Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Kadel
Příspěvky: 5
Registrován: 23 pro 2013, 21:03

Re: Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Příspěvek od Kadel »

Jsem na této stránce nový , neboť Hyundaie mám teprve jeden měsíc. Potěšilo mě ale toto téma , protože jsem také vyznavačem jedné stopy .Myslím si Vildo ,žes udělal dobře s Viragem 535 já jsem stejně začínal s Yamahou jako se strojem se kterým si osaháš začátky a získáš první zkušenosti .
Ale vzpomeň si na mne za nějaký čas a uvidíš ,že 535 ti bude slabá a začneš pokukovat po něčem silnějším . Já jsem si tímto také prošel a už pátým rokem vlastním Yamahu XVS 1300 Midnight Star .
Myslím si že to u tebe nebude taky dlouho trvat a přesedláš na plnokrevníka moc bych ti to přál.
Fota přikládám.
Přílohy
mazlik
mazlik
P4270361.JPG (124.55 KiB) Zobrazeno 1327 x
dřívější máša
dřívější máša
DSC00744.jpg (198.06 KiB) Zobrazeno 1327 x
Reklama
 

Uživatelský avatar
Bolo
*****
Příspěvky: 1598
Registrován: 29 pro 2007, 12:39
Bydliště: Čínský Těšín

Re: Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Příspěvek od Bolo »

Tak ta motorka je vážně pecka. Tenhle topic mě celkem zaujal. Dokonce tak, že už jsem se byl poptat v autoškole co a jak :mrgreen: . Máte ty mašiny fakt super :D/ snad se brzy přidám :)
Bylo: Hyundai Coupé 1.6 1997
Hyundai Trajet 2.0 CRDI 2005
Hyundai Lantra 1.6 J2 kombi
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Příspěvek od Gandalf »

Ta červeno-krémová kombinace 535 je nějak zatraceně oblíbená :lol:

Ale aktuální mazlík, je fakt MAZLÍK :!: Věřím, že si Vilda minimálně rok - dva krásně užije pětikilo, ale tohle to musí být malinko jiný "hukot" už na volnoběh a to nemluvě, když za to člověk zlehka vezme :shock: :wink:
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Příspěvek od Vilda »

Kadel píše:.
Ale vzpomeň si na mne za nějaký čas a uvidíš ,že 535 ti bude slabá a začneš pokukovat po něčem silnějším
Ahoj Kadle .... Tvoje Yamaha je nádherná a jsem si stopro jistej, že jsem ji viděl na motorkářích na vícero fotkách :-k Ale budu k tomu, co jsi napsal, mít pár " ale " .... mám 535ku teprve pár týdnů a zatím se mi jeví, jako neřízená střela. Takže si ji opravdu užívám a každá projížďka na ní, je pro mě svátek .... taky je na Tvé fotce vidět, že máš patrně rodinný domek z garáží a tak máš svoji velkou krasavici kde parkovat. Já mám možnosti parkování omezené tím, že bydlím v paneláku a mám pronajaté garážové stání :idea: takže zaparkovat Virago vedle stojícího Accenta, je přímo akrobatický výkon a je to na centimetry .... nemůžu šířkou motorky omezovat vedle stojící sousedy.

Co se týče výměny za silnější mašinu :-k mám kamaráda na Motorkářích, který jezdí na 535 osmou sezonu a o tom, že by ji měnil za silnější, vůbec neuvažuje :roll: prostě mu stačí. U mě to bude záviset na tom, jestli budu vozit baťůžek .... a jak znám svoji ženu, tak na Yamajku sedne tak tříkrát do roka, takže drtivou většinu sezony budu jezdit sám :D/ a na to mi 535ka stačí bohatě.

Svezl jsem se na Suzuki Intruder 1400 nebo 1500, už si obsah nepamatuju .... má ji kamarád z hospody. Mašina krásná, velká a dost těžká .... proti 535 se mi zdála dost neohrabaná, ale je jasný, že na ní nejsem zvyklej.

Už jsem tady psal, že nikdy nebudu říkat nikdy ..... ale o výměně za silnější, opravdu neuvažuju [-X minimálně dva, tři roky .... možná déle :wink: ale netvrdím, že se mi mnohem větší motorky nelíbí, to bych opravdu kecal :D z Hondy Goldwing 1800 a nebo třeba z Yamahy XJR 1300, jsem ouplně odvařenej :lol:
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Příspěvek od Martun »

Vilda píše: ...něco potřebuju koupit v Hradci.....
žádný problém :wink:

Jo a na tu flašku dej zámek! :lol:

Jinak fakt se toto téma super rozjelo =D>
Máte je krásný, pánové :!: =D>
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Kadel
Příspěvky: 5
Registrován: 23 pro 2013, 21:03

Re: Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Příspěvek od Kadel »

Vildo já jsem psal, že za nějak čas ti stačit nebude . Mě to trvalo 2,5 sezony než jsem přesedlal ale znám u nás v klubu několik členů kterým taky stačí . Uvidíš až se čas navrší já to nemyslel nijak zle jenom jsem ti popsal své prožitky tak se nezlob . Mohl bych ti též popsat v čem mi Virago nesedělo ale nevim jestli tě to zajímá. Zatím si užívej a po nějakém čase můžeme dát řeč.
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Příspěvek od Vilda »

Kadel píše: já to nemyslel nijak zle jenom jsem ti popsal své prožitky tak se nezlob . Mohl bych ti též popsat v čem mi Virago nesedělo ale nevim jestli tě to zajímá. Zatím si užívej a po nějakém čase můžeme dát řeč.
Ale já se přece vůbec nezlobím :D a jestli si měl ten pocit, tak to se moc omlouvám :oops: jen jsem se Ti snažil vysvětlit, že jsem v první řadě limitován místem v garáži, taky jsem na motorce úplný zelenáč :mrgreen: a mám se dlouho co učit ..... určitě se nebudu přít o tom, že si za dva tři roky, nepořídim něco silnějšího :wink: ale díky parkování by to byl opět chopper a nejspíš zase Virago 1100 ..... ale koupit cruiser jako máš ty nebo jako má kolega z hospody Suzinu Intruder, tak by Accent letěl na parkoviště a na jeho místě v garáži by stála motorka :roll: a to se mi nechce.

Takže v klidu piš svoje zážitky s mašinou, i v čem Ti nesedělo Virago 535 :wink: od toho se to vlákno založilo ..... to, že jsem tohle téma tady rozjel já a že mám 535ku, ještě neznamená, že si nechci přečíst taky o jejích negativech ....... za všechny informace o této motorce budu jen vděčný =D> a určitě nejsi první, kdo mě upozorňoval na to, že po pár sezonách budu pokukovat po silnější motorce :D řekl bych, že jsi tak desátý v pořadí :lol:
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Příspěvek od Gandalf »

Vildo, máš pravdu v tom, že dostatečnost motorizace každý vnímá individuálně. Faktem je, že velká část uživatelů má tendenci po čase přejít výš a to z různých důvodů.
I když jsem "jen skútrista", taky jsem řešil, jestli mi vystačí pro mé ježdění B-čkařská stopětadvacítka a nebudu muset rozšiřovat ŘP. Nakonec jsem si A-čko rád udělal už jen proto, že mi to dalo hromadu nových informací a zkušeností díky skvělému instruktorovi.
Obecně vzato posuzuji každý stroj ze tří hledisek - praktičnost, bezpečnost a radost z jízdy (nikoliv nutně v tomto pořadí) :) Praktická byla 125-ka optimálně, ale z hlediska bezpečnosti je určitě lepší mít pár koníků v rezervě. Člověk může rychleji předjet zmateného řidiče nebo pružně zrychlit z nepříjemné situace. Radosti z jízdy jsem si užil dost a dost. Jistěže by radost z jízdy mohla být ještě větší na dvouválcích Burgman 650 nebo Honda SW-T 600, ale na úkor ekonomiky a tedy praktičnosti. Jednak jsou to stroje do městského provozu už celkem monstrózní, kupní cena je taky někde jinde, spotřeba jako malé auto a podobně je tomu u nákladů na servis. Pokud je člověk šikovný, může si větší část servisu udělat doma sám, ale u nového stroje musí respektovat záruční podmínky a stejně je na některé věci potřeba spec. nářadí a vybavení.
Ale beru to z mého pohledu, kdy skútr užívám pro cesty do práce, na nákupy i na výlety. Někdo má motorku opravdu jen pro zábavu o víkendech nebo dovolené a pak se rozhoduje trochu jinak :wink:
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Příspěvek od Vilda »

Tak tak Gandalfe ..... je to pravda co píšeš, k takovému rozhodnutí člověk musí dojít časem :-k a jestli se tady o tom budeme bavit za dva roky, možná, že názory na obsah a velikost motorky oba změníme :wink: ale možná, že taky nezměníme ....

Proto tady jsem v lehké opozici, protože to prostě zatím nevím :D já jsem rád vůbec za to, že jsem se v bezmála 55 letech odhodlal udělat si řidičák na velkou motorku a koupit si jako kmet - začátečník pětikilo :lol:

A v mém věku si plánovat něco, na dva tři roky dopředu, je čirá pošetilost O:)
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Příspěvek od Martun »

Vilda
tak myslím že ty, díky pravidelnému pojídání tekutých švestek, budeš mít dobrý kořínek a můžeš směle plánovat i na další roky.. :mrgreen:
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Příspěvek od Vilda »

Dneska jsem to už psychicky nevydržel a po obědě na chvilku vytáhnul Yamajku na světlo Boží :wink: nakonec z toho byla hodina a půl, skoro 70 kilometrů a co bych to tajil ...... chvílemi jsem si na motorce radostně pokvikoval a když nikdo nebyl v dohledu, tak i vřískal :lol:

Taky už mám namontovány nové, vyšší řidítka a je to úplně jiná jízda :!: mašina se mnohem líp ovládá a při sklápění do zatáček mám pocit daleko větší jistoty. Rovněž Yamajka dostala nové chromované gripy a na blatník jaguárka :D/ využil jsem výrazné předvánoční slevy v Bikers Crownu.

A to krásný dole, je moje Yamajka a ta obluda na ní, jsem já :D
DSCN0117.JPG
DSCN0117.JPG (222.48 KiB) Zobrazeno 1186 x
DSCN0122.JPG
DSCN0122.JPG (208.05 KiB) Zobrazeno 1186 x
DSCN0124.JPG
DSCN0124.JPG (182.24 KiB) Zobrazeno 1186 x
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Příspěvek od Vilda »

A již zmiňované doplňky .... chrom. gripy a vyšší řidítka zn. Magura.
DSCN0107.JPG
DSCN0107.JPG (215.84 KiB) Zobrazeno 1184 x
Gandalfe, tady je upravená SPZetka, už bez toho hrozného plechu ...
DSCN0110.JPG
DSCN0110.JPG (214.83 KiB) Zobrazeno 1184 x
Tady je vidět, o kolik se zvedla řidídka ... asi o 12 cm ...
DSCN0116.JPG
DSCN0116.JPG (211.25 KiB) Zobrazeno 1184 x
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Příspěvek od Gandalf »

Nadhera, Vildo =D>
Gripy vypadaji dost dobre, jeste to chce vyhrivane :wink: Ty zrcatka urcite nejsou puvodni? A koukam, ze jsi do toho lesteni zahrnul i boty :mrgreen:
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Kadel
Příspěvky: 5
Registrován: 23 pro 2013, 21:03

Re: Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Příspěvek od Kadel »

Vildo prst nahoru , máš ji pěkně vyšperkovanou zrcátka , padáky , a když vidím ty výfuky žádný vypálený chrom v ústí z válce tak bych řekl , že původní majitel ji moc nehonil, takže bych řekl , že bude v dobré kondici . Kolik má najeto ?
K negativům , které mě vedly k výměně bych začal se stupačkami . Už mi taky bylo 50 let a posed na Viragu tě nutí mít nuhy dost dozadu , takže po delší jízdě , když jsem zastavil někde na křižovatce a opět jsem dal nohy na stupačky dostával jsem křeče do kyčlí , které jsem řešil narovnáváním nohou .
Toto se dá řešit předkopama .
Dále bych ti doporučil plexi protože při rychlosti nad 100 km/h jsem měl pocit , že se musím držet řídítek větší silou abych nebyl sfouknut z motorky . Také jsem musel spevnit držení hlavy .
Jinak oceňuji tvé zapálení pro motorku v tomto počasí jezdí asi jenom srdcaři .
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Příspěvek od Vilda »

Kadle, díky za pochvalu =D> snažím se .... najeto má něco přes 35 000 a měl ji starší pán z Německa. Byl to pečlivák a k motorce byla i servisní knížka s každoroční kontrolou.

Se stupačkami problém nemám a zatím mě křeče neberou, ale o předkopech uvažuju .... nicméně, nejdřív bych si je chtěl vyzkoušet, než je koupim a namontuju :wink: otázka je, od koho si je pučit ... :D

Plexi si pořidím určitě, protože jsem jel po dálnici 130 km/h a měl jsem pocit, že se rukama neudržim řidítek, jak na tom fičelo .... chtěl bych se Tě zeptat, jak vysoké plexi si na Viragu měl :-k výšku 46 nebo 56 cm ??

Díky za info a měj se ...
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Pokec“