Zarezlé silentbloky

Tlumiče, nápravy, brzdy.

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Odpovědět
peterblack
*
Příspěvky: 26
Registrován: 04 srp 2010, 09:38

Zarezlé silentbloky

Příspěvek od peterblack »

protoze jsem idiot a nevymenil jsem silentbloky uz kdyz jsem menil napravnici, vznikly mi nejake vule na zadku Lantry
povedlo se mi vymenit a nalisovat vetsinu silentbloku co mely utrhlou vnitrni trubicku

jeden z posledních co měl přirezlou trubicku ke sroubu je spojení nápravnice a ramena (na excentrickém šroubu)
- na obrázku je zakroužkovaný vlevo nahoře

- dá se nějak vylisovat ven? matka sroubu v nápravnici jde vyndat, ale sroub bohuzel kvuli prirezle trubicce silenbloku nejde
- strejda mi navrhuje uriznout ho flexou ale nevidim jak to udelat abych neposkodil novou nápravnici :(

díky za rady
Přílohy
ilustrační foto.jpg
ilustrační foto.jpg (141.88 KiB) Zobrazeno 2390 x
Hyundai Lantra 1.9D, 1998
Obrázek
Reklama
 

Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Zarezlé silentbloky

Příspěvek od alarm »

Riešil som to na jednom renaulte a na favorite. Raz mi pomohlo oskrutkovať maticu, a prevrtať skrutku čo najbližšie k rúrke, ak ju skrabneš vrtákom, nič sa nedeje. Potom nasledoval petrolej (nie dnešné zázračné povolovače!!!)V ďalšom kroku som sa zavesil na klúč za jednu ruku ako opica(bol som sam , v jame), a druhou rukou som nakladal skrutke kladivom. Treba v oboch smeroch, aj odťahovať,aj priťahovať. Najprv sa to pohlo o chlp, ale petrolej robí zázraky.To bol ten horší prípad. V druhoim prípade stačilo len kladivo, klúč a petrolej.
Ak budeš vrtať, vyvrtaj najprv takú 5-ku, a potom prevrtavaj väčším. Ak ti ostane velmi tenká stena k rúrke, zober niečo špicaté a skús tu tenkú stenu skrutky porušiť. Treba, aby si sa dostal na stenu trubky, aby tam mohol ten petrolej navzlínať dokola skrutky.
Mnohokrát osvedčený postup....
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
peterblack
*
Příspěvky: 26
Registrován: 04 srp 2010, 09:38

Re: Zarezlé silentbloky

Příspěvek od peterblack »

asi jsem idiot ale odkud jsi zacinal vrtat? skrz hlavu šroubu?
Hyundai Lantra 1.9D, 1998
Obrázek
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Zarezlé silentbloky

Příspěvek od alarm »

No najprv by som povolil maticu, trochu naložil skrutke, aby sa otriasla a urobili pukliny v hrdzi, potom petrolej, počkať 2-3 hodiny a potom by som sa snažil klúčom otáčať skrutku a súčasne nakladať kladivom na hlavu.Otáčať do oboch smerov velkou silou. Väčšinou pri otáčaní a buchaní to povolí.
Ak nie, tak prevrtať cez klavu skrutky nie v strede. Už tým, že odstrániš material si pomôžeš. Najlepšie by po odvrtaní diery bolo zavrtať šikmo cez dieru a dostať sa až na trubku, aby mal petrolej kade vbehnúť medzi material. Prinajhoršom urežeš hlavu skrutky, petrolejuješ, zväčšuješ dieru a vyrážaš.
Dones to, spravím ti to :-k
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
peterblack
*
Příspěvky: 26
Registrován: 04 srp 2010, 09:38

Re: Zarezlé silentbloky

Příspěvek od peterblack »

dekuju moc ale do Blavy to mam z Kladna daleko :)
blby je ze uz mam trubicku v silenbloku volne a otaci se v nem.
neexistuje nakej pripravek na vylisovani sroubu z napravnice?
Hyundai Lantra 1.9D, 1998
Obrázek
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Zarezlé silentbloky

Příspěvek od alarm »

Len dedukujem....., že ak je volná trubička, tak si utrhol gumu silenbloku a skrutka sa volne otáča aj s prihrdzavenou trubkou :-k
Ak mám pravdu, tak už len odvrtať, pred tým karboškou urezať hlavu...neboj sa toho vrtania, keby si to urobil hneď máš to dávno hotové. Skrutku prevrtaš tak za 20 minút a každopádne by som po odvrtavaní vždy skúsil ten petrolej a kladivo. Ak to budeš vrtať, skrutka sa zohreje, teplom sa rozpína a stlačí hrdzu. Po vychladnutí (oblej vodou) sa skrutka troštička svrkne, a taká tisícina milimetra môže byť rozdiel, či pôjde kladivom vom ,alebo nie.
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
petr.s
***
Příspěvky: 632
Registrován: 29 bře 2013, 18:44
Bydliště: ČR

Re: Zarezlé silentbloky

Příspěvek od petr.s »

peterblack píše:dekuju moc ale do Blavy to mam z Kladna daleko :)
blby je ze uz mam trubicku v silenbloku volne a otaci se v nem.
neexistuje nakej pripravek na vylisovani sroubu z napravnice?
Existuje....plátek z pilky na železo a trpělivost a kousek po kousku řezat mezi ramenem a nápravnicí z obou stran. :wink:
VW Tiguan Allspace R-line 2,0 TSI 162 kW 7DSG Prodáno
Hyundai ix35 2,0 CRDi 135 kW 4x4 Tricolor Style Satin Amber 5/13 Prodáno
Hyundai ix20 1,4 Tricolor Esential Satin Amber 10/14 Má žena
Škoda Felicia Van Plus
Škoda 1000 MB r.v.65 Prodáno, jsem blb
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Zarezlé silentbloky

Příspěvek od alarm »

ja strihnem pílku na polovicu, aby bola tenšia, ale nemá sa tam ako dostať...
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
peterblack
*
Příspěvky: 26
Registrován: 04 srp 2010, 09:38

Re: Zarezlé silentbloky

Příspěvek od peterblack »

alarm píše:Len dedukujem....., že ak je volná trubička, tak si utrhol gumu silenbloku a skrutka sa volne otáča aj s prihrdzavenou trubkou :-k
Ak mám pravdu, tak už len odvrtať, pred tým karboškou urezať hlavu...neboj sa toho vrtania, keby si to urobil hneď máš to dávno hotové. Skrutku prevrtaš tak za 20 minút a každopádne by som po odvrtavaní vždy skúsil ten petrolej a kladivo. Ak to budeš vrtať, skrutka sa zohreje, teplom sa rozpína a stlačí hrdzu. Po vychladnutí (oblej vodou) sa skrutka troštička svrkne, a taká tisícina milimetra môže byť rozdiel, či pôjde kladivom vom ,alebo nie.
dedukujes spravne :) diky moc za rady zkusim to tak udelat, snad sezenu ten excentrický sroub

docela me stve ze jsem vyndaval ty srouby pred 2ma lety, namazal je vazelinou nez sly zpet a uz je to znova prirezly :(
Hyundai Lantra 1.9D, 1998
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Podvozek a řízení“