Rezonance u motoru

1994 - 2008

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
PHawkeye
Příspěvky: 4
Registrován: 10 bře 2012, 20:44

Rezonance u motoru

Příspěvek od PHawkeye »

Dobrý den, mám problém se svým accentem 1.3 63 kW 160 000 Km. když držím otáčky chvíli na stejné úrovni, nebo prudce přidám a pustím plyn, ozve se někde vlevo od motoru rezonování. Původně jsem podezříval ložiska (alternátor, vodní pumpa, klima, servo), ale zvuk se ozývá i pokud sundám všechny řemeny. Dále jsem podezříval kladku rozvodového řemene, ale dneska jsem zjistil, že když zatlačím na servo čerpadlo, tak se je ticho. Pokud zatlačím na motor jinde, tak je to bez efektu. Jeden automechanik mi tvrdil, že jsou to klepající ventily, ale to se mi nezdá, když zvuk při zatlačení na servo čerpadlo zmizí. Jiný známý povídal, jestli to nedělá silentblok motoru, ale nikde žádnou vůli nevidím. Napadlo mě, jestli to nemůže způsobovat málo chladícího média v klimatizaci, pokud ji ale pustím, tak trochu chladí a zvuk se ozývá stále. Problémy s motorem (ztráta výkonu atd.) nepozoruju, šlape jak hodinky. Nemáte s podobným problémem někdo zkušenosti? ](*,)
Reklama
 

Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Rezonance u motoru

Příspěvek od alarm »

Vyskúšaj starú osvedčenú metódu. Otvor kapotu, zober gumené kladivo, (ale nenaštartuj) a začni otlkať, čo ťa napadne, samozrejme s citom.
Nezabudni ani na ŠPZ... naposledy som to síce robil pred 15-timi rokmi, ale velmi to pomohlo. Odhalilo to povolené skrutky, zle opretú hadičku o kasňu.....kablový zväzok zle prichytený....
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Uživatelský avatar
Jura
**
Příspěvky: 267
Registrován: 14 zář 2007, 17:40
Bydliště: Moravská Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezonance u motoru

Příspěvek od Jura »

Nepíšeš o jakého Ácu se jedná, ale u mého bejvalého auta jsem řešil něco obdobného. Pročti si toto téma, jestli to nezpůsobuje uvolněný držák trubiček: Drnčení v palubní desce
Kia cee´d SW, 1,6 GDI, 99 kW, Comfort+packet plus+ r.v: 2013
Bylo:
Kia cee´d 1,4 CVVT 80kW /2008/
Hyundai Accent 5dv. 63kW 12V 1.3 /2000/
Škoda Rapid 130 5-speed /1985/
PHawkeye
Příspěvky: 4
Registrován: 10 bře 2012, 20:44

Re: Rezonance u motoru

Příspěvek od PHawkeye »

Je to LC z roku 2005. Já mám problém spíše opačný ... vevnitř to slyšim jen občas, spíše jen se staženejma okýnkama, nebo v tunelu. Je to něco nalevo od motoru. Jak píšu, pokud člověk zatlačí na čerpadlo serva, tak zvuk zmizí, ale pokud zatlačím kdekoliv jinde jakýmkoliv směrem, tak to nezabírá. Nedavno sem měnil servo, ale nevim, jestli přímo v něm by mohlo něco rezonovat, když je celé plné oleje podle toho, co sem rozebral to staré. Asi budu muset to servo zkusit vyndat z toho závěsu a zkusit bez něj. :twisted:
Odpovědět

Zpět na „ACCENT“