Zkušenosti s provozem

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
frawd
Moderátor
Příspěvky: 400
Registrován: 21 pro 2011, 09:09
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti s provozem

Příspěvek od frawd »

milda h píše:Tak to je slušné !!! Ale mohl sis tam nechat alespoň ďůrku na juknutí dozadu přes zrcátko. Já tam teda kousek výhledu musím mít.
Chviľu mi to vadí keď nevidím priamo dozadu cez zadné okno. Ale po chvíli si zvyknem, keďže tie televízory po stranách poskytujú dostatočný výhľad.
2014 Hyundai ix20 1,6 A/T Style
2012 Hyundai ix20 1,4 CRDi Style - predané
Reklama
 

pepe pedro
**
Příspěvky: 426
Registrován: 13 dub 2011, 14:08
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Zkušenosti s provozem

Příspěvek od pepe pedro »

Stačí použjvat bočné,prehlad je ok.Klímu možeš kludne používat,nežere to ako tank
Dnes Praha-MB špička,spotreba podla PC 7l,plné auto,klima zapnuta.

,
Hyundai IX 20 1.6. 1.4 crystal white-Šemík/+Š Felicia,Š Rapid,Š1203,VAZ2105,VAZ2102,Š100
Róza
Příspěvky: 7
Registrován: 03 črc 2013, 22:53

Re: Zkušenosti s provozem

Příspěvek od Róza »

Ahoj Huyndaisti, tak aj ja som sa pridal do rodiny IX20tok. Aj ked som vedel do čoho idem, prvý bol tiež kórejec, len menši bratranec -Atos Prime GL a toto fórum, i tak ma trošku zaskočila prevádzka tam kde som to nečakal. Hlavne v noci. Svietivosť stretávacích svetiel je mizerná a to aj po výmene žiaroviek za Osram NB plus. Svietia veľmi na blízko a na úzko pri porovnaní s Atosom. Zajtra idem dať premerať nastavenie a prípadne ma čaká reklamácia alebo mechanické zdvihnutie svetlometov-rezerva na elektrické sklopenie je viac ako dostatočná. Aké máte skúsenosti so svetlami a ak sú podobné ako ste to poriešili?
markus48
*
Příspěvky: 49
Registrován: 15 kvě 2012, 13:28

Re: Zkušenosti s provozem

Příspěvek od markus48 »

zaujimave, moje predchadzajuce auto bolo Punto a oproti tomu ix20tka svieti na stretavacky jak keby som mal dialkove, takze ja som so svetlami maximalne spokojny
2014 - Hyundai i30 kombi 1.6 GDI – 99 kW (135 k) Parking
2012 - Hyundai ix20 1.4 CVVT – 66 kW (90 k) Trikolor
1996 - Fiat Punto 55s 1.1 40kW (55 k)
skrabi
*
Příspěvky: 74
Registrován: 04 bře 2011, 11:30

Re: Zkušenosti s provozem

Příspěvek od skrabi »

ahoj
V mojom pripade som tiez presadal z Punta, ale MK2 malo inak vyhotovene svetla, takze v IX20 som si najprv nebol isty, ci vobec svietim :)
Zvykol som si a uz mi to tak vobec nepride.
Róza
Příspěvky: 7
Registrován: 03 črc 2013, 22:53

Re: Zkušenosti s provozem

Příspěvek od Róza »

Tak, absolvoval som premeranie nastavenia svetiel a vsetko v norme, podľa predpokladu. Podľa vyjadrenia technika je to typom reflektorov - ukončenie svietivosti hranou. Ale pomohol malý trik. Mechanicky sa prenastavila úroveň z 0 na úroveň 2, takže je možnosť 2 stupňov regulácie hore a 5tich dole. Samozrejme prvoradá je bezpečnosť, a treba citlivo pristupovať k prenastaveniu svetiel aby nedošlo k nadmernému oslneniu protiidúcich vodičov.
Po mesiaci prevádzky a 1600 km musím vyjadriť spokojnosť, všetko ide ako som očakával a už nijaké nečakané prekvapenia sa nekonajú.
Spotreba podľa PP 5.7l - 10% mesto, 70% vidiek, 20% diaľnica(motor 1.4 benzín), som ešte v zábehu ale už na 3500 ot.
Priestor nadpriemerný, búchanie náprav v norme/vzhľadom na typ náprav a tlmičov/, odskakovanie nezaregistrované, náklony v zákrute menšie ako na Atose. Je tvrdšie ako Atos a to už bola hrkálka.
Ale vieme čo sme kupovali :)
Kúpa bola veľmi dobrá voľba, som spokojný.
Uživatelský avatar
frawd
Moderátor
Příspěvky: 400
Registrován: 21 pro 2011, 09:09
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti s provozem

Příspěvek od frawd »

Už som chcel napísať, že svetlá svietia perfektne, ale až teraz som zistil, že nižšie výbavy majú parabolu a nie projektory. To som doteraz nevedel. Myslel som, že style má naviac iba prisvecovanie do strán. :-k
2014 Hyundai ix20 1,6 A/T Style
2012 Hyundai ix20 1,4 CRDi Style - predané
vtlait
*
Příspěvky: 46
Registrován: 01 črc 2011, 16:14

Re: Zkušenosti s provozem

Příspěvek od vtlait »

Ahojte, rozhodol som sa odpredať moju iX 20,takže sa s vami lúčim, ale pozriem si , ako sa vám bude dariť. Ja som s mojou bol veľmi spokojný, avšak určité rodinné starosti ma prinútili zredukovať vozový park. A kedže slúžila 117 000 km, tak ide až ako druhá. A v rodine stačia 2 autá. Prajem vám všetkým veľa príjemných km... :-)
Hyundai iX 20 1,4 CRDi Style, RED
JirN
**
Příspěvky: 213
Registrován: 07 led 2013, 14:51

Re: Zkušenosti s provozem

Příspěvek od JirN »

Po první dlouhé dovolené v rakouskych Alpach shrnutí zkušeností s ix20 1.4 benzín. Pres dovolenou najeto celkem 2565 km: cca 1/3 dalnice s jednou hodinovou popojizdejici kolonou a samymi omezenimi na 80km/h na posl. cca 200 km, 1/3 horske silnice až do 2700m n. m., casto se sklonem az 17%, zpatecni cesta cca 350km dalnice v hustem desti az prutrzi mracen, vetsinou max 60km/h, casto i max 30km/h (kvuli vode, větru a viditelnosti; rychleji to neslo nikomu), Linz - ČB v kolone za nakladaky, ČB - Kyvalka okreska, většinou v koloně, ale rel. rychle, Kyvalka - OV dalnice. Blizsi info o cestě ve vláknu o spotřebě. V aute 3 dospeli plus plny kufr (po ceste tam a zpet, na mistnich cestach samozrejme jsem vsechno nevozili :-)).

1) V autě se jelo dobře :-)
2) Pro klidnou jizdu tato motorizace plně stačí - stíhá zrychlovat i na 5-ku, žádný problém s obezřetným předjížděním ani na dálnici. Stejně tak motor stíhá i stoupání. V krátkých a prudkých serpentinách se projeví zpřevodování - musí se jet na 2-ku, 3-ka na nízké otáčky neutáhne a do vyšších se na dvojku nestihne dostat. Na delším stoupání to už není problém. Mírnější stoupání zvládne i čtyřka - pětku jsem nezkoušel, tak rychle na nepřehledných silnicích, kde se nedalo moc vyhýbat jsem si netroufl.
3) Chlazení motoru je skvělé. Při hodinové koloně v teplotě nad 30 stupňů, kdy se za hodinu projelo asi 2,5 km se stále zaplým motorem se ukazatel teploty chladící kapaliny vůbec nepohnul výš jako normálně.
4) Pro jízdu na dálnici je pro toto auto ideální rýchlost kolem 110km. Není problém jít rychleji, ale pootm už je hlučnější motor, začíná být slyšet atmosferický hluk a spotřeba jde hodně vzhůru.
5) Ani po rozbytých silnicích nebyl žádný nesnesitelný hluk od přední nápravy. Slyšet to bylo, ale nic extrémního.
6) Zadní náprava neuskakovala! Ani jednou, ani na dost rozbytých a hrbolatých horských silnicích, v zatáčkách. Auto poskakovalo pouze na D1 mezi Brnem a Vyškovem (tam je to v hrozném stavu, hrbolatý beton), ale to jsme jeli jednak 130 celou dobu a jednak spise nadskakovalo na příčných hrbolech (co dělaly skoro všechna auta v pravém pruhu), do boků neodskakovalo. Při snížení rychlosti na cca 110 km/h to bylo mnohem lepší (ale spěchali jsme).
7) Prumerna skutecna spotreba za celou dovolenou 7,1 - 7,2 l/100km

Celkově vzatu, auto splnilo očekávání, žádný problém s ním nebyl. A skvělě se řídilo i na horách. Spokojenost.
pepe pedro
**
Příspěvky: 426
Registrován: 13 dub 2011, 14:08
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Zkušenosti s provozem

Příspěvek od pepe pedro »

Ja ked som tu napísal podobný názor(asi rok dozadu) ako ty-JirN-tak mi písali ,že som jazdil na -řebřináku.Ale som spokojní s autíčkom.Akurát už som musel tretí raz menit predný stieračač-650mm.Už som dal obyč-starline,drahý bosch,nevydržal ani rok.Malé stierače fungujú stále na jednotku.Inak všetko v pohode.Škoda,že nemá dlhší piaty prev.stupen,šestka by mu pasovala 8)
Hyundai IX 20 1.6. 1.4 crystal white-Šemík/+Š Felicia,Š Rapid,Š1203,VAZ2105,VAZ2102,Š100
votas007
*
Příspěvky: 15
Registrován: 01 čer 2013, 20:52
Bydliště: Vysočina

Re: Zkušenosti s provozem

Příspěvek od votas007 »

Tak po 2000km přidávám pár postřehů.
1.6 motor je fakt skvělej. Jede to jako sviňa. Od 4000 otáček to tlačí do sedaček =D>
Jsou jisté zatáčky v kterých uskakuje zadek jako sviňa, ale spíš mě to pobaví, než abych se lekl a nadával na auto. (Dá se to očekávat)
Interiér převeze šest plastových 60l soudků se švestkama :D
Zpřevodování stojí za prd, často přeskakuju rychlosti a řadím z 4 rovnou 6
Spotřeba zatim 7,3 To je asi hodně dobré.
Zajímavé je, že jsem přešel taky z Punta jako spousta z vás. Asi náhoda.
Uživatelský avatar
milda h
*****
Příspěvky: 1661
Registrován: 15 led 2012, 21:08
Bydliště: Vysočina NMnM

Re: Zkušenosti s provozem

Příspěvek od milda h »

To je na pováženou. I já přešel z Punta a patřím mezi ty spokojené #-o .
Obrázek ix20 1.6 CVVT trikolor Cashmere Brown 12/2011
Uživatelský avatar
PetrUL
**
Příspěvky: 125
Registrován: 14 říj 2011, 17:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti s provozem

Příspěvek od PetrUL »

Taky jsem přešel z Fiata Punto :P

... po výměně předních tlumičů jsem docela spokojený. Ještě mě, ale čeká vyřešit problém s hlučnou převodovkou (kosmetický problém - projevuje se nepravidelně pouze při vyřazené rychlosti).

Jinak taky řadím ze 4 rovnou 6 :wink:
:hyu: ix20 1,6 CVVT 16V,TRIKOLOR
Vanilla White, 11/2011
votas007
*
Příspěvky: 15
Registrován: 01 čer 2013, 20:52
Bydliště: Vysočina

Re: Zkušenosti s provozem

Příspěvek od votas007 »

Ten přechod z Fiata Punto na IX20 by si snad zasloužil svoje vlákno :lol:
Uživatelský avatar
milda h
*****
Příspěvky: 1661
Registrován: 15 led 2012, 21:08
Bydliště: Vysočina NMnM

Re: Zkušenosti s provozem

Příspěvek od milda h »

:-k Kdo ví čím to jen může být ???
Obrázek ix20 1.6 CVVT trikolor Cashmere Brown 12/2011
Odpovědět

Zpět na „ix20“