Montáž autorádia

Moderátoři: vipe, Moderátoři

suzzisi
Příspěvky: 8
Registrován: 23 čer 2013, 17:19

Montáž autorádia

Příspěvek od suzzisi »

Zdravím,

potřebuji pomoci nebo alespoň radu!
chci připojit rádio Hanssen HH9016 do automobilu Hyundai Getz r.v.2002, pořídila jsem originální Iso kabel na propojení přímo pro hyundae od roku výroby 2002 a také pro jistotu jeden originál stejný jako je v autě a zjistila jsem, že nejen že nesouhlasí pozice kabelů, ale i barva a nevím co s tím! protože když to propojím, rádio se ani nezapne! ](*,) :cry: Můžete mi pomoci, jak tomu příjít na kloub? nebo někoho doporučit, kdo se tomu věnuje? Jsem z Ústeckého kraje, Litoměřice
Díky moc!
Přílohy
konektory v autě, originál
konektory v autě, originál
Bez názvu-5.jpg (193.39 KiB) Zobrazeno 5044 x
barvy drátů v autě nejsou absolutně schodné s originálem - ŠEDÝ na originálu je jeho umístění prázdné a MODRÝ podle originálu chybí
barvy drátů v autě nejsou absolutně schodné s originálem - ŠEDÝ na originálu je jeho umístění prázdné a MODRÝ podle originálu chybí
Bez názvu-3.jpg (190.42 KiB) Zobrazeno 5044 x
barvy drátů originálu
barvy drátů originálu
Bez názvu-2.jpg (177.09 KiB) Zobrazeno 5044 x
Reklama
 

aldakutil
*
Příspěvky: 73
Registrován: 10 led 2009, 20:33

Re: Montáž autorádia

Příspěvek od aldakutil »

Tak tohleto jsem řešil taky. Zásuvka jiná, než ta co měla přijít do rádia. Já měl u něj i patici s dráty a popisem kam co. Nakonec přišli na věc štípací kleštičky. Originál zásuvku jsem uštípal a celé jsem to spojil přes svorkovnici (čokoládu). Chce to ze zkušeným amatérem (lépe elektrikářem) proměřit, kde je 12V, (trvalých a napájecích) a ostaní svorky zkusit, kde to hraje.
Tady jsem našel popis u autorádia kde co hledat : http://www.auto-audio.cz/produkt/Hanssen-HH9016.html
Getz 1,3 60kw limited edition (2003)
suzzisi
Příspěvky: 8
Registrován: 23 čer 2013, 17:19

Re: Montáž autorádia

Příspěvek od suzzisi »

aldakutil píše:Tak tohleto jsem řešil taky. Zásuvka jiná, než ta co měla přijít do rádia. Já měl u něj i patici s dráty a popisem kam co. Nakonec přišli na věc štípací kleštičky. Originál zásuvku jsem uštípal a celé jsem to spojil přes svorkovnici (čokoládu). Chce to ze zkušeným amatérem (lépe elektrikářem) proměřit, kde je 12V, (trvalých a napájecích) a ostaní svorky zkusit, kde to hraje.
Tady jsem našel popis u autorádia kde co hledat : http://www.auto-audio.cz/produkt/Hanssen-HH9016.html
Díky za odpověď! Nooo já mám taky návod k autorádiu, kde co přímo kam, i jaký kabel k čemu, ale nevím jak je to právě v tom autě, takže změřit ampér meřičem jo? ještě mi prosím vysvětli! ,,kde je 12V trvalých a napájecích?!! co to znamená? trvalých a napájecích?

díky
aldakutil
*
Příspěvky: 73
Registrován: 10 led 2009, 20:33

Re: Montáž autorádia

Příspěvek od aldakutil »

Jasně že změřit. Takto mi to poradil i jeden autoelektrikář. Je tam dvojí napájení. Trvalé (jde do rádia napětí i při vypnutí - drží uložené nastavení ...předvolby stanic a tak). A to druhé, které se vypíná s klíčkem zapalování.
Getz 1,3 60kw limited edition (2003)
suzzisi
Příspěvky: 8
Registrován: 23 čer 2013, 17:19

Re: Montáž autorádia

Příspěvek od suzzisi »

aldakutil píše:Jasně že změřit. Takto mi to poradil i jeden autoelektrikář. Je tam dvojí napájení. Trvalé (jde do rádia napětí i při vypnutí - drží uložené nastavení ...předvolby stanic a tak). A to druhé, které se vypíná s klíčkem zapalování.
joooooo jasný #-o už mi cvaklo... a do tý svorkovnice už si pak jenom pospojoval drátky? nebo je potřeba nějaká koncovka? (promiň jeslti Ti ty otázky přijdou primitivní, ale jsem absolutně amatér ](*,) , ale docela zvručná!

Díky Ti moc!
aldakutil
*
Příspěvky: 73
Registrován: 10 led 2009, 20:33

Re: Montáž autorádia

Příspěvek od aldakutil »

Já to propojoval přes tu čokoládu. Nejdřív jsem si našel to napájení. (zkoušej to se zapnutým zapalováním a taky bez klíčku...to je to trvalé) Jakmile jsem ty dva dráty propojil, zapnul jsem si rádio a hledal repro. Hlavně to chce dobře zamotat konce vodičů a dobře zastrčit (po izolaci)....A HLAVNĚ DOBŘE UTÁHNOUT !!!! v čokoládě. Dovedu si představit názor odborníka, který říká, že takto určitě ne. Já už mám takto připojený autorádio přes 7 let a žádnej problém.
Getz 1,3 60kw limited edition (2003)
suzzisi
Příspěvky: 8
Registrován: 23 čer 2013, 17:19

Re: Montáž autorádia

Příspěvek od suzzisi »

aldakutil píše:Já to propojoval přes tu čokoládu. Nejdřív jsem si našel to napájení. (zkoušej to se zapnutým zapalováním a taky bez klíčku...to je to trvalé) Jakmile jsem ty dva dráty propojil, zapnul jsem si rádio a hledal repro. Hlavně to chce dobře zamotat konce vodičů a dobře zastrčit (po izolaci)....A HLAVNĚ DOBŘE UTÁHNOUT !!!! v čokoládě. Dovedu si představit názor odborníka, který říká, že takto určitě ne. Já už mám takto připojený autorádio přes 7 let a žádnej problém.
Odborníci ať jdou k čertu, když všechno dělají obráceně, nechápu ten systém, nebo spíš ctějí aby člověk zajel k nim do servisu a nechal si to namontovat od nich a platil, pořád jen ten BIZNIS!!
moc Ti děkuju, že mi radíš! :wink:
Ještě mi prosím řekni, zamotat konce vodičů, to chápu a jak myslíš to - dobře zastrčit po izolaci? ty konce vodičů musím nějak izolovat?
a ještě si potřebuju ujasnit ty kabely ŽLUTÝ je - batery constant 12V +
pak je ČERVENÝ - 12v + ignition (zapalování)
a pak ČERNÝ chassis ground 12V -
MODRÝ ten je na anténu to vím
a ORANŽOVÝ je v překladu podsvícení
tyhle vodiče jsou pro napájení rádia.

takže jako první aby se mi zaplo rádio musím porpojit určitě žlutý a červený ? ten černý je ten stálý? říkám to správně?
aldakutil
*
Příspěvky: 73
Registrován: 10 led 2009, 20:33

Re: Montáž autorádia

Příspěvek od aldakutil »

suzzisi píše:
aldakutil píše:Já to propojoval přes tu čokoládu. Nejdřív jsem si našel to napájení. (zkoušej to se zapnutým zapalováním a taky bez klíčku...to je to trvalé) Jakmile jsem ty dva dráty propojil, zapnul jsem si rádio a hledal repro. Hlavně to chce dobře zamotat konce vodičů a dobře zastrčit (po izolaci)....A HLAVNĚ DOBŘE UTÁHNOUT !!!! v čokoládě. Dovedu si představit názor odborníka, který říká, že takto určitě ne. Já už mám takto připojený autorádio přes 7 let a žádnej problém.
Odborníci ať jdou k čertu, když všechno dělají obráceně, nechápu ten systém, nebo spíš ctějí aby člověk zajel k nim do servisu a nechal si to namontovat od nich a platil, pořád jen ten BIZNIS!!
moc Ti děkuju, že mi radíš! :wink:
Ještě mi prosím řekni, zamotat konce vodičů, to chápu a jak myslíš to - dobře zastrčit po izolaci? ty konce vodičů musím nějak izolovat?
a ještě si potřebuju ujasnit ty kabely ŽLUTÝ je - batery constant 12V +
pak je ČERVENÝ - 12v + ignition (zapalování)
a pak ČERNÝ chassis ground 12V -
MODRÝ ten je na anténu to vím
a ORANŽOVÝ je v překladu podsvícení
tyhle vodiče jsou pro napájení rádia.

takže jako první aby se mi zaplo rádio musím porpojit určitě žlutý a červený ? ten černý je ten stálý? říkám to správně?
Zastrčit po izolaci myslím, pokud to budeš spojovat přes čokoládu. Jde o to, aby ti někde z ní netrčel odizolovaný vodič. (bacha na zkrat)
Jinak by to zapojení mělo odpovídat. (Tzn. pokud ti z černého po vytažení klíčku půjde 12V je to trvalé napájení). Ale já bych to ještě raději proměřil nějakým voltmetrem. (nebo autožárovkou).
Getz 1,3 60kw limited edition (2003)
Uživatelský avatar
Romox
**
Příspěvky: 304
Registrován: 16 úno 2008, 10:36
Bydliště: Koštice nad Ohří (okr.Louny)

Re: Montáž autorádia

Příspěvek od Romox »

Třeba to pomůže.
getz-radio.JPG
getz-radio.JPG (52.96 KiB) Zobrazeno 4862 x
Chevrolet Aveo 1.4 16V 2010
suzzisi
Příspěvky: 8
Registrován: 23 čer 2013, 17:19

Re: Montáž autorádia

Příspěvek od suzzisi »

aldakutil píše:
suzzisi píše:
aldakutil píše:Já to propojoval přes tu čokoládu. Nejdřív jsem si našel to napájení. (zkoušej to se zapnutým zapalováním a taky bez klíčku...to je to trvalé) Jakmile jsem ty dva dráty propojil, zapnul jsem si rádio a hledal repro. Hlavně to chce dobře zamotat konce vodičů a dobře zastrčit (po izolaci)....A HLAVNĚ DOBŘE UTÁHNOUT !!!! v čokoládě. Dovedu si představit názor odborníka, který říká, že takto určitě ne. Já už mám takto připojený autorádio přes 7 let a žádnej problém.
Odborníci ať jdou k čertu, když všechno dělají obráceně, nechápu ten systém, nebo spíš ctějí aby člověk zajel k nim do servisu a nechal si to namontovat od nich a platil, pořád jen ten BIZNIS!!
moc Ti děkuju, že mi radíš! :wink:
Ještě mi prosím řekni, zamotat konce vodičů, to chápu a jak myslíš to - dobře zastrčit po izolaci? ty konce vodičů musím nějak izolovat?
a ještě si potřebuju ujasnit ty kabely ŽLUTÝ je - batery constant 12V +
pak je ČERVENÝ - 12v + ignition (zapalování)
a pak ČERNÝ chassis ground 12V -
MODRÝ ten je na anténu to vím
a ORANŽOVÝ je v překladu podsvícení
tyhle vodiče jsou pro napájení rádia.

takže jako první aby se mi zaplo rádio musím porpojit určitě žlutý a červený ? ten černý je ten stálý? říkám to správně?
Zastrčit po izolaci myslím, pokud to budeš spojovat přes čokoládu. Jde o to, aby ti někde z ní netrčel odizolovaný vodič. (bacha na zkrat)
Jinak by to zapojení mělo odpovídat. (Tzn. pokud ti z černého po vytažení klíčku půjde 12V je to trvalé napájení). Ale já bych to ještě raději proměřil nějakým voltmetrem. (nebo autožárovkou).

Noo tak měření neúspěšné ani s klíčem ani bez klíče... stále nula.. takže tam asi nejde Šťáva, je to možné? a co s tím?
Uživatelský avatar
myšák 80
***
Příspěvky: 622
Registrován: 29 kvě 2008, 10:39
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Montáž autorádia

Příspěvek od myšák 80 »

autoelektikáře!!!!!!!!!!
páč bez urážky s tvojí znalostí autoelektriky můžeš napáchat víc škody, než užitku. Já jsem teda truhlář, čili se necítím nějak erudovaně, ale kolega ve snaze pomoct tě zavedl asi do slepé uličky.....
každopádně černý je kostra = mínus, takže na něm jaksi laicky řečeno být 12V nemůže. Mě by zajímalo, čím jsi napětí měřila, že byla zjištěna nula? Voltmetrem? Ten má na měření dva šlahouny? Jeden byl na černém a druhý?

Napětí by se mělo měřit ( a teď mě znalý oboru prosím popř. opravte) mezi žlutým/černým, nebo červeným/černým (předpokládám, že voltmetr má černý a červený šlahoun)
černý se dá samozřejmě nahradit vodivou části spjatou s karoserií.....

Podle mě buď si z nás děláš dobrý den, anebo ty znalosti jsou fakt mizerné a v tom případě bych se do větších akcí dál nepouštěl
Hyundai i30 1,6GDI r.v. 2013
Hyundai Grandeur 3.3 V6 r.v.2007 LPG
Hyundai Sonata NF 2.4i r.v. 2005 LPG prodáno
Hyundai Sonata EF 2.0i r.v. 2003 LPG RIP
Hyundai Accent 1.5 LC 4dv. r.v. 2001 - výměna za skútr :-D RIP
suzzisi
Příspěvky: 8
Registrován: 23 čer 2013, 17:19

Re: Montáž autorádia

Příspěvek od suzzisi »

myšák 80 píše:autoelektikáře!!!!!!!!!!
páč bez urážky s tvojí znalostí autoelektriky můžeš napáchat víc škody, než užitku. Já jsem teda truhlář, čili se necítím nějak erudovaně, ale kolega ve snaze pomoct tě zavedl asi do slepé uličky.....
každopádně černý je kostra = mínus, takže na něm jaksi laicky řečeno být 12V nemůže. Mě by zajímalo, čím jsi napětí měřila, že byla zjištěna nula? Voltmetrem? Ten má na měření dva šlahouny? Jeden byl na černém a druhý?

Napětí by se mělo měřit ( a teď mě znalý oboru prosím popř. opravte) mezi žlutým/černým, nebo červeným/černým (předpokládám, že voltmetr má černý a červený šlahoun)
černý se dá samozřejmě nahradit vodivou části spjatou s karoserií.....

Podle mě buď si z nás děláš dobrý den, anebo ty znalosti jsou fakt mizerné a v tom případě bych se do větších akcí dál nepouštěl
Tak se tedy omlouvám, že jsem sem vůbec psala!!! Dobrý den si z vás rozhodně nedělám, nepřišlo mi, že by to byl až tak velký problém zapojit rádio s tím, že bych se od Vás informovala jak na to a jestli jste se taky potkaly s takovým problémem že kabely v konektoru auta jsou jinak rozmístěny a jinak barevné než na originální redukci... byl mi poraděn voltmetr, který má červený a černý kabel. měřila jsem to s volbou na 20V a to se ti na display objeví nuly (proto psáno nula) a ani jeden z vodičů nereágoval...
Bohužel nemám žádného známého ve svém okolí kdo je elektrikář a dávat to někam do servisu se mi opravdu nechtělo, protože na to nejsou peníze a na autě jsem docela závislá, tak se omlouvám, že jsi rozhořčen z mé neznalosti...
Uživatelský avatar
myšák 80
***
Příspěvky: 622
Registrován: 29 kvě 2008, 10:39
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Montáž autorádia

Příspěvek od myšák 80 »

Já určitě nejsem rozhořčen, a už vůbec né z tvé neznalosti :mrgreen:

Jenom si myslím, že kór když není prostředků nazbyt, nemá cenu dělat pokusy, mohlo by to vyjít i dráž. Elektrika v autě má "jenom" 12V a neštípe, ale lehko se může stát, že auto vyhoří.

Čili bych byl nerad, kdyby můj příspěvek zněl jako buzerování, nýbrž byl myšlen jako varování :roll:

Jestli ti tam opravdu nejde šťáva (nevím jak jsi měřila, má inteligence nestačí na to, abych to s tvých řádek pochopil)
měřila jsem to
, může být ještě v kopru pojistka... Víc ti tady asi nikdo neporadí, leda by se našel někdo, kdo by byl ochoten ti na to kouknout.

Co jsem tak našel na netu, tak zapojení autorádia, respektive iso konektoru stojí 350Kč to zas není tolik přece....

Anebo přijeď do Plzně, a já se o to pokusím :wink:
Hyundai i30 1,6GDI r.v. 2013
Hyundai Grandeur 3.3 V6 r.v.2007 LPG
Hyundai Sonata NF 2.4i r.v. 2005 LPG prodáno
Hyundai Sonata EF 2.0i r.v. 2003 LPG RIP
Hyundai Accent 1.5 LC 4dv. r.v. 2001 - výměna za skútr :-D RIP
Uživatelský avatar
antek
***
Příspěvky: 695
Registrován: 22 dub 2007, 19:29
Bydliště: pomoraví

Re: Montáž autorádia

Příspěvek od antek »

A když zajedeš k Hyndaium tak přechodka ISO na Hyu stojí necelé dvě stovky nebo http://www.ahifi.cz/iso-konektor-hyundai.html
Accent LC CF1 1.3 2006
suzzisi
Příspěvky: 8
Registrován: 23 čer 2013, 17:19

Re: Montáž autorádia

Příspěvek od suzzisi »

myšák 80 píše:Já určitě nejsem rozhořčen, a už vůbec né z tvé neznalosti :mrgreen:

Jenom si myslím, že kór když není prostředků nazbyt, nemá cenu dělat pokusy, mohlo by to vyjít i dráž. Elektrika v autě má "jenom" 12V a neštípe, ale lehko se může stát, že auto vyhoří.

Čili bych byl nerad, kdyby můj příspěvek zněl jako buzerování, nýbrž byl myšlen jako varování :roll:

Jestli ti tam opravdu nejde šťáva (nevím jak jsi měřila, má inteligence nestačí na to, abych to s tvých řádek pochopil)
měřila jsem to
, může být ještě v kopru pojistka... Víc ti tady asi nikdo neporadí, leda by se našel někdo, kdo by byl ochoten ti na to kouknout.

Co jsem tak našel na netu, tak zapojení autorádia, respektive iso konektoru stojí 350Kč to zas není tolik přece....

Anebo přijeď do Plzně, a já se o to pokusím :wink:

Když se podíváte na ty fotky, tak mám koupený přímo originál (ta bílá kostka), který by měl správně být v autě, ale v autě jsou jinak kabely než jsou na originálu a jinak barevný.. koupila jsem redukci, samozřejmě že ano, ale po propojení ani ,,ň" proto jsem to začala řešit takto... rádio je nové, plně funkční a pojistka je v pořádku... kouknu ještě na pojistky v autě...
Odpovědět

Zpět na „GETZ“