Chracnie a zvuk akoby sa nieco tocilo na sucho - za jazdy

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
danielo
*
Příspěvky: 47
Registrován: 26 srp 2010, 10:58
Bydliště: Kosice
Kontaktovat uživatele:

Chracnie a zvuk akoby sa nieco tocilo na sucho - za jazdy

Příspěvek od danielo »

Nazdar,

mam celkom zapeklity problem. Moja ix35 zacala vydavat dost divne zvuky za jazdy. Pri volnobehu je vsetko OK a aj ked skusam pridavat plyn ked auto stoji, len tak na prazdno, tak je vsetko ok. Akonahle sa da auto do pohybu tak je pocut zvuk akoby sa nieco na sucho tocilo alebo akoby ostala vysiet brzda. Bol som v servise a mysleli ze remenica. Remenicu vymenili a nic bez zmeny. Tak som skusil auto rozbehnut s vypnutym motorom dole kopcom a s vymacknutou spojkou a nezaradenou rychlostou, teda motor bol mimo hry a to suche suchanie a neskor pri vyssej rychlosti (40 - 60 km/h) je pocut aj take chrcanie/hrkotanie. Skusal som mierne zoslapnut brzdu, stale to iste a bez zmeny takze brzdy to asi nebudu. Tie zvuky prestanu az ked auto zastane. V servise skonrolovali pravu prednu poloos a loziska ale nic nenasli, uz su z toho dost zufali a v kabine to najviac pocut niekde v stredovom tuneli pod palubovkou, takze podozrievaju prevodovku alebo diferencial... Zacal som tie zvuky registrovat niekedy v aprili tohto roku ale nebolo to take vyrazne a hlavne pri rychlostiach okolo 50km/h ale stale sa to zhorsuje a teraz je to pocut uz stale len co sa da auto do pohybu... Na dlhe cesty mi s tym neodporucaju jazdit, takze auto je pre mna skoro nepouzitelne... a popravde aj moja dovera je otrasena, vybrat sa niekam na dovolenku s vedomim ze sa mi moze nieco rosypat po ceste a ostanem niekde vysiet ma zrovna moc nelaka...

Nemal niekto podobny problem? Nejake typy ako odhalit co to moze byt???
Obrázek
Hyundai ix35 Style 4x4 2.0 CRDi 100 kW; MT; Machine Silver
Ford Focus II kombi 1.6 TDCi...2006-2010
Opel Vectra caravan 1.6i........2004-2006
Mazda 323F 1.5i..................2001-2004
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Chracnie a zvuk akoby sa nieco tocilo na sucho - za jazd

Příspěvek od Richard555 »

Ono je tam toho u 4x4 víc..... máš tam rozdělovací převodovku, kardan má uprostřed ložisko (právě pod středovým tunelem) a vzadu před diferákem je ještě ta el.mag. spojka a tam je taky ložisko a hlavně je ta spojka suchá tak bych zkusil na heveru zalookovat 4x4 dát tam za 6 a stetoskopem za běhu všechny ložiska a komponenty poslechnout od předu do zadu.....

já bych to tipnul na to zadní ložisko u tý el.mag. spojky přiřazování zadku..... bohužel tu spojku prodává Hyundai jako celek za cca 40k , ale dá se to rozebrat a vyměnit jen to ložisko ( v Hyundai ho neseženeš) měl jsem ten samý problém :wink:
Tady je to mnou popsaný....: https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=88&t=535 je to ale jen jedna možnost, těch točících dílů je tam samo víc...
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Véna
**
Příspěvky: 114
Registrován: 29 lis 2010, 18:01

Re: Chracnie a zvuk akoby sa nieco tocilo na sucho - za jazd

Příspěvek od Véna »

Ta 5ti letá záruka je opravdu velmi užitečná. U dalšího našeho rodinného i 30 CW odešel po 3,5 letech posilovač řrízení.
Už opravdu iX 35 2,0D HP 135 kw Style
Suzuki Intruder C 1800 LC (motorka)
Volvo S 70 TDI, S 60 D5
Ford Mondeo CRDI
Citroen Xantia 1,9 TDI a 2,0 HDI
Daewoo Espero,Nexia
a spousta favoritů a jiných škodovek počínaje Š 110 L
danielo
*
Příspěvky: 47
Registrován: 26 srp 2010, 10:58
Bydliště: Kosice
Kontaktovat uživatele:

Re: Chracnie a zvuk akoby sa nieco tocilo na sucho - za jazd

Příspěvek od danielo »

Tak auto uz je v servise tak uvidim co tam poriesia... chcu ho tam do piatku :-(
Obrázek
Hyundai ix35 Style 4x4 2.0 CRDi 100 kW; MT; Machine Silver
Ford Focus II kombi 1.6 TDCi...2006-2010
Opel Vectra caravan 1.6i........2004-2006
Mazda 323F 1.5i..................2001-2004
danielo
*
Příspěvky: 47
Registrován: 26 srp 2010, 10:58
Bydliště: Kosice
Kontaktovat uživatele:

Re: Chracnie a zvuk akoby sa nieco tocilo na sucho - za jazd

Příspěvek od danielo »

No kedze moje auto je od 8.7 (teda uz 5 tyzden) v servise a stale nieje porucha odstranena, tak som sa rozhodol napisat do Hyunai ci by uz nebolo na mieste mi dat aj nejaku kompenzaciu, pretoze auto nemozem plnohodnotne pouzivat uz od Juna, kedze mi s nim neodporucali jazdit na dlsie trasy a bol dost velky problem poruchu identifikovat. Žiaľ na rozdiel od Českej republiky na Slovensku nieje poskytované náhradne vozidlo a tak som nútený toto riešiť vo vlastnej réžii. Najskôr boli skontrolované poloosi, ložiská v nábojoch kolies, brzdy, vymenili remenicu ale problém stále nebol odstránený. Padlo podozrenie na prevodovku a tak sa menila prevodovka, no žiaľ problém ešte stále nieje vyriešený a treba ešte vymeniť nejakú pomocnú prevodovku a vraj niekedy na budúci týždeň by to mohlo byť hotové a aj konečne vyriešené všetky problémy s prevodovým a rozvodovým ústrojenstvom. No ale už som dosť skeptický... Takze to vyzera tak ze bez auta budem 6 tyzdnov, pricom uz v Juni som s nim moc nemohol jazdit, co je dobrych 10 tyzdnov co som mal a vlastne aj nemal auto... Na moj dotaz o nejakej kompenzacii za tieto problemy ako napr. servisna prehliadka gratis, alebo predlzenie zaruky, alebo ... zatial nik nereagoval a asi to ani nik nebude riesit... Asi mozem byt rad ze mi ho daju do kopy, len mam trochu obavy z toho ako to poskladali pri tom vsetkom co tam porozoberali... a dufam ze sa to nezacne kazit este viac...
Obrázek
Hyundai ix35 Style 4x4 2.0 CRDi 100 kW; MT; Machine Silver
Ford Focus II kombi 1.6 TDCi...2006-2010
Opel Vectra caravan 1.6i........2004-2006
Mazda 323F 1.5i..................2001-2004
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8985
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Chracnie a zvuk akoby sa nieco tocilo na sucho - za jazd

Příspěvek od idam.i »

Koho v :hyu: si kontaktoval? Bol si so svojim problémom u importéra ? Určite by som to riešil a minimálne požadoval náhradné auto ,pokial je tvoje nepojazdné z titulu technického problému ! Sú ti povinný poskytnúť náhradné auto.Je len otázka či bezplatne ?No myslím si ,že v tomto prípade by to malo byť minimum z ich strany.
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
danielo
*
Příspěvky: 47
Registrován: 26 srp 2010, 10:58
Bydliště: Kosice
Kontaktovat uživatele:

Re: Chracnie a zvuk akoby sa nieco tocilo na sucho - za jazd

Příspěvek od danielo »

Tak dnes som konecne dostal auto (bez jedneho dna to bolo 6 tyzdnov, celkom dost), hned som sa snim bol povozit po okoli a zatial to vyzera dobre. Takze mam novu prevodovku a este nejaku pomocnu prevodovku. Snad som uz vycerpal vsetky problemy a auto uz bude sluzit.
Obrázek
Hyundai ix35 Style 4x4 2.0 CRDi 100 kW; MT; Machine Silver
Ford Focus II kombi 1.6 TDCi...2006-2010
Opel Vectra caravan 1.6i........2004-2006
Mazda 323F 1.5i..................2001-2004
Odpovědět

Zpět na „ix35 Motor a převodovka“