Emocionální výlevy ohledně ix20

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Odpovědět
bask
*
Příspěvky: 44
Registrován: 15 úno 2011, 14:03

Re: Kvality vozu ix20 vs. image ix20 zde na fóru

Příspěvek od bask »

Dobrá tak to někam přesuňte, diskuze s "new customerem" který žádnou ix20 nevlastní, v autě se možná dvakrát svezl a veškeré pozitivní dojmy starých majitelů hází jen na výhodnou cenu, vskutku nemá cenu.Kup si svýho bezvadnýho forda a muchluj se s ním,přeju hodně zdaru!
Reklama
 

Uživatelský avatar
kaje
*
Příspěvky: 36
Registrován: 19 čer 2011, 21:27

Re: Kvality vozu ix20 vs. image ix20 zde na fóru

Příspěvek od kaje »

geoch píše:Zdravím po delší době opravdové "Fóraky". Pozorně jsem pročítal jednotlivé příspěvky a neměl jsem potřebu se vyjadřovat nebo přispívat, ale po posledních rádoby moudrostech mi to nedá.
Fórum má sloužit k výměně zkušeností týkajících se provozu, údržby, oprav, vychytávek atd. auta iX20. Podotýkám zkušeností a iX20.
Zkušenost má pouze ten, kdo toto auto vlastní, provozuje ho a věnuje mu nějaký svůj čas, eventuálně servisák.

V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ TO NEJSOU LIDÉ, KTEŘÍ JEN A POUZE NĚKDE NĚCO ČETLI, SLYŠELI, NEBO SE 30 MINUT PROJELI V PŘEDVÁDĚCÍM KOUSKU, NEBO MAJÍ POCIT APOD.

Tito lidé by neměli vůbec přispívat do tohoto fóra ale také ti, kteří tu popisují jiná auta. Fórum iX pak strácí smysl. Řeknete, že je demokracie, ano je, tak ať příspěvky tohoto zaměření přesune moderátor do kolonky ostatní, ať to neplevelí předmětná témata, nebo dotyční nechť píši své pocity na Facebook, ten je na to stvořen.

Odhodíme-li pocity a budeme se řídit čísly (prodané kusy, záruka atd.atd), tak není se o čem bavit.

První příspěvěk jsem zde napsal cca před rokem a půl. Dnes mám najeto 17 000 km v různých režimech a nic bych (ani slovo)na mých předešlých příspěvcích neměnil, i když nebyly zrovna v některých ohledech na iX20 přívětivé. (příspěvků bylo více, můžete si je zpětně přečíst). Ale, copak existují auta, která nemají nedostatky, byť větší či menší (nedostatek nebo výhoda je i např. poměr cena výkon)???? Znáte takové auto? Já ne!

Bude záležet na správci, zda "odplevelení" tzn. přesunutí rádoby objektívních příspěvků od nevlastníků přesune do zvláštního tématu např. OSTATNÍ, anebo ponechá.

Ahoj, naprosto souhlasím. Jednou jsme si auto koupili tak si tady vzájemně pomáhejme a vyměňujme zkušenosti jak co nejefektivněji auto provozovat. Tomu kdo je s autem nespokojený jednu dobrou radu. Prodej a kup jiné budeš určitě na 100%spokojený.
Při výběru auta jsem měl základní požadavek délka do 420cm a velký vnitřní prostor. Bohužel auto, které považuji za jedničku v tomto segmentu Ford C-Max jsem musel vyřadit. A jediný konkurent na trhu byl Roomster, který má skvělé možnosti co se týká variability vnitřního prostoru, ale jinak (zlobte se, jak chcete) jej považuji za paskvil desing.
HYUNDAI ix20 1,6 Style Sienna Orange
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Kvality vozu ix20 vs. image ix20 zde na fóru

Příspěvek od mmv »

jo takže rady typu "když chcete zařadit 5ku tak doprava a do předu" , zpráva typu "nič nebúcha,neskáče,nevrzga" to je typ naprosto kladné zprávy ty sem dle tebe patří, co je zde zřejmě zakázáno je , např. "nedovřené zadní dveře = za 3 dny nepojízdné auto" a jestli se mu tato "anomálie" nelíbí tak si má koupit jiný auto co tu žárovku zhasne :-D není i toto zkušenost pro toho, co na to z předešlých vozů je zvyklý ??
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
JoDo
**
Příspěvky: 173
Registrován: 15 dub 2013, 11:57
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Kvality vozu ix20 vs. image ix20 zde na fóru

Příspěvek od JoDo »

mmv, nezlob se, ale proč lezeš z lepšího do horšího? Alespoň ten dojem teď vzbuzuješ.
HYUNDAI ix20 TRIKOLOR 1,4 CVVT
ŠKODA Felicia 1,3 LXI 50 kW
Trabant 601
Uživatelský avatar
vlado1979
****
Příspěvky: 1114
Registrován: 19 črc 2008, 10:19
Bydliště: Malinovo
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvality vozu ix20 vs. image ix20 zde na fóru

Příspěvek od vlado1979 »

ix20 by som nehanil. Ponúka priestranný interiér, prijateľnú výbavu za celkom dobrú cenu, podporenú slušnou zárukou. V ničom extra nevyniká, ale ani nestráca. Bonusom je pekný dizajn. U tohto typu áut nikto neočakáva špičkové jazdné výkony, takže ako celok ok.
Mazda CX-5, 2.0 Skyactiv-G AWD AT, 118 kW (2015-
Suzuki Swift, 1.2 VVT, 69 kW (2016-
BMW 530i E61, 3.0 R6 AT, 200 kW (2011 -2015)
Hyundai i30, 1.4, 80 kW (2008-2011)
Peugeot 307 break, 2.0 HDi, 79 kW (2006-2008)
Mazda 121, 1.4, 44 kW (2004-2006)
JoDo
**
Příspěvky: 173
Registrován: 15 dub 2013, 11:57
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Kvality vozu ix20 vs. image ix20 zde na fóru

Příspěvek od JoDo »

Souhlas :mrgreen: ! I když ani ta má předešlá auta nebyla marná, na svou dobu dobrá a rád na ně vzpomínám
HYUNDAI ix20 TRIKOLOR 1,4 CVVT
ŠKODA Felicia 1,3 LXI 50 kW
Trabant 601
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Kvality vozu ix20 vs. image ix20 zde na fóru

Příspěvek od mmv »

to "lepší" bylo nutno vyměnit za něco (fungl) nového, kde jsme si dali pár podmínek a za cenu která na to byla v rozpočtu vyčleněna, vyšla IX20 jako "jedinná" volba, například mou udávaná zkušenost s nedovřeným kufrem se mi stala po roce užívání, horší bylo to, že jsme auto v tu chvíli docela dost potřebovali
když se vyprdnete řešit mou osobu, případně jakým stylem své "závady" zde prezentuji, tak si nemyslím, že mé příspěvky jsou k ničemu, osobně si myslím, že příspěvky typu "nič nebúcha, neskáče, nevrzga" jsou ty co jsou mimo mísu ... auto (mimo jiné) prostě "búcha, skáče, vrzga" i když po výměně předních tlumičů je to RAPIDNĚ lepší
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
bask
*
Příspěvky: 44
Registrován: 15 úno 2011, 14:03

Re: Kvality vozu ix20 vs. image ix20 zde na fóru

Příspěvek od bask »

Tak a já se ještě jednou zeptám, skáče a bouchá někomu 1,6 ? Co jsem tu za ta léta načetl, tak si většinou stěžujou jen majitelé 1,4řek. Mě zkrátka na 1,6 po 16000 km stále nic nevrzgá,nebůchá a něskáče, asi dobrej kus nebo nevim :)
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Kvality vozu ix20 vs. image ix20 zde na fóru

Příspěvek od mmv »

pak leda, že ty 1,4 jsou fakt ošizený, ale ten hluk od přední, potažmo zadní nápravy je fakt horší jak z feldy, po výměně předních za dieselové rapidní zlepšení, ale počítám, že 1,6ka bude mít stejný jak 1,4 ... no nevím
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
JoDo
**
Příspěvky: 173
Registrován: 15 dub 2013, 11:57
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Kvality vozu ix20 vs. image ix20 zde na fóru

Příspěvek od JoDo »

to mmv: jen mě to fakt zajímalo. Já měl stejný důvody, jen ta nutnost byla někde jinde. A hodně jsem se tady poučil, i ze tvých příspěvků a o tom to asi je.
HYUNDAI ix20 TRIKOLOR 1,4 CVVT
ŠKODA Felicia 1,3 LXI 50 kW
Trabant 601
NewCustomer
*
Příspěvky: 14
Registrován: 06 říj 2013, 11:49
Bydliště: Minkovice

Re: Kvality vozu ix20 vs. image ix20 zde na fóru

Příspěvek od NewCustomer »

Nekvalitní materiály v interiéru, jako několik druhů nesourodých plastů, koženka apod... nebo nepohodlná sedadla či absence čtecí lampičky (trikolor), absence madel. Hodně špatný výhled vzad, bez ps je couvání utrpení. Milion displejů +tlačítek a další spousta drobností se nechá odpustit. Mechanika zavírání dveří je ošizená, těsnění špatné = každé dveře se zavírají jinak. Ale jo, tak je to levné auto, šetří všichni => někteří lépe někteří hůře. OK

ALE

Ten zmiňovaný podvozek je tragedie! To se odpustit prostě nedá. Nepříjemné rány od kol, při prudším průjezdu zatáčkou odskakování, pořád někde něco klepe a po-vrzává. (V novém předváděcím autě!) Ne tohle opravdu ne. Snad podvozek zachrání stabilizace. Na jednu stranu se auto tváří hrozně komfortně, MPV=> vysoká stavba, na rovné silnici se pěkně pohupuje = ok, ale na nerovnostech je to koza která se řídí opravdu nepříjemně. Navíc chybí kontakt s vozovkou = pře-posilované řízení.

Za mne palec dolů :hyu:
Uživatelský avatar
HonzaTU
*
Příspěvky: 32
Registrován: 10 kvě 2013, 16:11
Bydliště: Královehradecký, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvality vozu ix20 vs. image ix20 zde na fóru

Příspěvek od HonzaTU »

O jakych displejich to proboha mluvis? Ve sve ix20 mam budiky pred ridicem+radio (oboje je v jakemkoliv jinem aute)- jediny displej navic jsou digitalni hodiny :) To ma byt milion displeju? Nebo jak jsi na to prisel? Sedel jsi v tom aute nekdy?
Zacinam mit silny pocit, ze jsi veden pouze moudry z internetovych diskuzi :) Navic tvuj prispevek se napadne podoba jednomu tematu o mozne koupi ix20 na jinem foru a dokonce mam pocit ze jsi i ten samy uzivatel...
Hyundai ix20 1,4 CVVT od 05/2011
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Emocionální výlevy ohledně ix20

Příspěvek od Hardcam »

Psssst, at ho neodhalis, kvuli tomu prece jeden pres anonymni servery :lol:
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Emocionální výlevy ohledně ix20

Příspěvek od mmv »

:-) pak že to nejde (přejmenovat) :-)
NewCustomer píše:Nekvalitní...
teda nechtěl sem, ale on v tom asi fakt seděl a jel :shock:

ale proč jede přes annonymouse fakt nechápu, hele NewCustomer, zkus nainstalovat třeba toto http://www.opera.com/cs/computer/windows a pak do toho řádku nahoře zkus napsat toto https://www.hyundaiclub.net/index.php

a nevěř každýmu, co ti říká, že "velký bratr tě sleduje"
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Uživatelský avatar
frawd
Moderátor
Příspěvky: 400
Registrován: 21 pro 2011, 09:09
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Emocionální výlevy ohledně ix20

Příspěvek od frawd »

Téma premenovaná.

Základné nedostatky B-Maxu:
- nemá posuvné zadné sedačky (alebo má?)
- malý kufor
- málo miesta pre cestujúcich na šírku
- tykadlá namiesto zrkadiel (môj osobný problém)

To mi stačí.
2014 Hyundai ix20 1,6 A/T Style
2012 Hyundai ix20 1,4 CRDi Style - predané
Odpovědět

Zpět na „ix20“