)
Peugeot 307 break, 2.0 HDi, 79 kW (2006-2008)
Mazda 121, 1.4, 44 kW (2004-2006)
Uživatelský avatar
Zenoix35
*
Příspěvky: 14
Registrován: 07 úno 2013, 17:13
Bydliště: Tišice Chrást

Re: Záruční oprava

Příspěvek od Zenoix35 »

No,je to sice guláš,ale ta cena chlapy,ta byla asi dobrá.No,tedy až na tenhle průser. :lol:
Odpovědět

Zpět na „ix35 Garanční prohlídky, servis“