Už brzy

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Odpovědět
Erik-TT
**
Příspěvky: 158
Registrován: 17 dub 2011, 09:00

Re: už brzy

Příspěvek od Erik-TT »

Pri tom čakaní si to môžeš ešte stále rozmyslieť :hyu: Ja by som to hodnotil tak, že som spokojný, lebo čo už, keď ho mám... Mať možnosť sa ešte raz rozhodnúť, výber by bol určite iný... Ale poslúži ti, čo sa týka potreby, že naštartovať a ísť bez vŕtania sa v motore a pravidelného navštevovania servisov,ako som to mal napr. s Meganom, tak po tejto stránke je 120% spokojnosť. Búchanie tlmičov si nevšímam, palubovka búcha, puká aj po oprave, volant je prečalúnený a ostatné je ok... Stačí si len zvyknúť na tlmiče, palubovku...
Reklama
 

Uživatelský avatar
jarjav
*
Příspěvky: 17
Registrován: 19 črc 2012, 08:32

Re: už brzy

Příspěvek od jarjav »

Erik-TT píše:Pri tom čakaní si to môžeš ešte stále rozmyslieť :hyu: Ja by som to hodnotil tak, že som spokojný, lebo čo už, keď ho mám... Mať možnosť sa ešte raz rozhodnúť, výber by bol určite iný... Ale poslúži ti, čo sa týka potreby, že naštartovať a ísť bez vŕtania sa v motore a pravidelného navštevovania servisov,ako som to mal napr. s Meganom, tak po tejto stránke je 120% spokojnosť. Búchanie tlmičov si nevšímam, palubovka búcha, puká aj po oprave, volant je prečalúnený a ostatné je ok... Stačí si len zvyknúť na tlmiče, palubovku...
Bol som na skusobnej jazde a nejake buchanie palubovky som si nevsimol, a tlmice som si tiez nevsimol zeby nejako prilis velmi buchali. Co som si ale vsimol bolo o dost hlasnejsie tikanie smeroviek oproti mojmu zatial poslednemu autu. (Fiat Punto) No uvidime ake to bude pri dennom uzivani ix20ky. Mimochodom toto auto nechcem mat nastalo, casom snad preskocim na nieco este lepsie :D A co by si si vybral teraz namiesto ix20?
Škoda 105S; Škoda Fabia Combi 1,2; Fiat Punto Classic; Hyundai ix20 - cakatel
Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaD
*
Příspěvky: 78
Registrován: 20 črc 2012, 17:41

Re: už brzy

Příspěvek od HonzaD »

jarjav: Taky stále čekám, stáále čekám a stááále čekám .........
Napsali ale konec září, tak to zatím neřeším, zas tak to nehoří.
Ještě k příspěvku výše, co bys teda volil jako lepší alternativu ?
Já chtěl auto do města a na denní ježdění do práce, uvažoval jsem fabnu nebo roomstra,
francouze jsem zavrhl, japonce neznám a němci jsou s cenou jinde. Škodovky jsou asi o něco kvalitnější (snad), ale ix20 je taky "z česka", navíc vypadá o poznání líp.
Osobně mi mezi auty v této velikosti a ceně vyšel jako nejrozumnější kompromis (teda až na ceny servisu).
Hyundai IX20 Trikolor 1,4CVVT PalmGreen
Uživatelský avatar
jarjav
*
Příspěvky: 17
Registrován: 19 črc 2012, 08:32

Re: už brzy

Příspěvek od jarjav »

HonzaD píše:jarjav: Taky stále čekám, stáále čekám a stááále čekám .........
Napsali ale konec září, tak to zatím neřeším, zas tak to nehoří.
Ještě k příspěvku výše, co bys teda volil jako lepší alternativu ?
Já chtěl auto do města a na denní ježdění do práce, uvažoval jsem fabnu nebo roomstra,
francouze jsem zavrhl, japonce neznám a němci jsou s cenou jinde. Škodovky jsou asi o něco kvalitnější (snad), ale ix20 je taky "z česka", navíc vypadá o poznání líp.
Osobně mi mezi auty v této velikosti a ceně vyšel jako nejrozumnější kompromis (teda až na ceny servisu).
V kategorii MPV mi ix20 vysla ako najlepsia. Vyslovene som chcel MPV, nechcel som skakat z Punta rovno do SUV. ix20 beriem ako nieco vacsie na co si chcem zvyknut, a samozrejme su v tom este prachy - na toto som mal dostatok €vri =D> Skodovky som uz mal dve, tak chcem vyskusat nieco ine, Roomster sa mi nepaci. Drahsie a kvalitnejsie auto bude verim v buducnosti, pacia sa mi KIA Sportage, ix35, Mazda CX7 VW Touareg, BMW X6. Momentalne mi ale pre moje sucasne spolocenske postavenie uplne postacuje ix20 (super rodinne auto, velky kufor, priestranny interier, dobra cena,)
Škoda 105S; Škoda Fabia Combi 1,2; Fiat Punto Classic; Hyundai ix20 - cakatel
Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaD
*
Příspěvky: 78
Registrován: 20 črc 2012, 17:41

Re: už brzy

Příspěvek od HonzaD »

Jarjav: Zdravím a souhlasím. Já prvoplánově po MPV nešel, hledal jsem „conejvětšímaléauto“, navíc
za přijatelnou cenu. Myslím, že ix20 toto splňuje po všech stránkách. Předtím jsem vždy jezdil ve škodovkách, takže první úvahy byly škoda, ale jak píšeš i ty, roomstr je ošklivej a současná fabna se mi taky nelíbí - „ vychrtlá koza“ . A osobně dám přednost „korejci z česka či slovenska“ , před francouzem z balkánu apod.
Jinak malá SUVéčka se mi taky líbí, ale tak nějak jsou zatím mimo moje cenové relace (alespoň jako nová).
Hyundai IX20 Trikolor 1,4CVVT PalmGreen
Uživatelský avatar
jarjav
*
Příspěvky: 17
Registrován: 19 črc 2012, 08:32

Re: už brzy

Příspěvek od jarjav »

HonzaD píše:Jarjav: Zdravím a souhlasím. Já prvoplánově po MPV nešel, hledal jsem „conejvětšímaléauto“, navíc
za přijatelnou cenu. Myslím, že ix20 toto splňuje po všech stránkách. Předtím jsem vždy jezdil ve škodovkách, takže první úvahy byly škoda, ale jak píšeš i ty, roomstr je ošklivej a současná fabna se mi taky nelíbí - „ vychrtlá koza“ . A osobně dám přednost „korejci z česka či slovenska“ , před francouzem z balkánu apod.
Jinak malá SUVéčka se mi taky líbí, ale tak nějak jsou zatím mimo moje cenové relace (alespoň jako nová).
volali mi vcera (utorok) ze auto sa expeduje a malo by byt na predajni v piatok resp. najneskor v pondelok nech si pripravim prachy. dnes opat telefonat ze uz je auticko v predajni, zajtra ho teda idem vyplatit :D/ a prevziat. od vyplatenia a zlozenia zalohy to trvalo 55 dni teda bez jedneho dna 8 tyzdnov =D>
Škoda 105S; Škoda Fabia Combi 1,2; Fiat Punto Classic; Hyundai ix20 - cakatel
Obrázek
Buff
*
Příspěvky: 25
Registrován: 12 zář 2013, 21:07

Re: Už brzy

Příspěvek od Buff »

Nazdar všichni, já bych se s dovolením k vám všem přidal s novou ix20 kterou jsem objednal někdy v půlce srpna, měla by být koncem září k předání. Původně jsem si šel pro Toyotu Auris, ale odtamtud mě vyhodili jak špinavý prádlo a u Hyundaie jaksi projevili mnohem větší zájem o moje krejcary a nabídku kterou mi udělali jsem neodmítl. Tak holt po 10ti letech prubnu jinou značku. Doposud mám Yarise, ten zůstane, protože furt lítá jak splašený, bez závad a podle recenzí si ix20kou nijak nepohorším, očekávám spíš opak. Po zkušební jízdě jsem byl opravdu spokojený. Ale to jsem byl před 10ti lety u Yarise taky. A to je nesrovnatelně menší vozítko. Toto forum jsem samosebou "objevil" až po objednání vozu, přečetl jsem tu hodně...až jsem zapochyboval jestli jsem udělal touto volbou vozu dobře, zejména vlákno o poskakování zadní nápravy, no...možná poznám na vlastní kůži o čem to vlastně je. Jen mě trošku zaráží jedna věc...má se jednat o nejprodávanější vůz v Česku ve své třídě, ale na cestách jsem jich, za ten měsíc a půl co se o to zajímám, potkal cca 10 kousků...možná 15, z toho ale 5 modrých, které vyrobili pro Českou poštu...na cestách jsem denně cca 150 km, takže buďto jsem slepý jak patrona nebo je někde chyba ve statistikách výrobce. Těch Roomsterů se kterými se to má srovnávat je na cestě nepočítaně. Takže...tímto příspěvkem bych se rád k vám přidal a poznatky z provozu, pokud budou něčím zajímavé, s vámi probíral.
Buff.
ix20 1.4 CVVT, Trikolor, tempo, white
Uživatelský avatar
rosi
*
Příspěvky: 33
Registrován: 12 led 2012, 17:09
Bydliště: VČ, nedaleko rodiště cestovatele Emila Holuba

Re: Už brzy

Příspěvek od rosi »

No, možná je to optický klam. Když jsem v r. 2000 koupil Renaulta 19, taky jsem jich začal potkávat desítky. Když jsem v r. 2004 koupil Ford Mondeo kombi, potkával jsem jich spousty. Dneska v Pardubickém kraji potkávám několik ix 20, poštovní modrou jsem zrovna dneska ale potkal první.
Zkušenosti s provozem ? Prostorově spokojenost, kvalita materiálů ( čelní sklo, lak, zpracování ) diskutabilní. Spotřeba ( ověřeno měřením a počítáním ) při užívání kvalitních paliv 6,0 litrů - denně necelých 30 km do práce a zpět po okreskách a vesnicemi ( spokojenost ). Po tom, co jsem si pěnovou gumou sám vyplnil prostor mezi palubkou a čelním sklem a podlepil zadní plato pod oknem pěnovou páskou ( nepříjemné rachocení ) - servis na to nepřišel, a po tom, co jsem změnil původní servis kvůli jejich přístupu, cenám materiálu a odebrání autorizace ( Korecar Pardubice ) - hluk od podvozku je prý vlastnost daná stavbou vozu, jsem vcelku spokojen - ( slova přijímacího technika - co byste chtěl od auta za 300 tisíc ??? ). Po druhé garanční prohlídce v nově zvoleném servisu ( Autocentrum Boura Číněves u Nymburka ), kde přišli na zkušební stolici na vůle v uložení předního příčného stabilizátoru ( 32t km ) a v rámci záruky vyměnili i tyčky stabilizátoru a kde tolerují i vlastní materiál v originálním balení začínám být spokojen. Ještě kdyby se začaly vyrábět v druhovýrobě jiné tlumiče pérování, šel bych do nich. Na rodinný automobil je to na našich rozbitých a vyspravených silnicích bída...
Hyundai ix20 1,4 CVVT Classic Steel Gray 8/2011
2/2018 přenecháno rodičům, 6/2019 ~ 120 000 km
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Už brzy

Příspěvek od mmv »

Buff píše:... Jen mě trošku zaráží jedna věc...má se jednat o nejprodávanější vůz v Česku ve své třídě, ale na cestách jsem jich, za ten měsíc a půl co se o to zajímám, potkal cca 10 kousků...možná 15, z toho ale 5 modrých...
Buff.
http://www.vybermiauto.cz/autodata/osta ... prodejnost

... zvykneš si ...
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Uživatelský avatar
milda h
*****
Příspěvky: 1661
Registrován: 15 led 2012, 21:08
Bydliště: Vysočina NMnM

Re: Už brzy

Příspěvek od milda h »

Ono je to Buffe asi i lokální. Záleží i na pokrytí lokalit prodejci. U nás je aut :hyu: vidět poměrně dost, když jsem byl v zimě v lázních - Teplice nad Bečvou /Hranice/, tak za měsíc pobytu jsem íx-so neviděl ani jedno a ostatní modely bych spočítal na prstech rukou. Také mě to tenkrát překvapilo.
Obrázek ix20 1.6 CVVT trikolor Cashmere Brown 12/2011
JirN
**
Příspěvky: 213
Registrován: 07 led 2013, 14:51

Re: Už brzy

Příspěvek od JirN »

Kolem Ostravy je jich v posledni dobe cim dal tim vic. Myslim, ze jeden z duvodu, proc je vice videt Roomstery je i to, ze R. se kupuje nejcasteji jako firemni vozidlo, ix20 zase jako "rodinne" (ne ve smyslu kategorie, ale do rodiny). Ja v Ostrave skoro kazdy den vidim tak 3-4 i kdyz jenom jedu tramvaji do prace a zpet 15 minut.
V Rakousku za dovolene (2 tydny) jsem videl snad jedno na silnici. Zato n aprodejne plose jedoho dealera Hyundaie nedaleko Kremsu jich bylo snad 20 vedle sebe, vic jak aut jakehokoliv jineho modelu :-). Takze se asi i tam prodavaji rel. slusne.
Buffe: zadni napravy se nemusis obavat. Na mem aute jsem za skoro 11000km zadne odskakovani nezazil, krome jednoho razu, kdyz jsem ponbekud rychle projel 270 st. zatacku a jedno ze zadnych koles se dostalo do luftu ve velke dire a druhe zklouzlo "ze svahu". Ale to byla moje blbost. Na D1 mezi Brnem a Vyskovem auto v levem pruhu pri 120-130 sice skakalo, ale nahoru-dolu, protoze je to tam samy "skokansky mustek" - ale tam to delaly vsechny auta :-). A to jezdim nejcasteji po Ostrave, kde rozbytich kruhacu a najezdu/sjezdu v zatacce s pricnymi nerovnostmi je habadej. Mozna novejsi kusy ix20 to uz maji tento problem nejak lepe osetreny.
Uživatelský avatar
gogo
*
Příspěvky: 35
Registrován: 23 bře 2008, 11:15

Re: Už brzy

Příspěvek od gogo »

Zdarec všichni, hlášení z Brna - tady je ix20 jako nas*anejch :-) Denně jich vídám a potkávám několik...
Jinak, když už píšu, v Rakousku jsem o prázdninách moc Hyundaiů ani Kií nepotkal - když už tak spíš K - Venga, Ceed SW... Ale ony ty prázdninové destinace asi trochu matou - tam všude jezdí velký MPV... V Turecku jsem viděl hodně H Accentů...
A pokud jde o ty alternativy k ix20 - jak se tady o kousek výš řešilo - Venga (při stejné výbavě dražší, méně diskutabilní design než ix), Roomster (nelíbí - a asi fakt se to spíš kupuje jako firemní, to už je vidět jenom na řidičích - v ix20 vídávám dost často ženský nebo důchodce, v Roomu povětšinou chlapy), marnej podle mě není Opel Meriva (dost dobrej podvozek a slušnej odpich, koupí-li si člověk oturbenej benzín)... Ať si člověk vybere cokoliv, nic nezkazí - spíš asi záleží na konkrétní cenové / výbavové nabídce... Tak zas někdy zdarec...
Peugeot 301 Active 1.2 VTi - 53 kW, rok výroby 2013
Hyundai Atos Prime Dynamic 1,1i - 46,3 kW, rok výroby 2008 (prodán v květnu 2013)
Dacia Logan "Social Edition" 1.4 MPI - 55 kW, rok výroby 2005 (prodán v květnu 2011)
JoDo
**
Příspěvky: 172
Registrován: 15 dub 2013, 11:57
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Už brzy

Příspěvek od JoDo »

Tady v Havl Brodě IX 20 jezdí čím dál víc. Před třema měsícema vidět nebyly. To zase byly samý KIA CEED. Teď se asi víc prodávají Hyundaie. TAky je hodně vidět i30cw. A to odskočení zadku jsem za natých 2k km už taky zažil. Nic dramatického. Jen takový divný pocit v posezu na sedačce. Spolujezdci ze zadu nic neříkali. :mrgreen:
HYUNDAI ix20 TRIKOLOR 1,4 CVVT
ŠKODA Felicia 1,3 LXI 50 kW
Trabant 601
Uživatelský avatar
Limitz
******
Příspěvky: 2719
Registrován: 16 dub 2008, 20:27
Bydliště: Kašava,Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Už brzy

Příspěvek od Limitz »

ve Zlíně potkávám ix20 poměrně dost a to že je na silnicích vidět víc Roomsterů je taky dáno tím že se prodává déle než ix20
:hyu: Hyundai Lantra 1.8 r.v. 1996 :hyu: R.I.P.
momentálně služební Audi A6 Avant 2,5tdi quattro 360 000km :D
Limitz89@seznam.cz
Uživatelský avatar
pekoz
***
Příspěvky: 588
Registrován: 29 črc 2013, 10:53
Bydliště: vedle Ostravy

Re: Už brzy

Příspěvek od pekoz »

Zdravím všechny :)
Takže IX 1,4 Tri v bílé je doma od pondělí 9.9.
Čekací doba cca 1,5 měsíce (tak nějak) - předváděcí (vlastně nový z výroby)
Reakce :-k
uvidíme........
Kona 1.0 T-GDI Best Of Style, Pulse Red (11/2018)
+
IX 20 1,4 Trikolor, Creamy White (09/2013)
...................................
ex.
Citroen Xsara Break 1,6/16 Exclusive, GRIS ALUMINIUM (06/2002)
Felicia,2xUno,Š.Forman Silver Line,Š.105,Š.1000MB.
Odpovědět

Zpět na „ix20“