moje i30 1.6 GDI kombi

Založte si své téma a představte svojí i30 ostatním

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
p.b
*
Příspěvky: 15
Registrován: 03 led 2013, 15:16

moje i30 1.6 GDI kombi

Příspěvek od p.b »

Tak dnes je to presne rok co jsem koupil u Auto Nejdl predvadeci i30 1.6 GDI kombi. Mela najeto 1304 km, vybavu style + navigace, barva Hazel Brown. Muj predchozi automobil byla Skoda 1.6 Fsi sedan druhe generace. Proc jsem se rozhodl prejit od Skody k Hyundai. 1- Cenovy rozdil pri srovnatelne vybave, 2- karoserie kombi se mi velice libi, 3- kombi jsem potreboval kvuli psovi. Mam tibetskou dogu, kteera vazi 68 kg a do Skodovky se mi na zadni sedadla temer nevesla :D . A ted poznatky po rocnim pouzivani. Mam najeto 17400 km. Byla provedena vymena volantu a radici paky kvuli loupani kuze. U volantu jsem dostal na vyber bud vymenu, nebo precalouneni. Vybral jsem moznost precalouneni a jsem velmi spokojen. Protoze to trvalo cca 10 dnu, dostal jsem nahradni i30, ale cvvt. tady se zminim o tempomatu. U gdi je tempomat naprosto v pohode, u cvvt tempomat houpe. mel jsem pocit, jako kdyz se rozjede a pribrzdi a zase se rozjede. proste nebyl plynuly. ted zpet k memu gdi. Auto pouzivam temer denne a prozatim nemam zadne zavady. Snad to bude pokracovat i nadale. Spotreba se ustalila dle PP 6,5l/100 km, skutecnost je o 0,4l vyssi.Co se tyka motoru a prevodovky, jsem v celku spokojen. Jen 6 by mohla tocit o trochu mene nez 3250 otacek. Razeni podle me funguje presne. Jen pri rozjezdu mezi 1 a 2 stupnem pri studenem motoru je potreba mit trochu trpelivosti.Velmi rychle jsem si zvykl na bezklickovy vstup a startovani. Malinko me mrzi, ze nemam vyhrivany volant. Ted v zime by to bylo urcite uzitecne. Sedadla vyhrivane mam. Jsou polokozena a velice pohodlna. Ted co se tyka pristrojove desky a displeje radia. Moc me mrzi, ze na displeji mezi budiky nejsou v levem hornim ruzku hodiny. Jsou pouze na radiu. A tady je pro me velky problem. Displej radia i na nejnizsi stupen osvetleni v noci oslnuje. Proto mam displej zhasly. A kdyz je zhasly, nevidim na hodiny...Ne ze bych koukal kazdou minutu kolik je hodin, ale jde jen o informaci o case. Dale bych se rad zminil o navigaci. 1- Je konec roku 2013 a mapove podklady v mem aute jsou z roku 2010. To neni moc aktualni. Pri garancce jsem chtel provest aktualizaci map. Bohuzel oficiane pry zadna neni...Mohu si aktualizaci koupit na navtegu za 169 euro. To mne pripada maliko zvlastni. navi stoji kolem 30000 Kc a jeste si mam kupovat aktualizace? Vim o moznosti aktualizace robodomo, ale kdyz je auto nove a v zaruce, nechce se mi do toho vrtat. 2- Proc nemohu ovladat radio ceskym hlasem, kdyz je auto z Cech. Proc musim pouzivat anlictinu, polstinu atd.Tim jsem skoncil s negativama. Jinak jsem s i30 velice spokojeny. Uloznych prostor je dostatek a v kufru se mi libi hrazda pro uchyceni tasek.
Reklama
 

p.b
*
Příspěvky: 15
Registrován: 03 led 2013, 15:16

Re: moje i30 1.6 GDI kombi

Příspěvek od p.b »

tak se objevila prvni zavada na mem i30 kombi. na displeji radia se mi misto obrazu ze zadni kamerky objevi blikani mezi cernou a bilou barvou. K tomu se pridaly i zadni couvaci senzory, ktere vyhlasuji nepravidelne plane poplachy pri couvani, i kdyz prokazatelne za mnou nic neni :( . to je potom couvani docela adrenalin :shock: na zarucni opravu jsem objednan zacatkem ledna a po ukazce v servisu mi rovnou rekli, ze mi pujci nahradni auto, protoze takovou zavadu jeste nevideli...
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Auta členů“