Baterie pro ix20

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Odpovědět
PALI-PALI
**
Příspěvky: 191
Registrován: 09 říj 2013, 17:27

Re: Baterie pro ix20

Příspěvek od PALI-PALI »

Hardcam píše:PALi-PALi: tos vzal kde? Kdyz uz je vyrabi pro ix20, tak pro ne pro i30, ktera ma identickou?
A proc ma tedy ferdu baterii, jejiz vyrobni oznaceni je firmy Solite, ktera pro Hyundai vyrabi baterie dlouha leta?

JCI vyraba baterky pre vsetky Hyundai/Kia modely vyrabane v SR/CR.

O znacke Solite nic neviem, ale je pravda, ze som ju mal v Sonate (ale samozrejme, ta bola vyrobena mimo EU)
ix20, 1,4b, 2013
Reklama
 

Uživatelský avatar
ims
**
Příspěvky: 181
Registrován: 24 bře 2012, 03:40
Bydliště: Orava

Re: Baterie pro ix20

Příspěvek od ims »

Možno Vám pomôže:

Removal and Installation
1. Remove the engine cover.
2. Disconnect the battery terminals (A). Disconnect the negative terminal first.
3. Remove the air cleaner assembly.
a) Disconnect the MAFS (Mass Air Flow Sensor) connector (B).
b) Remove the breather hose (C).
c) Remove the air hose (D).
d) Remove the air cleaner assembly (E) after removing 3 bolts.
B01.jpg
B01.jpg (13.97 KiB) Zobrazeno 8429 x
4. Remove ECM (A) after disconnecting the connector.
B02.jpg
B02.jpg (8.27 KiB) Zobrazeno 8429 x
5. Remove the battery insulation pad (A) and battery (B).
6. Remove the battery tray (A).
Přílohy
B03.jpg
B03.jpg (11.88 KiB) Zobrazeno 8429 x
Naposledy upravil(a) ims dne 28 lis 2013, 01:20, celkem upraveno 2 x.
iX20 1,6i Style
Ford Fiesta 1,4 TDi
Uživatelský avatar
ims
**
Příspěvky: 181
Registrován: 24 bře 2012, 03:40
Bydliště: Orava

Re: Baterie pro ix20

Příspěvek od ims »

B04.jpg
B04.jpg (14.17 KiB) Zobrazeno 8428 x
7. Installation is the reverse order of removal.
When installing the battery, fix the mounting bracket on the tray correctly.
● ISG (Idle stop & go) system equipped vehicle always use the AGM battery only. If flooded battery has installed, this can potentially lead to engine electrical trouble or ISG system error.
● Replace same capacity of the AGM battery.
Ensure an AGM battery is fitted.
In all cases, an AGM battery must be installed and registered in the vehicle for the ISG function to work perfectly.
The vehicle with the new battery must be placed in the ignition switch OFF and door closed, hood switch OFF state for at least 4 hours.
ISG system’s stabilization may take 4 hours after new battery installation.
ISG function is operates about 4 hours later and 2 times cranking by user.
But first 25 times, the ISG function can operates regardless of ISG system stability for ISG function operating check.
Do not open the AGM battery.
The AGM battery must not be opened under any circumstances as the introduction of oxygen from the air will cause the battery to lose its chemical equilibrium and rendered non-operational.
Naposledy upravil(a) ims dne 28 lis 2013, 00:50, celkem upraveno 1 x.
iX20 1,6i Style
Ford Fiesta 1,4 TDi
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Baterie pro ix20

Příspěvek od mmv »

... a sakra :-(
:idea: ale my sme chtěli vyndat baterku a ne celej motor ?!? #-o ](*,) :?

proč to dělat jednoduše když to jde složitě :-(

můžu se optat na zdroj tý dílenský příručky ???
dík
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Uživatelský avatar
ims
**
Příspěvky: 181
Registrován: 24 bře 2012, 03:40
Bydliště: Orava

Re: Baterie pro ix20

Příspěvek od ims »

Tiež som :shock: ako sa to dá skomplikovať... Hľadal som to len kvôli tejto debate, našťastie zatiaľ moja baterka drží. Mal to na disku maník čo sa hrabe v autách.
iX20 1,6i Style
Ford Fiesta 1,4 TDi
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Baterie pro ix20

Příspěvek od mmv »

;-) a maník to střeží jako oko v hlavě ??? respektive počítám, že toho bude mít víc

tady se taky podivují nad snadnou (de)montáží
http://www.kia-club.org/viewtopic.php?f ... 887#p94887
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
bask
*
Příspěvky: 44
Registrován: 15 úno 2011, 14:03

Re: Baterie pro ix20

Příspěvek od bask »

Čoveče, to je divný, já když to před rokem a půl kupoval, tak mi tam nechali tak slabou baterku že za tu půlhodinu předvádění atd. než jsem si auto převzal byla kaput. Prodejce v košilce (žádnej mechanik) přinesl novou a během dvou minut starou vyndal a novou připojil. Škoda že jsem byl tenkrát tak zblblej novými dojmy a nekoukal jak to dělá...
Dle toho návodu to vypadá stejně jednoduše jako výměna žárovek v i10, to je taky prima práce :evil:
Uživatelský avatar
kaje
*
Příspěvky: 36
Registrován: 19 čer 2011, 21:27

Re: Baterie pro ix20

Příspěvek od kaje »

Asi po měsíci co jsem autíčko používal, jsem v garáži špatně zavřel páté dveře a do rána byla baterie prázdná. Baterii jsem měl ani ne za deset minut vymontovanou. V servisu Hyundai v Dražkovicích ji do druhého dne zadarmo nabili. Zpět jsem ji namontoval za pár minut a vše fungovalo normálně. Stačí odpojit kontakty a vzadu za baterií vyšroubovat dva šrouby, kterými je přišroubován plech, který drží baterii za dno. Požíval jsem malou golu. V pohodě se tam dostanete běžným klíčem. Zvládnete to levou rukou, kterou zasunete zleva za baterii.
HYUNDAI ix20 1,6 Style Sienna Orange
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Baterie pro ix20

Příspěvek od mmv »

dvakrát jsem se díval a moc "user friendly" mi to teda nepřipadá :-( spíš jak jsem psal, "proč to dělat jednoduše..., když můžeme ušetřit dva šroubky" :-(
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: Baterie pro ix20

Příspěvek od airwaves »

Tyto dva šrouby vzádu asi drží baterii. Blikl jsem to při dobíjení.
Přílohy
DSC06100.JPG
DSC06100.JPG (117.05 KiB) Zobrazeno 8087 x
DSC06102.JPG
DSC06102.JPG (161.37 KiB) Zobrazeno 8087 x
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
Samotau
Příspěvky: 4
Registrován: 02 led 2014, 19:25

Re: Baterie pro ix20

Příspěvek od Samotau »

ferdu píše:I když se to nezdá, tak mi kleká baterie. A to už po cca 2,5 letech provozu nového vozu. No moc toho teda nevydržela
Chvíli jsem surfoval, než jsem toto našel. Mám stejně starou baterku ještě z výroby. Teď mi nenastartovala, tak kabely z druhýho auta, do práce (10 km) a zpět... ale dnes, potřetí to dopadlo blbě, z práce už jsem neodjel. Takže jsem rád, že tu řešíte vyndání baterky. Ano, chci ji doma nabít, garáž nemám, musím donést do paneláku. Kdyby to šlo bez vyndávání, byl bych rád. Ale kde v Praze najdu zásuvku? Jedině v nějakém servise u dobrých lidí.

Možná se ta baterka nabít dá. Nebo ji raději vyměnit? Nebo by stačilo najet třeba 30 km plynulou jízdou naplno?

Neuvažuji o značk. servisu, ač to do Průhonic daleko nemám. Jistě bych si musel připlatit za kdovíco.
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: Baterie pro ix20

Příspěvek od airwaves »

Nevím jak je to dnes, dřív se uvádělo, že jedno nastartování se dobije zpět po ujetí cca 30km. Takže pokud jezdíš do práce 10 km tak se baterka musí občas připojit na nabíječku. Normální a normálně používaná baterka by měla vydržet 5 a více let. Normálně používaná myslím dobíjená. Normální myslím třeba Vartu. Baterka nejvíc trpí když je už jen na 30% a méně ale ještě funguje. Nevím, popojeď třeba v práci k oknu vyhoď prodlužku :D a nabíjej :D . Žena jezdila do práce 55 km jednu cestu tak jsem o baterce 2 roky nevěděl. Teď už dělá blíž tak jsem ji raději ošetřil.
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Baterie pro ix20

Příspěvek od mmv »

:-) 30Km je rozhodně málo, traduje se, abys dobil jedno startování, musel bys najet 20 Km takže na jakš takš dobití vymlácené baterky bych to viděl cca Praha Brno a z5 :-)
pro jistotu by chtělo někam napsat co máš za auto a jak staré aby jsme mohli rozvinout teorii co že nám to :hyu: tam dává za brak :-)

edit :-) heh, zase byl airwaves rychlejší :-)
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Samotau
Příspěvky: 4
Registrován: 02 led 2014, 19:25

Re: Baterie pro ix20

Příspěvek od Samotau »

Jste oba, pánové, rychlejší než jsem čekal, díky!
Auto máme 2.5 roku, jezdí krátký trasy, občas nějakých 150 km (půlka po dálnici), ale většinou je to ráno 10 km a večer totéž.

Benzín, motor 1.4.

Brno a z5 asi nedáme v sobotu, spíše to nechám někde v servisu zítra vyšroubovat a doma si to nabiju. Prodlužka v práci nedosáhne, neb máme okna v patře a auto je v podzemí :(
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Baterie pro ix20

Příspěvek od mmv »

jak psal kolega, stačí gola s dlouhým nástavcem, a trochu jiný hadry než kvádro a vyšroubuješ to i v tý garáži ve worku, za 8 hodin pracovního procesu to s 4-6ti A nabíječkou v kanclu nabiješ i sám :-)

umístění ŘJ na držák baterie a to celý otočit zády k uživateli mohl fakt vymyslet jenom mongol, nebo korejec (z Russelsheimu) :-(
leda že by to bylo naschvál aby ti méně odvážní z nás, uvažovali o tak triviální operaci jako je vyjmutí akumulátoru z vozu , že jí nechají na autorizovaném servisu :-(

no ale 2,5 roku ??? #-o #-o #-o
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Odpovědět

Zpět na „ix20“