1.5Crdi 60kW, hulí a špatně startuje

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
batezip
Příspěvky: 4
Registrován: 28 lis 2013, 19:25

1.5Crdi 60kW, hulí a špatně startuje

Příspěvek od batezip »

Zdravím,

Mám Matrixe s motorem v předmětu.
Motor pro nastartování dlouho točí a při jízdě docela dost černě kouří. Dneska dokonce na kruháči spadly otáčky na 1000, na plyn to nereagovalo, pak to chcíplo a dobrých 15 minut to nechtělo naskočit. Pak to zase jelo.

Něco jsem si na zdejším fóru o tomto motoru načetl a chtěl bych si potvrdit to, co si myslím:
1. ze všeho nejdřív bych měl vyměnit palivový filtr - to je jasná
2. kouknout se na čerpadlo, jestli neteče, případně ho tedy přetěsnit
3. ale nemám odpověď na ten černý dým. Evidentně tam jde moc nafty a špatně to spaluje, ale co by to mohlo způsobovat?

Jinak auto jede na svůj výkon normálně.

Děkuji za případné podněty.

Martin
Reklama
 

batezip
Příspěvky: 4
Registrován: 28 lis 2013, 19:25

Re: 1.5Crdi 60kW, hulí a špatně startuje

Příspěvek od batezip »

Dalo by se říct, že z čerpadla na fotce uniká nafta a je třeba ho přetěsnit, a teoreticky by se startování mohlo zlepšit?
Přílohy
2013-11-29 11.47.50.jpg
2013-11-29 11.47.50.jpg (200.58 KiB) Zobrazeno 2950 x
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: 1.5Crdi 60kW, hulí a špatně startuje

Příspěvek od Richard555 »

na tý fotce je zapráskaný čerpadlo, ale není dost dobře vidět odkud to teče, zdá se mi, že okolo těch trubek.... ale vzhledem k tomu že směrem dolů není zaflákaný všechno od nafty, asi to nebude přímo čerpadlo. Mě to teklo pod hlavou čerpadla (to jak je chycený 4 šroubama) a tek mi samozřejmě ten co je otočen dolů. Mám pocit že za to mohlo to, že mé auto delší dobu stálo a v tom dolním pístku čerpadla se vysráží voda a při zmrznutí poškodí těsnění.... Nechával jsem udělat v Boshservisu přetěsnění a diagnostiku (5000,-) a zatím OK
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Robert_Kania
*
Příspěvky: 31
Registrován: 25 dub 2008, 13:17

Re: 1.5Crdi 60kW, hulí a špatně startuje

Příspěvek od Robert_Kania »

Doporučuju každopádně udělat přetěsnění čerpadla, akorát jsem o tom psal ve vedlejším tématu: https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=8&t=28177, je tam ke stažení skvělý návod od zakladatele vlákna, já to akorát potřeboval, i když jsem si to nedělal sám jako ten autor návodu. V servisu mě to stálo 1940 korun včetně materiálu - opravné těsnící sady Bosch. Podle fotky mně to teklo velmi podobně ne-li úplně stejně.
Matrix 1,5 CRDi 60kW 2003
Petrove
Příspěvky: 9
Registrován: 16 črc 2011, 22:50

Re: 1.5Crdi 60kW, hulí a špatně startuje

Příspěvek od Petrove »

Ahoj, je dost možné že prosakuje olej,při nasazování čerpadla je tam 0 kroužek a ten může být prasklý. Je součástí opravné sady na přetěsnění čerpadla. Dál je možné že hřídel na čerpadle je vychozená a protíká přes simering. Ten není součástí opravné sady,ale není drahý. Musí se dokoupit i hřídel. Možnost protíkání nafty do oleje. Stačí přičichnout k víčku oleje a tím to potvrdit nebo vyvrátit. Rozhodně čerpadlo ven a nebát se toho. Instalace windowsů je složitější. Držím palec. Ahoj. Petr.
batezip
Příspěvky: 4
Registrován: 28 lis 2013, 19:25

Re: 1.5Crdi 60kW, hulí a špatně startuje

Příspěvek od batezip »

Čerpadlo se chystám vyndat a rozebrat.
Ten návod je skvělej a určitě ho použiju, hlavně díky němu jsem se rozhodl do toho pustit :idea: . Na tenhle motor právě nikde nic moc není.
Ten prosakující olej mě vůbec nenapadl :) , zkusím se na to zaměřit.

Zatím díky za rady, dám vědět, jak to pokračuje.

Martin
Odpovědět

Zpět na „MATRIX“