elantra 2011 a zkušenosti s ní

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
kmy68
*
Příspěvky: 50
Registrován: 17 úno 2013, 10:05
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: elantra 2011 a zkušenosti s ní

Příspěvek od kmy68 »

Zajíždění je v příručce popsáno v kratičkém odstavci na straně 1-4. Jelikož už jsi najel více než 1000 km, máš asi zajeto :-). Já osobně moc velký rozdíl mezi tím, kdy jsem měl 1000 a nyní, kdy mám cca 21000 km, nepozoruju. Možná je to auto pocitově trochu pružnější, ale nic zásadního to není nebo to nepoznám :-(. Spotřeba je taky pořád stejná, nějak jsem si nevšimnul, že by mi klesla třeba o listr níže - těch cca 7 +/- (podle čerpání do plných nádrží), na počítač nekoukám, ten ukazuje pořád svých 6,2 +/-, prostě ukazuje podstatně míň, než je reál :-(. A nedá se říct, že bych to auto nějak drtil, po městě podle předpisů a po dálnici do těch 130, často používám tempomat, který podle mne spotřebu snižuje.
Jinak auto po těch 21 tis. km celkem OK, zvykl jsem si i na ty jízdní vlastnosti s tou odskakující zadní nápravou, když člověk lítá do zatáček do té 60-tky, tak to drží pěkně. Trochu mi drnčí palubovka, trochu se hrne látka na sedadle řidiče, plato lepí jak mucholapka (jak psal kolega) a zadní dveře vržou (hlavně v létě). Za ty prachy ale spokojenost, uvidíme ve 40-ti tisících :-). Je vidět, že jsi z auta nadšen, tak si to užívej :-).
Toyota Auris TS 2016, 1.6 benzín, Active Trend+
Hyundai Elantra 2012, 1.6 benzín, Style Premium
Reklama
 

Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: elantra 2011 a zkušenosti s ní

Příspěvek od Alf6 »

Prirucku jsem cetl. Maji se stridat jizdni rezimy. To je asi to nejpodstatnejsi co si pamatuju, ze se tam psalo. Na netu jsem se docetl, ze :hyu: maji z vyroby do 10 000 km omezeny vykon motoru a kolem tech 10 000 km pry je auto zivejsi a zacne klesat spotreba. Proto me zajimalo, jestli je to vubec pravda a jestli to plati i pro Elantru. Jinak jezdim na 15" ( zimnich). Zatim nic nevrze, nedrnci ani nelepi. Na volant jsem si koupil potah a to same na sedadla :D

ps: a to ticho pri jizde. Motor neni vubec slyset :D
ps2: koukal jsem, ze do i30 tu lide tankuji casto Vervu. Nezkousel jste to take nekdo s Elantrou? Ma to cenu? Muzu natankovat Vervu, kdyz budu mit v nadrzi jeste nejaky ten litr N95?
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
vado
**
Příspěvky: 169
Registrován: 11 črc 2012, 13:49
Bydliště: Bratislava

Re: elantra 2011 a zkušenosti s ní

Příspěvek od vado »

Uz som to niekde pisal. Ela po zhruba 10tkm (subjektivne) viditelne ozila, je sviznejsia, lepsie ide za plynom.
Co sa tyka spotreby, PP ukazuje 6.4, realne (podla tankovania) 7.1. Pytal som sa v servise a povedali mi, ze je to v tolerancii, ktora je +-10%. Maju to tak vraj vsetky Hyundaie. To by sedelo (6.4+10%=7.04). Ked som sa opytal, ci niekedy stretol PP, ktory by ukazoval vyssiu spotrebu, ako je realna, tak povedal, ze nie :mrgreen:
Mam 19000 tkm, s autom podobne skusenosti, ako kmy68. Dvere mi uz nevrzgaju, v servise mi to namazali nejakym bielym sajrajtom. Zacali vsak vrzgat panty na dekli od kufra :? Zatial v kokpite nic nevrzga, na volante a sedackach mam potahy. Menena bola hlavica kvaltpaky, zacala sa lupat.
Ak potrebujem, motor tocim aj cez 6000. Od tych 4500 auto zacne masivne tahat. Ak clovek potrebuje "ujst" z krizovatky, rychle predbehnut, zaradit sa do rychleho pruhu z pripajaca a podobne, je tento vykon na nezaplatenie. Len treba trochu viac narabat s kvaltpakou a nebat sa pritlacit plyn k podlahe.
Inak je to naozaj auto na pohodovu rodinnu jazdu. Po dialnici, ale aj mimo dialnice s tempomatom, klud, pohoda, tichy motor.
Niektori sa stazuju na prilis silny posilnovac riadenia a jeho "neurcitost" pri polohe volantu v okoli "nuly". S takymto spravanim som sa stretol uz u Elantry 2. generacie. Ja som si na to zvykol, nerobi mi to ziadne problemy.
Stretol som sa aj s tym, ze Ela ma ostre brzdy. Moja skusenost je taka, ze pokial su brzdy uplne studene (auto stoji celu noc na parkovisku), tak prve zabrdenia su trochu ostre. Po nahriati brzd sa brzdenie zjemni. Ale je to len moj subjektivny pocit, mozno mam po ranu len "tazku nohu" :roll:
Tak nech sa ti s Elou dari 8)
Audi A4 limuzina, automat, Briliant Black

Ex-Hyundai Elantra 1.6I 6M/T STYLE, Phantom Black, 2012, zdedil ju muoj avatar
Ex-Lanos SX sedan, 1998, 1.6/16V, ma uz noveho majitela
Ex-Skoda 100, 1974, nech je jej magnet na srotovisku lahky
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: elantra 2011 a zkušenosti s ní

Příspěvek od Alf6 »

díky za odpoved.Stema brzdama to je pravda :-) občas to semnou pěkně skubne, kdyz slapnu na pedál :-)
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
PPP
**
Příspěvky: 149
Registrován: 20 črc 2012, 19:13

Re: elantra 2011 a zkušenosti s ní

Příspěvek od PPP »

Plato jsem zkoušel, vyloženě to nelepí, ale bůhvíjak kvalitním dojmem ten plast nepůsobí, to je pravda. Nicméně to plato je docela nepřístupné, tak je to vcelku jedno.
1990...všelicos....2012...Hyundai Elantra Style 97kW
Uživatelský avatar
kmy68
*
Příspěvky: 50
Registrován: 17 úno 2013, 10:05
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: elantra 2011 a zkušenosti s ní

Příspěvek od kmy68 »

Ad Plato - v létě je to podstatně horší, při silnějším přítlaku skoro neodlepím prst, teď na podzim to celkem jde. Ale už se na to nachytá prach a až se přilepí mouchy nebo jiný bordel, tak to jen tak dolů nepůjde :-(. V lednu mám servisku, tak se na to zeptám, uvidím, jaká bude reakce. Kolega výše taky slíbil, že vznese v servisu dotaz, tak uvidíme, jak dopadneme.
Toyota Auris TS 2016, 1.6 benzín, Active Trend+
Hyundai Elantra 2012, 1.6 benzín, Style Premium
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: elantra 2011 a zkušenosti s ní

Příspěvek od Alf6 »

Musim říct, že při silnějším bočním větru Ela docela hodně plave. Neni to dvakrát příjemný :roll: Když jsem sjížděl ze Šumavy, tak jsem vyjel z lesa a vítr se do mě opřel tak, že se mi málem udělal proužek :D
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: elantra 2011 a zkušenosti s ní

Příspěvek od Alf6 »

taky mate stejny problem?
Naposledy upravil(a) Alf6 dne 29 říj 2013, 02:04, celkem upraveno 1 x.
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
sarin007
*****
Příspěvky: 2089
Registrován: 26 říj 2012, 11:32
Bydliště: Písek

Re: elantra 2011 a zkušenosti s ní

Příspěvek od sarin007 »

Ohledně plata zatim nemam žádný info, ve čtvrtek minulý týden jsem volal do servisu, nezastih jsem tam hlavního technika tak jsem mu poslal vše do mailu. Zatím žádná odpověď. Tento týden tam budu znova volat. Jinak ten boční vítr umí Elu potrápit, zvlášť teď, co jsem dal zimní kola 15" Ela na silnici o dost znejistila. Trochu tomu určitě pomáhá i jízda na zimákách když je teď jak na jaře, ale i tak jí horší silnice nevyhovujou.
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 136KW, A/T, Style Premium, barva Ara Blue +
Hyundai i30 Fastback, 1.4 T-GDI, Style, barva červená

Hyundai Elantra Style Premium, 2011, světle modrá
Renault Scenic 1.9 dCi r.v. 2002
Peugeot 306 r.v. 1996
VW Golf I r.v. 1979
Uživatelský avatar
kmy68
*
Příspěvky: 50
Registrován: 17 úno 2013, 10:05
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: elantra 2011 a zkušenosti s ní

Příspěvek od kmy68 »

Mám teď taky 15" a při jízdě po dálnici to háže nejen když je vítr, ale i když vítr není :-(. Když jsem měnil gumy, koukal jsem, že tam jsou tlumiče ne kolmo k zemi, ale v úhlu cca 45 stupňů. Kdysi to rozebírali na fórech a v SM u IX20, že prý se to naklání a odskakuje a bylo to těma divně skloněnýma tlumičema. Bych si tipnul, že to bude podobné, jen, protože má Elantra větší rozvor, tak to není až taková katastrofa a taky je jich málo, tak se to nerozebírá a nepíše se o tom. Do těch 110 km je to ale celkem v klidu.
Toyota Auris TS 2016, 1.6 benzín, Active Trend+
Hyundai Elantra 2012, 1.6 benzín, Style Premium
Uživatelský avatar
sarin007
*****
Příspěvky: 2089
Registrován: 26 říj 2012, 11:32
Bydliště: Písek

Re: elantra 2011 a zkušenosti s ní

Příspěvek od sarin007 »

Co se mi při jízdě na 15" líbí, je ta pohodlná jízda. Hezká cesta nebo špatná, jízda je jak s Amerikou, pěkně to tlumí a člověk se cítí fakt pohodlně. Na 16" je přeci jen cítit už každá ďurka :D Ale ztratí to tu jistotu při rychlosti 100 a víc.
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 136KW, A/T, Style Premium, barva Ara Blue +
Hyundai i30 Fastback, 1.4 T-GDI, Style, barva červená

Hyundai Elantra Style Premium, 2011, světle modrá
Renault Scenic 1.9 dCi r.v. 2002
Peugeot 306 r.v. 1996
VW Golf I r.v. 1979
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: elantra 2011 a zkušenosti s ní

Příspěvek od Alf6 »

na zimákach mám 15" a na léto mám připravené taky 15" (viz obrázek). Takže jak drží Ela na 16" nebo 17" nemůžu posoudit :-k. Jízda je ted opravdu komfortní a já stejně jezdím v rámci předpisů a jízdu si maximálně užívám. Už proto, že je to moje první nové auto a tak mám k Ele vytvořen jakýsi vztah :D Ale ten boční vítr mě docela dostal :| V 80% jezdím okresky - zbytek město. Na dálnici jsem ještě nejel. Je ale super jezdit po okreskách v Něměcku, kvalita silnic je neporovnatelně lepší a Ela si krásně pluje krajinou :mrgreen:
PS: Je dobře, že Ela neni tuctovka a je stále rarita jí vidět. :mrgreen: neměnil bych! :twisted:
Přílohy
freeridepeak.jpg
freeridepeak.jpg (21.22 KiB) Zobrazeno 1863 x
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
sarin007
*****
Příspěvky: 2089
Registrován: 26 říj 2012, 11:32
Bydliště: Písek

Re: elantra 2011 a zkušenosti s ní

Příspěvek od sarin007 »

Alfe pěkný kolečka. Psal si, že si sjížděl Šumavu, kde si jezdil? Já jezdim často do Sušice, tam jsem teď za ty 15" vděčnej, protože silnice jsou tady hódně drsný na auto.
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 136KW, A/T, Style Premium, barva Ara Blue +
Hyundai i30 Fastback, 1.4 T-GDI, Style, barva červená

Hyundai Elantra Style Premium, 2011, světle modrá
Renault Scenic 1.9 dCi r.v. 2002
Peugeot 306 r.v. 1996
VW Golf I r.v. 1979
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: elantra 2011 a zkušenosti s ní

Příspěvek od Alf6 »

Zrovna ted jsem se vratil. Byl jsem v Zelezne Rude. Jinak jezdim i na Kvildu, Horskou Kvildu, Srni, Modravu, Prasily atd... Tam vsude je krasne 8) Obcas zajedu k sousedum do Nemecka na Javor a tamni jezera. U sousedu v Nemecku se jezdi fakt krasne. Super silnice. Zadny tankodrom jako tady :(

Kdyz jedu z Horske Kvildy domu, tak jezdim prez Susici :mrgreen:
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: elantra 2011 a zkušenosti s ní

Příspěvek od Alf6 »

V manuale :hyu: jsem se docetl, ze by se nemelo podrazovat o vice nez 2 stupne, napr. z 5 jen na 3. Uz jsem se ale nedocetl jak je to opacne? :-k
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Odpovědět

Zpět na „ELANTRA“