Lak

Lak, koroze, výměna dílů karoserie.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Lak

Příspěvek od mmv »

Mexican píše:ak tvoja moznost cislo dva je obiehat to s kyblom vody, tak to fakt radsej jazdi do umyvacky.

ja mam doma u rodicov Wapku, nikam nemusim jazdit - sem tam to splachnem aj s rozlozenim vercajku je to za 15 minut. Som na lufte, necumim na telku. Naklady nula nic
wapku mám taky doma, nikam pro ní jezdit nemusím, za 15 minut to auto rozhodně neowapkuješ a už vůbec si nemyslím, že jenom wapkou to jde umýt, na karoserii zůstávají vidět tahy , bez mechanickýho působení nějakým udělátorem (hadr, houba etc.) městskou špínu z toho v domácích podmínkách nedostaneš, hrubou špínu jako bahno ano
... pominu co na to říká ekologie... nejsem ekolog
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Reklama
 

Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7953
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Lak

Příspěvek od Mexican »

vazne? tak to tie roky zijem v klame .. je hrozne ak musim klamat sam sebe aby som vyzeral dobre na anonymnom fore. Boli casy ked som chodil do Myciho centra v Reckovicich, za 60kc auto umyte a nastriekane tekutym voskom. 10kc na dve minuty. Tu matiku necham na tebe
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Lak

Příspěvek od mmv »

jojo, já bych jim tam šel prohodit cihlu výlohou :-)
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Uživatelský avatar
mnkk
****
Příspěvky: 1315
Registrován: 04 srp 2010, 16:33
Bydliště: Československo

Re: Lak

Příspěvek od mnkk »

Nie je wapka ako wapka. Už som videl umývať auto iba wapkou. Doma mám kaercher nejakej nižšej rady a s tým auto neumyjem bez chémie. Dokúpil som kefu a výsledok je viac než dobrý. Existuje penovací nástavec a tým by to malo ísť samo. To som ale nekúpil. Zatial. :mrgreen: Teraz umývam iba s hubou a hadicou, lebo na laku i30 sa robia také bodky - vyzerá to ako hrdza, tak to musím drhnúť. :?
Santa Fe 2,2 CRDi 143kW TM

ex
H1 Tour 2,5 CRDi 125kW TQ
i30 1,4 cvvt 80kW LPG FDh
Santa Fe 2,2 CRDi 147kW DM
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Lak

Příspěvek od Farrael »

2mnkk: jo to víš. Trochu sem tomu propadnul. Ještě tu leštičku a bude to všechno :mrgreen: Ale jinak tomu zase tolik ráno před tím zrcadlem nedám :lol:
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Uživatelský avatar
mnkk
****
Příspěvky: 1315
Registrován: 04 srp 2010, 16:33
Bydliště: Československo

Re: Lak

Příspěvek od mnkk »

Leštičku doma mám, ale iba taku obyčajnú pomalú. Nie vysokorýchlastnú. Používal som ju na starom aute. :lol:
Santa Fe 2,2 CRDi 143kW TM

ex
H1 Tour 2,5 CRDi 125kW TQ
i30 1,4 cvvt 80kW LPG FDh
Santa Fe 2,2 CRDi 147kW DM
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Lak

Příspěvek od Farrael »

Ta je na nic. Člověk s ní spíš poškodí lak. Hlavně pokud nemá regulaci otáček. Já bych si chtěl pořídit jednu z Anglie. Cena přívětivých 2,5tis a je to vlastně ta samá co prodává pod svojí značkou Dodo.
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Uživatelský avatar
mnkk
****
Příspěvky: 1315
Registrován: 04 srp 2010, 16:33
Bydliště: Československo

Re: Lak

Příspěvek od mnkk »

Radšej si dam vyleštiť lak za 2500 profesionálne. Tolko peňazí by som za to nedal a ešte sa aj nadrieť.... :wink:
Santa Fe 2,2 CRDi 143kW TM

ex
H1 Tour 2,5 CRDi 125kW TQ
i30 1,4 cvvt 80kW LPG FDh
Santa Fe 2,2 CRDi 147kW DM
Uživatelský avatar
enjoy
****
Příspěvky: 1272
Registrován: 19 srp 2011, 20:23
Bydliště: Praha 3

Re: Lak

Příspěvek od enjoy »

Co si myslíte o tom,že leštěnka rozleští menší škrábance?Měl jsem v létě takový záchvat leštění a nakopil jsem řekl bych docela kvalitní materiál od Sonaxu,včetně speciálních hadříků atd,nic jsem nezanedbal.. leštil jsem ručně a výsledek byl samozřejmě znatelný,ale po čase se vše vrátilo do původního stavu a o nějakém rozleštění i těch nejmenších škrábanečků nemůže být řeč,čili docela zklmání..
Popřípadě,co jsem udělal špatně? :mrgreen:
Naposledy upravil(a) enjoy dne 31 říj 2012, 13:56, celkem upraveno 1 x.
Hyundai Matrix 1.5 CRDi VGT 81kw
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Lak

Příspěvek od Farrael »

Pokud vím, tak většina levnějších leštěnek pouze zakrývá pomocí silikonů. Abys lak zbavil mikroškrábanců tak musíš koupit brusnou pastu ve více variantách a k tomu leštící kotouč a leštičku. Brusnou pastu např. Menzerna. Odprezentovaná je v sekci o autokosmetice. Já mám střední s možností finiše a finišovací. Hrubou nepoužívám, neboť zas takové ty rejhy nebyly.
Dělal jsem to zatím jen ručně a výsledek je dobrý, ale škrábanec to nevezme úplně a tak to chce tu leštičku. Sice bych to asi udrhl i rukou, ale to je na hlavu. Nicméně většiny těch fleků, které jsem vyrobil při odstraňování smůly (husté mikroškrábance), jsem se pomocí toho zbavil i ručně. Bylo celkem neuvěřitelný sledovat co to dělá.

Počítej ale s vyšší cenou produktu, byť ho nespotřebuješ tolik, hlavně při tom strojním leštění. Při ručním leštění to taková sláva není.

2Mnkk: s tou leštičkou se právě na tom zase tolik nenadřeš. Věřím tomu, že to bude otázka max hoďky - dvou to vyleštit. Růčo si to vynásob dvěma :mrgreen:
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7953
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Lak

Příspěvek od Mexican »

kupovat jednoucelovku domov je hlupost.. ak by som uz potreboval lesticku tak nieco taketo

http://www.brusivojimi.com/lestici-past ... i-kotouce/
http://www.naradi-modeco.cz/kotouce/lestici-kotouce/

kazda normalan vrtacka zvlada regulaciu otacok a ak je problem s povrchom, je mozne zapnut aj priklep :twisted:
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
mnkk
****
Příspěvky: 1315
Registrován: 04 srp 2010, 16:33
Bydliště: Československo

Re: Lak

Příspěvek od mnkk »

Príklep: =D>
Santa Fe 2,2 CRDi 143kW TM

ex
H1 Tour 2,5 CRDi 125kW TQ
i30 1,4 cvvt 80kW LPG FDh
Santa Fe 2,2 CRDi 147kW DM
aldai30
**
Příspěvky: 161
Registrován: 15 čer 2013, 20:21

Re: Lak

Příspěvek od aldai30 »

Hlavně si dejte bacha na "rychlé mytí" formou kýblu s vodou a hadrem.
Auto se musí opravdu nejdříve dobře opláchnout! I skoro neviditelné prach. zrnka vytvoří škrábance :( Stalo se mi to u nového auta, když jsem chtěl umýt výtrusy od ptáků. Jinak se mi zdá, že nejvíce s...u na bílé laky. To je pořád. Člověk to umyje a druhý den to je pokropeno od vlaštovek.

Jen tak okrajově, kdy poprvé navoskovat nový bílý lak a jaký přípravek doporučujete?
Přeji vám auta bez škrábanců!

Díky moc.
i30 trikolor 1.4 CVVT | rv. 2013
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Lak

Příspěvek od Hardcam »

Navoskovat muzes kdykoliv, klidne uz ten den, co sis auto privezl domu. S lestenim bych dlouho pockal.
Otazka ale je, co si predstavujes pod voskovanim, ja toto: http://www.detailingshop.cz/protekce-vo ... -30ml.html
jinak konretne tenhle mam + i ten lestici detailer Red Mist a velka parada :wink:
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
mikkian
**
Příspěvky: 169
Registrován: 05 črc 2012, 15:39

Re: Lak

Příspěvek od mikkian »

máš už tady někde nějaké vlákno? Případně můžeš ještě shrnout to, jak a čím čistíš vůz ty? Taky asi něco pořídím, jen moc nevím co - hlavně jaké hadry použít... :-(
Hyundai i30cw-2012, premium, 1.6GDi 99KW, aqua blue - live
Škoda Fabia - 2004, 1.9Tdi 93KW - sold
Alfa Romeo 147 - 2002, 1.9JTD 88KW - sold
Škoda Fabia - 2000, 1.4MPi 44KW - sold
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Karosérie“