automatické sklápanie/vyklápanie späťákov

Evropský nástupce Sonaty

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: automatické sklápanie/vyklápanie späťákov

Příspěvek od robertbulko »

Bazi píše:Já budu montovat až po 1.servisce na začátku prosince.Párkrát se mi stalo,že nešlo napoprvé zavřít okno u řidiče,nejspíš spínač.Tak počkám do prohlídky,protože to budou určitě rozdělávat,ať nejsou problémy.
Martin, potom nezabudni na úpravu modulu. :P
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Reklama
 

Uživatelský avatar
Bazi
**
Příspěvky: 121
Registrován: 31 led 2013, 15:33
Bydliště: Hlubočky

Re: automatické sklápanie/vyklápanie späťákov

Příspěvek od Bazi »

Jasně,myslím na to.Úpravu na modulu provedu zítra.Moc díky za všechny informace k úpravě modulu i návod k montáži :wink: .
Hyundai ix35 1,6GDI Trikolor Plus-Satin Amber
Uživatelský avatar
milan74kb
**
Příspěvky: 387
Registrován: 03 bře 2010, 16:06

Re: automatické sklápanie/vyklápanie späťákov

Příspěvek od milan74kb »

robertbulko píše:...Dneska som mal možnosť prvý krát inštalovať modul Alt. 2 do ix35. ...
To bola asi ta moja strieborna ix35 ;-).

Robert super pristup, fakt pan majster. Robota mu sla krasne od ruky. Som maximalne spokojny, funguje to bezvadne :-)
Robert este raz velka vdaka. Kazdemu mozem tento modul iba odporucit.

P.S.:
Robert, ak ta nahodou casom zlomime a das sa aj na ten modul pre okna alebo ten kufor - ja sa hlasim ako prvy :mrgreen:.
2013 Hyundai ix35 2,0 CRDi 135 kW 4x4 Premium Navi (6MT)
(paket design + paket pre zle cesty + sun / winter packet + safety packet)
spotreba - dlhodoby priemer 7.2 L / 100 km (3/3 RT na tempomate)
najazdene - 55.000 km
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Příspěvek od bony »

Jaky modul pro okna s co s kufrem? Neco mi uteklo? :-)

odeslano z telefonu.
Uživatelský avatar
milan74kb
**
Příspěvky: 387
Registrován: 03 bře 2010, 16:06

Re: automatické sklápanie/vyklápanie späťákov

Příspěvek od milan74kb »

@ bony:

Aaaale to len ja som Roberta skusal lamat na modul automatickych dovierani okien aj s dorazmi a poistkou a len tak pomimo sme sa bavili o automatickom otvarani a zatvarani kufra a vobec nejakej realnosti toho :mrgreen:

Najhorsie je na tom, ze je to "by auto" - teda ta elektronika pri Hyunday-och ina :(

Ale su to dost narocne veci aj na cas aj na financie, ale ja by som do toho siel aj tak.
Fakt mi ta automatika hlavne pri oknach na tej ix35 dost chyba.
2013 Hyundai ix35 2,0 CRDi 135 kW 4x4 Premium Navi (6MT)
(paket design + paket pre zle cesty + sun / winter packet + safety packet)
spotreba - dlhodoby priemer 7.2 L / 100 km (3/3 RT na tempomate)
najazdene - 55.000 km
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: automatické sklápanie/vyklápanie späťákov

Příspěvek od robertbulko »

Aby som vám uľahčil rozmýšlanie, vytvoril som novú tému na automatické dovretie okien. :P
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: automatické sklápanie/vyklápanie späťákov

Příspěvek od robertbulko »

Pre záujemcov o modul. Ešte mám 1 x modul Alternatáva 1 pre model :hyu: i40 a 2 x modul Alternatíva 2 pre ostatné medely :hyu: .

Pri počte vzhliadnutí tejto témy (viac ako 6000) sa divým, že mám ešte niečo doma. :-k Verili by ste, že limitovaná edícia v počte len 25 kusov tohto super produkltu ešte nie je kompletne predaná a vy ma nahovárate na ďalšie moduly pre okná a ....?

Prichádza čas Vianoc a aj "zľavy" v obchodoch. Tak aj ja sa budem držat trendu a pravdepodobne od budúceho týždňa začnem ponúkať "akciové ceny". :P Modul Alt. 1 za 34,99€ a modul Alt. 2 za 39,99€. Pekné ceny, že? :wink:
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Uživatelský avatar
drastys
*****
Příspěvky: 1551
Registrován: 27 říj 2013, 16:31
Bydliště: OV

Re: automatické sklápanie/vyklápanie späťákov

Příspěvek od drastys »

Klobouk dolu Roberte, super prace....

Od prosince bych měl byt majitelem i30 s el. sklopnyma zrcatkama, tak uvidim jestli vyuziji Tve nebidky ;-)
Seat Leon ST FR 1.8TSI 132kW 7.7l/100km

Hyundai i30 kombi MY14 White Creamy 1.6 CRDi 81kW - Prodáno
Škoda Octavia2 1.6MPi 75kW - prodáno
Škoda Fabia 1.2HTP 40kW - prodáno
Uživatelský avatar
smokeflypaper
*
Příspěvky: 70
Registrován: 18 zář 2012, 14:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: automatické sklápanie/vyklápanie späťákov

Příspěvek od smokeflypaper »

Roberte díky modul vcera dorazil nasi super rychlou ceskou postou az domu a to jsem jim neveril ;)
V nedeli budu montovat tak snad to dobre dopadne... Obavu mam jen s vytvoreni diry pro vypinac... nejake napady cim na to jit?
i40cw,1.7 CRDi 100kW, AT,style+navi (seznamuji se :)
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: automatické sklápanie/vyklápanie späťákov

Příspěvek od robertbulko »

smokeflypaper píše:Roberte díky modul vcera dorazil nasi super rychlou ceskou postou az domu a to jsem jim neveril ;)
V nedeli budu montovat tak snad to dobre dopadne... Obavu mam jen s vytvoreni diry pro vypinac... nejake napady cim na to jit?
čau, ja som si na to kúpil špecialne kruhový vyrezávač na plasty s priemerom 21mm. Ale ak máš možnosť zohnať vrták s takým priemerom (možno by stačil aj 20mm) tak aj s tým, len si v takom prípade zabezpeč proti stenu (drevennú dosku, kus plechu a tak.) na ktorú ti narazí vrták, keď sa dostane na druhú stranu aby si zbytočne nepoškodil tapacír. :P

Tiež ti pomôže si nakresliť krúžok na miesto kde bude vypínač. Potom si s malým vrtákom navrtaj dierku vedľa dierky v tom kruhu. Keď to bude navŕvtané, vyrež to a guľatým pilníkom pracne a pomaly a hlavne opatrne, dokonči pekný guľatý otvor na vypínač. :)

P.S.: Možno má i40 ochranu v späťákoch a vypýnač by ani nebolo nejak moc treba. Skús podržať sklopený späťák pri otváraní a uvidíš. Ja som sa to nikdy neodvážil urobiť. :P
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: automatické sklápanie/vyklápanie späťákov

Příspěvek od robertbulko »

drastys píše:Klobouk dolu Roberte, super prace....

Od prosince bych měl byt majitelem i30 s el. sklopnyma zrcatkama, tak uvidim jestli vyuziji Tve nebidky ;-)
Ahoj, modul funguje super a mám ešte 2, tak snáď ešte bude. Musím ťa upozorniť, že viac ich robiť nebudem a začal som rozdávať letáky za stierače, tak neviem ako dlho mi to doma vydrží. :P
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Příspěvek od bony »

I30 ochranu ma uz se mi povedlo zaparkovat tesne vedle kere a leve zrcatko se nesklopili. Je tam ochrana protikluzu zrcatka.

odeslano z telefonu.
Uživatelský avatar
smokeflypaper
*
Příspěvky: 70
Registrován: 18 zář 2012, 14:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: automatické sklápanie/vyklápanie späťákov

Příspěvek od smokeflypaper »

robertbulko píše:
smokeflypaper píše:Roberte díky modul vcera dorazil nasi super rychlou ceskou postou az domu a to jsem jim neveril ;)
V nedeli budu montovat tak snad to dobre dopadne... Obavu mam jen s vytvoreni diry pro vypinac... nejake napady cim na to jit?
čau, ja som si na to kúpil špecialne kruhový vyrezávač.....

P.S.: Možno má i40 ochranu v späťákoch a vypýnač by ani nebolo nejak moc treba. Skús podržať sklopený späťák pri otváraní a uvidíš. Ja som sa to nikdy neodvážil urobiť. :P
Roberte díky za tipy. i40 má ochranu "prokluz" ale řeším spíš aby nebyl poznat zásah do auta...
i40cw,1.7 CRDi 100kW, AT,style+navi (seznamuji se :)
Uživatelský avatar
smokeflypaper
*
Příspěvky: 70
Registrován: 18 zář 2012, 14:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: automatické sklápanie/vyklápanie späťákov

Příspěvek od smokeflypaper »

Ahoj tak jsem to dneska zkoušel nainstalovat a nepodařilo se mi to rozběhat. :(



Po sundaní tapecírungu a odpojení všech konektorů, nastal první problém. Najít ten správný kabel (napájení modulu) pro nacvaknutí prořezávací svorky. Nemám totiž mulitmetr.

Z videa není patrné jaký kabel je ten správný. " zdá se že růžový, nebo bílý ale jistě to určit nelze"
Přečetl jsem tedy celý topic a vsadil na "hrubý šedivý" který zde @robertbulko zmiňuje. (domnívám se že ve slovenčině se dá hrubý přeložit jako silný/tlustý resp. pro 12V slabší budou asi pro 5V ? je má domněnka správná?

Také jsem se držel rady "jsou tam dva hrubé/silné" a jeden z nich to je. (bílý a šedý)
Chtěl jsem tedy zkusit oba s tím že jeden to musí být. Bohužel ani při jednom to nefungovalo.

Vše jsem dělal při nastavení startovacího tlačítka do polohy OFF

Vyzkoušel jsem oba dráty (šedý i bílý) při montáží se sklopenými i odklopenými zrcátky a zároveň při zapnutém modulu a vypnutém modulu.

Když jsem měl zrovna napojeno z vypnutým modulem, kde se to má dle popisu chovat jako před zásahem se nedělo nic. Zrcátka na origo HW-hyu čudlík nereagovala. Při zapnutém modulu se také po nastartování a dalších variantách kdy by se měla automaticky odklápět/sklápět nedělo nic.


Pozn. Při zapojování u varianát v případě že jsem montoval s odklopenými zrcátky se po propojení modulu zrcátka sama sklopila (ihned po připojení modulu k napájení)
Pořadí zapojení jednotlivých konektorů při montáži jsem dodržel.

Pokud mi někdo poradí kde může byt chyba budu vděčný.

EDIT: PS : po odpojení modulu do "továrního" nastavení vše funguje jako dříve takže jsem vyloučil "jinou" závadu..
i40cw,1.7 CRDi 100kW, AT,style+navi (seznamuji se :)
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Příspěvek od bony »

Nemas nahodou vypnuty modul tlacitkem?

odeslano z telefonu.
Odpovědět

Zpět na „i40“