zaseknuty brzdic na zadnej naprave

Tlumiče, nápravý, brzdy.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Uživatelský avatar
pilsner1842
Příspěvky: 5
Registrován: 14 říj 2012, 22:36

Re: zaseknuty brzdic na zadnej naprave

Příspěvek od pilsner1842 »

mikit píše:
Dalin píše:Tak a mám je vyměněné, v servisu ochota, dali zdarma náhradní vůz jen jsem musel dotankovat.

To mas stastie, ze mas taky super servis. Mne nedali nic, aj ked som sa im snazil vysvetlit, ze je to vyrobna vada, kt. v podstate neumoznuje vyuziviat auto na 100%, ze by mi mali dat nahradne auto, ale samozrejme len ma odbili tym, ze v tomto pripade sa nejedna o zavaznu poruchu, ze oni mi to premazali a ze nemam az do vymeny pouzivat rucnu brzdu. Som sa musel zasmiat. Samozrejme, ze ani po mesiaci neboli vymenene lebo vraj ich museli objednat z vyorby a je po nich velky dopyt, kedze je to "celosvetovy" problem. Nakoniec som tam prisiel a uz som aj krical, ze ako si to predtavuju, tak mi docasne vymenili z ich predvadzacieho auta kym im nedojdu nove. No a vcera mi povedali, ze nove dojdu 7.4. Tak som zvedavy.

to je ktory servis?
Hyundai i30 kombi 1.6 MPi CVVT mk2
Reklama
 

someone1
Příspěvky: 2
Registrován: 15 kvě 2013, 18:09

Re: zaseknuty brzdic na zadnej naprave

Příspěvek od someone1 »

Stejný problém, rok výroby 11/2012, najeto 3600 km. Hodně mě to zarazilo, když cestou do práce, se mi začala kouřit od pravého zadního kola, neskutečný smrad. U nového auta bych to rozhodně nečekal. A ruční brzdu téměř vůbec nepoužívám. Ještě "lepší" však byla domluva se servisem. Volám podle asistenční kartičky, spoléhám na pětiletou záruku a najednou neochota. První, co mě zarazilo, byl telefonát do autolaros Ostrava (zde koupený vůz, s prodejci naprostá spokojenost, se servisem je to už ale jinak). První dotaz, zda mám u sebe servisní knížku. Moje odpověď byla, ža ne. Že ji s sebou do práce nevozím. Tak pán mi pouze konstatoval, že se se mnou dál bavit nebude, dokud nebudu mít servisní knížku u sebe. Hotovo. Odstavil jsem auto a čekal, až se přestane pálit guma a vychladne disk. Poté jsem dojel pomalu do práce. Manželka mi přivezla do práce servisku, tak volám znova. Opět dotaz na servisku, vítězně odpovídám, že ano, mám. Kde se nacházím? Odpovídám v Havířově, na telefonu se ozve, tak to máte blíže do Karviné, domluvte se tam, říkám, že jsem zde (Ostrava) kupoval auto. Prý nevadí, moje povinnost je odvést auto do nejbližšího autorizovaného servisu - a to je Karviná. Volám do Karviné, ještě větší neochota, zcela otrávený chlapík mi po 5.ti minutách oznamuje, že ať to teda přivezu, jsou tam prý do 17 hod. V 16:00 pomalou jízdou přijíždím do Karviné, chlapík vyvalený, prý o ničem neví, znovu vysvětlování. Nakonec, ať to tam nechám, prý se nato na druhý den podívají. Ovšem, to jsem nevěděl, povídám, že jsem myslel, že se na to podívájí hned. Po chvilce mého neodbytného naléhání, mi byl nabídnut náhradní automobil (ix35). A na druhý den hotovo, vyměněno. Ale byl jsem velmi překvapen přístupen servisů jak v Ostravě, tak v Karviné.
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 9008
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: zaseknuty brzdic na zadnej naprave

Příspěvek od idam.i »

Trvať na svojom.Informovať importéra.Požadovať to,na čo máme nárok ! :twisted: Poprípade si na fóre :hyu: viesť zoznam kvalitných servisov.Tých potom podporovať návštevou a zlých ignorovať. [-X Je to presne ako s reštauráciou.Nechutí mi ,idem inam.
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
sytamj
**
Příspěvky: 146
Registrován: 22 kvě 2013, 09:49
Bydliště: Liptovský Mikuláš

Re: zaseknuty brzdic na zadnej naprave

Příspěvek od sytamj »

Tak vcera mi v ramci zaruky vymenili obidva zadne brzdice vratane dosticiek aj kotucov. Mam na 130 vyrobenej 2/2012 najazdene 21 000. V servise som sa dozvedel od mechanikov, ze je to dost casta zavada, ale po vymene uz nie je ziadny problem. Asi vadna seria alebo nieco ine. No uvidim po dalsich 20 000km!!!
Hyundai i30, 1,4 T-GDI STYLE + 7DCT+Safety pack+Style Pack - 5/2017 - ???
Hyundai 130, 1,4i CVVT 2/2012 - 2017 predané
Škoda Fabia sedan 1,4 atmo 2002 - 2012 predané
Škoda 120L 1982 - 2002 predané
Uživatelský avatar
Woooody
*
Příspěvky: 26
Registrován: 25 led 2009, 12:17
Bydliště: Třebenice u Litoměřic
Kontaktovat uživatele:

Re: zaseknuty brzdic na zadnej naprave

Příspěvek od Woooody »

tedko to taky řeším, mě se ale zasekly obě strany :D
i30 2012 1.4 cvvt :D
Man TGA 440
Uživatelský avatar
Richi_i30
**
Příspěvky: 202
Registrován: 24 bře 2012, 15:24
Bydliště: kósek od Štatlu ;)

Re: zaseknuty brzdic na zadnej naprave

Příspěvek od Richi_i30 »

Zrovna mám vůz na 2. garančce, kde mi bylo oznámeno, že probíhá svolávácí akce i30 kvůli zadním brzdičům, ovšem po ověření VIN, se to údajně mého vozu netýká. Příjde mi to zvláštní, když mám vůz kupovaný v dubnu 2012, tedy jeden z prvních kusů a předpokládal bych, že právě jich by se to mělo týkat. Jinak žádný problém jsem s brzdiči zatím neměl.
Uživatelský avatar
drastys
*****
Příspěvky: 1551
Registrován: 27 říj 2013, 16:31
Bydliště: OV

Re: zaseknuty brzdic na zadnej naprave

Příspěvek od drastys »

tak se to prý týka starších kusu, ale nebylo mi řečeno jestli naší druhé generace, podle toho co píše Richi tak bych řekl, že to může být i i30 první generace ....
Seat Leon ST FR 1.8TSI 132kW 7.7l/100km

Hyundai i30 kombi MY14 White Creamy 1.6 CRDi 81kW - Prodáno
Škoda Octavia2 1.6MPi 75kW - prodáno
Škoda Fabia 1.2HTP 40kW - prodáno
Uživatelský avatar
Meggie007
**
Příspěvky: 280
Registrován: 05 říj 2009, 19:23
Bydliště: Rousínov

Re: zaseknuty brzdic na zadnej naprave

Příspěvek od Meggie007 »

Nevim jak je na tom prvni generace, ale druha s tim mela urcite problemy ( specialne prvnich par mesicu vyroby ).

Mam jednu z prvnich i30 II.generace a zadni brzdy delaly neplechu uz od zacatku. Z pocatku nic moc, clovek to promazal a chvilu byl klid. Pak se to zacalo zhorsovat a tak jsem to cele rozebral a zjistil, ze na zadnich pistech jsou vyryte drazky + na leve predni byla praskla tesnici gumicka. Drazky byly decentne prebrouseny, gumicka vymenena a brzdy vydrzely slapat cca mesic - pak opet to same.
Tudiz na zaruku vymenene cele zadni trmeny ( podzim 2013 ). Od te doby naprosty klid a chova se to jak ma :D
Hyundai i30CW 1.6GDi, 99kW, 2016 "Kraken"
MG ZS 180 2,5 V6, 130kW, 2003 "Cipajz"


Čo bolo to bolo:
Hyundai i30 II 2012 1.6 CRDi
Hyundai Elantra 1.6 GL
Rover 25 2.0 iDT
Hyundai Lantra 1.5
Škoda 105S
Uživatelský avatar
dm29
*
Příspěvky: 90
Registrován: 04 pro 2011, 10:45

Re: zaseknuty brzdic na zadnej naprave

Příspěvek od dm29 »

sytamj píše:Tak vcera mi v ramci zaruky vymenili obidva zadne brzdice vratane dosticiek aj kotucov. Mam na 130 vyrobenej 2/2012 najazdene 21 000. V servise som sa dozvedel od mechanikov, ze je to dost casta zavada, ale po vymene uz nie je ziadny problem. Asi vadna seria alebo nieco ine. No uvidim po dalsich 20 000km!!!
Tak som bol v servise s prehrievajucim sa pravym zadnym kolesom. Riesenie bolo ze mi zadne brzdy precistili vraj bola pricina to ze tam bola spina a to mam 35000km takze asi ma to po dalsich 30000 caka znova.

Rad by som vedel v ktorom servise by mi to vymenili.Poradte
Hyundai i30 comfort 1.6 Mpi 2012
Uživatelský avatar
vetva
*
Příspěvky: 22
Registrován: 28 led 2014, 19:49
Bydliště: Tatry

Re: zaseknuty brzdic na zadnej naprave

Příspěvek od vetva »

Neviem ako je to z ručnou brzdou , ale keď som bol na 2 GP v 11/2014 technik v servise mi doporučoval dať si prečistiť brzdiče. Práve tam mal i30-tku so zaseknutými brzdičmi. Vravel som však to spravíte na garančku. A on že nie - je to spôsobené bežnou prevádzkou. Mám 32.000 km a chystám sa pri prezutí letných gúm na to mrknúť a vyčistiť .
H i30 1,6 MPI cw Trikolor Aqua Blue 12/2012
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Podvozek a řízení“