Svítí airbag

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Picaso
**
Příspěvky: 304
Registrován: 16 úno 2010, 11:47
Bydliště: Zábřeh

Svítí airbag

Příspěvek od Picaso »

Zdravím všechny.

Chtěl bych se na vás obrátit s prosbou o pomoc.Minulý týden,když jsem nastrtoval auto,tak mi zůstal svítit airbag.Cca po dvou minutách zhasl a už se nerozsvítil.Když jsem za tři dny znovu sedl do auta,nastartoval,tak mi zase zůstal svítit airbag.Ale tentokrát už zůstal svítit,a svítí už pořád.Tak jsem vzal svoji diagnostiku(mám ELM 327 jak kabel tak i bluetooth) a přes program Scanmaster jsem se spojil s autem.Jenže žádnou chybu mi to nenašlo.Je fakt,že to není plnohodnotná diagnostika(snímá teploty ,otáčky,klapku a pod) ale nepozná všechny jednotky.Odpojil jsem baterku a prošel jsem konektory pod sedačkama(rozpojil a spojil),ale bez výsledku.Nevíte kde jsou čidla airbagů???
Pro upřesnění mám:Santa Fe r.v.2001 2.0 CRDi 83kW

Mohl by mi prosím někdo poradit,na co se můžu ještě mrknout????Vím,že by nejlepší byla pořádná diagnostika,ale než tam půjdu,tak bych rád zkusil na to přijít sám(aby to nebyl konektor a pod).

Díky za jakoukoliv radu či tip.Pavel
Škoda 110
Škoda 120L,
Nissan Sunny 1.6 combi
Daewoo Nubira II 1.6 combi
Babeta 228 - žlutý drak
Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi,4WD,83kW,r.v.03/2001
Hyundai Santa Fe 2.2 CRDi,4WD,110kW,r.v.06/2008
Reklama
 

soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: Svítí airbag

Příspěvek od soban »

Tady není co řešit - prostě čidel je víc a všechno asi nebudeš rozdělávat. prostě někam zajeď kdo má diagnostiku na :hyu: a zjisti co to píše za chyby a podle toho to můžeš řešit.
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Svítí airbag

Příspěvek od FISHkaa »

doporučuji toto:
- nechat to napíchnout na diagnostiku, která ti najde chybu a označí konkrétní problém. Bude to nějaký špatný kontakt asi u airbagu (konkrétní přes diagnostiku).

Kontrolka by měla zhasnout vymazáním chyby - pokud neopravíš kontakty, tak jí budeš mít znovu ;-)

Ještě občas může toto zlobit, pokud máš blbou baterii (rozumněj blbé kontakty, nedostatečně nabitá). Dojde k poslesům v palubní síti a závada je na světě...

každopádně bez pořádné diagnostiky nemáš naději...
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Uživatelský avatar
Picaso
**
Příspěvky: 304
Registrován: 16 úno 2010, 11:47
Bydliště: Zábřeh

Re: Svítí airbag

Příspěvek od Picaso »

Takže přece jenom jsem nakonec na tu diagnostiku šel a zjistili mi,vysoký odpor bočního airbagu spolujezdce.Nevíte náhodou,jestli když svítí airbag a já tu chybu odstraním(třeba očištěním konektorů a pod.),tak jestli kontrolka airbagu zhasne sama a nebo se musí chyba smazat přes diagnostiku?Ptám se proto,že jsem z té diagnostiky odjel a zatím se mi airbag nerozsvítil.Jak jsem psal před tím,tak jsem při odpojené baterii prolezl konektory pod sedačkama a právě i u spolujezdce a několikrát jsem je rozpojil a zapojil,aby se kontakty trochu pročistily.A právě pokud by se to muselo mazat jen přes diagnostiku,tak by to bylo vyřešené.A ten vysoký odpor airbagu bych přisuzoval nějakou oxidací právě konektoru pod sedačkou.Mohlo by to tak být,ne???
Škoda 110
Škoda 120L,
Nissan Sunny 1.6 combi
Daewoo Nubira II 1.6 combi
Babeta 228 - žlutý drak
Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi,4WD,83kW,r.v.03/2001
Hyundai Santa Fe 2.2 CRDi,4WD,110kW,r.v.06/2008
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Svítí airbag

Příspěvek od FISHkaa »

co si pamatuji z jiného auta, tak airbag chyba je vždy trvalá, tj. musí dojít ke smazání přes diagnostiku. Takže pokud si to v mezičase opravil, tak po smazání by mělo být vše ok 8)
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Odpovědět

Zpět na „Santa Fe - Elektronika“