automatické sklápanie/vyklápanie späťákov

Evropský nástupce Sonaty

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
smokeflypaper
*
Příspěvky: 70
Registrován: 18 zář 2012, 14:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od smokeflypaper »

bony píše:Nemas nahodou vypnuty modul tlacitkem?

odeslano z telefonu.
Jak jsem psal zkousel jsem obe varianty. Kazdopadne pri vypnutem modulu by se to melo chovat jako pred instalaci ale jak jsem psal nereaguje vubec nic.
i40cw,1.7 CRDi 100kW, AT,style+navi (seznamuji se :)
Reklama
 

Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: automatické sklápanie/vyklápanie späťákov

Příspěvek od robertbulko »

smokeflypaper POZOR NA DODRŽANIE POSTUPU!!!

Ty si postupoval podľa návodu pre modul alt. 2 čo bola osudová chyba.

Tvoj modul je alt. 1

Tu je návod: a dôležitá poznámka pod videom.

http://www.youtube.com/watch?v=wOCK3yOe ... load_owner

Dôležitý detail: červený samoprerezávací konektor treba nacvaknúť na červený káblik od svetla dverí. Nie je ťažké ho vystopovať, je to jediný červený kablik vo zväzku. Pri nacvakávaní konektora buďte predcízni, aby ste ho správne nacvakli. V opačnom prípade vám automatika nebude fungovať.

Keďže si samoprerezávací konektor už použil a budeš ho potrebovať premiestniť na iné miesto, odporúčam kontakt medzi konektorom a káblom prespákovať. Inak nezaručujem 100% správnu funkciu modulu.

ALTERNATÍVA 1 - len pre model i40:

1. Pri zamknutí auta sa zrkadlá sklopia za 40 sekúnd.
2. Zrkadlá sa vyklopia po naštartovaní, alebo stlačení tlačítka štart do ACC. (Pri odomknutí auta zostanú sklopené)
3. Po naštartovaní, resp. stlačení tlačítka štart do ACC, fungujú zrkadlá ako pred inštaláciou. Zrkadlá budú fungovať ako pred inštaláciou len v prípade ako je uvedené v tomto bode, NIE VŽDY. Principiálne nie je možné aby fungoval modul a zároveň originál ovládanie v tom istom čase!!!
4. Po zhasnutí motora, alebo tlačítko štart do polohy OFF zrkadlá nereagujú.
5. Zrkadlá sa sklopia za 20 minút ak ponecháte auto odomknuté. (ak zabudnete zamknúť auto, zlodej si môže myslieť, že ho máte uzamknuté)
6. Vypnutie automatického sklápania/vyklápania pridaným pôvodne prezentovaným vypínačom. (Potrebné v zime keď hodne mrzne, zabráni poškodeniu motorčekov a pri tom pôvodné sklápanie/vyklápanie bude stále funkčné aj pri vypnutí automatiky. Vypínač bude umiestnený na nenápadnom mieste - viď video na inštaláciu.)

GARANTUJEM, ŽE MODUL JE NA 100% V PORIADKU A FUNGUJE AKO MÁ.
Naposledy upravil(a) robertbulko dne 03 lis 2013, 18:38, celkem upraveno 7 x.
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Příspěvek od bony »

Tak snad Robert pomuze kde muze byt chyba. Ja jsem mel montaz za 10min hotovou a vse bez problemu.

odeslano z telefonu.
Uživatelský avatar
smokeflypaper
*
Příspěvky: 70
Registrován: 18 zář 2012, 14:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: automatické sklápanie/vyklápanie späťákov

Příspěvek od smokeflypaper »

@robertbulko diky za info.

Mel jsem to otevrene na ipadu, kde nejsou bohuzel videt komentare k videu (nativni aplikace). Jsou videt az kdyz cilene kliknu na "precist komentare" a take jsem necekal ze dulezitou cast navodu najdu v komentarich pod videem :(

Precetl jsem tedy cele vlakno a jediny co se tykalo navodu konkretne nacvakavani konkretniho kabelu u i40 jsi zminoval prave ten sedivy kabel...

Diky za navedeni k navodu, zitra to zkusim kdyz budu mit chvili ;)
i40cw,1.7 CRDi 100kW, AT,style+navi (seznamuji se :)
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: automatické sklápanie/vyklápanie späťákov

Příspěvek od robertbulko »

smokeflypaper píše:@robertbulko diky za info.

Mel jsem to otevrene na ipadu, kde nejsou bohuzel videt komentare k videu (nativni aplikace). Jsou videt az kdyz cilene kliknu na "precist komentare" a take jsem necekal ze dulezitou cast navodu najdu v komentarich pod videem :(

Precetl jsem tedy cele vlakno a jediny co se tykalo navodu konkretne nacvakavani konkretniho kabelu u i40 jsi zminoval prave ten sedivy kabel...

Diky za navedeni k navodu, zitra to zkusim kdyz budu mit chvili ;)
Nemám to vo zvyku, ale budem sa brániť.

1. To, že si nepozeráš komentáre nie je moja chyba, hlavne keď ti niečo nie je jasné by si mohol.
2. Každá časť návodu je dôležitá. Vo videu nie je ukázané, ktorý kábel treba hľadať a tak som to doplnil v komente.
3. Nikde som sa na fóre nezmienil o tom, že treba hľadať pri modele i40 s modulom alt. 1 šedý kábel.
4. Niekoľko krát som tu zverejnil môj mail a ak niekto chcel posunul som aj moje tel. číslo.

Hneď na 1. strane tejto témy som uviedol, že modul alt. 1 využíva kábel od svetla dverí (je tam aj fotka oboch modulov) na rozdiel od modulu alt. 2, ktorý potrebuje pre svoje fungovanie zamykací impulz zo zamykacieho kábla. Buď rád, že si nezničil elektriku, alebo nespôsobil požiar v tvojom aute. Našťastie je modul urobený tak, že keď privedieš čokoľvek na červený kábel, nič zlé sa nestane. :P

HNEVÁ MA AK NIEKTO NEČÍTA DÔSLEDNE A POTOM ROBÍ HLÚPOSTI. OBDIVUJEM TVOJU ODVAHU. JA BY SOM SI NEDOVOLIL, TAK AKO TY A HLAVNE KVÔLI BEZPEČNOSTI LEN TAK NÁHODNE VYBERAŤ KÁBLE. FAKT MA TO ŠTVE, VEĎ TO NIE JE SRANDA!!!
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Uživatelský avatar
smokeflypaper
*
Příspěvky: 70
Registrován: 18 zář 2012, 14:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: automatické sklápanie/vyklápanie späťákov

Příspěvek od smokeflypaper »

@robertbulko

nečerti se, nikde jsem nepsal že je to tvoje chyba!

Komentář jsem nečetl z prozaického důvodu, který jsem již zmínil. Nebudu se opakovat. Jen jsem chtěl vyřešit svou situaci a proto jsem popsal přesně jak jsem postupoval a proč ;)

Nikdy jsem netvrdil, že jsi někde psal že u i40 alt1. jsi psal o šedém kabelu. Psal jsem jen, že u i40 si psal o šedém kabelu. Také jsem tě nechtěl obtěžovat přes e-mail/telefon.

Ano četl jsem, že jsi psal že modul alt1 využívá kabel od světla dveří ale z toho jsem nic jiného nevydedukoval.

Mrzí mne že jsem tě nahněval, ale to je vše co s tím mohu dělat.

PS: neber to tak vážně a tragicky ulehčíš si život ;)

PPS: celé by to nevzniklo, kdybych "důležitý detail" nepřehlédl díky tomu že jsem videonávod sledoval na iPadu ;) možná by pro ostatní bylo vhodné, kdyby tento "důležitý detail" byl zřejmý když je tak důležitý ;) Ale to je jen můj názor neber si to prosím osobně...
i40cw,1.7 CRDi 100kW, AT,style+navi (seznamuji se :)
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: automatické sklápanie/vyklápanie späťákov

Příspěvek od robertbulko »

smokeflypaper, ja som sa nahneval na tvoju benevolentnosť. Ak ti niečo nebolo jasné, prvé čo si mal urobiť bolo, že si ma mal kontaktovať. Nechápem prečo si ma chcel obísť. Chcel si byť frajer čo to zmákne sám? To sa nevypláca. :P

Všetkých som žiadal o mailový kontakt, aby som mal s vami ľahšiu komunikáciu. Ty jediný si mi ho neposlal. Dôvod nepoznám. :-k

Návod upravovať nebudem, radšej napíšem mail s inštrukciami. Je pre mňa ľahšie preposlať mail ako prerábať video. #-o

Budem veriť, že to dokončíš tak ako treba a s modulom budeš len spokojný. :wink:
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Uživatelský avatar
smokeflypaper
*
Příspěvky: 70
Registrován: 18 zář 2012, 14:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: automatické sklápanie/vyklápanie späťákov

Příspěvek od smokeflypaper »

@robertbulko "Ak ti niečo nebolo jasné, prvé čo si mal urobiť bolo, že si ma mal kontaktovať. Nechápem prečo si ma chcel obísť. Chcel si byť frajer čo to zmákne sám? To sa nevypláca. :P "

nevim proc jsi zbytecne utocny a zakladas flame nejak mi to k tobe nesedi.

Jen pro tvoje info ja jsem to delal v noci ze soboty na nedeli nekde kolem 1 hodiny ranni a v teto dobe jsem zil vo domeni ze mam vse potrebne u sebe... no stalo se a ja jsem s tim uplne v pohode, tak bud prosim taky vzdyt je to cele zbytecne. Stacilo napsat je to cerveny kabel a bylo by to jednodussi pro nas oba... ;)
i40cw,1.7 CRDi 100kW, AT,style+navi (seznamuji se :)
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: automatické sklápanie/vyklápanie späťákov

Příspěvek od robertbulko »

smokeflypaper píše:@robertbulko "Ak ti niečo nebolo jasné, prvé čo si mal urobiť bolo, že si ma mal kontaktovať. Nechápem prečo si ma chcel obísť. Chcel si byť frajer čo to zmákne sám? To sa nevypláca. :P "

nevim proc jsi zbytecne utocny a zakladas flame nejak mi to k tobe nesedi.

Jen pro tvoje info ja jsem to delal v noci ze soboty na nedeli nekde kolem 1 hodiny ranni a v teto dobe jsem zil vo domeni ze mam vse potrebne u sebe... no stalo se a ja jsem s tim uplne v pohode, tak bud prosim taky vzdyt je to cele zbytecne. Stacilo napsat je to cerveny kabel a bylo by to jednodussi pro nas oba... ;)
Prepáč, aj ja mám svoje dni. Udrel si mi na strunu v nesprávnej chvíli. Cítim sa byť zodpovedný za veci čo robím a snažím sa ich robiť v rámci možností dobre. V podstate aj ten modul čo máš je blbovzdorný, tak nič s ním neohrozíš. Skús si predstaviť, že som nejaký flákač, čo ti dá do rúk nejaký zlepenec a ty plný dôvery budeš s tým laborovať. Pokazíš niečo na aute a ..... Dal som ti 100% funkčný modul a dostalo sa mi od teba len ako to nefunguje. Bol som včera naštartovaný a naštvalo ma to. :P :P :P

V pohode, viem byť aj zlý. :D
Naposledy upravil(a) robertbulko dne 12 lis 2013, 07:47, celkem upraveno 1 x.
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Uživatelský avatar
smokeflypaper
*
Příspěvky: 70
Registrován: 18 zář 2012, 14:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: automatické sklápanie/vyklápanie späťákov

Příspěvek od smokeflypaper »

robertbulko píše:....

Prepáč, aj ja mám svoje dni. Udrel si mi na strunu v nesprávnej chvíli.......

V pohode, viem byť aj zlý. :D
something pathetic =P~

Každopádně máš moje uznání a věřím že to jednou zprovozním nyní to časově nedávám... :/
i40cw,1.7 CRDi 100kW, AT,style+navi (seznamuji se :)
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: automatické sklápanie/vyklápanie späťákov

Příspěvek od robertbulko »

Dneska som po dlhšej dobe urobil ďalšiu inštaláciu alt. 2, tento krát na i40 mojej obľúbenej. :) Všetko prebehlo tak ako má k vzájomnej spokojnosti. Mám rád keď ku mne chodia milí ľudia a vždy ma poteší radosť na ich tvárach, keď odchádzajú. :wink:

Ak by ešte niekto mal záujem ešte mám 1 modul alt. 1 a 2 moduly alt. 2
Naposledy upravil(a) robertbulko dne 21 lis 2013, 08:07, celkem upraveno 1 x.
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: automatické sklápanie/vyklápanie späťákov

Příspěvek od robertbulko »

Už mám v ponuke len 1 x modul ALT. 1 a 1 x modul ALT. 2. Ak niekto ešte váha odporúčam sa rýchlo rozhodnúť. Viac už nebude. :P

Rozmýšlam nad tým, že si tie posledné 2 moduly (z každého po jednom) nechám na prípadný servis. Poponáhľajte sa, kým sa s tou myšlienkou kompletne stotožním. :wink:
Naposledy upravil(a) robertbulko dne 21 lis 2013, 08:08, celkem upraveno 3 x.
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: automatické sklápanie/vyklápanie späťákov

Příspěvek od robertbulko »

UPDATE

Už mám v ponuke len 1 x modul ALT. 1 pre i40.

ALT. 2 je vypredaný. Ďakujem všetkým čo si tento modul kúpili. :)
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: automatické sklápanie/vyklápanie späťákov

Příspěvek od bony »

robertbulko píše:UPDATE

Už mám v ponuke len 1 x modul ALT. 1 pre i40.

ALT. 2 je vypredaný. Ďakujem všetkým čo si tento modul kúpili. :)
Není zač děkovat, já děkuji za modul šlape jak hodinky!
Uživatelský avatar
milan74kb
**
Příspěvky: 387
Registrován: 03 bře 2010, 16:06

Re: automatické sklápanie/vyklápanie späťákov

Příspěvek od milan74kb »

Presne tak, my dakujeme Tebe Robert za super vychytavku.
2013 Hyundai ix35 2,0 CRDi 135 kW 4x4 Premium Navi (6MT)
(paket design + paket pre zle cesty + sun / winter packet + safety packet)
spotreba - dlhodoby priemer 7.2 L / 100 km (3/3 RT na tempomate)
najazdene - 55.000 km
Odpovědět

Zpět na „i40“