Korózia karosérie

Lak, koroze, výměna dílů karoserie.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Vladak
**
Příspěvky: 140
Registrován: 15 pro 2010, 21:13
Bydliště: Břeclav

Re: Korózia karosérie

Příspěvek od Vladak »

Pro někoho prkotina pro jiného (poškozeného) zásadní. A ještě "zásaditější" jakým způsobem to hjondé servisy řeší :cry:
Reklama
 

Dale261
*
Příspěvky: 32
Registrován: 27 čer 2013, 08:02

Re: Korózia karosérie

Příspěvek od Dale261 »

Pro Vladak : Nějaké konkrétní zkušenosti a případně jaké ?
Předem děkuji.
Uživatelský avatar
Limitz
******
Příspěvky: 2719
Registrován: 16 dub 2008, 20:27
Bydliště: Kašava,Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Korózia karosérie

Příspěvek od Limitz »

nejčastější závady jsou, upadlá ozdobná lišta zadního okýnka, u hatchbacku zadní střešní spoiler se na horku roztahoval a při otevření kufru drhl o střechu ( mělo by to být už vyřešeno v továrně a nikdo s novým autem si na to už nestěžuje), u kombi nedoléhající střešní ližiny a asi nejhorší věcí jsou zadrhávající zadní brzdiče, ale vše :hyu: řeší bez problému na záruku
:hyu: Hyundai Lantra 1.8 r.v. 1996 :hyu: R.I.P.
momentálně služební Audi A6 Avant 2,5tdi quattro 360 000km :D
Limitz89@seznam.cz
Dale261
*
Příspěvky: 32
Registrován: 27 čer 2013, 08:02

Re: Korózia karosérie

Příspěvek od Dale261 »

O těchto závadách jsem si přečetl zdejší příspěvky, přesto děkuji za odpověď. Měl jsem jen takový pocit, že bych se mohl od Vladaka dozvědět ještě něco horšího, zkrátka nějakou "Jobovku", která by zvrátila moji zítřejší platbu zálohové faktury :shock:
Vladak
**
Příspěvky: 140
Registrován: 15 pro 2010, 21:13
Bydliště: Břeclav

Re: Korózia karosérie

Příspěvek od Vladak »

Dale261 píše:O těchto závadách jsem si přečetl zdejší příspěvky, přesto děkuji za odpověď. Měl jsem jen takový pocit, že bych se mohl od Vladaka dozvědět ještě něco horšího, zkrátka nějakou "Jobovku", která by zvrátila moji zítřejší platbu zálohové faktury :shock:
Potom, co tě neodradilo mnoho zkušeností jiných s "autorizovanými" servisy tak nepředpokládám, že by to teď na poslední chvíli obrátily moje názory a zkušenosti. Člověk je tvor nepoučitelný a musí si sám sáhnout na rozpálenou plotnu.
To, že servisy řeší některé věci obratem na záruku taky znamená, že už mají vytvořen "postup na řešení problému" a mají svolení vrchnosti na okamžitou výměnu. Ale co před tím než byl postup vytvořen, tak si tu postižení "užívali" slastí s provozem "nového" autí. Pokud sám neprožiješ, nepochopíš.
Jenomže kvalita vozu se neprojeví v prvním roce a najetých deseti tisíc km. Budou se objevovat stále nové a nové závady, které půjdou do křížku s jejich absurdní garanční knížkou a vlastním výkladem každého servisu.
Ale už se zase moc rozněžňuju a některým místním "alergikům" bych zase zalil jejich oči slzami.
Uživatelský avatar
Limitz
******
Příspěvky: 2719
Registrován: 16 dub 2008, 20:27
Bydliště: Kašava,Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Korózia karosérie

Příspěvek od Limitz »

samozřejmě že se najdou servisy jejichž přístup není vždy adekvátní a může se naskytnout závada na kterou není stanovený postup jak ji řešit a musí se čekat na schválení od :hyu: ...... nemůžete přece čekat že servis promptně na svoji zodpovědnost a svoje náklady provede nějakou neschválenou opravu či výměnu a pak to bude muset třeba hradit ze svého a je taky pravda že málokdo má na nové I30 najeto víc než 50 000km a tak spolehlivost není nijak ověřená, ale mizerné servisy najdeš i u jiných značek, je to jenom o lidech a jak už sem psal výše u některých automobilek se vyskytly daleko závažnější problémy na jejichž nápravu si museli samotní majitelé dokonce připlácet ze svého
:hyu: Hyundai Lantra 1.8 r.v. 1996 :hyu: R.I.P.
momentálně služební Audi A6 Avant 2,5tdi quattro 360 000km :D
Limitz89@seznam.cz
Dale261
*
Příspěvky: 32
Registrován: 27 čer 2013, 08:02

Re: Korózia karosérie

Příspěvek od Dale261 »

To Vladak.
Tomu rozumím, ale čekal jsme na nějaké osobní zkušenosti. Faktem ale je, že konkrétních příspěvků o konkrétních závadách, samozřejmě s ohledem na množství prodaných aut, se mi nezdá až tak mnoho. Záruka je 5 let a záleží jen na nás, na zákaznících, jak důsledně budeme trvat na jejím dodržení. I tak jsem stále v :shock: , protože si auto kupuji na více let. Není to o financích, ale o tom, že se nerad loučím s věcmi, na které si zvyknu. Naše stará Honda Civic (rok výroby 2003, počet závad nikterak malý) je toho důkazem :D
Vladak
**
Příspěvky: 140
Registrován: 15 pro 2010, 21:13
Bydliště: Břeclav

Re: Korózia karosérie

Příspěvek od Vladak »

O tom právě píšu. Tak to zkusím zopakovat. Nekoupil jsem si auto jen na rok, a nemíním do něj po dobu užívání investovat víc, než u jiných značek, naopak jsem si mylně představoval, že na něj mám záruku 5 let jako ty. Bohužel kombinace servisů a garanční knížky mě vyvedla z omylu. V naší garančce je zejména uvedeno, na co se záruka nevztahuje a to většinou jen všeobecně, takže záleží jen na vztahu servis-zákazník, jak si danou věc vyloží a obhájí. Například přijdeš se závadou do servisu a tam ti řeknou -" pane to jste první s touhle závadou" . Přestože to není evidentně pravda. A pak to začne. Pravděpodobně jsi nečetl pozorně, takových závad tu bylo, ale ještě bude.
Na rozdíl třeba od Opelu, kde je jasně napsané na co se záruka vztahuje.
Ty čekáš nějakou "jobovku" , ale já nic takového netvrdil. U mého hjů, jak tady někdo zmínil, nic zásadního ](*,) , "drobné" věci, ale velké množství, takže ve stylu stokrát nic umořilo i vola.
Ale jak vidím, zde jsou jen samé bezproblémové reklamace. Asi jsem jediný. :mrgreen:
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 9008
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Korózia karosérie

Příspěvek od idam.i »

DALE,v podstate chápem tvoju nedôveru voči :hyu: .Tiež som s tým bojoval.Nakoniec som do toho šiel.Nelutujem,aspoń zatial.Servis som riešil,tak ,že som sa informoval u importéra.Následne som si overil osobne prístup niektorých servisou a nakoniec jeden vybral.Zatial mi vychádzajú v ústreti a nemám dôvod niečo iné hladať.Jazdil som do servisu Ford aj Mazda a tam to bolo horšie.

P.S. Tak na ukážku.Pravým predným kolom som trafil jamu ako "kráva".Začalo mi vybrovať riadenie pri brzdený.Opravené v rámci záruky.Kamienok mi trafil presne do štrbiny a urobil malú dierku v chladiče klímy.Opravené v ramci záruky.V čase opravy auta,zadarmo zapožičané náhradné.Proste nemám sa načo sťažovať. :D
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Dale261
*
Příspěvky: 32
Registrován: 27 čer 2013, 08:02

Re: Korózia karosérie

Příspěvek od Dale261 »

Vladak: Kolik už bylo těch závad na Tvém autě ? Naše Honda, u jiných bezproblémové auto, byla v servisu se závadami asi 10x. Stále musím odemykat dveře od spolujezdce kvůli problémům s plovoucím kódem a asi rok jsem měl klíč stále v zapalování, byl tak zamaskovaný, že by to nikdo z venku nepoznal :D, pač bych ho tam už potom nenarval :D Je to o tom, že jsem nebyl důsledný v průběhu 5 leté záruky.

idam.i: Vybíral jsem podle vstřícnosti obchodníka a výše slevy a teď se "bojím".
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 9008
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Korózia karosérie

Příspěvek od idam.i »

Predsa nemusiš servisovať,tam kde si kupoval.Pokial nebudú šlapať o.k.,tak pôjdeš o dom ďalej. :!:
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Robkteryten
*
Příspěvky: 23
Registrován: 21 kvě 2013, 17:16

Re: Korózia karosérie

Příspěvek od Robkteryten »

idam.i píše:Predsa nemusiš servisovať,tam kde si kupoval.Pokial nebudú šlapať o.k.,tak pôjdeš o dom ďalej. :!:
No servisovat ano,ale reklamace budeš řešit s prodejcem.
Škoda 105,135,felicia ,fabia,..nyní i30
Vladak
**
Příspěvky: 140
Registrován: 15 pro 2010, 21:13
Bydliště: Břeclav

Re: Korózia karosérie

Příspěvek od Vladak »

Nevím co si od toho slibuješ. Já tě nemíním trumfnout. Moje původní reakce byla na to, jak se autorizáky staví k opravám. Taky mě ze začátku vycházeli vstříc, přestože nemuseli. Pak si ale řekli, že by na mě už konečně mohli něco vydělat a musel jsem řešit ( pro vás asi nepodstatné) plno věcí, zda spadají do záruky nebo ne.
Na tohle auto mám vyhrazený speciální šanon se zakázkovými listy. Nejvíc jsem si užil s karosérií a špatným lakem předního nárazníku a kapoty. To se řešilo půl roku mezitím začala kapota kvést. V mezičase takové nepodstatné věci jako vadná klima- asi jako jediný jsem měl dvouzónovou, ale svisle - dole topila, nahoře šel studený vzduch.
Vadná baterka, nešlo dálkově zamykat kvůli kontaktu v zapalování, zatékání u řidiče, po výměně žárovek jsem už neodjel, 2x tempomat, 2x oprava rádia až došlo k výměně, žhaviče v 50 tis., 3 x upevnění klepajících krytů tlumičů, kompletně zrezlé šrouby kol, sloupaná koženka volantu,...
Dále: v nejmenovaném servise ve východních Čechách po mě chtěli za 3. garančku 11,5tis., když v Brně mi ji nakonec udělali za 7,5.

Kontrolní otázky:
Kdo z vás si troufne použít blokovou vyjímku EU na "běžný" servis bez toho aby se musel pak hádat v autorizáku o uznání záruky při závadě?
Jak si mám přeložit větu z Garančky: Záruka výrobce vozidla se nevztahuje na veškerá mechanická poškození?
Uživatelský avatar
JoKo
****
Příspěvky: 1469
Registrován: 17 čer 2007, 09:53
Bydliště: BA/KE
Kontaktovat uživatele:

Re: Korózia karosérie

Příspěvek od JoKo »

Robkteryten píše: No servisovat ano,ale reklamace budeš řešit s prodejcem.
reklamovat mozes taktiez v ktoromkolvek autorizovanom servise. jedine vratenie vozidla asi len s predajcom...
seat tarraco 1.4 ehybrid xcellence

hyundai i30 {pd} 1.4t-gdi + dct now! + premium paket - predane
hyundai i30 {gd} 1.6gdi style {cz} - predane
hyundai accent {mc} 1.4 16v elegance - predane
Dale261
*
Příspěvky: 32
Registrován: 27 čer 2013, 08:02

Re: Korózia karosérie

Příspěvek od Dale261 »

Vladak: Rozhodně jsem Tě nechtěl popudit a ani kohokoliv trumfnout. "Sliboval" jsem si od toho, že ještě z objednávky vycouvám, pokud by to byla hrůza. Což vážně v Tvém případě je (jedna jobovka za druhou). Za sebe končím debatu, evidentně už to do tohoto tématu nepatří. A budu doufat, že si v blízké budoucnosti tady nebudu rvát vlasy kvůli nevýhodné koupi (zálohu už jsem totiž poslal).
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Karosérie“