Velké dilema i40 nebo Škoda Superb

Evropský nástupce Sonaty

Moderátor: Moderátoři

mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Velké dilema i40 nebo Škoda Superb

Příspěvek od mmv »

Poučil se z toho vůbec Hyudai a opravuje problémy ?!? určitě, u volantů se taky poučil :-)
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Reklama
 

Uživatelský avatar
milan74kb
**
Příspěvky: 387
Registrován: 03 bře 2010, 16:06

Re: Velké dilema i40 nebo Škoda Superb

Příspěvek od milan74kb »

mattycz píše:Tak jsem se skoro rozhodl bude to i40 a ted další boj automat či manuál a taky se bojím te vrzajici palubky.
Je možné. ze kus objednány ted v lednu už bude mít palubou OK. Poučil se z toho vůbec Hyudai a opravuje problémy ?
Ak natrafis na dobry servis.
Ja som presiel 4 servisy, kym som sa dostal na radu clena klubu do normalneho (a stalo ma to 3 mesiace casu, aby sa moj problem riesil) ...
2013 Hyundai ix35 2,0 CRDi 135 kW 4x4 Premium Navi (6MT)
(paket design + paket pre zle cesty + sun / winter packet + safety packet)
spotreba - dlhodoby priemer 7.2 L / 100 km (3/3 RT na tempomate)
najazdene - 55.000 km
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: Velké dilema i40 nebo Škoda Superb

Příspěvek od airwaves »

Tak ty už jsi se rozhodl? aha... a bojíš se te vrzajici palubky. aha...
A teď tu o Karkulce :D :D :D :D :D .
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
mattycz
*
Příspěvky: 20
Registrován: 22 pro 2013, 09:39

Re: Velké dilema i40 nebo Škoda Superb

Příspěvek od mattycz »

to airwaves: nevím co jsi tím myslel, pokud nemáš nic konstruktivního k tématu raději sem nepis
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: Velké dilema i40 nebo Škoda Superb

Příspěvek od robertbulko »

Automat je super volba. Radi perfektne, ked neslapes moc na plyn skoro nie je citit, ze preraduje. Pri agresivnom predbiehani podradi aj o 2 stupne a kedykolvek si mozes pomoct packami na volante. Ja som velmi spokojny. :D/

Co sa tyka palubovky, bud si isty, ze jedneho dna bude musiet ist dole. Pozitivne je, ze to v :hyu: uz dnes vedia urobit na velmi slusnej urovni bez skrabancov a podobnych nedostatkov neodborneho servisu. treba si len zistit, ked na to pride, kde to vedia urobit naozaj slusne. :wink:
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
mattycz
*
Příspěvky: 20
Registrován: 22 pro 2013, 09:39

Re: Velké dilema i40 nebo Škoda Superb

Příspěvek od mattycz »

Tak a je rozhodnuto. Ted se jen rozhodnout zda ještě lehce jete 40000 najeto , ale je to max vybava nebo nove ve výbavě style.
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: Velké dilema i40 nebo Škoda Superb

Příspěvek od airwaves »

Gratuluji! Rozhodnuto! Tak kolik jsi najel s oběma konkurenty kilometrů a jaké jsou tvá srovnání pokud tedy máš něco k tématu ty baviči!

http://cs.wikipedia.org/wiki/Bavi%C4%8D




Slovem bavič označujeme zábavného člověka. Jedná se o takového člověka, který má přirozený dar bavit ostatní lidi i v situacích, které vlastně příliš popřípadě vůbec zábavné ne
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
Uživatelský avatar
vlado1979
****
Příspěvky: 1114
Registrován: 19 črc 2008, 10:19
Bydliště: Malinovo
Kontaktovat uživatele:

Re: Velké dilema i40 nebo Škoda Superb

Příspěvek od vlado1979 »

Dilema vyriešená. Ostáva zagratulovať ...
Volil by som mazdu 6 alebo toyotu avensis. K otázke superb vs. i40, radšej :hyu:

Prajem všetkým pekné Vianoce :D
Mazda CX-5, 2.0 Skyactiv-G AWD AT, 118 kW (2015-
Suzuki Swift, 1.2 VVT, 69 kW (2016-
BMW 530i E61, 3.0 R6 AT, 200 kW (2011 -2015)
Hyundai i30, 1.4, 80 kW (2008-2011)
Peugeot 307 break, 2.0 HDi, 79 kW (2006-2008)
Mazda 121, 1.4, 44 kW (2004-2006)
Uživatelský avatar
Mirus30
*****
Příspěvky: 1801
Registrován: 04 úno 2013, 19:53
Bydliště: Litoměřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Velké dilema i40 nebo Škoda Superb

Příspěvek od Mirus30 »

mattycz píše:Tak a je rozhodnuto. Ted se jen rozhodnout zda ještě lehce jete 40000 najeto , ale je to max vybava nebo nove ve výbavě style.
Zkus se podivat po necem takovym, najeto minimum km a pekna cena...

http://www.cars.cz/inzerce/osobni-auto- ... el_hyundai
i30N Performance Sport, DCT 2023
Kia Proceed GT 2021
Škoda Scala MC 1.5TSI 2020
Kia Proceed GT 2019
i40 kombi 2,0GDI 2018
i30 kombi FL 2017
i30 kombi FL 2015
i30 1,6GDI 2012
Accent 1,3 2006
draslik
*
Příspěvky: 75
Registrován: 22 črc 2013, 21:54

Re: Velké dilema i40 nebo Škoda Superb

Příspěvek od draslik »

mattycz píše:Tak jsem se skoro rozhodl bude to i40 a ted další boj automat či manuál a taky se bojím te vrzajici palubky.
Je možné. ze kus objednány ted v lednu už bude mít palubou OK. Poučil se z toho vůbec Hyudai a opravuje problémy ?
Vrzajících plastů na palubovce se vůbec bát nemusíš, je to úplně jednoduchá oprava, kterou dle mě zvládne každý sám doma. Já jsem to také sám vyřešil a nic nevrzne.

Co jsem nedokázal / nechtěl řešit doma, byla nepříjemné bouchání v pravém horním rohu palubovky cca po 14 000 km. Takže jsem dal auto do servisu a vše opravili (palubovka ven a zase zpět).

S tvým rozpočtem okolo 500 000,- bez DPH bude Superb žebrák a možná se ti stane, že ho jednou nenajdeš tam kde jsi ho zaparkoval. S i40 se nikdy parkovat nebojím, protože kdo by to kradl.

Já osobně jsem vybíral mezi Ford Mondeo, Hyundai i40, Škoda Superb, Mazda 6, Toyota Avensis. Všechny auta jsem si půjčil na víkend a i40 vyhrála. I když jsem se bál slabého motoru díky objemu 1,7 litru, ale i40 jezdí parádně. Sice to není žádné letadlo, ale bohatě to stačí.
Hyundai i40 CW, Experience Premium + Navi, 1,7 CRDi, 100kw, manuál
mattycz
*
Příspěvky: 20
Registrován: 22 pro 2013, 09:39

Re: Velké dilema i40 nebo Škoda Superb

Příspěvek od mattycz »

Ten rozpocet je po sleve u Hyundaie mame asi 140 000 kc.
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Velké dilema i40 nebo Škoda Superb

Příspěvek od mmv »

draslik píše: Vrzajících plastů na palubovce se vůbec bát nemusíš, je to úplně jednoduchá oprava, kterou dle mě zvládne každý sám doma. Já jsem to také sám vyřešil a nic nevrzne.
Co jsem nedokázal / nechtěl řešit doma, byla nepříjemné bouchání v pravém horním rohu palubovky cca po 14 000 km. Takže jsem dal auto do servisu a vše opravili (palubovka ven a zase zpět).
no tak je vidět, že jsme národ chalupářů a kutilů, ono kupovat věc za půl melounu s tím, že si to DODO sám, je více než na pováženou :-)
http://www.meteleskublesku.cz/media/14/snd/12.mp3
draslik: jestli jsi to myslel ironicky tak pardoon #-o
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
mattycz
*
Příspěvky: 20
Registrován: 22 pro 2013, 09:39

Re: Velké dilema i40 nebo Škoda Superb

Příspěvek od mattycz »

Airwaves ty jsi fakt hlupak, ktery navic neumi cist.
Kdyby jsi si precetl muj prvni post, tak bys pochopil, ze zde se ptam uzivatelu i40 na zkusenosti a pripadne rady.
Ty i40 zrejme nemas tak se zdrz komentaru. Diky vsem ostatnim za rady a doporuceni.
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: Velké dilema i40 nebo Škoda Superb

Příspěvek od airwaves »

Když ti to udělá radost klidně pokračuj. Ano jsem hlupák který neumí číst. Ale k věci puso, já lačním po tvých technických informacích proč si se rozhodl utratit půl míče zrovna za i40, v čem tě jízdně přesvědčila. A proč se mám zdržet komentářů, že nemám i40? No ale to ty přece taky ne. Tak prosím data, tabulky, porovnání, zkušební jízdy nebo seš pro mě hlupák jako já.
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Velké dilema i40 nebo Škoda Superb

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

To airwaves: Já mám Tvoje kousavé, jedovaté a sarkastické příspěvky rád. Ale v tomhle vlákně nejsi za hlupáka, ale přímo za blbce :( .
Mattycz tady hledal názor na jím nastolenou otázku jak by se kdo rozhodoval na jeho místě, když si má vybrat služebák a má na výběr primárně mezi i40 a Superbem. A dostalo se mu nějakých názorů a poznatků od těch, kteří i40 mají či s ní měli nebo mají možnost jezdit. Jestli se tím řídil nebo ne je úplně jedno. Stejně tak je čistě jeho věcí proč se nakonec rozhodl pro i40. Určitě sis někdy vybíral auto pro sebe jako soukromá osoba. Tam ale výběr probíhá úplně jinak než u nákupu do firem. A to může matty ještě mluvit o štěstí, že se s ním zaměstnavatel na toto téma baví. Já se svých lidí neptám čím chtějí jezdit, já jim auto s majitelem firmy vyberu a přidělím - nelíbí, tak jdi o dům dál. A buď si jistý, že kritéria podle nichž vybírám auta do firmy je úplně odlišný než jak si vybírá auto soukromá osoba (jako bývalý prodejce vím moc dobře jak to probíhá na obou "frontách" - moc podobnosti tam není).
Takže proč se matty rozhodl pro i40 je jeho věc, podle tabulek, ale například auto vybírá tak akorát puberťák pro tátu.

To mattycz: Já osobně bych po roce praktických zkušeností s i40 (má ji šéf) vybral Mazdu 6. Obecně mi aktuální nabídka :hyu: nesedí. Při Tvém proběhu a charakteru tras bych volil automat. Každopádně si ale půjč předváděčku na týden a prakticky to vyzkoušej. Je to velice zvláštní a nikdo mi to nedokáže vysvětlit, ale motor 1,7 CRDi 100kW jede v sedanu jak z praku a v kombíku je jak udušenej. Zkoušeli jsme to na vzorku celkem 10 aut (5 sedanů, 5 kombíků) a chovaly se všechny podle stejného vzorce (bez ohledu na to zda to byly manuály či automaty). Tenhle rozdíl jsem zaznamenal nejen já a můj šéf, ale i "můj" prodejce, přijímací technik i jednatel "mého" dealerství.
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Odpovědět

Zpět na „i40“