Re: Zavady ceeda. edit: + i30

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: 89majlo96, nulda, Moderátoři

Odpovědět
hlobilp
****
Příspěvky: 1057
Registrován: 08 čer 2006, 17:17
Bydliště: Rychnov n. Kn.
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba i30

Příspěvek od hlobilp »

pote co jsem chvilku jezdil s genesisem, nemam potrebu s i30 jezdit nejak rychle... pac to ani neni mozny, vzdycky to bude jen solichani.... tyhle stroje nejsou na rychle popojizdeni, tak nac je trapit :-)
H Tucson 1,6 T-GDI Go! od 10.5.2018
S Octavia combi SLX 2,0 od 3.5.2017 - 10.5.2018
H Genesis coupe 3,8 od 29.5.2014 - 22.3.2017
K Magentis 2,7 V6 EX+ od 8.5.2014 - 23.3.2016
H i30 1,4 Comfort+ESP od 25.8.2010 - 8.5.2014
H Sonata 2,5 V6 LPG - do 21.7.2010
Reklama
 

orion
*
Příspěvky: 46
Registrován: 27 črc 2013, 22:55

Re: Spotřeba i30

Příspěvek od orion »

V sobotu jsme dirazili do Brely, 1200 km, celou cestu po dalnici,vyjma useku mezi Mikulovem a Vidni, jizda podle predpisu, jeli jsme pres noc, takze klima bezela tak 400 km. Spotreba 5,6 l. 1.4 CVVT. Pro me dost mile prekvapeni. Obsazeni auta 2 dospeli a dite, plnej kufr veci.
vena222
**
Příspěvky: 310
Registrován: 23 čer 2010, 18:54

Re: Spotřeba i30

Příspěvek od vena222 »

Tak to blahopřeju.Já jel v pondělí z brely a zas 7.3 l/100 km.Klima ovšem na plné pecky.Jo v neděli jsem při procházce viděl zaparkovanou třícu v garáži.Taková asi béžová a středočeská značka.Byl jsi to ty? :P
Hyundai i30U clasic 1,4i 80 kw,06 2010 blue vivid
Nissan sunny 1,6 r.v.1992
ajrton
**
Příspěvky: 354
Registrován: 24 črc 2011, 16:10

Re: Spotřeba i30

Příspěvek od ajrton »

orion:
jasne, ty si asi jeden z tych co po dialnici nejazdia ale zle parkuju ... stretaval som takych, vacsina sice mala na kapote TDI, ale aj tak, pľantalo sa to 90-100 a potom zrejme na svojich forach tiez vypisuju kraviny o 4-5l spotrebe na dialnici pri plnom aute ... :evil:
ja som na trase na Makarsku s plnym autom spravil 7,9 a co ? JAZDIL som, nie zavadzal =D>
Hyundai i30cw classic, 1,4 CVVT, 80kW, 4/2011
Méďa Béďa
**
Příspěvky: 180
Registrován: 07 zář 2012, 23:55

Re: Spotřeba i30

Příspěvek od Méďa Béďa »

Tenhle taky jezdil a nezavádzal... Gottseidank, nebude zavádzat ani nabudúce.
Hyundai i20 Inclusive Plus, 04/2012
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 8715
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Spotřeba i30

Příspěvek od Mexican »

ajrton - ja som zasiel do Bazileju s plnym autom tempom 140+ (pravdaze ak som nestal v kolone s nastartovanym motorom lebo bolo 30+ a klima fakt musela bezat) za 5,8... to su dva litre dole na sto :-) porovnavas neporovatelne. Ak jazdi po dialnici niekto 100, tak tam jazdi sto. vo finale kazdy pride na pumpu a vytiahne srajtoflu. Ak ma viac casu ( a ano povedzme si ze na tu makarsku tempo 130 a 100 vo finale extremny zazrak v casovej uspore neurobi, najma vzhladom k povestnym chorvatskym mytnym branam

Dnes som videl Pontiaca Firebird zo 70 rokov. A hovorim si ze ludia co tvrdia o inych ze "si neuziju jazdu" v rodinne zalozenej rejzi fakt nevedia co to znamena "zviest sa niecim zaujimavym". To len tak na okraj a bez pokusu o flame :hyu:
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023
orion
*
Příspěvky: 46
Registrován: 27 črc 2013, 22:55

Re: Spotřeba i30

Příspěvek od orion »

Ajrton: Na dalnici jsem jel 120-130, kdyz jsem predjizdel radu aut, tak po tu chvili 160, jestli ty musis jezdit po dalnici neustale 190 je tvuj boj. Ja uz sem z toho vyrost od doby, co vozim rodinu a ne jen vlastni zadek.
orion
*
Příspěvky: 46
Registrován: 27 črc 2013, 22:55

Re: Spotřeba i30

Příspěvek od orion »

vena222 píše:Tak to blahopřeju.Já jel v pondělí z brely a zas 7.3 l/100 km.Klima ovšem na plné pecky.Jo v neděli jsem při procházce viděl zaparkovanou třícu v garáži.Taková asi béžová a středočeská značka.Byl jsi to ty? :P
Dekuji, nazpatek to bude horsi, protoze cesta bude vic do kopce a vyrazime driv, takze klima taky pobezi delsi dobu, ale pokud to nepresahne 6 litru budu spokojenej :) Mame stribrnou i30, parkujeme ji v garazk v centru Brely, ulice B.Jankovica, jeli jsme na blind a povedlo se nam paradni ubytovani 2 minuty chuze od plaze za prijemny prachy, stredoceyka znacka souhlasi :) Je tu fakt nadherne, dneska jsme byli v Omisi a oproti Brele docela bida.
vena222
**
Příspěvky: 310
Registrován: 23 čer 2010, 18:54

Re: Spotřeba i30

Příspěvek od vena222 »

orion:Tak jsi to byl ty :D Já už jsem doma a vzpomínám.V Omiši jsem byl minulý rok a už nikdy.Brela je nádherná.Jo a za jaký prachy máš to ubytko?Jestli to teda není tajný :mrgreen:
Hyundai i30U clasic 1,4i 80 kw,06 2010 blue vivid
Nissan sunny 1,6 r.v.1992
Uživatelský avatar
Skyline
****
Příspěvky: 1138
Registrován: 11 pro 2010, 16:48

Re: Spotřeba i30

Příspěvek od Skyline »

ajrton píše:orion:
jasne, ty si asi jeden z tych co po dialnici nejazdia ale zle parkuju ... stretaval som takych, vacsina sice mala na kapote TDI, ale aj tak, pľantalo sa to 90-100 a potom zrejme na svojich forach tiez vypisuju kraviny o 4-5l spotrebe na dialnici pri plnom aute ... :evil:
ja som na trase na Makarsku s plnym autom spravil 7,9 a co ? JAZDIL som, nie zavadzal =D>
to by me zajimalo kde, ani na Slovensku ani u nas neni vetsina plazicich se po dalnici s TDI a navic pokud nekdo jede po dalnici v pravym 90-100 tak co cemu to vadi jezdi tak i nakladaci, ta co.
Škoda O III 1,6tdi 7°DSG
Hyundai i30 1,4 cvvt 2010 (prodáno)
orion
*
Příspěvky: 46
Registrován: 27 črc 2013, 22:55

Re: Spotřeba i30

Příspěvek od orion »

vena222 píše:orion:Tak jsi to byl ty :D Já už jsem doma a vzpomínám.V Omiši jsem byl minulý rok a už nikdy.Brela je nádherná.Jo a za jaký prachy máš to ubytko?Jestli to teda není tajný :mrgreen:
Souhlas, Brela je krasna a vubec se mi nechce zitra domu :) 40E na noc, ja pocital v rozpoctu se 70E, takze jsem menil jeste eura za kuny. Jidlo je tu vyborny, takze to byla potreba, vcera jsme byli v Makarsky a hezky centrum, ale mraky lidi a moc Cechu na muj vkus. Za kolik si mel ubytovani ty? :)
ajrton
**
Příspěvky: 354
Registrován: 24 črc 2011, 16:10

Re: Spotřeba i30

Příspěvek od ajrton »

co si mal za 40€ na noc ?
lebo my sme boli 5-ti a za 2 izby (kazda s vlastnou sprchou, umyvadlom a WC) som dal 60€ (30+30), t.j. 12,5€/osobu/noc (Mimice)
Hyundai i30cw classic, 1,4 CVVT, 80kW, 4/2011
Uživatelský avatar
Axel.Foley
*******
Příspěvky: 20910
Registrován: 07 zář 2011, 00:02
Bydliště: Olomouc

Re: Spotřeba i30

Příspěvek od Axel.Foley »

Jsem z5 ze Slovenska, přihodím taky pár čísel:

1. trasa: Hranice - okolí Olomouce - Olomouc - Přerov - Uh. Hradiště - Drietoma - Bratislava Čunovo - Banská Bystrica, ujeto 640 km se zapnutou klimou, spotřeba 6,41 l/100 km
2. trasa: Banská Bystrica - Donovaly - Ružomberok - Prešov - Bardejov z půlky ujeto s klimou, pak s přestávkami ježdění Svidník, Bardejov, okolí, výlet Bardejov - Svidník - Medzilaborce - Krosno (PL) - Jaslo (PL) - Gorlice (PL) - Bardejov, ujeto 769 km s občasným používáním klimy (cca 30 %), spotřeba 5,71 l/100 km
3. trasa: Bardejov - Prešov - Ružomberok - Žilina - Bytča - Valmez - Olomouc, ujeto 401 km v noci, v nádrži víc než půlka benzínu, PP ukazoval 5,5 l/100 km

Obsazení auta: 2 dospělí, 1 dítě 15 let, přepravka s yorkšírem, nějaké věci v kufru (asi 30 kg).
Rychlost: město + okresky vrámci limitů, dálnice tempomatových 110, z Medzilaborec až do Jasla silný déšť, v Polsku silný provoz.
Vždy tankováno do plna na Shell, bral jsem Natural Saver 95.
Spotřeba je skutečná vyjma uvedeného.
CUPRA Formentor 1,5 TSi DSG
Hyu Tucson 1,7 CRDi Czech Edition, 09/2016, Sand White - prodáno
orion
*
Příspěvky: 46
Registrován: 27 črc 2013, 22:55

Re: Spotřeba i30

Příspěvek od orion »

ajrton píše:co si mal za 40€ na noc ?
lebo my sme boli 5-ti a za 2 izby (kazda s vlastnou sprchou, umyvadlom a WC) som dal 60€ (30+30), t.j. 12,5€/osobu/noc (Mimice)
Za 40e jsem mel pokoj pro 3 lidi se zachodem a vanou, Brela je draha, volny ubytovani v centru v podstate v sezone neni, sehnali jsme ho jen diky tomu, ze lidi, co meli prijet neprijeli. Ale stalo to za to, pristi rok se seznone v Chorvatsku asi vyhnu, ta cesta neni na moje nervy, Chorvatsky dalnice nadherny, ale co je to platny, kdyz jsou tam kolony od more az po hranice ](*,)
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22822
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Spotřeba i30

Příspěvek od Hardcam »

Proto do HR vyrazime vzdy v pondeli-utery a vracime se utery-streda. Kdyz vsichni transferuji v patek-sobotu, tak nic jinyho nez zacpy cekat nejde. To ma pak clovek otravenou dovolenou uz na zacatku.
Jinak panove, asi by to chtelo zmenit tema nebo pouzivat SZ.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Odpovědět

Zpět na „i30 Motor a převodovka“