elantra 2011 a zkušenosti s ní

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
PPP
**
Příspěvky: 149
Registrován: 20 črc 2012, 19:13

Re: elantra 2011 a zkušenosti s ní

Příspěvek od PPP »

Hmm :shock: , to je nějaká blbost ne?
1990...všelicos....2012...Hyundai Elantra Style 97kW
Reklama
 

Uživatelský avatar
vado
**
Příspěvky: 169
Registrován: 11 črc 2012, 13:49
Bydliště: Bratislava

Re: elantra 2011 a zkušenosti s ní

Příspěvek od vado »

To som sa dozvedel, ked som bol na garancke v BA. Po otazke, ci maju zaujemcov o Elantru mi povedal, ze na sklade nemaju ziadnu a ani ziadnu neobjednavaju. Na dvore im naozaj ziadna nestala.
Neviem, ci je to len u tohoto predajcu, alebo to plati vseobecne.
Audi A4 limuzina, automat, Briliant Black

Ex-Hyundai Elantra 1.6I 6M/T STYLE, Phantom Black, 2012, zdedil ju muoj avatar
Ex-Lanos SX sedan, 1998, 1.6/16V, ma uz noveho majitela
Ex-Skoda 100, 1974, nech je jej magnet na srotovisku lahky
Uživatelský avatar
PPP
**
Příspěvky: 149
Registrován: 20 črc 2012, 19:13

Re: elantra 2011 a zkušenosti s ní

Příspěvek od PPP »

Rosch1962 píše:
vado píše: Pri otvarani oboch zadnych dveri sa ozyva z pantov dost silny vrzgot ("prdenie").
Za mesiac mam prvu garancku, tak som zvedavy, co mi na to povedia.
1. Vŕzganie zadných dverí pri otváraní sa zatiaľ prejavuje na ľavej strane - pravá strana je zatiaľ ticho...
Pořešili jste to v servisu nějak?
Já mám stejný problém už od zimy. Mě to v :hyu: něčím promazali a do týdne se to vrátilo z několikanásobnou razancí. Pak jsem to zkoušel mazat sám čirou silikonovou vazelinou. To vydrželo déle. Cca 2-3 týdny :o . Pak to začalo znova. Teď když je teplo, je to úplná hrůza.
Dělá to ten plastový aretační bazmek co zajíždí do dveří. Asi se tam přetlačuje s nějakou pružinou.
U mě je to první škraloup [-X ,pro jízdu nepodstatný ale docela nepříjemný.
Naposledy upravil(a) PPP dne 02 srp 2013, 09:59, celkem upraveno 1 x.
1990...všelicos....2012...Hyundai Elantra Style 97kW
Uživatelský avatar
PPP
**
Příspěvky: 149
Registrován: 20 črc 2012, 19:13

Re: elantra 2011 a zkušenosti s ní

Příspěvek od PPP »

vado píše:To som sa dozvedel, ked som bol na garancke v BA. Po otazke, ci maju zaujemcov o Elantru mi povedal, ze na sklade nemaju ziadnu a ani ziadnu neobjednavaju. Na dvore im naozaj ziadna nestala.
Neviem, ci je to len u tohoto predajcu, alebo to plati vseobecne.
No u nás jich každopádně přibývá. A v prodejně :hyu: jsem viděl vystavenou novou předváděčku.
1990...všelicos....2012...Hyundai Elantra Style 97kW
Uživatelský avatar
vado
**
Příspěvky: 169
Registrován: 11 črc 2012, 13:49
Bydliště: Bratislava

Re: elantra 2011 a zkušenosti s ní

Příspěvek od vado »

@PPP
V servise na garancke to niecim premazali, dvere idu lahsie (aj ked nie uplne lahko), ale zvuky sa neozyvaju - zatial 3 tyzdne. I ked musim povedat, ze pretoze deti nemam doma, tak zadne dvere sa velmi nepouzivaju.
Podobny problem som mal s Lanosom, kde som nakoniec musel vymenit tie obmedzovace otvorenia dveri. Daewaci to aspon pochopili, a zacali vyrabat poplastovane obmedzovace. Tie mam asi 6 rokov a bez problemov. Technik od :hyu: o takomto niecom, ako poplastovane obmedzovace, nevedel. Uvidim, ako dlho to vydrzi ... :?
Audi A4 limuzina, automat, Briliant Black

Ex-Hyundai Elantra 1.6I 6M/T STYLE, Phantom Black, 2012, zdedil ju muoj avatar
Ex-Lanos SX sedan, 1998, 1.6/16V, ma uz noveho majitela
Ex-Skoda 100, 1974, nech je jej magnet na srotovisku lahky
Uživatelský avatar
JoKo
****
Příspěvky: 1469
Registrován: 17 čer 2007, 09:53
Bydliště: BA/KE
Kontaktovat uživatele:

Re: elantra 2011 a zkušenosti s ní

Příspěvek od JoKo »

mozno ma ten slovensky predajca z casti pravdu preco nenosia dalsie elantry - 24. augusta ma byt predstaveny facelift...

http://indianautosblog.com/2013/08/2014 ... orea-90500
http://www.autoforum.cz/bleskovky/hyund ... vy-diesel/
seat tarraco 1.4 ehybrid xcellence

hyundai i30 {pd} 1.4t-gdi + dct now! + premium paket - predane
hyundai i30 {gd} 1.6gdi style {cz} - predane
hyundai accent {mc} 1.4 16v elegance - predane
omerta2904
**
Příspěvky: 133
Registrován: 22 úno 2012, 19:48

Re: elantra 2011 a zkušenosti s ní

Příspěvek od omerta2904 »

Novinka v faceliftu ano ale pochybuji ze zasahne evropu. Tady je trh presycen modely i 30 ci 40
Hyundai I40 Premium MT 1,7CRDi 100kw
Uživatelský avatar
sarin007
*****
Příspěvky: 2089
Registrován: 26 říj 2012, 11:32
Bydliště: Písek

Re: elantra 2011 a zkušenosti s ní

Příspěvek od sarin007 »

Teď v tom horku je to s dveřmi boj. Před 14 dni jsem je musel prostříknout vazelínou, zadní jsem skoro neotevřel. Zadní dveře používam minimálně, takže se pak hrozně divim, když je mam otevřít. Bych se v tu chvíli hanbou propad, když to skřípe přes celý náměstí. Dost mě to štve, protože od začátku roku jsem kompletně promazával dveře už nejmíň 5x. Přední ještě celkem jsou, ale zadek je propadák.

Nedavno jsem mluvil s jedním prodejcem, říkal mi, že Elanter se tento rok dovezlo 200ks do republiky a konec. Zkrátka o sedany není u nás zájem. A co mi říkal, dovezli se v Evropě jen do CZ a SK. Nevim, nemam zjištěno :( Dobrý je, že to bude na silnicích pořád ojedinělé auto. I po roce, co auto mam, mě pořád někdo oslovuje a ptá se na podrobnosti.
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 136KW, A/T, Style Premium, barva Ara Blue +
Hyundai i30 Fastback, 1.4 T-GDI, Style, barva červená

Hyundai Elantra Style Premium, 2011, světle modrá
Renault Scenic 1.9 dCi r.v. 2002
Peugeot 306 r.v. 1996
VW Golf I r.v. 1979
Uživatelský avatar
JoKo
****
Příspěvky: 1469
Registrován: 17 čer 2007, 09:53
Bydliště: BA/KE
Kontaktovat uživatele:

Re: elantra 2011 a zkušenosti s ní

Příspěvek od JoKo »

elantra sa predava{la} este v polsku, madarsku, slovinsku.... ale od rakuska dalej na zapad sa uz zial nedovaza. myslim si, ze elantru zabili cenou a nedotiahnutymi detailami.
dat za elantru 16 000eur je dost. mne osobne by tam chybalo radio s rds, bluetooth, niektore "prkotinky" co ma napr. i30 a niektore detaily. ved za cca 16 000 eur mozem mat u konkurencie napr. renault fluence 1.6dci privilege {viem, je to francuz}, toyotu corollu v lepsej vybave, opel astru sedan, zachvilku pride mazda 3 sedan...
zacinam sa pomalicky obzerat po nasledovnikovi mojho accenta a uprednostnujem sedan, tak asi budem musiet zamierit ku konkurencii, alebo kupit hatchback i30 ak budem chciet zostat pri :hyu:
seat tarraco 1.4 ehybrid xcellence

hyundai i30 {pd} 1.4t-gdi + dct now! + premium paket - predane
hyundai i30 {gd} 1.6gdi style {cz} - predane
hyundai accent {mc} 1.4 16v elegance - predane
Uživatelský avatar
vado
**
Příspěvky: 169
Registrován: 11 črc 2012, 13:49
Bydliště: Bratislava

Re: elantra 2011 a zkušenosti s ní

Příspěvek od vado »

Dnes som chvilu subezne siel v useku Plesivec-Roznava s modrou Elantrou s Kosickou SPZ. Nebol to niekto z clenov fora ?
Audi A4 limuzina, automat, Briliant Black

Ex-Hyundai Elantra 1.6I 6M/T STYLE, Phantom Black, 2012, zdedil ju muoj avatar
Ex-Lanos SX sedan, 1998, 1.6/16V, ma uz noveho majitela
Ex-Skoda 100, 1974, nech je jej magnet na srotovisku lahky
Uživatelský avatar
PPP
**
Příspěvky: 149
Registrován: 20 črc 2012, 19:13

Re: elantra 2011 a zkušenosti s ní

Příspěvek od PPP »

JoKo píše:elantra sa predava{la} este v polsku, madarsku, slovinsku.... ale od rakuska dalej na zapad sa uz zial nedovaza. myslim si, ze elantru zabili cenou a nedotiahnutymi detailami.
dat za elantru 16 000eur je dost. mne osobne by tam chybalo radio s rds, bluetooth, niektore "prkotinky" co ma napr. i30 a niektore detaily. ved za cca 16 000 eur mozem mat u konkurencie napr. renault fluence 1.6dci privilege {viem, je to francuz}, toyotu corollu v lepsej vybave, opel astru sedan, zachvilku pride mazda 3 sedan...
zacinam sa pomalicky obzerat po nasledovnikovi mojho accenta a uprednostnujem sedan, tak asi budem musiet zamierit ku konkurencii, alebo kupit hatchback i30 ak budem chciet zostat pri :hyu:
Je dobře, že je z čeho vybírat. Já bych i teď po roce nevolil jinak. Pořád pozoruji jak se za Elou lidi otáčejí a čumí. To se ti s i30 natož s Fluence určitě nestane :) . Pro mě je zatím pořád Ela nejhezčí auto, které se dneska prodává. Nehledě na praktické věci jako je parádní prostornost kabiny, motor a velký kufr, který z venku není vidět -např. u Fluence je ten velký kufr jak pěst na oko.
Co se týče ceny,tak je třeba pečlivě počítat. Já když jsem např. dodal do konfigurace jiných srovnatelných aut 100kW motor, nebo i 6st. převodovku a další věci co jsou v Ele, tak ta cena konkurentů už zdaleka nevypadala tak lákavě.
1990...všelicos....2012...Hyundai Elantra Style 97kW
Uživatelský avatar
sarin007
*****
Příspěvky: 2089
Registrován: 26 říj 2012, 11:32
Bydliště: Písek

Re: elantra 2011 a zkušenosti s ní

Příspěvek od sarin007 »

Přesně tak, když jsem před rokem vybíral auto, všechno vypadalo dobře až do chvíle, než jsem zjistil, že v ceně od ... je motor, který je dobrý tak na občasný ježdění nebo na nákupy :D A jak jsem sáhnul byť po středním motoru v nabídce, hned bylo někde i sto tisíc nahoru (většinou podmíněno výbavou). Takže všechna konkurence byla o několik desítek tisíc dražší i víc. O Fluencu jsem taky uvažoval, ale v porovnáním s Elou je Fluence takový nevyzrálý, nepůsobí tak mohutně a tím je vzhled lacinější. Dneska jsou sice ceny o něco jiné, ale myslím si, že bych stejně šel do Ely. I Rapid, kterej se už na silnicích začíná objevovat by vyšel dráž a v davu tak nějak splývá. Navíc dnes jsou v nabídce origo. příslušenství i věci, který dříve nebyly, viděl jsem radio s navigací, kamera atd. Myslim si, že auta, který zmiňuje JoKo jsou dnes v podobný výbavě cenově podobný, např Corolla 420 tisíc, takže záleží jenom na vkusu - a to nejen zvenka, ale i uvnitř. Tam se mi třeba Corolla nelíbí vůbec, palubka je taková strohá. Ale to musí posoudit každý sám.
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 136KW, A/T, Style Premium, barva Ara Blue +
Hyundai i30 Fastback, 1.4 T-GDI, Style, barva červená

Hyundai Elantra Style Premium, 2011, světle modrá
Renault Scenic 1.9 dCi r.v. 2002
Peugeot 306 r.v. 1996
VW Golf I r.v. 1979
Uživatelský avatar
ctrlaltdel
*
Příspěvky: 26
Registrován: 20 pro 2011, 11:38

Re: elantra 2011 a zkušenosti s ní

Příspěvek od ctrlaltdel »

výmena predného nárazníka s nastriekaním a s montážou 574 eur.
324eur.......nárazník
249eur......striekanie+montáž


spravené za 4dni aj s objednaním blatníka. :hyu:
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: elantra 2011 a zkušenosti s ní

Příspěvek od Alf6 »

Ela budi pozornost docela velkou. Je to porad rarita. Kazdemu komu sem ji ukazoval se libi :twisted: take o ni dbam, aby ji to sluselo :mrgreen:
Ani ja bych nevybral jinak..je to moje kocka :twisted:
PPP píše:
JoKo píše:elantra sa predava{la} este v polsku, madarsku, slovinsku.... ale od rakuska dalej na zapad sa uz zial nedovaza. myslim si, ze elantru zabili cenou a nedotiahnutymi detailami.
dat za elantru 16 000eur je dost. mne osobne by tam chybalo radio s rds, bluetooth, niektore "prkotinky" co ma napr. i30 a niektore detaily. ved za cca 16 000 eur mozem mat u konkurencie napr. renault fluence 1.6dci privilege {viem, je to francuz}, toyotu corollu v lepsej vybave, opel astru sedan, zachvilku pride mazda 3 sedan...
zacinam sa pomalicky obzerat po nasledovnikovi mojho accenta a uprednostnujem sedan, tak asi budem musiet zamierit ku konkurencii, alebo kupit hatchback i30 ak budem chciet zostat pri :hyu:
Je dobře, že je z čeho vybírat. Já bych i teď po roce nevolil jinak.
Pořád pozoruji jak se za Elou lidi otáčejí a čumí. To se ti s i30 natož s Fluence určitě nestane :) . Pro mě je zatím pořád Ela nejhezčí auto, které se dneska prodává. Nehledě na praktické věci jako je parádní prostornost kabiny, motor a velký kufr, který z venku není vidět
-např. u Fluence je ten velký kufr jak pěst na oko.
Co se týče ceny,tak je třeba pečlivě počítat. Já když jsem např. dodal do konfigurace jiných srovnatelných aut 100kW motor, nebo i 6st. převodovku a další věci co jsou v Ele, tak ta cena konkurentů už zdaleka nevypadala tak lákavě.
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
vado
**
Příspěvky: 169
Registrován: 11 črc 2012, 13:49
Bydliště: Bratislava

Re: elantra 2011 a zkušenosti s ní

Příspěvek od vado »

Za posledny tyzden som v mojom okoli spozoroval niekolko dalsich Elantier.
Cierna x3 , modra, biela x2. Co je zaujimave, za volantom som videl vzdy len neznejsie polovicky ludstva. Vyzera to, ze aspon v Bratislave, sa nase auticka pacia najmae zenam :-)
Audi A4 limuzina, automat, Briliant Black

Ex-Hyundai Elantra 1.6I 6M/T STYLE, Phantom Black, 2012, zdedil ju muoj avatar
Ex-Lanos SX sedan, 1998, 1.6/16V, ma uz noveho majitela
Ex-Skoda 100, 1974, nech je jej magnet na srotovisku lahky
Odpovědět

Zpět na „ELANTRA“