Paserakov: Biely Style Kréém combi 1,6 crdi 128hp

Založte si své téma a představte svojí i30 ostatním

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
paserak
*
Příspěvky: 72
Registrován: 17 črc 2012, 14:59

Paserakov: Biely Style Kréém combi 1,6 crdi 128hp

Příspěvek od paserak »

Takže pekne vás tu vítam na vynovenej recenzii môjho kombíku.
Svoju prvú recenziu som z portálu stiahol a nechal si veci uležať v hlave, takže hádam bude táto verzia čitateľná a príliš sa nebudete nudiť. Začnem trochu netradične a načriem do nedávnej minulosti. Písal sa rok 2008, kedy som sa vracal zo sveta a rozmýšľal som ako miniem ťažko zarobené úspory. Áno trošku sentimentu nikomu nezaškodí a aj preto sa neustále vraciam k spomienkam, kedy jedniná dilema na výber motorového tátoša bol neľútostný sú boj medzi Swiftom1,3l a Fábiou 1,2l. Nebudem Vám klamať Swift bol láska na prvý pohľad, i keď v tomto prípade za lásku som bol ochotný platiť. Ku cti nám slúžili 3 odpracované rôčky a 45.000tis km, bez jedinej závady. Bol to prototyp auta ku ktorému sa môžete správať ako ku psovi ktorý vás nikdy nenechá v štichu . Nehovorím o tom že som sa k autu choval zle, poviem to tak .... mladý človek a jeho prvé auto .... Ako to v živote býva dostal som ponuku ktorá sa neodmieta v roku 2011 som upgradoval Swifta na SX4 1,6l. Môžem zodpovedne povedať že sa mi značka Suzuki vnorila hlboko pod kožu a tom som ešte ani na žiadnej poriadnej motorke nesedel. K autu bez výhrad, čo na tom že sa vyrába od roku 2008, čo tam po 6 prevodovom stupni to všetko človek oželie ..... no ale s narodením syna človek zisťuje že s 270L SX4 kufrom neurobíte zázraky. Doba sa zmenila od čias kedy rodičia jazdili na dovolenky s trabíkom 90km/h s rodinou a s batožinou na výlety do tatier sú ta-tam. Koncom roku 2012 s SX4 a s najazdenými 15000km som sa rozhodol, aj vďaka dostatku financií jednoducho to poviem... urobiť si radosť . V zhľadom na moju terajšiu prácu som sa rozhodol, že pôjdem do nejakého pohodlného rodinného kombíku na dlhé trate. Môja žena rýchlo pochopila že svoju vyhrážku aj dokonám. Presedené desiatky, keď nie stovky hodín za internetom kde som pozeral a čítal video recenzie. Pozeral som ich tak intenzívne, že dokonca aj moja žena začala mať prehľad o značkách a typoch predávaných áut a bol teda výkon. Pre zaujímavosť kupoval som si svoje tretie auto a ešte nikdy v živote som nebol na žiadnej testovacej jazde. Rozhodnutie pre Hyundai i30 combi bolo spontánne, s maximálnym ohľadom na cenu a úžitkové vlastnosti. Po pár vetách z distribútorom Hyundai som bol odporučený na bývalú predajňu AutoPalace na Vajnorskej. Auto objednané (zaplatená záloha) 04.07.2012 a dodané (na predajňu) 10.10.2012 dodacia lehota 14 týždňov.
Výbava style + biela farba + modrý interiér + tónovanie zadných skiel + ,,brzdový paket,, + elektrická ručná brzda + kamerka v spätnom zrkadle + 16 zimné elektróny s pneu + panorama. Všetko by bolo skvelé na jednotku len ma zamrzel prístup Autopalace – výkup starého auta väčšiu hodnotu za staré auto ponúklo aj AAA, termín dodania údajná chyba pracovníka na importe doba dodania sa neúmerné pretiahla napriek sľubom o promptnosti no a výmena zimných gúm si ma technik na servise aj napriek potvrdenému termínu mailom v jeden den nepamätal na druhý deň vôbec nevedel čo chcem a na ďalší deň ani nebol prítomný na prevádzke keďže som vec zmiznutých pneu riešil s predajcom – Kocúrkovo ako vyšité. Viac o danej kauze na https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=161&t=26879. Medzičasom som investoval do nových držiakov na ŠPZ ten nápis Autopalace ma nejako iritoval.
No a teraz k samotnému autu, nesťažujem stále si myslím že lepšiu alternatívu nenájdem. Auto je pohodlné aj na ďaleké cesty, jazdievam aj 700km na otočku na Slovensko a viac menej som si už zvykol. Prvotnú spotrebu som mal nové auto 110km/h na diaľnici 5,3l na 700km. Jazdieval som slimačím tempom (prírastok do rodiny) dodržujem predpísané limity. V poslednom čase z hrôzou zisťujem, že keď sa chcem svižnou jazdou dostať na 50km/h tak auto si vypýta aj cez 6L. Na to že sa jedná o dízel sa mi zdá že nástup výkonu na 128koni je ako pri 70konovom benzíne. Áno keď sa dostane do otáčok nad 2500rpm tak potiahne ale to zväčša už prekračujem rýchlostný limit. Nehovoriac o predpisovej spotrebe 4,8L sa pri takomto na benzín normálnom spôsobe jazdy šplhá pri dízly aj na 7L. Ostávam verný slimačiemu rozjazdovému tempu a radeniu pri 1500rpm a snažím sa spotrebu držať na 5,5-5,8l. V minulej recenzii som spomenul využívanie tempomatu ako prostriedku na znižovanie spotreby, nemám ťažkú nohu ale pri zapnutom tempomate mi pri rovnakej rýchlosti ukazuje o jeden-dva dieliky a na panely aktuálnej spotreby menej ako pri normálnej jazde. Dosť dlho som si musel zvykať aj na prevodovku , Hyundai je prvé auto pri ktorom som na začiatku dosť často omylom zaraďoval tretí prevodový stupeň namiesto prvého (rozjazd). Mal som najazdeného vyše 70.000km a nie a nie si zvyknúť . Samozrejme zvykol som si rýchlo len ma to dosť prekvapilo aby mi auto skapínalo v tak často ako z čias autoškoly. K chodu prevodovky nemám námietky je krásne čistá a presná a ako som spomenul už som si radenie dotrénoval na jednotku :D. Maximálku som si vyskúšal na DE diaľniciach kde mi kombík swišťal 193km. Momentálne mám najazdených vyše 14.000km a zachvíľku ma čaká prvý servisný interval. Momentálne nič ďaľšieho nenapadá asi si to pojdem pospisovať a recenziu samozrejme dokončím + pofotim auto.

http://img11.imageshack.us/img11/7432/kh49.jpg
http://imageshack.us/a/img12/3142/sh5w.jpg
http://img832.imageshack.us/img832/6802/9abm.jpg
http://img15.imageshack.us/img15/8673/pp67.jpg
http://imageshack.us/a/img62/7743/992p.jpg
http://img15.imageshack.us/img15/4182/oyhs.jpg
http://img833.imageshack.us/img833/8829/1lgt.jpg
http://img20.imageshack.us/img20/1620/pxr3.jpg
Naposledy upravil(a) paserak dne 25 kvě 2014, 16:52, celkem upraveno 5 x.
Reklama
 

pietro32i
***
Příspěvky: 750
Registrován: 19 zář 2010, 02:01

Re: Paserakov: Biely Style Kréém combi 1,6 crdi 128hp

Příspěvek od pietro32i »

Takže si sa konečne dočkal... Pekné.
Len mi nejde do hlavy, ako sa dá používať tempomat na znižovanie spotreby.
i30 1.4 CVVT, 80 kW (2010) Obrázek
paserak
*
Příspěvky: 72
Registrován: 17 črc 2012, 14:59

Re: Paserakov: Biely Style Kréém combi 1,6 crdi 128hp

Příspěvek od paserak »

pridane fotky
paserak
*
Příspěvky: 72
Registrován: 17 črc 2012, 14:59

Re: Paserakov: Biely Style Kréém combi 1,6 crdi 128hp

Příspěvek od paserak »

Po dlhšom čase som sa znova obšmietal a pridal zopár postrehov:
Neviem ako vám, ale mne v lete strašne vadil odraz palubovky na čelnom skle musel som to riešiť koberčekom. http://imageshack.com/a/img542/371/aper.jpg
Riešil som výmenu h7 kôli slabému výkonu hlavne v noci.... dal som na rady (fórumu) a zakúpil som si BOSH PLUS 90, väčšiu hlúposť som vari ani spraviť nemohol .... ľudia na svojej chybe Vás prosím vopred si zistite okrem svietivosti aj životnosť H7. Mne vydržali horko ťažko pol roka ( zábavné je že mi odišli obe v dňovom rozostupe ) momentálne používam podľa testu lacné H7 s zvýšenou svietivostou a za pár noname by som mal jednu Boshku (fail) ... a spom spokojný... now
Naposledy upravil(a) paserak dne 25 kvě 2014, 17:20, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
OGYN
**
Příspěvky: 322
Registrován: 26 led 2008, 16:32
Bydliště: Blansko

Re: Paserakov: Biely Style Kréém combi 1,6 crdi 128hp

Příspěvek od OGYN »

Ten odlesk v předním okně mi vadí také,ale ten hadr co tam máš,mi příjde šílenej [-X Je to jak z Moskviče ze 60tých let :D uvažuji jen o kousku nějaké nelesklé látky popř fólie před řidiče :-k
Co mi ještě vadí,je špatný výhled do boku :oops: pří odbočování do prava v kopci ve městě ,nevidím obrubníky,a jen odhaduji jak jsem od nich daleko :-k
Hyundai i30 1,6i Trikolor Komfort Agua blue met.2013
paserak
*
Příspěvky: 72
Registrován: 17 črc 2012, 14:59

Re: Paserakov: Biely Style Kréém combi 1,6 crdi 128hp

Příspěvek od paserak »

ďakujem za pochvalu :) ale musel by si ten koberček vidieť naživo... ver mi v skutočnosti to tak zlé nie je ... ono neživím sa fotením a potom to tak vyzerá :) veľa ľudí čo sedelo v aute si myslelo že ten koberček je od výroby ( je naozaj veľmi tenký nie je to koberec do obývačky... a žiadne disko gule do disko auta neplánujem :D... jedna vec je tá ako to vyzerá ( osobne si nesťažujem) ale druhá vec je aký je z toho prínos .. a mal som možnosť šoférovať hafo áut.... a nikde mi ten odraz na palubovke viac nevadil ako v I30 :cry:
Uživatelský avatar
t0x!n
****
Příspěvky: 1333
Registrován: 01 říj 2013, 21:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Paserakov: Biely Style Kréém combi 1,6 crdi 128hp

Příspěvek od t0x!n »

kdyz to tak ctu tak porad premyslim, co se vam odrazi ve skle? :D nechapu jezdim kazdej den, ale niceho jsem si za 5 mesicu co mam I30 nevsiml :D

druha vec je to o tech obrubnikach, to je opravdu katastrofa, to stejne bocni sloupky vepredu, uz se mi 2x stalo ze jsem prehlidl auto na kruhaci diky supr slouku na leve strane a malem z toho byla bouracka, to nevymysleli moc dobre...
Kia Ceed 2015 1.6 GDI TOP - bílá WD
i30 II 1.4 CVVT 73kW - "původní" Komfort - prodáno
Obrázek
paserak
*
Příspěvky: 72
Registrován: 17 črc 2012, 14:59

Re: Paserakov: Biely Style Kréém combi 1,6 crdi 128hp

Příspěvek od paserak »

To máš tak, veľa ľudí veľa problémov málo ľudí málo problémov. Niekto by povedal, že si hľadám dôvod prečo som si kúpil obyvačkový koberec do auta ;) Pravdou je že ostré denné svetlo vytvára obraz plastov pred volantom ( áno tie divno rezané tvary pred volantom) okrem toho v priamom slnečnom svetle vidím v odraze aj predné prieduchy klimatizácie. Keď mám tam ten koberec a zasvieti slnko tak aj ten koberček má odraz čo mi tak neprekáža ako tie plasty (neťahá mi to oči). No a teraz z iného súdka ;) ja s obrubníkmi problém nemám ;)
paserak
*
Příspěvky: 72
Registrován: 17 črc 2012, 14:59

Re: Paserakov: Biely Style Kréém combi 1,6 crdi 128hp

Příspěvek od paserak »

Keby mal niekto záujem auto je na predaj za : 12.500€

http://auto.bazos.sk/inzerat/38001864/H ... 000-km.php
paserak
*
Příspěvky: 72
Registrován: 17 črc 2012, 14:59

Re: Paserakov: Biely Style Kréém combi 1,6 crdi 128hp

Příspěvek od paserak »

ešte zimné disky - predane - :P
Naposledy upravil(a) paserak dne 29 kvě 2014, 14:19, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
ičkař
**
Příspěvky: 166
Registrován: 27 lis 2009, 16:27
Bydliště: Opavsko

Re: Paserakov: Biely Style Kréém combi 1,6 crdi 128hp

Příspěvek od ičkař »

jaký byl důvod prodeje ?? :?
od 27.3.2018 - Kia Cee´d SW 1.6 GDI 2015
od 24.5.2016 - Hyundai i30 1.4 CVVT 2010 (x)
od 9.11.2010 - Škoda Fabia 1.4 MPI 2002 (x)
od 10.12.2009 - Hyundai i10 classic, 1.1 SOHC
od 1.10.1986 - Fiat 126p 650E (x)
paserak
*
Příspěvky: 72
Registrován: 17 črc 2012, 14:59

Re: Paserakov: Biely Style Kréém combi 1,6 crdi 128hp

Příspěvek od paserak »

dá sa povedať že auto predám za toľko čo som ho kúpil ( vrátane všetkých prevozných servisných prevodných poistiek - ako náklady ktoré by ma pri opätovnom re-exporte čakali .... iba tá poistka v Nemecku vychádza 900€ :) ( a tak ho im tam asi nechám v Nemecku vo výkupe :) dá sa povedať že som sa vozil dva roky skoro zadarmo :) a to sa oplatí no nie ? no a potrebujem investovať do baráku nepotrebujem aby mi auto trčalo pred domom :) kúpil som si iné rádovo lacnejšie presúvadlo s A/T pre ženu 8-[ :)
Uživatelský avatar
Mikro
***
Příspěvky: 532
Registrován: 26 lis 2006, 10:23
Bydliště: Bratislava (SK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Paserakov: Biely Style Kréém combi 1,6 crdi 128hp

Příspěvek od Mikro »

Super auticko. Ako si spokojny s panoramatickou strechou? Ziadne vrzganie alebo piskanie pri vyssich rychlostiach alebo priecnych nerovnostiach? V lete sa to moc nehreje cez tu strechu?
Hyundai i30cw 1.6 CRDi Automat 2014 Style, Creamy White

Predchádzajúce:
Hyundai Accent 1.5 CRDi 2007 Elegance, Ebony Black + black plastic foils
Hyundai SantaFe CRDi 2.0 VGT 4x4 2005, Black
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Auta členů“