LPG

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: nulda, 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: LPG

Příspěvek od Hardcam »

Jakej je rozdil mezi levnym a drahym plynem, krome ceny? Co je znackovej plyn? Beru jen na dvou mistech, ve Slanym pod Kauflandem a v Moste na Lukoilu, na Lukoil najedu o 50km vic, ale ze by mi ten druhy pusobil problemy, to ne. Filtry uz jsem menil, s domnenkou, ze unik pynu je zpusoben jejich ucpanim, nakonec to melo spojitost s unikem uvolneny hadice.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Reklama
 

Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG

Příspěvek od FISHkaa »

ahoj,
na plyn mám najeto už cca 20kkm a bez problémů. Konkrétně u ONO sem tankovál hodněkrát a žádný problém neregistruji. Počítám s výměnou filtru v září (rok)...
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Uživatelský avatar
tom
***
Příspěvky: 751
Registrován: 14 bře 2007, 12:47
Bydliště: Kladno, Slaný

Re: LPG

Příspěvek od tom »

Tak to já bych se mohl rozepsat trošku víc o kvalitách plynu... :cry:
V březnu přestavba a v květnu auto přestalo jezdit na plyn, přepínání bylo velkým dobrodružstvím, škubání, chcípání a k tomu ještě check engine, důvodem byl totálně ucpaný filtr plynné fáze černým lepivým humusem, který po vychladnutí udělal filtr téměř neprůchodným.
Horší bylo že to prošlo až do vstřikovačů a ty to totálně zalepilo...
Takže následovalo kompletní čistění korpusu filtru (nová vložka) a k tomu jako bonus nové vstřikovače po dvou měsících provozu a 5.000km...
Montážní firma se k tomu postavila čelem a já si zaplatil pouze 100Kč za filtr a vstřiky byly formou reklamace...
Teď beru převážně ve Slanym jako Hardcam, pravidelně kontroluju stav filtru a je to O.K., pro jistotu jsem přidal do cesty ještě jeden filtr...
Zřejmě jsem předtím musel natrefit na nějakou špatnou dodávku...
VOLVO V70 Summum 11/2013 D4 120kW
Peugeot 206cc 2.0i 100kW

Bylo: S80 3,2 LPG, C4 1,6 LPG, Accent 1,5 CRDi, Favorit 1,3 LPG, Škoda Pick-Up 2000 1,9D
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: LPG

Příspěvek od mmv »

to tom: a co je to za firmu ve slaným ??
to airwaves:
tak jak jsi ty tu rozpitval ten plynnej filtr, tak jsem si ho nechal nadělit a takovej bordel sem v něm rozhodně neměl, tank ono je veliká společnost , neříkám, že tam maj nutně to nejlepší, ale stojí se tam na to fronta takže výtoč je obrovská, proti firmičkám co udělaj jedno - dvě auta za den... , nikdy sem s tim neměl problém a na pickupu (jak už sem psal), jsem filtr kapalný fáze ještě neměnil (110k Km)
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: LPG

Příspěvek od Hardcam »

tom: by me zajimalo, jestli jsi byl jedinej, protoze tam spousta lidi tankuje vyradne jakykkoliv palivo...takhle, kdyby tady bylo jeste neco lepsiho, klidne tam zacnu jezdit, ale na obchvat se nepozenu. Snad uz maji nizsi obsah siry, kdysi za to dostali pokutu, tak se snad poucili.

airwaves: ze by tu byla stanice, kde udelaj jedn dve auta za den, o tom silne pochybuju, spis mi prijde, ze u plynu jsou cim dal vetsi fronty, uz neni vyjimkou, ze cekam 5. v rade a ze to tankovani je sakra pomaly...
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
tom
***
Příspěvky: 751
Registrován: 14 bře 2007, 12:47
Bydliště: Kladno, Slaný

Re: LPG

Příspěvek od tom »

Pravidelně to tam pozoruju, a ty lidi tam tankujou všechno, takže to nemůže být stabilně špatný, prostě nějaká špatná várka ze dna...
Předtím jsem tam brával pravidelně benzín a necelé dva roky plyn do citroena a bylo to v pohodě.

Ten původní filtr bohužel nemám vyfocený, to dělali v montážní firmě, ten jsem jen viděl.
Ale po cca 14 dnech jsem preventivně měnil znovu, protože toho bylo ještě dost v nádrži a ten už byl v lepším stavu, ten původní byl úplně černý...
Filtr.jpg
Filtr.jpg (88.62 KiB) Zobrazeno 1629 x
VOLVO V70 Summum 11/2013 D4 120kW
Peugeot 206cc 2.0i 100kW

Bylo: S80 3,2 LPG, C4 1,6 LPG, Accent 1,5 CRDi, Favorit 1,3 LPG, Škoda Pick-Up 2000 1,9D
Uživatelský avatar
Jan22
Příspěvky: 3
Registrován: 21 čer 2013, 09:19

Re: LPG

Příspěvek od Jan22 »

Nízké ceny už zlákali i mně, na benzín jeden aby prodal ledvinu ](*,)
Chtěl bych si to nechat namontovat u této firmy: servis lpg - nebyly by tady nějaké reference na cenu, rychlost, kvalitu montáže? Díky.
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG

Příspěvek od FISHkaa »

Hardcam píše:tom: by me zajimalo, jestli jsi byl jedinej, protoze tam spousta lidi tankuje vyradne jakykkoliv palivo...takhle, kdyby tady bylo jeste neco lepsiho, klidne tam zacnu jezdit, ale na obchvat se nepozenu. Snad uz maji nizsi obsah siry, kdysi za to dostali pokutu, tak se snad poucili.

airwaves: ze by tu byla stanice, kde udelaj jedn dve auta za den, o tom silne pochybuju, spis mi prijde, ze u plynu jsou cim dal vetsi fronty, uz neni vyjimkou, ze cekam 5. v rade a ze to tankovani je sakra pomaly...

co se týká rychlosti tankování, tak to je také zajímavé téma: Na tank ONO natankuji za polovinu času než u LukOil (plná nádrž)... U ONO vítám, že něčekám na obsluhu a prostě si natankuji sám 8)
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: LPG

Příspěvek od Hardcam »

ja uz to taky umim :mrgreen:
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: LPG

Příspěvek od airwaves »

Rychlost tankování by mě teda zajímala také. Mám pocit, že nízká rychlost rovná se nízký tlak a pak i platí méně plynu v litru?? Není to blbost? Třeba čadek v brně soustavně plní velmi pomalu i když u pumpy má frontu. Lidi mu občas nadávají na jeho foru. On to mažea stejně jeho čerpačka dává soustavně litr tak za 8 - 9 vteřin. To je nejdýl co jsem kdy viděl a má taky nejnižší cenu. že by takto něco doháněl? Standardně je to cca 4 - 5 vteřin litr. Ona i tekutina je stlačitelná. Když má v sobě bublinky.... :D , záleží jak se vlastně chová lpg v kapalném stavu. V Chorvatsku Vám natankují do nádrže 52 litrů klidně i 60 litrů. Správnou odpověď na svou spekulaci neznám???
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: LPG

Příspěvek od 69pavel »

to tankovani LPG na litry je diskutabilni,spravne by se mel propan prodavat na kila,vem si jednu vec pokud budu mit vykonne cerpadlo tak natlacim tlak treba az na hranici pojistneho venilu ale nadrz ma porad svuj objem a do te proste vic litru nedas,neni nafukovaci ale tlaku tam natlacis treba az ti pusti pojistovak,jezdime tankovat na ruzna mista a kazdemu cerpadlo tlaci jinak,nicmene mame vypozorovane ze kde cerpadlo tlaci pomalu tak najedem nejvic km i kdyz to m,uze byt i kvalitou plynu,takze kdo vi?
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Uživatelský avatar
pilotzz
**
Příspěvky: 236
Registrován: 26 čer 2010, 21:06

Re: LPG

Příspěvek od pilotzz »

Litr je litr, a jaký tlak je nad hladinou je věc druhá, sice důležitá, ale druhotná. Litr zkapalněného plynu má při dané tepltotě nějakou hustotu, a ta je "stejná" u všech pump. LPG čerpadlo nic nestlačuje, není to kompresor, ale přečerpává tekutinu. Tlak v nádrži vzniká "stlačováním prostoru" nad hladinou a ohříváním nádrže (v létě si může čerstvě natankované auto zaparkované někde na slunci trošku odfouknout..)
Jestli nějaká pumpa je schopna natlačit více/méně je jedna věc, ale jestli počítadlo napočítá něco jiného, to je problém měřidla, ne výkonu (průtoku při nějakém max. tlaku) čerpadla..
Jo, a ještě hustota je závislá taky na poměru propan/butan, o kterém se můžeme akorát dohadovat jaký zrovna v tom kterém měsíci u dané pumpy z nějaké/ých šarží zrovna tankujeme..
GrandeurHG300
(i30cw 1.4CVVT/80kW 7,2l/100km, LPG 8,4l/100km, E85 8l/100km)
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: LPG

Příspěvek od 69pavel »

pilotzz píše:Litr je litr, a jaký tlak je nad hladinou je věc druhá, sice důležitá, ale druhotná. Litr zkapalněného plynu má při dané tepltotě nějakou hustotu, a ta je "stejná" u všech pump. LPG čerpadlo nic nestlačuje, není to kompresor, ale přečerpává tekutinu. Tlak v nádrži vzniká "stlačováním prostoru" nad hladinou a ohříváním nádrže (v létě si může čerstvě natankované auto zaparkované někde na slunci trošku odfouknout..)
Jestli nějaká pumpa je schopna natlačit více/méně je jedna věc, ale jestli počítadlo napočítá něco jiného, to je problém měřidla, ne výkonu (průtoku při nějakém max. tlaku) čerpadla..
Jo, a ještě hustota je závislá taky na poměru propan/butan, o kterém se můžeme akorát dohadovat jaký zrovna v tom kterém měsíci u dané pumpy z nějaké/ých šarží zrovna tankujeme..
pises to pekne ale zrovna u "LPG ten pojem litr je litr" neplati,u vody ano, neco jineho by bylo kdyby LPG bylo u vsech pump dodavane ve stejne hustote-obecne vzato stejna kvalita ale tomu se tak nedeje.
a pokud se jedna o meridlo tak cerpadlo je schopno natlacit az k maximu tlaku nadrze-zalezi jak je serizene,nicmene nadrz po dosazeni sveho objemu litraze pak uz jen roste tlak,meridlo ti pripisuje ale litru v nadrzi ti nepribyde,neni nafukovaci.
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: LPG

Příspěvek od 69pavel »

jinak mimo OT tento zpusob prodeje na litry jde na ruku jen prodejcum,tak samo jak kdysi se prodaval veskery sypky material na kubiky a bylo jedno kolik to vazilo, dnes to prodavaj na tuny a treba takovy sterk jak nabere ve sterkovne tak z 14tunoveho auta nez ti doveze vytece bez problemu 0.75 tuny vody nebo pisek,nikdy ho nedostanes suchy,pokazde je mokry a ver tomu ze jsou piskovny ktere udrzuji pravidelne urcitou vlhkost ,preci nebudou prodelavat ale tu vlhkost ci vodu ve sterku bohuzel zaplatis,jde oto ze zisky musi mit obchodnici a ty zakazniku plat navic ti obchodnik bude tvrdit ze to z hromady a suche-pekny kulovej zvast,takez to same plati i o LPG kdyz mas nadrz 38l a na pumpe natlacis 46l tak ten rozdil zbytecne platis obchodnikovi do kapsy,pokud by totiz prodavali LPG na kila tak by to vypadalo uplne jinak anebo by potom LPG muselo byt plynnem stavu(pak bys tam tech 46l dostal) a ne jak je ted kapalnym stavu
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Uživatelský avatar
pilotzz
**
Příspěvky: 236
Registrován: 26 čer 2010, 21:06

Re: LPG

Příspěvek od pilotzz »

69pavel píše:
a pokud se jedna o meridlo tak cerpadlo je schopno natlacit az k maximu tlaku nadrze-zalezi jak je serizene,nicmene nadrz po dosazeni sveho objemu litraze pak uz jen roste tlak,meridlo ti pripisuje ale litru v nadrzi ti nepribyde,neni nafukovaci.
Jak může připisovat litry, když žádné litry netečou? Stojan LPG je čerpadlo, ne kompresor a počítadlo snad počítá průtok kapaliny..
Růst tlaku = přítok kapaliny do nádrže.
GrandeurHG300
(i30cw 1.4CVVT/80kW 7,2l/100km, LPG 8,4l/100km, E85 8l/100km)
Odpovědět

Zpět na „i30 Motor a převodovka“