Montáž LED svetiel na denné svietenie

Moderátoři: Martun, Moderátoři

janl
*
Příspěvky: 33
Registrován: 04 pro 2007, 18:44
Bydliště: Cheb

Re: Montáž LED svetiel na denné svietenie

Příspěvek od janl »

:-( takovou pojistku tam fakt nemám.
Jen snad napájecí zdroj zapalování (30 A)
Řízení ABS (30A)
Popřípadě elektronická okna (20A) To vše by mělo zapnout po nastartování nebo když je klíček v 2 poloze.
Reklama
 

Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Montáž LED svetiel na denné svietenie

Příspěvek od 69pavel »

sice ti tady radi dobre ale jedna k celemu tematu ,tento navod jak jsem dobre pochopil(dle obrazku 3 draty,plus,minus a svetla) je urcen pro svetla DRL s automatickym modulem kdy modul sam pozna ze se zvedlo napeti a rozsviti svetla DRL, pokud mas DRL svetla bez toho automatickeho modulu tak se to zapojuje trochu jinak

takze spis napis jake svetla DRL vlastne mas
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
janl
*
Příspěvky: 33
Registrován: 04 pro 2007, 18:44
Bydliště: Cheb

Re: Montáž LED svetiel na denné svietenie

Příspěvek od janl »

Od Alpinu. Asi modul je uvnitř světel, protože mám tři dráty. Tak jak je tady v návodu.
Přesně mám tyto :
http://www.amazon.de/Alpin-80992-LED-Ta ... sbs_auto_2
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Montáž LED svetiel na denné svietenie

Příspěvek od 69pavel »

tak to vyzkousej jestli tam mas ten modul,dej plus primo na baterku,minus na baterku a treti drat je na obrysovky,ten zatim nezapojuj, jak zapojis na baterku tak nastartuj zda se roznou a po vypnuti motoru zhasnou samy,nebo kdyz to pripojis na baterku budou svitit stale aniz bys nastartoval, nikde jsme nenasel k temto svetlum schema zapojeni na netu,pak se pohnem dale
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
janl
*
Příspěvky: 33
Registrován: 04 pro 2007, 18:44
Bydliště: Cheb

Re: Montáž LED svetiel na denné svietenie

Příspěvek od janl »

Tady je manuál.
Přílohy
Bez názvu-1.jpg
Bez názvu-1.jpg (213.34 KiB) Zobrazeno 2690 x
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: Montáž LED svetiel na denné svietenie

Příspěvek od Gandalf »

Já mám myslím podobný způsob zapojení na jiném autě a tak jsem si pro zapojení toho třetího kabelu našel svazek vedoucí k parkovačce (obrysovce), vybral vodič, který vede na + pól patice žárovky, zlehka ho kousíček obnažil, přiletoval vodič od DRL a vše dobře zaizoloval. Funguje to bezvadně už pár let. Možná by šlo najít a vytáhnout i nějaký drát z pojistkové skříňky, ale takhle mi to přišlo jednodušší :)
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
janl
*
Příspěvky: 33
Registrován: 04 pro 2007, 18:44
Bydliště: Cheb

Re: Montáž LED svetiel na denné svietenie

Příspěvek od janl »

Jo tam jsem připojil ten bílí. Takže tam mám připojit i ten c má být k startování?
To by nebyl problém, konektor jde rozebrat a jsou tam jen dva kabely, tak se snad na + trefím.
To tedy znamená, že parkovačka je aktivní až po nastartování? Asi, vlastně ne, protože když vyndám klíče tak svítí.
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Montáž LED svetiel na denné svietenie

Příspěvek od 69pavel »

podle obrazku to jsou svetla bez automatickeho modulu,
bily musis dat na obrysovky+
minus cerny kabel na baterku - pol ci jinde na kostru
cerveny + bud na pojistkovou skrin kde se po zapnuti klice sepne privod +15(viz treba foto v teto tematu na prvni strane) nebo jak bylo psano na altik tenky kablik na kontrolku dobijeni
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
janl
*
Příspěvky: 33
Registrován: 04 pro 2007, 18:44
Bydliště: Cheb

Re: Montáž LED svetiel na denné svietenie

Příspěvek od janl »

Děkuji, tak kde tu svorku u starýho Accenta najít? Nebo ten kablík. Pokusím se.
Uživatelský avatar
MICHAL77
****
Příspěvky: 1044
Registrován: 22 kvě 2010, 22:29
Bydliště: Vysočina

Re: Montáž LED svetiel na denné svietenie

Příspěvek od MICHAL77 »

69pavel píše:tak to vyzkousej jestli tam mas ten modul,dej plus primo na baterku,minus na baterku a treti drat je na obrysovky,ten zatim nezapojuj, jak zapojis na baterku tak nastartuj zda se roznou a po vypnuti motoru zhasnou samy,nebo kdyz to pripojis na baterku budou svitit stale aniz bys nastartoval, nikde jsme nenasel k temto svetlum schema zapojeni na netu,pak se pohnem dale
Toto je blbost, pokud to zapojíš rovnou na baterii tak ani nemusíš startovat, hnedle se rozsvítí. Jinak jsou to světla s modulem (modul je spínací relátko) přímo ve světlech. Takže černej na kostru, bílej na obrysovky, a červenej buď na něco co se spíná sepnutím klíčku nebo na drát alternátoru co vede ke kontrolce
.........
janl
*
Příspěvky: 33
Registrován: 04 pro 2007, 18:44
Bydliště: Cheb

Re: Montáž LED svetiel na denné svietenie

Příspěvek od janl »

Já bych tak chtěl najít ten drát od alternátoru. :-)
Uživatelský avatar
MICHAL77
****
Příspěvky: 1044
Registrován: 22 kvě 2010, 22:29
Bydliště: Vysočina

Re: Montáž LED svetiel na denné svietenie

Příspěvek od MICHAL77 »

A co Vám v tom brání? Jsou tam dva (jeden je na buzení alternátoru a druhej vede ke kontrolce), stačí prosvítit kterej je kterej a zapojit na na něj, někomu jsem zde psal myslím na Getz fóru.
.........
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Montáž LED svetiel na denné svietenie

Příspěvek od 69pavel »

k altiku vedou dva draty tenky a hruby tak na ten tenky to spojis
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
janl
*
Příspěvky: 33
Registrován: 04 pro 2007, 18:44
Bydliště: Cheb

Re: Montáž LED svetiel na denné svietenie

Příspěvek od janl »

Tak se to pokusím vyhledat, děkuji.
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Montáž LED svetiel na denné svietenie

Příspěvek od 69pavel »

MICHAL77 píše:
69pavel píše:tak to vyzkousej jestli tam mas ten modul,dej plus primo na baterku,minus na baterku a treti drat je na obrysovky,ten zatim nezapojuj, jak zapojis na baterku tak nastartuj zda se roznou a po vypnuti motoru zhasnou samy,nebo kdyz to pripojis na baterku budou svitit stale aniz bys nastartoval, nikde jsme nenasel k temto svetlum schema zapojeni na netu,pak se pohnem dale
Toto je blbost, pokud to zapojíš rovnou na baterii tak ani nemusíš startovat, hnedle se rozsvítí. Jinak jsou to světla s modulem (modul je spínací relátko) přímo ve světlech. Takže černej na kostru, bílej na obrysovky, a červenej buď na něco co se spíná sepnutím klíčku nebo na drát alternátoru co vede ke kontrolce
mimo OT - nevim ja mam DRL takove ze kdyz to dam primo na baterii + i - tak se mi neroznou ale az nastartuji tak zacnou svitit takze ja mam s automatickym modulem,takze zadna blbost, pokud by ty svetla mely modul v sobe tak nemusis hledat +15 takze ty co ma nemaji zaden modul v sobe ale jsou zavisle na otoceni klicku v zapalovani do polohy +15,nicmene to cos napsal ze mas s relatkem tak bys to mel mit napojene na + baterky coz nemas nebot pises ze to mas na altik ke kontrolce takze ta sama varianta bez automatickeho modulu ,jedine ze by to rele co tam je slouzilo k obrysovym svetlam coz muze byt a prepina to obrysovky s DRL,asi tak na vysvetlenou
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Fotonávody/Jak na to“