klepanie motora

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Odpovědět
EditorPO
*
Příspěvky: 30
Registrován: 16 čer 2008, 17:54
Bydliště: Prešov

klepanie motora

Příspěvek od EditorPO »

Obraciam sa na vás s prosbou o radu. Dnes mi začalo klepať v motore a rozsvietila sa kontrolka oleja, motor na voľnobeh strácal otáčky, raz aj zdochol.
Jedná sa o Lantru 2.0 Wagon, r.v. 1997, bez ABS, najazdených 180 tisíc. Ale radšej to zhrniem v časovom slede.
- v januári som kúpil nové auto, takže Lantra preto stála dlhšiu dobu na parkovisku, asi 2x na nej išla dcérka
- niekedy v marci sa začal ozývať piskot z motora, najviac pri plne vytočenom volante na jednu alebo druhú stranu, po doliatí kvapaliny do posilovača riadenia to prestalo, myslel som, že je to zimou a nevenoval som tomu veľkú pozornosť, no tiež sa mi ale zdalo, že volantom sa dá otáčať ťažšie ako inokedy, ale pripisoval som to tomu, že na novom aute ide volant veľmi ľahko a že som si jednoducho odvykol
- v apríli som dával auto do servisu, opravovali mi hrdzavú karosériu a zadnú nápravnicu, potreboval som mať auto v poriadku kvôli STK, motor išiel normálne, trochu cvakal/klepal, ale nič výrazné
- teraz koncom júna bolo všetko hotové a servisák zašiel s autom na STK, keď sa vrátil, tak hovoril, že je vadná Lambda sonda, tak to vraj povedal technik z STK, dohodli sme sa teda, že auto vyskúšam a potom sa zastavím kvôli tej Lambda sonde
- auto som si zobral domov, prešiel som si ešte všetky náplne, dolial trochu oleja pretože klepanie motora sa mi zdalo silnejšie, odpojil som na chvíľu baterku, aby sa resetol palubný počítač a motor už bežal kľudnejšie, tak som to robieval aspoň raz za štvrť roka a vždy sa zlepšil chod motora
- dnes som s Lantrou išiel zas, aby som preveril či je všetko OK, chcel som ju dať synovi, nech ju používa
- asi po 10km začala svietiť kontrolka oleja a z motora sa ozval výrazný klepot, pri stlačenej spojke som to cítil až v nohe, hneď som zastavil, otvoril kapotu, skontroloval som olej, pri otvorení veka nalievacieho otvoru oleja sa z neho trochu zadymilo
- dolial som teda trochu oleja, ale po kilometri to začalo klepať znovu a rozsvietila sa kontrolka, tak som zastavil a znovu som na chvíľu odpojil baterku, motor potom išiel zas pár kilometrov v pohode, kým nezačal znovu klepať a na voľnobeh zdochol, skoro som ho už nenaštartoval, štartér točil veľmi pomaly, ako v silnej zime, domov som sa ale dostal, od prvého klepania som prešiel asi 5 km,
- teplota motora v poriadku, výfuk nedymí

Napísal som toho dosť, ale neviem čo všetko z toho môže mať vplyv na to klepanie. Môže to byť tá Lambda sonda? Je problém v elektrike, alebo v motore? Prečo ten problém reset riadiacej jednotky na chvíľu odstráni? Taktiež sa mi zdá, že volant ide otáčať predsa len ťažšie ako pôvodne.
i30 kombi 1.6 GDI STYLE Creamy White I.2013
Lantra 2.0 J2 Wagon 1997
Reklama
 

EditorPO
*
Příspěvky: 30
Registrován: 16 čer 2008, 17:54
Bydliště: Prešov

Re: klepanie motora

Příspěvek od EditorPO »

Auto som dnes odtiahol do servisu.
Príčina svietenia kontrolky bola asi v upchatom sitku olejového čerpadla v olejovej vani. Technik mi ale povedal, že motor je vo veľmi zlom stave, asi poškodená kľukovka a doporučuje výmenu celého motora. Predpokladaná cena 500-600€, z Poľska.

Myslíte, že je fakt lepšie vymeniť celý motor? Nebolo by lepšie vymeniť len tú kľukovku, prípadne iné súvisiace súčiastky? Predsa len by boli nové, netuším totiž v akom stave bude ten druhý motor. Ja by som vedel z Poľska zohnať motor za nejakých 300€ + doprava, ale má najazdených 140 tisíc km.
i30 kombi 1.6 GDI STYLE Creamy White I.2013
Lantra 2.0 J2 Wagon 1997
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: klepanie motora

Příspěvek od 69pavel »

toto je na GO celeho motoru,zalezi kolik chces do toho vrazit,bud udelas GO(vyjde na majlant) nebo koupis druhy motor a budes jezdit a treba vydrzi dlouho,koupe takoveho motoru je vzdy loterie,nevidis dovnitr.
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
EditorPO
*
Příspěvky: 30
Registrován: 16 čer 2008, 17:54
Bydliště: Prešov

Re: klepanie motora

Příspěvek od EditorPO »

"nový" motor sa už montuje, stál 600€, na starom boli aj prasknuté zvody, vylágrované ložisko na kľukovke a bohviečo ešte, výmena a montáž sa možno dostane až na 800-900€
stále ešte premýšľam, či to malo zmysel :) ale to auto mám rád a inak je v poriadku

som zvedavý, ako pobeží ten druhý motor

mimochodom, ako poznám, či namontovali ten správny motor? podľa papierov by to mal byť G4GF, je to niekde na motore vyznačené?
i30 kombi 1.6 GDI STYLE Creamy White I.2013
Lantra 2.0 J2 Wagon 1997
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: klepanie motora

Příspěvek od soban »

Prostě to nemazalo a ty jsi to zadřel.

Jinak motor by měl být nějak označen, jak je to u těchto nevím takže v tomto neporadím.
EditorPO
*
Příspěvky: 30
Registrován: 16 čer 2008, 17:54
Bydliště: Prešov

Re: klepanie motora

Příspěvek od EditorPO »

Nový motor už šlape ako hodinky :)

No nie som spokojný s technikom, pretože mi do motora asi dal nesprávny typ motorového oleja a iné sviečky ako sú predpísané. Uvidíme ako to vyrieši. Ale minimálne uhádam nižšiu cenu za prácu. 300€ za výmenu motora sa mi zdá na neznačkový servis priveľa.

A taktiež nemám od motora certifikát, pričom viem, že Poliaci k motorom certifikáty dávajú.
i30 kombi 1.6 GDI STYLE Creamy White I.2013
Lantra 2.0 J2 Wagon 1997
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Motory“