Konstrukční vada-prošoupané kabely

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Uživatelský avatar
Dalin
***
Příspěvky: 770
Registrován: 05 bře 2009, 21:09
Bydliště: Klatovy

Konstrukční vada-prošoupané kabely

Příspěvek od Dalin »

Zdravím pánové, momentálně mám auto v servisu, jelikož mi opakovaně chcíplo za jízdy. Poprvé mi to chcíplo před půl rokem, zastavil jsem nastartoval a jel jsem dál, po dalších 20km opět chcípnutí motoru, zase jsem chvíli počkal, nastartoval a jelo to dál. Následně jsem dal auto do servisu, na nic nepřišli, závadu jim diagnostika neukázala. Jezdil jsem v pohodě až do minulého týdne, kdy se závada opět objevila a po cestě domů asi 50km mi motor asi 8x chcípnul za jízdy a rozsvítila se mi kontrolka-grilované kuře, auto šlo opět do servisu. Dnes mi volali, že zjistili kde je zakopaný pes, jedná se o prodřený kabelový svazek někde v motorovém prostoru, prý Hyundai o všem ví a jedná se o špatné umístění tohoto svazku. Nejspíše to čeká nemálo dalších i30 zejména se vznětovým motorem, který má přece jenom větší vibrace. O jaké kabely přesně jde budu informovat až budu mít info se servisu a auto si půjdu vyzvednout.
Hyundai i30 1,6crdi style ice blue 06/2012-prodáno
Hyundai Accent 1,5crdi 2007-prodáno
Opel Astra 1.7TD Isuzu-prodáno
Reklama
 

severtom
***
Příspěvky: 731
Registrován: 21 pro 2010, 11:25

Re: Konstrukční vada-prošoupané kabely

Příspěvek od severtom »

Týý voe, to jsem zvědav, jak TOHLE zametou pod koberec :-)
To asi Hyu nevyřeší dalším prosekáním autorizované sítě, vyřazením servisů, které neříkají "to je vlastnost auta, pane".
I 30 CW Plus 1,4 CVVT LPG 08/2010
Netvrďte, že jdu za každou cenu proti proudu, myslete si, že si rád udělám vlastní názor :-)
mobil5o
*
Příspěvky: 66
Registrován: 08 kvě 2013, 18:38

Re: Konstrukční vada-prošoupané kabely

Příspěvek od mobil5o »

urcite to nebude konstrukcna zavada
ak by to tak bolo tak sa tu stazuju stovky ludi na dovnaky problem (takze dealer ti urcite kecal)

rovnako mam i30 crdi 4/2012 (starsieho data ako ty)
a nemam ziadny spominany problem (25000km)
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: Konstrukční vada-prošoupané kabely

Příspěvek od soban »

Kdoví zda mu kabely něco neožralo, aby se kabel prošoupal tak to by se v držácích musel hejbat a motor by musel chodit metr tam a zpět.....

Samozřejmě může být někde ostrá hrana a jak je tam kabel který je našponován a teplem a zimou pracuje tak se může prodřít, ale to většinou je tím jak to tam někdo našponoval při výrobě.
Uživatelský avatar
Dalin
***
Příspěvky: 770
Registrován: 05 bře 2009, 21:09
Bydliště: Klatovy

Re: Konstrukční vada-prošoupané kabely

Příspěvek od Dalin »

Kabely nic neožralo, nové nedali, staré zaizolovali. To byla ta pověstná poslední kapka. Jezdím denně a hodně za hranice, nemůžu si dovolit nepřijet včas nebo vůbec. Ještě do toho každý den slyším kecy o nejkvalitnějším autě.
Hyundai i30 1,6crdi style ice blue 06/2012-prodáno
Hyundai Accent 1,5crdi 2007-prodáno
Opel Astra 1.7TD Isuzu-prodáno
Anthony1
*
Příspěvky: 14
Registrován: 01 úno 2013, 17:43

Re: Konstrukční vada-prošoupané kabely

Příspěvek od Anthony1 »

Dalin na rovinu. Fakt je 30 taková sračka ? Nebo jsi nasraný na servis,auto,přístup atd.?
Uživatelský avatar
mkr
**
Příspěvky: 410
Registrován: 25 lis 2013, 11:27

Re: Konstrukční vada-prošoupané kabely

Příspěvek od mkr »

Dalin píše:Kabely nic neožralo, nové nedali, staré zaizolovali. To byla ta pověstná poslední kapka. Jezdím denně a hodně za hranice, nemůžu si dovolit nepřijet včas nebo vůbec. Ještě do toho každý den slyším kecy o nejkvalitnějším autě.
Takovou "opravu" bych jim hodil na hlavu.
Ty kabely musejí splňovat určité technické parametry, po takovéto "opravě" jich zcela jistě nedosáhnou.
Takže "oprava nebyla provedena" a pokud do 30ti dnů od nahlášení závady skutečně neopraví adekvátním způsobem (v tomto případě výměnou vadného dílu, neboť oprava není možná), tak odstoupení od smlouvy a vrácení vozu zpět prodejci s právem na vrácení peněz nebo výměnu za nové bezvadné vozidlo.
aktuálně:
Hyundai i30 kombi 1,6i CVVT
Škoda Yeti 2,0 TDi 4x4

v minulosti:
Škoda O2 2,0TDi 4x4; Škoda O2 2,0TDi; VW Passat 1,9TDi; Mazda 3 2,0i GT
Toyota Avensis 1,6 VVTI; Škoda Felicia 1,3i; Škoda Favorit 1,3;Škoda 130GL
Škoda 120L; Škoda 100L
Uživatelský avatar
OGYN
**
Příspěvky: 322
Registrován: 26 led 2008, 16:32
Bydliště: Blansko

Re: Konstrukční vada-prošoupané kabely

Příspěvek od OGYN »

Problémy,se nevyhýbají žádné automobilce,a občas se svolávají některá auta na záruční opravu ! Házet špínu pouze na :hyu: je trochu out :wink: . Zkuste pohledat fora WV,Seat,Škoda..... to si počtete jak jejich majitelé ](*,) řeší turba,motory,váhy vzduchu ,a na to vše "jen " dvouletá záruka :cry: :hyu: vyrábí ročně miliony aut, a o hromadných tragediích jsem ještě nečetl ! [-X
Hyundai i30 1,6i Trikolor Komfort Agua blue met.2013
Uživatelský avatar
Dalin
***
Příspěvky: 770
Registrován: 05 bře 2009, 21:09
Bydliště: Klatovy

Re: Konstrukční vada-prošoupané kabely

Příspěvek od Dalin »

Anthony1 píše:Dalin na rovinu. Fakt je 30 taková sračka ? Nebo jsi nasraný na servis,auto,přístup atd.?
Tak tedy na rovinu, jsem nasraný protože jsem koupil sračku. Nemůžu sice vycházet z toho, že se nepovedlo zrovna to moje ale když už jsem byl v tom servisu a měl jsem možnost jezdit několika náhradními auty a ani jedno nebylo OK + tady si počteš, že určitě nejsi sám zjistíš že jsi prostě naletěl. Hele já nemám sebemenší důvod nějak špinit značku, měl jsem Accenta, paní Atose a nevěděli jsme co je to problém. Accent najeto přes 200tis. Atos přes 100tis. a oba bez chyb.
Teprve až začneš jezdit s něčím jiným já např. s OII TDi a Leonem TSi pochopíš jak je to s tím nejkvalitnější H.
Přeji ti aby jsi měl kliku a trefil na dobrý kus, já jsem bohužel to štěstí neměl.
Hyundai i30 1,6crdi style ice blue 06/2012-prodáno
Hyundai Accent 1,5crdi 2007-prodáno
Opel Astra 1.7TD Isuzu-prodáno
Uživatelský avatar
Luboshak
**
Příspěvky: 298
Registrován: 14 led 2008, 12:43
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Konstrukční vada-prošoupané kabely

Příspěvek od Luboshak »

Ty jsi fakt prodal nové auto kvůli prošoupanému kabelu? A proč je i30 dle tebe sračka? Protože se prošoupal kabel nebo jsi měl i jiné závady?
Luboshak
---------------------------------------
Hyundai i30cw 1.4 CVVT Comfort 2010 LPG BRC
Fiat Tempra 1,6 SX, r.v. 1991 - sešrotováno
Hyundai Lantra 1,5 GLSi, r.v.1992 - sešrotováno
Uživatelský avatar
Dalin
***
Příspěvky: 770
Registrován: 05 bře 2009, 21:09
Bydliště: Klatovy

Re: Konstrukční vada-prošoupané kabely

Příspěvek od Dalin »

Nejen kvůli kabelu, v servisu jsem byl více jak doma. Nechci to znovu vše vypisovat můžeš si to tady najít. Měl jsem prostě všechny závady o kterých se tady v sovislosti s i30 psalo. Další jako ztuha jdoucí pedál plynu nebo nemožnost najít si optimální polohu za volantem a mnoho dalších jsem ani neuváděl.
Hyundai i30 1,6crdi style ice blue 06/2012-prodáno
Hyundai Accent 1,5crdi 2007-prodáno
Opel Astra 1.7TD Isuzu-prodáno
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 9008
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Konstrukční vada-prošoupané kabely

Příspěvek od idam.i »

Skoro sa divým,ako si mohol také zlé auto predať ! :!: Ako k tomu príde ten nešťastník ,čo ho kúpil ? :?: ](*,)
Musím uznať,že ti :hyu: hodne leží v žalúdku.Možno právom,to nesúdim,ale určite ti prajem lepšie skúsenosti s novým autom,inak by to už bolo o zdraví. [-o<
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
Dalin
***
Příspěvky: 770
Registrován: 05 bře 2009, 21:09
Bydliště: Klatovy

Re: Konstrukční vada-prošoupané kabely

Příspěvek od Dalin »

Třeba už je všechno opraveno a další problémy nenastanou. Já už nevěřím na náhody, stačí se nad tím trochu zamyslet. Naštěstí máte 5 let aby se vychytali problémy. Máš pravdu leží, proto jsem paní nekoupil i10 místo Atose i když se jí líbila a koupil jsem UP! Jestli ještě někdy koupím Hyundai, tak to bude s nostalgie Accent.
Čau a měj se fajn.
Hyundai i30 1,6crdi style ice blue 06/2012-prodáno
Hyundai Accent 1,5crdi 2007-prodáno
Opel Astra 1.7TD Isuzu-prodáno
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 9008
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Konstrukční vada-prošoupané kabely

Příspěvek od idam.i »

Leon beriem,ale Up ,tak to už si šlapol dosť vedla. #-o Čau.
Sorry za OT.
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
Bofors
**
Příspěvky: 282
Registrován: 05 led 2010, 17:05
Bydliště: Ostravwa

Re: Konstrukční vada-prošoupané kabely

Příspěvek od Bofors »

Dalin- gratuluji k výběru, ono jsou auta a "auta"
VW Golf VII 1,4 TSI
motozačátky: Hyu Elantra 1,6
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Elektronika“