Koupě Coupe 2001

1996 - 2002

Moderátoři: Tringi, Moderátoři

Odpovědět
R4Zzy
Příspěvky: 5
Registrován: 20 lis 2013, 08:21

Koupě Coupe 2001

Příspěvek od R4Zzy »

Zdravím všechny Hyundaiáky ..

bych se představil .. menuju se Petr .. pracuju jako automechanik a mojím koníčkem sou auta a vše okolo nich ..

Nedávno sem roztřelil mojí milovanou opečovávanou Feldu (která díky x hodinám s COčkem nebyla vůbec zrezlá [-X ) a teď se dívám po dalším autě a mám vybranou právě Hyundai Coupe RD2 2.0 16V za 30tis :lol: .

Už dříve sem jel v různých typech Lantry, Elantry, i30, ix35, ix55 atd. .. Hyundaich od roku 94 až po 2013 a díky tomu sem se taky rozhodl překonat barieru všech nadávek a hanění těchto korejských aut.

Chci se vás zeptat na pár věcí .. :?:

Auto má 2 vady .. rozpraskaný lak - zadní lemy od profilu kol 70 (205/70 R16 .. ten einstein to trochu přepískl no), napraskaný lak u předních světel .. ovšem nárazník je nedotčený tak to přisuzuju sluníčku ..

Další vada je stahovačka pravého okna .. okno je nahoře .. těsní ale jaksi .. nestahuje ..

Z mojí zkušenosti už vím, že mi kamarád lakýrník opraví lemy za 1000 Kč a práci mu platit nebudu .. stahovačku mám s 40% slevou, čili za nějakých 1850,- Kč .. to problém taky není ..

Prodejce mi už slevil z 32 na 30 a tak sem se rozhodl se na něj zajet podívat ač to je přes celou republiku.

A vás se chci zeptat ..
Kontrola brzd, nápravnic na korozi, čepů, pneumatik na ojetí (kvůli geometrii), motor na cvakání ..

Na co se mám zrovna u Coupé ještě podívat ?
Vím, že je tady milion témat, ale co sem se díval tak tam nic použitelného nebylo.

A tímto sem se rozhodl na 100% pro Coupé tak tento post beru jako takové moje malé uvítání se na tomto foru :)

EDIT: Rád bych ještě dodal, že kdyby mi někdo chtěl říkat něco ohledně spotřeby Felicia vs Coupé tak sem měl ve felicii narvané v 1.3 motoru - Sportovní vačku, vstřiky 1.6, palivové čerpadlo 1.6, výfuk laděný na zakázku u firmy MB Racing celonerez, přechipovanou jednotku CIMBU, a miliony dalších cimprlátek .. spotřebou sem nešel pod 9 litrů takže počítám, že ten 2.0 16V si veme průměrně tak kolem těch 10 ^^
Reklama
 

Uživatelský avatar
Pecan1987
*
Příspěvky: 24
Registrován: 02 úno 2012, 23:38

Re: Koupě Coupe 2001

Příspěvek od Pecan1987 »

Zdarec, já jsem taky Petr, když už jsme u toho a mám možnost srovnávat coupé s felicií.

Ohledně spotřeby: Můj dvoulitr si vezme cca 7-8 litrů. Když to točíš víc, tak samozřejmě jde spotřeba nahoru, ale není to zas tak strašné. S felicií 1.3MPi jsem jezdil za 8.2 dle palubního PC. S tím rozdílem že plný plyn a to auto prostě nejelo. Nedejbože když bylo plně naložené. V :hyu: se aspoň pořádně svezeš a průměr bude pod 10 :mrgreen:

Ohledně častých závad je tu milión témat, ale nejsem z těch, co napíší hledej si tady a nasrat!! :shock: Mezi těch pár nejčastějších asi patří: Prasklé výfukové svody (na to bacha, musíš sundat kryt, jinak to neuvidíš). Nejsem si jistý, jestli od 99 výš nedělali spojené svody s katem, za to bys pak zaplatil ranec. Já mám starší model, oddělené naštěstí a tento problém jsem měl taky. Nechal jsem to pro začátek zavařit, je to půl roku a zatím drží :-D Dále reznou zadní lemy, také jsem se s tím potkal. Je to zaplácané a zastříkané, zatím to vypadá jakž takž, ale časem se ta zrzka určitě objeví znovu ](*,) a pak koroze zadní nápravnice. Tam ti zbyde jen vyměnit :mrgreen: cca 3000,-

Motor je citlivý na olej, musí ho tam být dost. Jinak cvakají hydroštely. Slyšel jsem, že praská rozvodový řemen, ale mě se to ještě u dvou kupéček nestalo :-D

Se stahovačkou jsem problémy nikdy neměl. Kdybys chtěl něco ušetřit, tak mám navíc oboje kompletní dveře a není problém to vymontovat :-) Okna šlapaly vždycky OK
Žluťásek - Coupé RD 2.0 FX
R4Zzy
Příspěvky: 5
Registrován: 20 lis 2013, 08:21

Re: Koupě Coupe 2001

Příspěvek od R4Zzy »

Díky za odpověď .. dám si na ty věci bacha .. ty svody bych kdyžtak mohl nechat udělat u kámoše v nerez výrobě za pár šupů přesnou repliku .. co se týče těch lemů ony sou rozpraskané a de vidět, že to bylo kitované, ale to bych si asi vyvařil i sám .. v tomto sem dělal už hodně aut tak bych si ty díly i vyrobil .. ta zadní nápravnice by mě štvala tak snad to nebude tak horké :-k i když počítám s tím, že to beztak nechal majitel přestříkat před tím než to dal na prodej .. s tím my bohužel nic neuděláme, že to tak choí .. :roll: každopádně ještě jednou vřelé díky :D
Odpovědět

Zpět na „COUPE 1G“