Sloupek řízení

Tlumiče, nápravý, brzdy.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Miran23
Příspěvky: 9
Registrován: 11 úno 2007, 07:51
Bydliště: Písek

Sloupek řízení

Příspěvek od Miran23 »

Chtěl bych se podělit o zkušenost I30 r.v.2008. Během jízdy z ničeho nic přestal fungovat posilovač řízení.Rozsvítila se kontrolka na palubní desce a další jízda už byla velice namáhavá. Zajel jsem do nejbližšího malého servisu, kde mě udělali diagnostiku a konstatovali, že sloupek řízení je "mrtvý" a nijak nekomunikuje. Prohlédli kabelové spoje,pojistky a omluvili se s tím, že by to pro ně byla složitá oprava. Dojel jsem tedy do autorizovaného servisu, kde proběhla diagnostika znovu se stejným výsledkem. Pokusili se pouze nahrát vyšší programovací verzi do řídící jednotky, ale rovněž bez úspěchu. Jediná možnost - výměna sloupku řízení. Majitel servisu kouknul do PC a oznámil mi, že cena nového je 49 150,- a k tomu zhruba 10 000,- za práci. Oba jsme se shodli na tom, že tím bych zhodnotil cenu vozu o 1/3 a to je zbytečné.Majitel servisu mi ochotně přislíbil, že pokud si seženu uvedený díl třeba použitý, tak mi jej vymění, protože i on uznal, že nemá cenu vrážet takovouto investici do auta, které je už po záruce.Začal jsem tedy korespondovat s autobazary a vrakovišti a během 2 dnú jsem dostal 6 nabídek na prodej použitého funkčního sloupku řízení v ceně 5 000,- až 7 200,-.Všem bych chtěl za ochotu poděkovat.Nejvhodnější nabídka se mi jevila ze servisu v Úvalech, kde by mě sloupek za 7 200,- sami namontovali a ještě poskytli záruku 2 měsíce.Než jsem se stačil objednat, tak jsem byl ještě nucen zajet do obchodu. Všichni si dovedete představit, jakou musíte vynakládat sílu na volant zejména při parkování a otáčení na místě. Jednoduše jsem nakoupil, nastartoval a oběma rukama jsem vzal za volant abych vyjel z řady stojících aut a málem jsem upadl na zem. Posilovač začal fungovat, kontrolka zhasla a já čučím jako puk. Ještě, že jsem opravu neuspěchal.
Miran23
Reklama
 

vena222
**
Příspěvky: 310
Registrován: 23 čer 2010, 18:54

Re: Sloupek řízení

Příspěvek od vena222 »

Tak jeden příběh se šťastným koncem =D> Jakou máš motorizaci a kolik najeto?
Hyundai i30U clasic 1,4i 80 kw,06 2010 blue vivid
Nissan sunny 1,6 r.v.1992
Uživatelský avatar
Rybář
*****
Příspěvky: 1615
Registrován: 23 bře 2008, 15:29
Bydliště: Praha

Re: Sloupek řízení

Příspěvek od Rybář »

Hlavně, aby to tak zůstalo #-o
Hyundai Lantra GLS, 1,6i 16V 84kW, r.v.1996
Hyundai New Accent Elegance, 1,6i 16V 82kW, r.v.2008
bylo: 2x Hyundai Accent GLS, 1.3i 12V 55kW, r.v. 1994
VAZ 21011, 1.3 50kW, r.v. 1977
Miran23
Příspěvky: 9
Registrován: 11 úno 2007, 07:51
Bydliště: Písek

Re: Sloupek řízení

Příspěvek od Miran23 »

Jedná se o I30 uvedenou do provozu v květnu 2008 (originál Korejec) 1,4. Zatím posilovač funguje, ale nesmím to zakřiknout. [-X
Miran23
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Sloupek řízení

Příspěvek od Hardcam »

To stejne maji nekteri clenove s novejsim Accentem. Je to docasne, jednou to EPSko zase zacne blbnout.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Sloupek řízení

Příspěvek od Vilda »

Jojo .... bohužel je to tak :? můj Accent měl s posilovačem řizení taky takovéhle operiody. Jeden čas blbnul a pak další rok jsem o něm nevěděl, ale ke konci se to začalo zhoršovat ze dne na den, víc a víc. Výměnu za nový, jsem stihnul pár dní před koncem záruky .....

Miran23:
Propátrej stránky New Accent .... je tam kluk, co posilovače řízení opravuje viz topic.

https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.p ... &start=360
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
severtom
***
Příspěvky: 731
Registrován: 21 pro 2010, 11:25

Re: Sloupek řízení

Příspěvek od severtom »

Dobré vysvědčení kvality H.
Uvnitř je nějaký podělaný potenciometr, který místo 3 Kč dřív teď stojí 2 Kč, ohromně ušetřili, a když ti přestane posilovat v zatáčce na sněhu, tak jsi mrtvý. Ať žije optimalizace cen.
Předchozí věta vysvětluje, proč to může náhodně znovu začít fungovat (a taky kdykoli znovu přestat).
Jiné značky umí vyrobit posilovače, které přežijí auto.
Tohle je hnus.

Hnůj na ně, jejich prodeje, a dobře, že jsou servery typu vrakovistehyundai.cz, protože dealeři a servisy žijí ne z aut, ale z cen oprav, a takhle pojdou hlady, a patří jim to.
I 30 CW Plus 1,4 CVVT LPG 08/2010
Netvrďte, že jdu za každou cenu proti proudu, myslete si, že si rád udělám vlastní názor :-)
Odpovědět

Zpět na „i30 Podvozek a řízení“